Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Nowe słuchawki nausze stacjonarne 900/1100 zł


Masakov

Pytanie

Witam

 

Z uwagi że niedługo pojawi się dziecko w domu, muszę zakupić słuchawki i na jakiś czas zrezygnować z głośniejszego słuchania na kolumnach.

 

Ogólnie sprawa wygląda tak, że nigdy w życiu nie miałem słuchawek i nie wiem w czym wybierać, z czym porównać.

 

Jedyne co wiedziałem to że jest AKG / Audio-technika / Beyedynamic i że raczej nie chcę bezprzewodowych ( mam uraz po aktywnych kolumnach )

 

Niestety o AKG naczytałem się kiepskich opinii o jakości wykonania, tutaj podobno dużo lepiej wypadają AT i Beyer.

 

Słuchawki będą podłączone do wzmacniacza ROTEL RA985BX lub jeśli z nimi sobie poradzi to także Ipad lub Iphone. 

 

Wybrałem się wczoraj do pewnego sklepu na odsłuchy i po podłączeniu kolejno :

Audio Technica ATH AD900X - tymi jestem oczarowany ( chwilowo jest promocja na 999 zł  )

Audio Technica ATH A550Z - więcej basu, ale ogólnie gorsza jakość dźwięku jak  ATH AD900X ( jednak to zupełnie inna pólka cenowa )

Audio Technica ATH A990Z - podobnie jak ATH AD900X, mniej przestrzeni, ale więcej basu ( gdyby były w cenie ATH AD900X czyli za 999 zł, to byłby moim faworytem, ale są za 1299 zł )

Beyedrynamic DT250 - wszystko poukładane, ale brak basu ( mam obawy że Rotel ich nie napędzi, ale nie wiem czy słuszne )

Beyerdynamic DT1350 - moim zdaniem jakoś dźwięku porównywalna z ATH A990Z

Beyerdynamic DT990 - sporo basu i mam obawy czy z czasem nie będzie to męczyć

Beyerdynamic T51p - takich bym zdecydowanie chciał, zbyt małe nauszniki

 

Wybrałbym Audio Technica ATH AD900X, ale widziałem że praktycznie nie są polecane na forum - niska popularność / kiepska jakość / wysoka cena, jaki jest powód ?

 

Czy jest szansa lepiej wydać te pieniądze ?

 

Preferencje do słuchania : niestety wszystkie rodzaje muzyki ( będę używał ja i sporadycznie żona ) ale najczęściej muzyka klasyczna ( powiedzmy że cały przekrój z RMF CLASSIC )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W Twojej sytuacji brałbym słuchawki bezprzewodowe z ANC (źródłem byłby iPad lub iPhone).

 

W budżecie (prawie) masz kilka opcji, m.in. SONY WH-1000XM3 oraz Sennheiser MOMENTUM Wireless M3 AEBTXL (Senki bywają na promocjach za 1049 PLN).

 

Ty docenisz ANC, a Twoja żona doceni Twoją mobilność (przy małym dziecku niezbędna). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zależy od strategii - kupisz zamknięte, to żona z domu wygoni, że nie słyszysz jak Cię woła i dziecko płacze, kupisz otwarte, będziesz słuchał za głośno to obudzisz dziecko albo żonę.  

Żadnych z tych modeli nie miałem. DT990 słuchałem dawno temu.  Miałem przez jakieś 2 lata AudioTechnicę A700X - czyli wersję zamkniętą i były to całkiem przyjemne słuchawki. Wygodne i leciutkie. Wymieniłem je na Hifiman HE-500, które jak dla mnie są ze 2 klasy wyżej.

Z Hifimanów polecałbym posłuchać HE-400 , HE-400i lub 4xx. i wymienić kabel 

Z beyerdynamiców brakuje do zestawu DT880. Nie wiem jak brzmią w oryginalnej wersji, bo od razu wysłałem do majkela do przeróbki (wymiana przetworników, kabla i cośtam jeszcze grzebał wiecej :) . Zastanów się nad tą opcją. Używane DT880 możesz mieć za ok 450 zł i to jest super cena.  Dołożysz parę stówek na przeróbkę i będą brzmiały rewelacyjnie. Podejrzewam, że o wiele lepiej niż wszystkie z listy. 
Wg mnie to już jest klasa zbliżona do HE-500, ale każdy ma inny słuch i co innego się dla niego liczy.  Jakbyś dorwał używki HE-500 w dobrej cenie to też polecam. Ciężkie bardzo ale dość wygodne. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, BearPL napisał:

Z beyerdynamiców brakuje do zestawu DT880. Nie wiem jak brzmią w oryginalnej wersji, bo od razu wysłałem do majkela do przeróbki (wymiana przetworników, kabla i cośtam jeszcze grzebał wiecej

Wymiana przetworników. to polecasz słuchawki których w życiu nie słyszałeś? Jeśli chodzi o muzykę - do niej poleciłbym K701 jednak. Mam je 5 lat chyba i są w całości nadal, nic nie popęlkało.

9 godzin temu, Masakov napisał:

Beyerdynamic DT990 - sporo basu i mam obawy czy z czasem nie będzie to męczyć

To znów mnie zadziwia. Mam je na uszach kaurat i nie wiem o co chodzi z tym nadmiarem basu. Jeśli ja nie odczuwam nadmiaru to kto odczuwa???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przetworniki nie były wymieniane tylko modyfikowane, jak również ich otoczenie akustyczne. Kabel zmieniony. Do tego wymiana kabla razem z wtyczką. Do tego inne pady, ale tu można przebierać i kombinować do woli, jak ktoś tylko ma chęć pozamawiać różne z AliExpress.

Nawet jak kupić nowe, to nadal się to mieści w budżecie, chyba nawet 1000zł nie wyjdzie cała impreza. Black Edition potrafią chodzić jeszcze taniej niż standardowe. 

Edytowane przez majkel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam upłynęło trochę czasu od wpisu i zaszły pewne zmiany.

 

Pojawił się budżet na audio ( dodatkowe około 5 000 zł, może 6 000 zł ale na całość zmian wzmacniacz, kolumny i część także na słuchawki + jakiś niedrogi wzmacniacz za miesiąc lub dwa powiedzmy do 500 zł na początek i to najlepiej uzywany )

 

Więc mam teraz na same słuchawki około 1400/1500 zł i w związku z tym mam też kilku nowych faworytów - proszę Was o radę :

- Meze 99 classics za około 1450 zł

- Final Audio Design Sonorus II za około 1350 zł

- Audio Technica ATH A990 za około 1299 zł

 

Miałem okazje słuchać ATH i Final Audio, i moim zdaniem Final Audio są na minimalnym prowadzeniu.

Nie wiem jak będzie z 99 - warto jeszcze dorzucić je do zestawienia ?

Edytowane przez Masakov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności