Skocz do zawartości

EarMen Sparrow MQA


MP3store

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Earmen Sparrow

Wzmacniacz słuchawkowy, przedwzmacniacz, DAC

 

Kieszonkowy przetwornik cyfrowo-analogowy USB + przedwzmacniacz + wzmacniacz słuchawkowy o wysokiej wydajności, kompatybilny z urządzeniami mobilnymi Apple® i Android™.

 

•      Zbalansowane wyjście 2.5mm o mocy do 4.0 Vrms

•            Odtwarza 32bit/384kHz formaty: PCM, DoP, DSD64, DSD128 oraz MQA

 

•            Obsługuje odtwarzanie z iPhonów, smartfonów z systemem Android, MacOS i komputerów z systemem Windows

 

•            Jego sercem jest legendarny przetwornik dźwięku SABRE®DAC z modulacją HyperStream®II, który zapewnia najwyższą jakość dźwięku.

 

•            Sparrow dostarcza dźwięk aż do zestawów słuchawkowych, z napięciem wyjściowym do 4,0 Vrms, zapewniając dużo miejsca dla wymagających słuchawek.

EarMen Sparrow | Headphone Reviews and Discussion - Head-Fi.org

 

https://www.head-fi.org/showcase/earmen-sparrow.24560/

 

With more and more people going to phones as their primary listening device, the dongle has become the hottest thing in portable audio with every maker trying to produce an offering that distinguishes itself from a now very crowded field of competitors. The Sparrow offers a very small package with interchangeable cables which I like as it means no need for an adapter like the dragonfly or others require. To me, requiring an adapter kind of kills the notion behind a dongle of effortless portability. The problem generally associated with tiny packages is they limit how much functionality one can reasonably expect. The Sparrow chooses to omit any form of volume controls and rely on the source device instead and concentrates its efforts on packing a flagship dac in the mix. I think we will probably see a flurry of ES9281Pro based dongles in the near future as ESS designed this chipset specifically for the portable market, but I have to think that some of the magic in the balanced output of the Sparrow is home grown and due to Earmen’s careful matching of other components inside the tiny device. With 32/384 PCM, DSD128, and MQA support all native, most wont have any problems with unsupported formats. With Roon Support, Tidal Masters, and Qubuz support, streaming options are well covered. (For the record spotify and Amazon music worked fine too). And to top it all off, the balanced output had enough potency to run even my HD800 well. At $199, the Sparrow may eat a lot more than Dragonflies. Like the TR-amp before it, I think Earmen got nearly everything right except the price point which could have easily been $100 higher. Let’s don’t tell their Accounting department and hope that trend continues shall we?

 

 ========================

 

https://www.headfonia.com/earmen-sparrow-review/

 

EarMen with the Sparrow promised a lot but they also delivered in all possible ways. For only $199 you get a US/EU product with a single ended as well as a balanced output, and especially the latter one is magical.

The Sparrow is an affordable and tiny device which you can carry around with you at all times. Just hook it up to your phone or laptop and be amazed how good it sounds.

The Sparrow is a very easy product to recommend at this price point, and it joins the best of the best on our Recommended DAC/AMP buy list. The DragonFly Cobalt does stay in there as well for the moment as it still has a very good single ended output, which is differently tuned than the Sparrow’s.

If however you want a small, portable DAC/AMP with a balanced output, there’s no doubt at all about which one to get.

 

 =========================

 

https://iiwireviews.com/earmen-sparrow-a-tiny-dac-with-a-big-sound

 

EarMen Sparrow is a truly portable device you can carry around in your pocket. Knowing this, we usually apply a lower set of standards the device has to measure up to. Over the single-ended output, Sparrow fulfills these with flying colors, matching and even surpassing the aging competition. Switch to its balanced output, however, and it surpasses the expected in the most spectacular way. While you still can’t expect physics to suddenly bend and this tiny unit to pour incredible amounts of power, the sheer sound quality to size ratio is just astonishing.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • MP3store

Wczoraj przyjechały do mnie do MP3Store Kraków produkty marki Earmen. Jeden z klientów poprosił mnie o ocenę Sparrow'a od niego zacząłem. Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre, naturalne, rozdzielcze brzmienie, dobry kontur, sporo przestrzeni. Testowałem z MrSpeakers Ether Flow 2.5mm. Jest to na pewno bardzo ciekawa propozycja, w wolnej chwili postaram się porównać go z AQ Cobalt.

 

Zainteresowanych zapraszam na testy, urządzenie dostępne będą prawdopodobnie we wszystkich naszych sklepach, zachęcam do kontaktu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei bardzo jestem ciekaw, jak się działają czułe IEM-y typu CA Solaris. Nie znalazłem odpowiedzi w dotychczasowych recenzjach.

Chętnie bym kupił, bo recenzje raczej pozytywne ale pytanie, czy słychać szum z czułymi IEM-ami?

Jak jest ze sterowaniem głośnością, czy są problemy jak np z Lotoo Paw1, gdzie w zasadzie nie da się wysterować czułych IEM-ów, bo albo jest zero albo za głośno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, xenofont napisał:

Jak jest ze sterowaniem głośnością, czy są problemy jak np z Lotoo Paw1, gdzie w zasadzie nie da się wysterować czułych IEM-ów, bo albo jest zero albo za głośno.

 

 

Masz taki problem, czy tylko czytałeś o nim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2020 o 17:26, walekkk napisał:

Wczoraj przyjechały do mnie do MP3Store Kraków produkty marki Earmen. Jeden z klientów poprosił mnie o ocenę Sparrow'a od niego zacząłem. Pierwsze wrażenie jest bardzo dobre, naturalne, rozdzielcze brzmienie, dobry kontur, sporo przestrzeni. Testowałem z MrSpeakers Ether Flow 2.5mm. Jest to na pewno bardzo ciekawa propozycja, w wolnej chwili postaram się porównać go z AQ Cobalt.

 

Zainteresowanych zapraszam na testy, urządzenie dostępne będą prawdopodobnie we wszystkich naszych sklepach, zachęcam do kontaktu.

 

 

To jak z tym porownaniem vs cobalt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, xenofont napisał:

Czytałem w jednej z recenzji, dlatego, go nie kupiłem.

 

 

Ja przed zakupem S1 przeczytałem cały wątek na head fi (obecnie 85 stron) i nie znalazłem inf. o szumie z andro i solarisami. Przeciwnie, ludzie piszą, że te słuchawki nie wyłapuja szumu.

Najlepiej poczytaj sam https://www.head-fi.org/threads/lotoo-paw-s1-designed-for-hifi-on-the-go-with-lotoo-paw-quality-and-the-first-usb-dac-amp-with-dual-3-5mm-4-4mm-output.932676/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, side napisał:

 

Ja przed zakupem S1 przeczytałem cały wątek na head fi (obecnie 85 stron) i nie znalazłem inf. o szumie z andro i solarisami. Przeciwnie, ludzie piszą, że te słuchawki nie wyłapuja szumu.

Najlepiej poczytaj sam https://www.head-fi.org/threads/lotoo-paw-s1-designed-for-hifi-on-the-go-with-lotoo-paw-quality-and-the-first-usb-dac-amp-with-dual-3-5mm-4-4mm-output.932676/

Dzięki, to że nie szumią to ja wiem, ale ktoś pisał, że jest problem z ustawieniem głośności i jest albo zero albo za głośno. To chyba jest niestety problem większości tego typu sprzętów jak się ma zbyt czułe IEM-y. Dlatego właśnie czekam aż będą jakieś informacje na tema EarMena w tej kwestii, aby nie bawić się w kupowanie kilku rzeczy. Jeżeli się nie doczekam, to kupię właśnie Paw1, bo wątpię czy różnica w jakości jest na tyle wielka, żeby usprawiedliwić taką różnicę w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, side napisał:

Dziwne, bo S1 ma Low Gain 0-100 i potem High Gain 0-100. Trudno mi sobie wyobrazić, żeby na 1 Low gain było za głośno.

Szukałem gdzie to przeczytałem, ale nie mogę teraz znaleźć. Może gość w ogóle nie ogarnął, że może sobie nastawić na Low Gain?

Dzięki bardzo, w takim razie mam już pewne info, że problem nie występuje w przypadku Lotoo i mogę go spokojnie kupić. Wobec braku informacji o Sparrow chyba się zdecyduję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2020 o 14:58, xenofont napisał:

Dzięki bardzo, w takim razie mam już pewne info, że problem nie występuje w przypadku Lotoo i mogę go spokojnie kupić. Wobec braku informacji o Sparrow chyba się zdecyduję...

Mi się udało porównać Paw S1 ze Sparrowem na wrocławskiej micie. Oba niestety z wyjść 3.5mm - szkoda, bo Sparrow podobno rozwija skrzydła po balansie, ale nie miałem takiego kabelka do moich IEMów. Żaden z nich nie szumiał nawet z Solarisami. Sparrow ma więcej mocy, w dodatku jest dużo mniejszy i lżejszy, na pewno lepiej by się sprawował jako dongle do telefonu. Z wyjść 3.5mm S1 gra bardziej naturalnie, pełniej w basie, z głębszą sceną. Sparrow bardziej neutralnie, chudziej, w mojej opinii typowa szkoła Sabre - można lubić albo nie. Wg mnie dużo zależy od słuchawek i synergii, nie chciałbym mówić, że jeden jest lepszy od drugiego, grają po prostu inaczej. Osobiście wolę Lotoo, bo jestem fanem bardziej dynamicznego i muzykalnego grania. Paw S1 ma też bardzo fajnie zaimplementowane presety EQ - ja używam i sobie chwalę.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, marek_m napisał:

Czy Apple Camera Adapter jest potrzebny czy są kabelki USB-C - Lightning, które robią robotę ? Link pls.

https://pl.aliexpress.com/item/33009721024.html

https://www.apple.com/pl/shop/product/MKQ42ZM/A/przewód-z-usb-c-na-lightning-2-m
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale czy ktoś rzeczywiście podpinał ptaszka do iPhone'a ?

 

Pytam, ponieważ mój iPhone odmówił współpracy z E1DA 9038S Gen 3 sygnalizując za duży pobór prądu :( 

 

Obawiam się, że ten sam problem może wystąpić w przypadku podłączenia Earmen Sparrow i nomen omen każdego dongla o "dużej mocy".

 

Stąd prośba o info od użytkownika zestawu: iPhone + Earmen Sparrow.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy komuś udało się uruchomić Sparrowa jako renderer dla MQA z Tidala na Androidzie? Taka funkcjonalność jest reklamowana ale mi nie działa. Na PC gdy w Tidalu ustawię odpowiednio Exclusive Mode i odtwarzam Mastery Led na Sparrow robi się Magenta, ale na Androidzie (Galaxy S8) Led robi się tylko zielony - PCM.

Buhaha :) właśnie dokładnie przyjrzałem się focie na początku wątku... Czy ten led nie powinien być na focie magentowy??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Radoslaw Wojnicz napisał:

czy komuś udało się uruchomić Sparrowa jako renderer dla MQA z Tidala na Androidzie? Taka funkcjonalność jest reklamowana ale mi nie działa. Na PC gdy w Tidalu ustawię odpowiednio Exclusive Mode i odtwarzam Mastery Led na Sparrow robi się Magenta, ale na Androidzie (Galaxy S8) Led robi się tylko zielony - PCM.

Odpalasz aplikację Tidal'a czy UAPP? Grając przez Tidala nie dostaniesz na wyjściu MQA, ponieważ Android systemowo zmienia sampling. Zainstaluj UAPP (USB Audio Player Pro), który pozwala omijać androidową zmianę samplingu, połącz się z Tidalem w aplikacji i sprawdź czy zadziała kolorek magneta ;) Jak nie będziesz wiedział jak się za to zabrać, to przeszperaj forum w poszukiwaniu instrukcji UAPP, gdzieś to było.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, marek_m napisał:

 

Czy zadziała dla Tidal Offline ?

UAPP nie działa z Tidal offline. Wracając jeszcze do zmiany samplingu przez urządzenia na Androidzie - niektórzy producenci dapów sobie z tym radzą systemowo (np. Hiby R6, którego miałem to ogarniał). Nie mam niestety wiedzy jak to jest z producentami telefonów - może w tym temacie mógłby pomóc @Jaro54, bo on zna się na tak zwanym "unfold MQA", czyli "rozpakowaniu" MQA, które też działa na różnych poziomach, ale w ustawieniu "domyślnym" Androida sampling występuje i degraduje jakość.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności