Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Burson C3X Performance vs Converto MK2 vs Topping A90 + D90.


Rekomendowane odpowiedzi

[mention=65008]MFRD[/mention]  porównywał 3X P do Playmate i miał podobne odczucia
Potwierdzam,
Porównywałem z nadzieją, że Playmate będzie niewiele gorszy, że może go zostawię a nie sporo droższą zabawkę. Ale godzinny test (z kolegą pod ręką, żeby nie było, że tylko mi się wydaje) wystarczył, żeby Playmate'a spakować do pudła i wrzucić na giełdę.
Nie, żeby to był zły wybór, jeśli chodzi o jakość dźwięku/$ to wypada lepiej, różnica jest może że 20%, ale we wszystkim po kolei. Scena, separacja, dociążenie basu przy super kontroli, detal. Czasem mam wrażenie, że jest aż za szczegółowy, przez co zamiast słuchać to zagłębiam się w niuanse hehe. I myślę.. A może to rzucić w cholerę i kupić słabszą technicznie lampkę?
Ale u mnie audionervoza ciągle ma się mocno.


Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, radzik55 napisał:

@MFRD  porównywał 3X P do Playmate i miał podobne odczucia :)

Szczerze? Od czasu jak mam C3XP włączyłem Playmate'a raz. Do porównania, jak miałem pewność, że te 60h+ było już przegrane na Perfie. Po prostu nie ma powrotu jak się posłucha C3XP. Teraz tylko czekam na kabelek do HD800S i będę sprawdzał, jak mi razem zagrają :D

4 godziny temu, MFRD napisał:

Potwierdzam,
Porównywałem z nadzieją, że Playmate będzie niewiele gorszy, że może go zostawię a nie sporo droższą zabawkę. Ale godzinny test (z kolegą pod ręką, żeby nie było, że tylko mi się wydaje) wystarczył, żeby Playmate'a spakować do pudła i wrzucić na giełdę.
Nie, żeby to był zły wybór, jeśli chodzi o jakość dźwięku/$ to wypada lepiej, różnica jest może że 20%, ale we wszystkim po kolei. Scena, separacja, dociążenie basu przy super kontroli, detal. Czasem mam wrażenie, że jest aż za szczegółowy, przez co zamiast słuchać to zagłębiam się w niuanse hehe. I myślę.. A może to rzucić w cholerę i kupić słabszą technicznie lampkę?
Ale u mnie audionervoza ciągle ma się mocno.
 

IMO różnica była trochę większa, niż 20%, ale w punkty procentowe bawił się nie będę, bo to mało miarodajne. W pierwszej kolejności we mnie uderzyła scena, która w Playmate po podsłuchu C3XP zrobiła się klaustrofobiczna , choć może bezpieczniej nazwać ją kameralną :D Drugie co uderzyło... to uderzenie basu i jego rozciągnięcie w dół. Na TH900mk2 różnica w samej rozdzielczości dołu była równie wielka, co różnica w rozmiarach sceny na HD800S. Nawet jakość góry jest IMO bez porównania, choć ta w Playmate wcale zła nie jest :D

Edytowane przez Vaiet
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dj1978 napisał:

Jaki to kabelek?

Przerabiany przez Perula Arctic Ion+ (tak się chyba teraz nazywa) na wtykach PlusSound. Pochwalę się jak przyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Vaiet napisał:

Przerabiany przez Perula Arctic Ion+ (tak się chyba teraz nazywa) na wtykach PlusSound. Pochwalę się jak przyjdzie. 

Mam ten kabel, teraz kojarzę że kiedyś o tym pisaliśmy. W swojej cenie i nie tylko mistrz. Bankowo będzie rewelacja.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza godzina odsluchów za mną :) Wrażenia pozytywne, choc wolalbym zdaje sie ciut wiecej barwy w brzmieniu. Jest jaśniejszy od IFI, ale jakość brzmienia jakby ze dwie-trzy półki wyzej. Wszystko niesamowicie naturalne, ogromna przestrzeń, szczegóły, niesamowite emocje, np. przy Nothing Else Matters, ktory to kawalek wystartowal na pierwszy ogień, mialem ciary na rękach, a to zwiastowało, że będzie dobrze :)

Teraz jeszcze do posiadaczy tego klocka. Na temat opcji. Co oznaczają poniższe opcje w menu ?

PRE LV : HIGH

DPLL(DSD): HI

DPLL(PCM):HI

EMPHASIS OFF

 

 

20200924_193937.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, MichalZZZ napisał:

Pierwsza godzina odsluchów za mną :) Wrażenia pozytywne, choc wolalbym zdaje sie ciut wiecej barwy w brzmieniu. Jest jaśniejszy od IFI, ale jakość brzmienia jakby ze dwie-trzy półki wyzej. Wszystko niesamowicie naturalne, ogromna przestrzeń, szczegóły, niesamowite emocje, np. przy Nothing Else Matters, ktory to kawalek wystartowal na pierwszy ogień, mialem ciary na rękach, a to zwiastowało, że będzie dobrze :)

Teraz jeszcze do posiadaczy tego klocka. Na temat opcji. Co oznaczają poniższe opcje w menu ?

PRE LV : HIGH

DPLL(DSD): HI

DPLL(PCM):HI

EMPHASIS OFF

 

 

20200924_193937.jpg

 

w C3 Reference zalecali ustawienia jako te istotne i optymalne dla brzmienia:

DPLL(DSD): low

DPLL(PCM):low

 

mam tak u siebie i gra optymalnie😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZZajrzyj tutaj do sekcji Display settings: https://soundnews.net/sources/dacs/burson-conductor-3x-performance-review/

 

W skrócie to gain, filtry i coś tam z jitterem oraz roll-offem wysokich częstotliwości - ja w swoim C3P póki co niczego nie ruszałem bo raz że gra mi dobrze, a dwa chcę się przyzwyczaić do jego brzmienia zanim ewentualnie coś namieszam. ;)

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co odkrywam muzyke na nowo, jestem w niebo wziety przy co poniektorych utworach. Alez to ma w sobie emocje i gracje! Coraz bardziej jestem zadowolony :) A jutro jeszcze mnie czeka kombinacja z wymianą opampów na classici :) Z tego co widze wymina opmapow da mi wiecej barwy/koloru do brzmienia, czyli moze byc jeszcze lepiej. Na obecną chwile podoba mi sie najbardziej na moich ulubionych sluchawkach AQ Nighthawk, ale i na Meze 99 Classic tez super! Najgorzej na Senkach HD 660s, co nie znaczy, że zle.

 

ps. chyba teraz czas na porzadne sluchawki z wyzszej półki ;) Albo lampe do tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też siedzę i słucham kolejne albumy, a miałem jakiś serial obejrzeć. ;) Klasowy sprzęt. Aż strach pomyśleć jak by zagrał zestawik Composer + ten nowy Soloist. 

 

Z tego co pamiętam @Comptonchwalił sobie połączenie AQNHC z C3 Reference, więc nie dziwne, że i z C3PX jest dobre zgranie. Ja sam gram na Ultrasone'ach Edition 9 które P.Ryka przyrównywał w niektórych aspektach (jak nastrój grania) do Hawków. Bas jest w takim zestawieniu popisowy, bardzo zróżnicowany, lekko zmiękczony co mi się podoba bo te słuchawki podobnie jak Beyery T1 potrafią dawać po garach swoją sygnaturą brzmienia. 

Jeśli chodzi o słuchawki do sprawdzenia na przyszłość to mi podobają się ZMF, chociaż drogie. Podobnie ma się sprawa z Audeze, co do których gdzieś wyczytałem, że świetnie się zgrywają z nowymi Bursonami. 

Ciekawe wydają się być też te nowe słuchawki od iBasso - SR2. 

Jeśli chodzi o barwę to u mnie nie tak dawno temu Aeony Closed dobrze się spisywały, to takie słuchawki powiedzmy mniej ponure od audioquestów i do tego jak dla mnie całkiem naturalne, więc może Ethery Flow to jakiś kierunek ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ cieszę się, że tak pozytywnie odbierasz nowy nabytek :) Z Bursonem lampę używa, m.in. @dj1978 wraz z zasilaczem liniowym, który również przyniósł progres w jakości dźwięku. Jak wspominałem, mnie lampowa konfiguracja też przypadła do gustu. Polecam przy okazji odwiedzić wątek poświęcony wzmacniaczom lampowym: 

 

Opampy przynoszą podobno znaczne zmiany i z chęcią poczytam, jak będziesz je odbierał :) Życzę miłych chwil z ulubioną muzyką! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos czuje, że niepotrzebnie odkryłem to i af forum :) Oj będą zdaje sie wydatki. A tyle lat żylem szczesliwy w nieswiadomosci z sluchawkami Sennheiser HD 555. Musze sie powoli zabierac za pisanie listu do św. mikołaja ;)

 

 

Jeszcze wracając do Bursona, to ciekawe jakby moje sluchawki zagraly po kablu XLR....

 

Ktore sluchawki warto najpierw przerobic na kabel XLR - AQ Nighthawk, Meze Classic czy Senki HD 660 ?

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ

9 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Cos czuje, że niepotrzebnie odkryłem to i af forum :) Oj będą zdaje sie wydatki. A tyle lat żylem szczesliwy w nieswiadomosci z sluchawkami Sennheiser HD 555.

 

Po takim komentarzu mogą się pojawić głosy, abyś uciekał z forów i zadowolił się tym, co masz ;) W sumie łatwo mówić (pisać), trudniej zrobić, tym bardziej, że Koleżanki i Koledzy tego nie ułatwiają :) edit: Ciekawe opisy wrażeń modeli słuchawek, DACów,  wzmacniaczy... zachęcają do testów, a potem często zakupu. Poza tym interesujące propozycje albumów w wątkach muzycznych i nie tylko, zawsze kuszą mnie, aby zaglądać, co nowego się pojawiło na forach :) O miłej atmosferze, zabawnych wpisach nie wspominając ;)

 

Wracając do tematu. Na symetryka przerobiłbym w pierwszej kolejności te, które mają najciemniejsze brzmienie :) edit: Dla mnie byłaby to najlepsza opcja, ponieważ w takim przypadku następuje wzmocnienie się w przekazie sopranów i takie coś będzie służyć Hawkom, jak oraz wspomnianym Meze.

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tytus1988 napisał:

 

Wracając do tematu. Na symetryka przerobiłbym w pierwszej kolejności te, które mają najciemniejsze brzmienie :) edit: Dla mnie byłaby to najlepsza opcja, ponieważ w takim przypadku następuje wzmocnienie się w przekazie sopranów i takie coś będzie służyć Hawkom, jak oraz wspomnianym Meze.

No wlasnie u mnie dziala to nieco na odwrót. Mi np. sie podoba jak gra cieply IFI ZEN DAC + ZEN CAN razem z cieplymi Hawkami. Pytanie na ile kabel potrafi zmienic brzmienie sluchawek. Zdaje sobie z tego sprawe, ze z jasnych sluchawek nie zrobie cieplych i na odwrot, ale mysle sobie na ile moze miec wplyw taki zbalansowany kabel XLR do Senków HD 660. Bo to chyba od nich bym chciał zaczać wymiane okablowania. Czy delikatnie da sie takim kablem ocieplic barwe jasnych sluchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ można ocieplić barwę kablem z przewodnikami wykonanymi z samej miedzi, ewentualnie hybrydowymi, ale o stosunkowo ciemnym charakterze, jak FAW Noir Hybrid od Forzy.

 

W przypadku wpływu na dźwięk, m.in. połączenia symetrycznego, niesymetrycznego w Senkach możesz przeczytać porównanie Piotra Ryki sprzed kilku lat: https://hifiphilosophy.com/recenzja-sennheiser-ch-650-s-i-ch-800-s/3/ 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że prędzej czy później i tak byś trafił na to forum ;)@marek_m tylko przyspieszył to, co było nieuniknione :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajna pasja, chyba sie wciągne :) Choc mam juz tych pasji kilka i ciezko mi to wszystko ze soba pogodzic. Czasu mi brakuje. Żeby doba trwala 48 godzin, to byloby pieknie :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jeszcze za wczesnie, żeby zakladac nowy temat, tak wiec pisze tutaj - poczytalbym sobie przy nutce do poduchy o jakis nausznych sluchawkach do tego Bursona. Powiedzmy, że do 6000zł. Interesuje mnie barwne, cieplo-muzykalne brzmienie. Ktore np. z Audeze, Focali, ZMF będą najcieplejsze i najbardziej muzykalne ? Będę niedlugo w UK, to moglbym sie wybrac na odsluchy.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ W przypadku ZMFów każde powinny być muzykalne i Eikony powinny się dobrze sprawić. Mój znajomy @januszmuzy przyjechał dzisiaj, m.in. odebrać K812 i też chwilę czasu spędziliśmy słuchając muzyki. Stwierdził, że pod tym względem dorównują NH, chociaż prezentują wyższą jakość dźwięku. Jeśli miałbyś możliwość polecam spróbować nowość Kennerton Gjallarhorn - zapowiadają się bardzo ciekawie i jest duża szansa, że przypadną do gustu. W tej kwocie zmieszczą się również Focale Cleary, Audeze LCD 2 oraz iBasso SR2. 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności