Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Burson C3X Performance vs Converto MK2 vs Topping A90 + D90.


Rekomendowane odpowiedzi

@MichalZZZ ZMFy nie powinny zawieść, bo w ich przypadku będzie progres nie tylko pod względem jakości dźwięku, ale i wielkości sceny. Eikony mają od nich mocniej zaakcentowany sopran oraz większą barwność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barwność jak najbardziej, ale nie chce za dużo sopranu. A ktore Audeze w tej kwocie będą najcieplejsze i najbardziej muzykalne ?

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eikon prezentuje dosyć spójne brzmienie, więc nie powinno być z nim problemem. W przypadku słuchawek z lekko wycofaną górą możesz przyjrzeć się również Elearom. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MichalZZZ napisał:

Barwność jak najbardziej, ale nie chce za dużo sopranu. A ktore Audeze w tej kwocie będą najcieplejsze i najbardziej muzykalne ?

Z obecnych wypustów żadne, zarówno w tej jak i wyższej kwocie.

Kup sobie kabel zbalansowany do Hawków i ciesz się muzyką z C3X'a.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ciepłe i muzykalne, to z ZMF Atticus. Eikon będą dla Ciebie zbyt neutralne, za płaskie, może nawet za ostre w niskim sopranie, z niedostatecznym wypełnieniem basu i średnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, Compton napisał:

Z obecnych wypustów żadne, zarówno w tej jak i wyższej kwocie.

Kup sobie kabel zbalansowany do Hawków i ciesz się muzyką z C3X'a.

A co jest nie tak z obecnymi modelami Audeze? To juz nie to samo co kiedys ? Dobry pomysl z tym kablem. Polecisz jakiegos producenta co mi zrobi fajny zbalansowany kabelek XLR do tych sluchawek ? Ewentualnie gotowy produkt.

 

Teraz, Vaiet napisał:

...zbyt neutralne, za płaskie, może nawet za ostre w niskim sopranie, z niedostatecznym wypełnieniem basu i średnicy. 

Wymieniłeś wszystko to, czego nie chce w sluchawkach :) Szukam wlasnie przeciwnosci tego. Dzieki.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MichalZZZ napisał:

@Compton 

A co jest nie tak z obecnymi modelami Audeze? To juz nie to samo co kiedys ? Dobry pomysl z tym kablem. Polecisz jakiegos producenta co mi zrobi fajny zbalansowany kabelek XLR do tych sluchawek ? Ewentualnie gotowy produkt.

 

Wymieniłeś wszystko to, czego nie chce w sluchawkach :) Szukam wlasnie przeciwnosci tego. Dzieki.

No to Atticusy będą bardziej odpowiednie od Eikon, choć to nie będzie nigdzie blisko gęstości Hawków. Tu nie ma się co łudzić i jeżeli już chcesz coś podobnego do AQ, to pewnie musiałbyś celować w coś pokroju Sony MDR-Z1R.

 

Co do kabla, to ja osobiście jestem zwolennikiem inwestycji w kabel markowy, od pewnego producenta, robiony ze sprawdzonego przewodnika. Tym bardziej teraz, kiedy zdecydowanie jest w czym wybierać na naszym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony odpada na starcie. Ta gęstość w Hawkach, pogłos, muzykalność i kapitalny bas jest dla mnie czyms naprawde wspanialym dla moich uszu :) Fantastyczne sluchawki. Nie moge wyjsc z podziwu, że te sluchawki mozna bylo kupic jeszcze do niedawna za zaledwie 1400 zł ! <szok> 

 

ZMF Atticusy, to będą pierwsze, ktore wzeme pod uwagę. Zaraz sie zabieram za czytanie recenzji.

 

Polecisz takiego kabelkowego producenta, albo konkretny kabel ?

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MichalZZZ napisał:

Sony odpada na starcie. Ta gęstość w Hawkach, pogłos, muzykalność i kapitalny bas jest dla mnie czyms naprawde wspanialym dla moich uszu :) kapitalnie sluchawki. Nie moge wyjsc z podziwu, że te sluchawki mozna bylo kupic jeszcze do niedawna za zaledwie 1400 zł ! <szok> 

 

ZMF Atticusy, to będą pierwsze, ktore wzeme pod uwagę. Zaraz sie zabieram za czytanie recenzji.

 

Polecisz takiego kabelkowego producenta, albo konkretny kabel ?

Nie polecę niczego, czego sam osobiście nie testowałem ;) Co do producentów kabli, to z kabli słuchawkowych na pewno PlusSound będzie dobrym wyborem i już wyjście od najtańszych Exo będzie sporym upgrade'em w stosunku do stockowej taśmy w ZMF. Musiałbyś jedynie zapytać u dystrybutora, który wariant byłby najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzić oba modele. Mam akurat przed sobą jedne i drugie ;) Eikonom nawet na welurach masy dźwięku nie brakuje, choć soprany są aktywniejsze, lekko nimi podbarwiają, ale jest bardzo ciekawie. Jednak na bazowych, skórkowych, powinny przynajmniej dorównać NH wypełnieniem. 

 

Warto, abyś też zapoznał się że wspomnianym Kennertonami. Gęstość dźwięku może być większa niż na Hawkach.

https://soundnews.net/headphones/full-size/kennerton-gjallarhorn-gh50-review/

 

20200926_223657.jpg

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One sa takie ogromne? Łoo matko przenajswietsza! Hawki przy nich wygladają na malizny... Jak z wygodą ZMFów? Ciezkie są?

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są duże, wygodne, ale czuje się, że znajdują się na głowie w przeciwieństwie do NH. 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NH sa wyjatkowo wygodne. Poczytam o Kennertonach, aczkolwiek wolalbym cos baradziej sprawdzonego. Pierwsze slysze o tym producencie. A cos jeszcze innego muzykalnego i cieplego o czym moglbym sobie poczytac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testowanych przeze mnie w ostatnich miesiącach bardzo ciekawie wypadły AWAS, które pomimo lekkiego basu (jest go mniej niż w NH, nie schodzi tak nisko, ale jest bardziej rozdzielczy, szybszy, lepiej kontrolowany) posiadały pięknie nasycone barwy i ich sygnaturę określiłbym jako ciepłą neutralność. Wokale były bardzo dobrze różnicowane, pięknie wypadały szczególnie kobiece... jest to poniekąd znak firmowy AT. Nie miały też problemów z reprodukcją instrumentów akustycznych i pomimo lekkiego basu z dużą dozą naturalności oddawały wybrzmienia w pudłach rezonansowych... Scenę jak na zamknięte również miały dużą. Gdybym miał dokonywać wyboru słuchawek w cenie około 6 tysięcy, na pewno umieściłbym je na swojej liście. Poniżej link do jednej z recenzji: https://www.headfonia.com/audio-technica-ath-awas-review/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za propozycje, poczytam sobie na spokojnie o tych wszystkich propozycjach tutaj sie przewijających. Jestescie bardzo pomocni, jeszcze raz serdecznie dziekuje! Ja to jeszcze mam tak, że cos musi mi sie podobac, byc dobrze wykonane, miec sporo w sobie tzw. smaczków i te ZMFy mi odrazu wpadly w oko ;) Jezeli jeszcze tak dobrze brzmią jak wyglądają, to byloby pieknie. Nie ukrywam, że bardzo mi sie podoba tez design Audeze. Pan Jakub z sasiedniego forum poleca LCD-X jako najbardziej ocieplone sluchawki z tej serii, wiec to tez moze byc to czego szukam. Czeka mnie duzo nauki i czytania :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZrekomendacja jest jak najbardziej właściwa. Miałem przyjemność słuchać XC i powinny sprostać w dużej mierze oczekiwaniom, a z Bursonem stanowić synergiczne połączenie. Mam nadzieję, że uda się odsłuchać na spokojnie wszystkie zaproponowane słuchawki oraz wybrać odpowiednią dla siebie parę niezależnie, czy będą to ZMFy, Kennertony, Focale, Audeze, Audio Techniki, Beyerdynamiki. Życzę miłej lektury oraz pomyślnych testów! Jak dokonasz wyboru, będzie miło usłyszeć, które spełniły oczekiwania :

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZA czemu Sony Z1R odpadają? Nowe chyba poza budżetem były (nie widzę ich teraz nigdzie w żadnym sklepie) ale używane w bdb stanie pojawiały się w okolicy 5 koła. @audionanik i @Spawnpolecali je zdaje się dla miłośników audioquestów, choć Spawn to akurat AQNHC raczej nie lubił a Sony owszem, o ile dobrze pamiętam :)

 

Tak bardziej w formie żartu (przynajmniej póki nie pojawią się jakieś opinie na forum) to po tym jak wczoraj zobaczyłem wykres nowej generacji Beyerów T1 to sobie o audioquestach pomyślałem :D

 

A tak serio to nie wiem czy łatwo będzie zastąpić Hawki, bo one to zdaje się całą swoją famę zawdzięczają właśnie strojeniu gdzie jedni pisali o nowej jakości w naturalności brzmienia a drudzy mogli się co najwyżej z tego śmiać :D

 

Aa, jeszcze mi się przypomniało że kiedyś @Karmazynowyo Aeonach Open pisał jako o "poprawionych Hawkach" czy coś w tym stylu. Tyle tylko że to raczej nie będzie lepsza jakość. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Sony, to za bardzo znana marka. Za duzo rzeczy tej firmy juz za zycia przerobiłem i chcialbym cos co kladzie szczególny nacisk na audio, a nie cos co robi przy okazji telewizory ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ Różnica między dawnym, a obecnym Sony jest, jednak nie można zapominać, że na sprzęcie audio znają się bardzo dobrze, a ich dawny flagowiec MDR-R10 bywa często zaliczany do jednych z najlepszych słuchawek, jakie kiedykolwiek powstały.

 

 

Z1R są z pewnością ciekawą propozycją i ma słuszność w tym względzie @Undertaker (Spawn je posiada). Tym bardziej, jeśli zamierzasz iść drogą brzmienia NH i postarasz się znaleźć używkę w dobrej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierze, że Sony robi bardzo dobre sluchawki :)

Teraz natomiast mam nieco inny problem. Skopiuje post z sasiedniego forum :

 

 

Zamowilem sobie raz jeszcze IFi zen dac + IFi zen can, bo nie powiem, bardzo lubie to brzmienie. Zamowilem zeby porownac z Bursonem i zdaje sie wole cieplejsze brzmienie IFI. Choc Burson jakosciowo gra w innej lidze, to fakt. Gdyby ten Burson mial troche ocieplone brzmienie jak IFi, to bylby idealny. To nie jest tak, że brzmienie Bursona mi sie nie podoba, wręcz przeciwnie, jest naprawde w porządku, ciesze sie muzyką jaką mi oferuje ten sprzet, ale czegos mi w ostatecznym rozrachunku brakuje, czegos co ma budżetowe IFI. Zastanawiam sie co robic, czy zwrocic (mam jeszcze tydzien czasu) i kupić Converto, czy zostawiac sobie i w przyszlosci docieplić Bursona jakąś lampą... Wtedy będę miał neutralną integre w zasadzie do wszystkiego, a jak będę miał nastroj na cieple granie, to podłącze pod osobny wzmacniacz.

Chyba jestem bardzo dziwnym czlowiekiem, ze podoba mi sie granie IFI razem z Hawkami i Meze, a zwlaszcza z Hawkami. Choc fakt faktem takie granie juz nawet nie cieple, a ciemne tez nie jest dobre na dluzsza mete i po czasie lubie sie przelaczyc na brzmienie wlasnie Bursona, bardziej neutralne. 

Chcialbym cos takiego jak IFI ale z wyzszej półki. Jeżeli zwroce Bursona, to będę miał 6500zł plus moge dołożyć jeszcze te 500 zł żeby zaokraglic liczbe. Jest to maksymalna kwota. IFI zostaje, jako grajek koło łóżka.

Jak tylko znajde chwile czasu, to wystawie na sprzedaż Senki HD 660, niestety nie jest to moje brzmienie. Za jasne sluchawki. Jak sprzedam, to będę sobie ciułał pieniążki do ZMFów Atticus, albo Audeze LCD-X. Ewentualnie cos jeszcze innego. Juz sobie poczytalem o tych pierwszych i rzeczywiscie mogą byc strzałem w dziesiątke. Do elektroniki, rapu, rocka sie świetnie podobno nadają. Czyli cos dla mnie. Ale pierw jeszcze musze postudiowac Focale i Audeze i co najwazniejsze zastanowić sie co robić z Bursonem...

Jakieś jeszcze sugestie bardziej doswiadczonych kolegów? Wiem, że juz dużo mi pomogliscie, za co niezmiernie jestem Wam wdzieczny! 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności