Skocz do zawartości

Mp3_grajek + słuchawki


Rekomendowane odpowiedzi

WSTĘP:
1 post także cześć i czołem!

Na codzień pracuję maszynami ciężkimi w przygotowaniu terenów leśnych pod nowe obsady.

Super robota jako operator, ale doskwiera monotonność dnia codziennego oraz poczucie marnowania czasu.

Szukam zestawu - przenośny odtwarzacz dźwięku plus słuchawki zamknięte.
Nie chcę marnować życia na wielogodzinne słuchanie pracy silnika maszyny, skrzyni biegów, tylnego mostu i osprzętu jaki jest doń podczepiany.
Lubię swoją pracę która daje mi zadowolenie i pieniądze na życie i utrzymanie rodziny ale .....

Czas ten chcę wykorzystać do nauki języków obcych, słuchania słuchowisk Tomasza Tomaszewskiego o fotografii , prof. Bralczyka o językoznastwie...

Lubię słuchać dobrej gatunkowej muzyki ....


MERITUM:
Zależy mi na słuchawkach z dobrą separacją od zakłóceń otoczenia, oraz z odtwarzaczem przenośnym który  zapewni dobrą [ ponadprzeciętną ] jakość dźwięku i pozwoli na bezproblemową pracę.

Wstępny wybór padł na zestaw :


Słuchawki                -  SoundMAGIC Hp150

Odtwarzacz audio  -  Shanling Q1

Nie mam specjalnych doświadczeń co do tego typu sprzętu - dlatego zwracam się z prośbą do POWERUSERÓW tematyki przenośnego audio o ocenę mojego wyboru, ewentualną konstruktywną krytykę, bądź wskazanie drogi w rozwiązaniu dylematu.

Pozdrawiam serdecznie, 
Życzę miłej niedzieli
Z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;) Jeżeli pracujesz z buczącymi maszynami, to zastanów się nad słuchawkami z ANC (aktywnym tłumieniem hałasu). Wtedy oprócz tłumienia pasywnego (jak w HP150) masz system z mikrofonami, który zbiera hałas z otoczenia i wycisza go dla Twoich uszu. Nie wiem czy kiedyś próbowałeś tej technologii, ale nowsze generację robią piorunujące wrażenie i wyciszają dźwięki otoczenia bardzo efektywnie. Jeżeli masz okazję, to spróbuj wpaść do jakiegoś sklepu, który ma na stanie np. Sony WH-1000XM4 i sprawdź samemu (jeżeli XM4 są dla Ciebie za drogie, to poprzednia generacja XM3 również jest świetna). To są słuchawki bluetooth, więc zagrają dobrze już z telefonu, który obsługuje wysokiej jakości codeki bluetooth (daj znać jaki masz telefon, to dla Ciebie sprawdzimy czy to zagra dobrze). To moja propozycja jeżeli chodzi o komfort pracy i tłumienie dźwięków z zewnątrz - słuchawki co prawda trochę droższe od HP150, ale zaoszczędzisz kasy na Shanlingu czy innym źródle. Dodatkowy atut takiego rozwiązania - dedykowane aplikacje do słuchania audiobooków na telefon będą lepsze od odtwarzaczy przenośnych, których obsługa jest z reguły dużo mniej komfortowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odzew.

 

Nigdy nie miałem styczności z technologią ANC,  w wolnej chwili poszukam informacji co to jest, oraz sprawdzę podany przez Ciebie model.

 

Telefon jaki mam to samsung galaxy S2 [ tak wiem, leciwa konstrukcja, ale mnie w zupełności wystarcza]
Permanentny problem z nim jest taki że bateria słabo trzyma, nawet nie myślę o uruchamianiu na nim bluetooth bo by zdychał co chwilę.


Generalnie mój zamysł jest taki żeby odseparować odsłuch audio z telefonu na rzecz jakiegoś dedykowanego ku temu urządzeniu.
Opcjonalnie mógłbym zastąpić ten telefon innym, ale tu znowu brak wiedzy i doświadczeń jaki by to mógł być model.

Słuchawki SoundMAGIC Hp150 miałem już okazje przetestować w boju w warunkach pracy i tłumią hałas z zewnątrz według mnie naprawdę ok.
Nie wiem jak z trwałością tych słuchawek po jakimś czasie.


Słuchawki chcę również wykorzystać do użytku domowego - odsłuch z komputera oraz miksowanie muzyki na sprzęcie typu 2x gramofon technics 1200 i mikser denon dnx-1600.
Ten mikser ma świetną jakość dźwięku i wyjście słuchawkowe typu jack co sugeruje użycie kabla.

 

Nie wiem czy Shanling Q1 ma odpowiednią moc wyjścia audio żeby napędzić słuchawki typu SoundMAGIC.
Nie znam się na tych impedancjach, omach i innych....
 

Dziękuję raz jeszcze za poświęcenie chwili nad tematem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gohfail napisał:

Telefon jaki mam to samsung galaxy S2

S2 faktycznie nie ma najlepszych codeców bluetooth, do słuchania audiobooków na pewno by wystarczył, ale w muzyce kompresja niestety będzie słyszalna. Co do baterii, to plus nieco starszych konstrukcji Samsunga jest taki, że otwierasz klapkę i wsadzasz nową baterię - sam pamiętam, że w moim S2 zawsze miałem przy sobie zapasową baterię, którą w 5 sekund można było wymienić i cieszyć się 100% baterią :D

 

Godzinę temu, gohfail napisał:

Słuchawki SoundMAGIC Hp150 miałem już okazje przetestować w boju w warunkach pracy i tłumią hałas z zewnątrz według mnie naprawdę ok.
Nie wiem jak z trwałością tych słuchawek po jakimś czasie.

Jeżeli testowałeś już hp150 i Ci się spodobały, to nie widzę przeciwwskazań, ale mam radę, żebyś sięgnął po HP151, czyli poprawioną rewizję 150. O ile pamiętam, to w 150 były problemy z pękającym pałąkiem, wada konstrukcyjna, zostało to poprawione w 151.

 

1 godzinę temu, gohfail napisał:

Nie wiem czy Shanling Q1 ma odpowiednią moc wyjścia audio żeby napędzić słuchawki typu SoundMAGIC.

Wg recenzji  (https://soundnews.net/sources/daps/shanling-q1-review-adding-color-to-my-music/) Q1 radzi sobie z niektórymi wokółusznymi, ale najlepiej by było dopytać kogoś, kto ma Q1 i sprawdził to na własne uszy ;) Nie wiem tylko jaką sygnaturę dźwięku preferujesz - zarówno Q1 jak i HP151 mają podkreślony bas, więc razem mogą grać trochę ciepło/kluchowato. Tak jest na papierze - bo sam nie słuchałem tego połączenia.

Najlepiej jakbyś zajrzał do wątku z Q1 i zapytał tam bezpośrednio:

https://forum.mp3store.pl/topic/172235-shanling-q1/

 

1 godzinę temu, gohfail napisał:

Ten mikser ma świetną jakość dźwięku i wyjście słuchawkowe typu jack co sugeruje użycie kabla.

Jakbyś się jednak zdecydował na rozwiazanie bluetooth z ANC, to pamiętaj, ze takie słuchawki również można podłączyć po kablu, który jest dodawany w zestawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności