Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

EarMen TR-AMP


MP3store

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Jad szopa napisał:

U mnie foobar nie działa :P jeśli o to chodzi... Bo mam za starą płytę główną, czy nie wiem o co chodzi.

to  niemozliwe  zeby  foobar   nie  działał  .....ja  mam  fobara  na  18-stoletnim  kompie  i  z pierwsza  wersja  xonara  esssense  i  gra  to  zaskakujaco  dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, pilotKA said:

to  niemozliwe  zeby  foobar   nie  działał  .....ja  mam  fobara  na  18-stoletnim  kompie  i  z pierwsza  wersja  xonara  esssense  i  gra  to  zaskakujaco  dobrze


Normalnie, robiłem tak jak w instrukcji i u mnie nie ma do wyboru tych rzeczy co potrzeba. Nie chce mi się marnować czasu na takie coś... Więc foobar odpada na 100%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, pilotKA said:

 a jaki masz  odtwarzacz    plików   i   plyt  cd  w  komputerze  ?


Słucham na YouTube, Spofity. A jak już to VLC media player, winamp, 4K player. 

Tylko nadal nie ogarniam, co z tym bassem nie tak? Jakie problemy? 

 

 

Edytowane przez Jad szopa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
10 minut temu, xtpppp napisał:

Trzeba instalować sterowniki do TR-AMPa? Gra na win także bez nich.

Nie mogę Ci powiedzieć dokładnie. Bo u mnie działa albo z tych zainstalowanych do niego specjalnie, albo pod innymi które też mam zainstalowane od xmosa. Lecz raczej jeśli nie masz sterowników do xmosa to będziesz musiał zainstanować.

 

tutaj ze strony producenta:

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0250/1758/1634/files/EarMen_Win-1.rar?186

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2021 o 08:14, xtpppp napisał:

Chodzi mi głownie o to czy cos zyskuje jakościowo instalując sterowniki, obecnie działa bez nich.

Nie wiem. Kiedyś przy FiiO x5 jakąś różnicę słyszałem między sterownikami, szczególnie grzebami. Obecnie szkoda mi sobie zawracać głowy tym. Jeśli masz możliwość to zainstaluj. Przynajmniej będziesz miał pewność, że urządzenie gra jak w zamierzeniu. Jeśli z jakiegoś powodu Ci nie na rękę, ale nie slyszysz aby coś grało nie tak to prawdopodobnie nie potrzebujesz instalować sterowników. Na Androidzie ich slucham bez, więc może i windows się postarał o kompatybilność. 

 

Z samego TR-Ampa można być zadowolonym. Możliwe, że niektorym słuchawkom zmienia trochę sygnaturę, ale w porównaniu ze stacjonarką, mogę tego nawet nie wyłapać. zostatecznie więc przynajmniej nie psucje dźwięku. :) 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Earmena w mp3store razem z LCD-2F i byłem zszokowany tym jak dobrze to brzmi. Mam co prawda obecnie iFi iDSD Micro. Miałem Chorda Mojo, którego po dziś dzień uwielbiam. Ale tak dobrze wycenionego sprzętu nie słyszałem. No może nie licząc właśnie Mojo, który był jeszcze niedawno sprzedawany za niecałe 1500zł, a grał i nadal gra jak sprzęty za dużo wyższe pieniądze. Earmen, moim zdaniem, jest najlepszy w swojej klasie cenowej. W zasadzie z DAC/AMPów jest to dla mnie albo ex-aequo z iFi-kiem albo ewentualnie 3 miejsce. Bo pierwszy oczywiście Mojo :) 

To jak grał z Audeze budziło podziw. Do dziś pamiętam tą scenę - większa niż w Mojo i iFi. Szczególnie głębia. Dźwięk potrafił naprawdę pięknie wyjść w przód. Do tego sporo powietrza w brzmieniu. Cały dźwięk spójny. Świetny, punktowy bas, rozdzielcza, lekko rozjaśniona góra. Jak ktoś szuka do 1k zł czegoś pod Audeze albo jakiekolwiek ciemno grające nauszniki to mogę powiedzieć, że to jest to! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Gracjan napisał:

Słuchałem Earmena w mp3store razem z LCD-2F i byłem zszokowany tym jak dobrze to brzmi. Mam co prawda obecnie iFi iDSD Micro. Miałem Chorda Mojo, którego po dziś dzień uwielbiam. Ale tak dobrze wycenionego sprzętu nie słyszałem. No może nie licząc właśnie Mojo, który był jeszcze niedawno sprzedawany za niecałe 1500zł, a grał i nadal gra jak sprzęty za dużo wyższe pieniądze. Earmen, moim zdaniem, jest najlepszy w swojej klasie cenowej. W zasadzie z DAC/AMPów jest to dla mnie albo ex-aequo z iFi-kiem albo ewentualnie 3 miejsce. Bo pierwszy oczywiście Mojo :) 

To jak grał z Audeze budziło podziw. Do dziś pamiętam tą scenę - większa niż w Mojo i iFi. Szczególnie głębia. Dźwięk potrafił naprawdę pięknie wyjść w przód. Do tego sporo powietrza w brzmieniu. Cały dźwięk spójny. Świetny, punktowy bas, rozdzielcza, lekko rozjaśniona góra. Jak ktoś szuka do 1k zł czegoś pod Audeze albo jakiekolwiek ciemno grające nauszniki to mogę powiedzieć, że to jest to! :) 

A Xduoo XD05+ słuchałeś przypadkiem? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Gracjan napisał:

Słuchałem Earmena w mp3store razem z LCD-2F i byłem zszokowany tym jak dobrze to brzmi. Mam co prawda obecnie iFi iDSD Micro. Miałem Chorda Mojo, którego po dziś dzień uwielbiam. Ale tak dobrze wycenionego sprzętu nie słyszałem. No może nie licząc właśnie Mojo, który był jeszcze niedawno sprzedawany za niecałe 1500zł, a grał i nadal gra jak sprzęty za dużo wyższe pieniądze. Earmen, moim zdaniem, jest najlepszy w swojej klasie cenowej. W zasadzie z DAC/AMPów jest to dla mnie albo ex-aequo z iFi-kiem albo ewentualnie 3 miejsce. Bo pierwszy oczywiście Mojo :) 

To jak grał z Audeze budziło podziw. Do dziś pamiętam tą scenę - większa niż w Mojo i iFi. Szczególnie głębia. Dźwięk potrafił naprawdę pięknie wyjść w przód. Do tego sporo powietrza w brzmieniu. Cały dźwięk spójny. Świetny, punktowy bas, rozdzielcza, lekko rozjaśniona góra. Jak ktoś szuka do 1k zł czegoś pod Audeze albo jakiekolwiek ciemno grające nauszniki to mogę powiedzieć, że to jest to! :) 

 

a słuchałeś na wyrównanym poziomie głośności? :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, neonlight napisał:

A Xduoo XD05+ słuchałeś przypadkiem? 😉

Nie słuchałem, jest lepszy niż Tr-Amp? 

 

36 minut temu, MrBrainwash napisał:

 

a słuchałeś na wyrównanym poziomie głośności? :D

 

 

W iFi jest problem z wyrównaniem kanałów na niższych i średnich w sumie też głośnościach, w Earmenie nie pamiętam jak to było. Słuchałem dość dawno. Na pewno nie było z tym problemu, albo raczej ja słuchałem na takim poziomie głośności, że było ok. Wspominam Earmena bardzo dobrze i jakbym miał ograniczony budżet to zamiast tych Cobaltów i Rzędów, które i tak są dobre, brałbym Earmena. 

Edytowane przez Gracjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Gracjan napisał:

Nie słuchałem, jest lepszy niż Tr-Amp? 

Nie słuchałem Tr-Amp'ka, ale XD05+ ma imo lepszy poziom od wszystkiego, co dotychczas słuchałem z portable, spokojnie poziom Mojo i dobrych stacjonarek. Sprawdź go, a nuż Ci się spodoba. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, neonlight napisał:

Nie słuchałem Tr-Amp'ka, ale XD05+ ma imo lepszy poziom od wszystkiego, co dotychczas słuchałem z portable, spokojnie poziom Mojo i dobrych stacjonarek. Sprawdź go, a nuż Ci się spodoba. ;)

 On gra dobrze, czysto. Tylko miałbym problem z powiedzeniem co robi z dźwiękiem, jeśli w ogóle coś robi. 

 

z Plusem porównywałem, ale ciężko mówić o jakichkolwiek różnych poziomach w przypadku elektroniki. Plus podbijał lekko bas, TR-amp na niektórych go zaokrąglał. Lecz te rzeczy ciężko wychycić i stwierdzić jednoznacznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, MrBrainwash napisał:

On gra dobrze, czysto. Tylko miałbym problem z powiedzeniem co robi z dźwiękiem, jeśli w ogóle coś robi. 

  ja  mecze   Trampka   chyba  od  roku  i  tez  mam  klopot  by    go  na  czyms  przyłapac dzwiekowo-     po  rca   jednak  dzwiek  jest    jak  dla  mnie  lepszy   niz   z  wbudowanego wzmaka  ,  ktory  jest   jednak  dosc  mocny   i  na  upartego  moznas  z  nim  zyc.

 

x duoo 5 plusa nie słuchałem .  ale  w  nim  mozna  podmienic  opampa  a  to  juz   cos ...........   i tez  ma  dobra  prase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
5 minut temu, wwd napisał(a):

Jaki kabel jest potrzebny żeby podłączyć Trampa pod telefon RN7? Usb c - Usb c?

Tak, ale taki z funkcją OTG, nie pierwszy z brzegu nadający się do ładowania. Jak już masz kabel USB-A/USB-C, to dokup przejściówkę OTG z USB-C na gniazdo USB-A i po temacie. Przejściówkę wtykasz do telefonu. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 31.12.2022 o 14:40, majkel napisał(a):

Tak, ale taki z funkcją OTG, nie pierwszy z brzegu nadający się do ładowania. Jak już masz kabel USB-A/USB-C, to dokup przejściówkę OTG z USB-C na gniazdo USB-A i po temacie. Przejściówkę wtykasz do telefonu. 

Dotarła przejściówka, Tramp działa pod RN7, ale przy okazji kupiłem też kabel usb-c na usb-c i o dziwo też działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy jest ktoś kto używa tr-ampa jako stacjonarny pod stałym zasilaniem? 

Chciałbym go używać pod PC tylko czy ma to sens czy lepiej go odesłać i kupić coś innego. Dźwiękowo jest dla mnie ok. Kupiłem jako używany, kupiony 19.07.2023.

Edytowane przez LionC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LionC napisał(a):

Czy jest ktoś kto używa tr-ampa jako stacjonarny pod stałym zasilaniem? 

Chciałbym go używać pod PC tylko czy ma to sens czy lepiej go odesłać i kupić coś innego. Dźwiękowo jest dla mnie ok. Kupiłem jako używany, kupiony 19.07.2023.

@majkel chyba przerabiał pod zasilanie stałe, na pewno więcej Ci powie. Ja go miałem przed zen stack, który go wyparł z powodu podbicia basu (sundary go mają niewiele).

Teraz siedzi jako awaryjny w innym pc do iem. Nie wiem czy zasilanie bateryjne będzie długo pracować jak na stale podłączysz do zasilania, a podpinanie co 6 godzin jest denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności