Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audioquest NO z padami Audeze


Nehero

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chcę się zapytać czy ktoś próbował w ten sposób modować Audioquesty i zamienić oryginalne pady na pady od Audeze

Wiem, że się da nałożyć takowe pady na Audioquest, bo na head-fi jest kilka osób, które w ten sposób zmieniły sobie pady.

Ale za dużo się nie rozpisały w kwestii jak to zrobić dokładnie.

Czy ktoś z Was próbował tego?

Wiem, że z grubsza trzeba wykorzystać pierścień od padów Audioquesta i połączyć je jakoś z padami od Audeze. Lecz biorąc pod uwagę, że pady Audeze są ciut większe, więc coś trzeba pokombinować z nimi. Ale, że padów Audeze nie mam, to nawet nie mogę sobie tego zwizualizować, ani przyłożyć, ani przymierzyć, więc cieżko mi to sobie wyobrazić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze o LCD

Patrzyłem na wymiary, to aż tak sporej różnicy nie ma.

Tak piszę o montowaniu padów od LCD-ków na AQ, wiem, że jest to możliwe. Zresztą pady od LCD-ków montuje się też w STAX-ach do których też nie pasują tak do końca, tak jak oryginały.

Edytowane przez Nehero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

44 minuty temu, saudio napisał:

niestety nie za bardzo da się wyjąć ringi z AQ bez rozerwania

To akurat jest na gumę, więc wyjąć bez rozerwania się da, jedynie ta guma, troszkę straci na walorach estetycznych, bo brzegi pada od tylnej strony pada troszeczkę się rozciągnął. Ale to właśnie jest gumowe. Próbowałem zdjąć i zdjąć się da, wsadzić z powrotem też. Jedynie jak pisałem brzegi tej gumu przestaną tak ładnie wyglądać.

Ale po tym widzę, że pierścień AQ będzie pasował do padów Audeze, tak by móc przymocować.

Na Twoim drugim zdjęciu cała czarna obwódka pada, to na całą szerokość tej obwódki jest właśnie pierścień AQ. Bałem się, czy pierścień nie będzie za mały, ale teraz widzę, że będzie okej.

Ten sposób go gość na head fi opisał, to przyciąć taśmę Audeze tak by pasowała do pierścieni AQ, a potem dopasować i przykleić do tego pady Audeze, oczywiście mając na uwadze, żeby zrobić lewy i prawy pad, a nie dwa lewe lub dwa prawe.😄

 

Ewentualnie może drugi sposób, to zrobić dziurki w padach audeze(tak jak ma to miejsce w padach AQ) i nałożyć pady Audeze na pierścień. Patrząc, że pierścień AQ nie jest wcale sporo mniejszy od padów Audeze, to też mogłoby się to udać.

 

Dzięki za fotkę, widać, że sporo za duże te pady nie są, choć patrząc po wymiarach to trochę gorzej wyglądało.

 

Tu znalazłem zdjęcie jakieś, prawdopodobnie z padami Audeze, przynajmniej wyglądają na pady Audeze. W sumie nie wygląda to źle.

1443806

 

Trzeba będzie skombinować pady Audeze i sprawdzić.

Zastanawiam się tylko, które skórzane czy zamszowe. Co prawda pady welurowe od AQ mi nie przypasowały, bo ujmowały basu, ale pady welurowe AQ to nie pady zamszowe Audeze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Welurki Audeze od strony wewnętrznej/przetwornika mają coś ala skóra. Ja je stosowałem do 009, poprawiała się nieznacznie przestrzeń nie było jakiegoś szczególnego wpływu na bas, może dlatego że jest mniej miejsca wewnątrz pada niż w oryginalnych Staxach. Jedyne czego bym się obawiał to nieszczelność po przyklejeniu, bo jednak w oryginale to te obejmy padów są pomiędzy ringiem a muszlami i są jakimś tam uszczelnieniem, bez tego będzie więcej nieszczelności. Także pewnie założenie z dziurkami będzie lepsze, choć ta skórka na padach Audeze jest dość cienka i nie wiem czy to będzie dobrze trzymać, zwłaszcza że są nieco większe a przydało by się trochę naciągu ze względu na kształt ringa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu w przypadku AQ może mieć jeszcze znaczenie fakt, że pady Audeze są sporo grubsze, więc ucho będzie dalej tak sądzę.

20 minut temu, saudio napisał:

Także pewnie założenie z dziurkami będzie lepsze, choć ta skórka na padach Audeze jest dość cienka i nie wiem czy to będzie dobrze trzymać, zwłaszcza że są nieco większe a przydało by się trochę naciągu ze względu na kształt ringa.

No zobaczymy, gumka od padów AQ też gruba nie jest.

To zdjęcie co wyżej wkleiłem to jak się przyjrzałem, to wygląda, że dość szczelnie siedzi i możliwe, że to właśnie na metodę z dziurkami jest zrobione, bo nie widzę tam żadnej przerwy.

20 minut temu, saudio napisał:

bez tego będzie więcej nieszczelności.

W sumie jakby nie patrzeć, to montowanie padów AQ też nie jest całkowicie szczelne, bo jednak mocujemy tylko na 4 zatrzaski i przerwy jakieś są, w tym przypadku klejenie padów Audeze do słuchawek wydaje się sporo bardziej szczelne.

 

Najpierw na sucho bez dziurkowania przymierzę jak będzie siedział pierścień w padach Audeze i wtedy zobaczy się czy będzie kłopot z naciągnięciem.

No cóż będę kombinował. Ale najpierw tak czy siak potrzeba zamówić pady, bez nich ciężko cokolwiek montować.

 

Choć najprościej byłoby wydrukować taki pierścień na drukarce 3D dopasowany od razu do padów Audeze lecz z takimi wypustkami do przyczepienia do słuchawek AQ.

 

@saudio Dzięki za pomoc i zdjęcia, teraz trochę mi się rozjaśniło to. :D 

Edytowane przez Nehero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, a na tym zdjęciu to możliwe że są klejone od spodu do ringa, bo jak zobaczysz boki po środku to są bardziej wpuszczone niż reszta, a tu powinno wystawać, bo pady są okrągłe. Oddalenie przetworników zwykle powiększa przestrzeń, tak było w Staxach.

Życzę powodzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddalenie przetworników wymaga zwiększenia głośności aby wyrównać poziom, do tego bas staje się równiejszy i mniej dominujący, niestety wkradają się zmiany również gdzieś na przełomie wyższej średnicy i góry, powodujące dziwną sztuczność w odtwarzaniu perkusji a także fortepianu wyższych partii, dociśnięcie padów lekko niweluje te efekty. Scena nieznacznie się oddala, po krótkich porównaniach nie wydaje się jakoś większa może na szerokość, głębia zblizona.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, saudio napisał:

Oddalenie przetworników wymaga zwiększenia głośności aby wyrównać poziom,

Akurat jak Audioquestom się podkręci potencjometr to same z siebie zaczynają lepiej grać. Można uznać to za plus.

1 godzinę temu, saudio napisał:

niestety wkradają się zmiany również gdzieś na przełomie wyższej średnicy i góry, powodujące dziwną sztuczność w odtwarzaniu perkusji a także fortepianu wyższych partii, dociśnięcie padów lekko niweluje te efekty.

Czy to może być efekt prowizorycznego przyczepienia padów?

 

Dzięki za sprawdzenie, jeśli faktycznie lepsze przyczepienie ich mogłoby zniwelować to o czym pisałeś, to hmmm może być ciekawie. No ale i tak trzeba samemu posłuchać. Ale tak czy siak będzie trochę zabawy, może się nie uda i nic z tego nie wyjdzie, a może końcowy efekt będzie lepszy. No ale to już można ocenić krytycznie po przyczepieniu padów najbardziej szczelnie jak się da.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio tak właśnie patrzę na sklep Audeos i wybór duży, skórkowe, skórkowe dziurkowane, zamszowe i hybrydowe, a do tego cenowo troszkę tańsze chyba.

 

4 minuty temu, saudio napisał:

no i wybór jest duży

chyba nawet aż za duży :D 

Trochę postudiuję internet, może znajdę jakieś porównanie tych padów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności