Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

EarMen Sparrow MQA


MP3store

Rekomendowane odpowiedzi

@Najner, dzięki za szybką pomoc. Sprawdzałem UAPP. Nie dość że sam program płatny to jeszcze dopłata za MQA. Interfejs dla Tidala syfny i się tnie oraz buforuje ciągle, do tego pewnie nie masz wtedy Tidal connect.. Dziwi mnie to bo IFI które posiadam działa bez UAPP z MQA na androidzie. Ifi ma na to nawet instruction video: 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Najner napisał:

 

UAPP nie działa z Tidal offline. Wracając jeszcze do zmiany samplingu przez urządzenia na Androidzie - niektórzy producenci dapów sobie z tym radzą systemowo (np. Hiby R6, którego miałem to ogarniał). Nie mam niestety wiedzy jak to jest z producentami telefonów - może w tym temacie mógłby pomóc @Jaro54, bo on zna się na tak zwanym "unfold MQA", czyli "rozpakowaniu" MQA, które też działa na różnych poziomach, ale w ustawieniu "domyślnym" Androida sampling występuje i degraduje jakość.

Bo podstawowe "rozpakowanie" jeśli nie dekodera sprzętowego to 4x czyli max 24bit/48 kHz i żaden program nie pomoże. Choćby nie wiem co napisali. Do unfoldingu 8x lub 16x potrzeba sprzętowego dekodera. Wtedy 24 bit/ 96 kHz lub 32 bit/192 kHz i tu już widać potencjał MQA

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Radoslaw Wojnicz napisał:

Dziwi mnie to bo IFI które posiadam działa bez UAPP z MQA na androidzie. Ifi ma na to nawet instruction video: 

Jeżeli jest taka instrukcja dla IFI, to być może jest jakiś sposób dla Sparrowa, musimy poszukać albo poprosić o pomoc producenta. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem do Earmen z prośbą o wyraźną instrukcję jak to zrobić by ten reklamowany MQA w Androidzie zadziałał. Pierwsze wrażenia z ich supportu marne bo jest praktycznie nieistniejący. Namierzyłem ich na Facebooku. Napisałem messagea i idpowiedzieli.... podając linka do instrukcji dla Tidala i MQA na PC (mają to samo na stronce) 🤣. Odpisałem im że chodzi mi przecież jak w oryginalnym pytaniu o ANDROIDA. Na to przysłali kilka fotek sparrowa podłączonego do telefonów i słuchawek... Odpisałem że czekam na instrukcję krok po kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Radoslaw Wojnicz napisał:

@Najner, dzięki za szybką pomoc. Sprawdzałem UAPP. Nie dość że sam program płatny to jeszcze dopłata za MQA. Interfejs dla Tidala syfny i się tnie oraz buforuje ciągle, do tego pewnie nie masz wtedy Tidal connect.. Dziwi mnie to bo IFI które posiadam działa bez UAPP z MQA na androidzie. Ifi ma na to nawet instruction video: 

 

 

7 minut temu, Najner napisał:

Jeżeli jest taka instrukcja dla IFI, to być może jest jakiś sposób dla Sparrowa, musimy poszukać albo poprosić o pomoc producenta. 

To nic nie znaczy, większość smartfonów też pokaże to samo bez IFI, to nic nie mówi o stopniu unfoldingu. czy 4x czy 8x czy 16x  widok pokazuje tylko że cokolwiek dzieje się z plikiem MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaro54 napisał:

To nic nie znaczy, większość smartfonów też pokaże to samo bez IFI, to nic nie mówi o stopniu unfoldingu. czy 4x czy 8x czy 16x  widok pokazuje tylko że cokolwiek dzieje się z plikiem MQA

Właśnie oglądnąłem video i też tak myślę - kolor pokazuje jedynie jaki sygnał dochodzi do urządzenia, a nie co się dzieje z sygnałem później (na wyjściu słuchawkowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 Dzięki za dodatkowe wyjaśnienia ale niestety nie rozumiem twoich komentarzy. Wg informacji na stronie MQA: http://bobtalks.co.uk/blog/science-mqa/mqa-playback/ Tidal na androidzie działa jako MQA Core i wykonuje pierwsze rozpakowanie. Następnie Sparrow otrzymując sygnał bit-accurate ma jako MQA Renderer wykonać ostateczne rozpakowanie. Nie wiem o jakie x4 x8 x16 chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak sobie radzi UAPP z MQA bez sprzętowego wspomagania 

Screenshot_20201118-112453_(1).png

1 minutę temu, Radoslaw Wojnicz napisał:

@Jaro54 Dzięki za dodatkowe wyjaśnienia ale niestety nie rozumiem twoich komentarzy. Wg informacji na stronie MQA: http://bobtalks.co.uk/blog/science-mqa/mqa-playback/ Tidal na androidzie działa jako MQA Core i wykonuje pierwsze rozpakowanie. Następnie Sparrow otrzymując sygnał bit-accurate ma jako MQA Renderer wykonać ostateczne rozpakowanie. Nie wiem o jakie x4 x8 x16 chodzi.

Podstawowy bez rozpakowania plik MQA to poziom niezłej mp3, poszczególne poziom mówią o jakości. 16x to poziom master porównywalnych z DSD. Zwykle występuje w sprzęcie stacjonarnym z wysokiej półki. 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego UAPP do Tidal MQA trochę słaby. W aplikacji Tidal offline na LG (wykorzystanie sprzętowego dekodera) daje efekt o lata świetlne lepszy niż UAPP bo nie obsługuje offline a słuchanie MQA online to jak lizanie cukierka przez szybę. Online na sprzęcie mobilnym nie jest dla plików wysokiej i bardzo wysokiej jakości jest bez sensu. Albo rwanie utworu albo niższa jakość. Online może służyć do przeglądania lub szukania muzyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54 No tu muszę się nie zgodzić. W obecnych czasach gdy do domu dochodzi mi światłowód 1GB dający mi bez łaski 750Mb/s w obie strony oglądanie filmów 4k po sieci i słuchanie HiRes audio nie jest nigdy problemem. Owszem gorzej w terenie ale też to się zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Radoslaw Wojnicz napisał:

@Jaro54 No tu muszę się nie zgodzić. W obecnych czasach gdy do domu dochodzi mi światłowód 1GB dający mi bez łaski 750Mb/s w obie strony oglądanie filmów 4k po sieci i słuchanie HiRes audio nie jest nigdy problemem. Owszem gorzej w terenie ale też to się zmienia.

Ok w domu, mi chodzi o słuchanie w czasie przemieszczania sie. Nic nie dadzą ci 4G 5G, bo co chwilę zmieniasz stację bazową co skutkuje przełaczaniem, A światłowodu nie ma mobilnego :)

Te same 4G stacjonarnie jest ok ale nie mobilnie. Sam mam internet w domu 4G i jest ok 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Chyba znalazłem faktyczne wytłumaczenie sytuacji. Może się to zgadzać bo zamiast Huaweya zacząłem właśnie używać Galaxy S8 i nie sprawdziłem czy ifi na Samsungu też się tak zachowuje. https://audiophilestyle.com/forums/topic/55326-tidal-adds-masters-to-android/?do=findComment&comment=923968. Podsumowując niektóre marki telefonów z Androidem resamplują sygnał audio wysyłany po USB i nie jest to bitperfect żeby nie wiem co. By to obejść potrzeba np UAPP. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktos testował na Lg albo v30 albo v40? Zastanawiam sie czy kabel otg jest potrzebny do prawidłowego dzialania Sparrow'a?
W zestawie zdaje sie go nie ma.
Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozczytalem temat. Powinno byc ok. Przeczesujac net natknąłem sie na info że niekiedy sparrow nie jest wykrywany w niektórych telefonach jesli końcówka kabla z napisem nie jest podpięta od strony urzadzenia.
Dziwne ale może coś w tym jest.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam i ja, dzięki @kurop!

Na razie leci playlista testowa, po SE z k701 FAW - one się z Q5K jako usb-dac nie lubią, jest nudno i szaro, z czarną ważką jest czysta rozrywka, coś tam gubi się czasem, czegoś jest za dużo, ale ogólnie fun, a z jaskółką - studio, techniczna perfekcja, wszystko poukładane, z nutką analogu. Słucha się tego świetnie, wciąga. Kojarzy mi się z mini rapture amp, co mam poradzić. Kupowałem jaskółkę dla balansu, zaraz go sprawdzę, ale jak widzicie wyjście SE mnie zaskoczyło kompletnie. Na K701 FAW łatwo się diagnozuje sprzęty: dragonfly black (too) much fun, too little technical abilities, Q5K - wieje lekko nudą i szarością w trybie USB-DAC. W SE zatem oceniam jaskółkę jako lepszą technicznie od Q5K - ale z nutką analogowego czaru, nutką, nie więcej, ale dzięki temu nie jest to wyłączenie analiza, tylko słuchanie jest przyjemnością. 

 

P.S. Pomyliłem wróbla z jaskółką. Nie dziwota. Choć ważki zjada, nie śpiewa jak wróbel, tyko jak jaskółka! 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyjścia zbalansowanego Sparrow gra faktycznie lepiej niż z SE. Słuchałem na ANEW X-ONE z Satin Audio Griffin i Ibasso AM05 z Satin Audio Medusa. Z laptopa i z telefonu. Nie robiłem odsłuchów porównawczych A:B, Słuchałem cały czas sparrow'a z rzadka przerzucawszy się Q5K. Sparrow jest lepszy technicznie i bardziej muzykalny od Q5K. Gra bardziej dojrzałym, bardziej nasyconym i analogowym dźwiękiem. W stosunku do Sparrowa Q5K wydaje się nudny, szary, płaski, bez emocji - nawet po BT 660 bitrate, LDAC ponoć koloruje. Z drugiej strony, to nasycenie, analogowość, barwność Sparrow'a nie jest przesadzone, to jest znów kropla, może półtorej. Sparrow wydaje mi się też bardziej płaski niż Q5K - ten lekko podbija skraje - sparrow - na ucho - albo jest płaski, albo lekko uwypukla średnicę. Mogę się tutaj mylić, nie strzelać.

Wciąż uważam Q5K za świetne urządzenie, ale raczej z niego w funkcji USB-DAC już nie skorzystam, Sparrow robi tu robotę lepiej. Wolę też jak z Samsunga M21 (kupiłem tylko jako transport on the go do muzyki) mi dynda sparrow (jest dużo mniejszy i lżejszy od Q5K) i pędzi słuchawki, bo robi to lepiej niż Q5K jako klips, bo do funkcji dongla nadaje się średnio, zresztą tu werdykt byłby taki sam. Q5K będę używał wtedy, kiedy trzeba będzie ladować M21, do sprzątania może, tu jednak wygodniej, do testów porównawczych? Ale tak różowo nie jest mam bdb kanapkę Pioneer xdp100-r - corda meier quickstep, która gra lepiej niż Sparrow. Jest słonecznie analogowo i technicznie perfekcyjnie. Ale o ile lepiej, to już musiałbym słuchać A:B, to poźniej. Niemniej Sparrow funkcjonalnością tą kanapkę bije no i ma prócz SE , balans 2,5, co dla mnie jest mus.

A poza tym, o ile nie gra tak dobrze jak kanapka, to niewiele mu brakuje, tzn. mogę słuchać bez bólu sparrowa po kanapce (a Q5K chciałem wyrzucić przez okno ;) ) Ale, dzięki temu mam tego wróbla w garści.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dwa tygodnie mam już wróbla w garści. Entuzjazm zakupowy, wiadomo opadł. Dwóm rzeczom wszak nie mogę się nadziwić:

 

1. Jak ten wróbelek zaje2biście dobrze gra.

2. Czemu o nim cisza, czy tylko ja go mam?

 

Kupowałem go w tym celu, by mógł gonić moją dźwiękowo wyśmienitą kanapkę xdp-100r - corda meier quickstep 

 

i gonić moje IEM-y, wszystkie na kablach zbalansowanych.

 

I co?

 

I od kiedy go mam raz posłuchałem znakomitego skądinąd w swojej klasie Qudeliks 5K - dla porównania. Kanapki nie słuchałem wcale. Wiem, że gra jeszcze lepiej niż sparrow. Dlaczego jej nie słucham zatem? Po odkurzeniu kanapki i porównaniu jej z Q5K wpadłem w rozpacz i chciałem zbalansowane kable sprzedawać. Grała po prostu niebo lepiej, pełnym, soczystym, analogowym dźwiękiem, trzymając wszystko w ryzach, technicznie wciąż doskonale. Byłem załamany. Po cholerę ja morze pieniędzy utopiłem w kablach 2,5 jak stary kanapkowy złom odjeżdża mi jak kolekcjonerskie porsche od nowego fiata. Jakie ma znaczenie, że Q5K jest zbalansowany i mam świetne kable 2,5 jak kanapka po zwykłym SE zjada małe pudełeczko jak przedszkolak ptasie mleczko. I wtedy - nie chcąc kabli sprzedawać (Satin Audio: theja 8x, griffin, chimera, medusa) - olśniło mnie, żeby zaryzykować z tym sparrowem. Why? Recenzował go ten sam gość, który recenzował mojego corda meier quickstep. Przyjąłem, że jeśli quickstepa dobrze opisał (a tak było), to istnieje duża szansa, że i sparrow zagra tak, jak został opisany. Strzeliłem i trafiłem.

Także miało być krótko, a wyszło jak zwykle.

1. Słuchałem od zakupu sparrowa Q5K raz

2. Kanapki ani razu. Czemu? Bo nie czuję potrzeby.

Bo po wyjściu analogowym [zbalansowanym - poprawka] wróbel gra dużym,soczystym, analogowym, angażującym dźwiękiem, technicznie znakomitym. Słucham naprzemiennie z ANEW X-ONE griffin, AM05 medusa, czasem z Whizzer Killing zbalansowany chińczyk, Campfire Audio Orion kabel fabryczny 3,5, k701 FAW

Z telefonu też fajnie gra, jest tak mały i lekki, że stanowi jakby przedłużenie kabla, nic nie "dynda", jest ergonomicznie.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, manuelvetro napisał:

Dwa tygodnie mam już wróbla w garści. Entuzjazm zakupowy, wiadomo opadł. Dwóm rzeczom wszak nie mogę się nadziwić:

 

2. Czemu o nim cisza, czy tylko ja go mam?

 

 

Siła/forma przekazu widocznie po przerwie - spadła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, hibi napisał:

Siła/forma przekazu widocznie po przerwie - spadła. 

Ja myślę tak: jak na małego dongla, kosztuje niemało.

Tylko nie gra jak mały dongiel.

Mam odniesienie tylko do DC01, Q5K z donglowatych, bo mam na chacie.

Ale dźwięk jaki płynie z tego maleństwa to tak bym umiejscowił zgodnie z moimi preferencjami:

DC01 < Q5K < xdp100r < sparrow < xdp100r-corda meier quickstep

To, że IEM pędzi sparrow z balansu przepięknie, to nie jest zaskoczeniem.

Ale z k701 FAW tak wygląda sytuacja zgodnie z moimi preferencjami:

Q5K - pędzi je na 4/10 - brak synergii, sucho 

xdp100r - 5/10 - nudno

sparrow - 6,5/10 - już przyjemnie

xdp100r-corda meier quickstep - 9/10 - przedsionek raju

 

 

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tu sobie, widzę piszę...

 

Dzisiaj przyszło mi pcheł słuchać, w pracy jestem, cobym mógł szybko z uszu wyjąć, IEM nie wchodzą w grę.

Także, sparrowa miałem pod ręką, pod kompa podłączyłem, na pierwszy ogień poszły Monki po SE, bo zbalansowane zostawiłem przez pomyłkę w chacie, ładnie zagrało, aż się zdziwiłem, więc nuże moondrop nameless podłączać - tu zdziwiłem się dużo bardziej, ani jedne ani drugie pchły mi jeszcze tak dobrze nie grały z niczego... Będzie trzeba tą dziurkę SE wypróbować do Orionów, bo do tej pory tylko k701 z niej puściłem testowo, lepiej było o wiele niż z Q5K, o czym pisałem wyżej, ale K701 zasługują na kanapkę moją xdp100-r - quickstep , lub tor(ek) stacjonarny, co go mam od przedwczoraj wygrzebany z szuflady, czarna ważka - > mikroforum608 :) Także, ten tego, nie tylko zbalansowana dziurka wróbla gra zaje2biście, ale i SE także...

No i kabel, usb-c - usb-c fabryczny, zły nie jest, dobry nawet, pisze na nim, że druga rewizja, coś musi poprawili, bo recenzenci na zachodzie na kabel narzekali, a ja nie, porównawszy z tym audiofilskim, co go mam. Oba grają inaczej, ten audiofilski jest trochę lepszy, ale nie jest to różnica klas raczej.

Edyta:

Niemniej słucham z tym kablem od @Mayster usb-c - usb-c https://audeos.pl/pl/p/OEAudio-OEOTG-USB-C-do-USB-C/1305 cały czas. Funcjonalnie lepszy jest nawet stockowy, spokojnie można chodzić z telefonem w kieszeni, bo jest dłuższy, nic się nie wypina, ale dźwiękowo rządzi jednak "audiofilski".  Dynamika, separacja, nasycenie po jego stronie. Dziś właśnie chodziłem z telefonem z kieszeni i z kablem stockowym i coś mi nie grało... Ucho przyzwyczaiło się już, przepiąłem na OEAudio i gra gitara!

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności