Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Burson C3X Performance vs Converto MK2 vs Topping A90 + D90.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam wzmacniacza i DACa, badz wzmacniacza z DACiem dwa w jednym (integra). Budzet jakim dysponuje to okolo 6000 zł. Lubie cieplo muzykalne granie. Muzyki slucham z Tidal tylko i wylacznie na sluchawkach. Posiadam Sennheiser HD 660s, Meze 99 Classics i AQ NightHawk.

 

Dziekuje i pozdrawiam.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Everest^(-1) zdecydowanie wpisuje się w oczekiwania. Trochę bałbym się parować go z Meze i AQ, one same w sobie grają ciepło i nie wiem czy więcej ciepła im pomoże. Ale dopóki szukasz takiego kierunku, to sprzęt raczej odpowiedni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie o dziwo sie wlasnie podoba cieple granie NightHawków z cieplym Ifi Zen DACiem :)

 

Biore jeszcze pod uwage Topping A90 i Marantz HD DAC 1.

 

 

- SMSL A8

- Burson Playmate

- Topping A90

- Marantz hd-dac 1

 

Co sprawdzic jako pierwsze ? 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a Burson Soloist 3X Performance ? Jest promocyjna cena 4200 zł. Warto sie pochylic ?
Jak masz DAC to na pewno ciekawa opcja. Bursony mają bardzo dobre ceny zawsze w preorderach! A C3 są świetne :)

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MichalZZZ napisał:

@MFRDMam DACi IFi (Zen Dac i Zen Blue) moze byc? Czy nie pociagnie tego Bursona?

 

Jeśli lubisz ciepłe granie tego DAC-a to może Ci podejdzie. Burson jest wzmacniaczem w klasie A i też dodaje nieco ciepła, choć jego połączenie z raczej analitycznym sabre wychodzi bardzo dobrze, nie wiem czy nie będzie już za ciepło z burr brown-em.

Zawsze będzie możliwość zmiany DAC-a później, jeśli uznasz, że Cię ogranicza. Soloist powinien wystarczyć już na długo, może na zawsze? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam juz konkretny bol glowy. Taki Burson to bedzie półeczka wyzej od Topping A90, ktory dzieki swoim parametrom uchodzi za wspanialy wzmacniacz i ma opinie, że gra duzo lepiej niz kosztuje ?

 

Będę wybieral miedzy trzema wzmacniaczami :

 

Burson Soloist 3X Performance

- Topping A90

- Feliks Audio Espressivo Mark II

 

Jakies sugestie, porady ? Bylbym niezmiernie wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MichalZZZ napisał:

Jakies sugestie, porady ? Bylbym niezmiernie wdzieczny.

Wydaje mi się, że sprzęt grający podobnie do Bursona 3 co dopiero odesłałeś. ;) Tam też była opcja wymiany op-ampów, więc to pewnie nie argument za. 

 

Jeden mój znajomy coś mi wspominał o odsłuchu iFi Zen. Podtrzymuję więc to, co pisałem na PW - normalnie grający wzmacniacz tranzystorowy + lampowy DAC, i będzie zapewnione ciepełko oraz kontrola nad słuchawkami o różnej impedancji. I nie trzeba będzie zakładać wątku "Jakie słuchawki do wzmacniacza OTL?". :)

 

Tak w ogóle, to jak nie sprawdzisz, to się nie dowiesz. Tu każdy ma inne doświadczenie i inne preferencje. Najważniejsze są słuchawki jeśli chodzi o granie w stylu, jakiego się oczekuje. HD660s zdaje się są odległe od tego - na ile o nich poczytałem. Na Audeze bym patrzył. Może na Dan Clark Audio też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Jakies sugestie, porady ? Bylbym niezmiernie wdzieczny.

Polecam SinusAudio OTL, jest kilka wariantów, u mnie z HD800s zgranie wybitne. Barwne, muzykalne i przestrzenne. 

Z 660s zgranie powinno być podobne. Sinusa ma również m.in kolega @pabloj i bardzo sobie chwali jego połączenie z AQ NH.

Bez problemu możesz wzmacniacz wypożyczyć do testów.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam ogromny dylemat. Pomóżcie prosze. Burson C3X Performance z wymiennymi opampami (w zestawie moge miec extra klocki V6 Classic ktore powinny mi nieco ocieplic Bursona), albo Converto MK2. 

 

Preferuje cieplo-muzykalne granie.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Panowie, mam ogromny dylemat. Pomóżcie prosze. Burson C3X Performance z wymiennymi opampami (w zestawie moge miec extra klocki V6 Classic ktore powinny mi nieco ocieplic Bursona), albo Converto MK2. 

 

Preferuje cieplo-muzykalne granie.

To ja bym atakował C3X Perfa. Mam, używam, na nic innego bym nie zamienił zwłaszcza mając jeszcze do dyspozycji dodatkowe opki (a też je mam). Naprawdę nie wiem, nad czym się tu zastanawiać. Converto ma antyczną już kość 9018k2m, która nijak się ma do nowego 9038Q2M w Bursonie. Do tego dostajesz DUŻO większą moc na wyjściu z regulowanym stopniem wzmocnienia, komplet wyjść - balans XLR, 6,3mm SE i jeszcze złącze mikrofonowe - nie wspominając o BT 5.0 z aptX i pilocie do sterowania. 

 

Zadowolonych użytkowników Bursona tu na forum znajdziesz co najmniej kilku, a na Head-Fi też można poczytać sporo o C3XP. O Converto jakoś nikt specjalnie nie pisze ^^

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdą jest, że V6 classic mi nieco ocieplą Bursona?

 

Na obcojezycznych recenzjach/forach przeczytalem, że ludzie pieją z zachwytu nad Toppingiem A90 plus do tego osobno DAC Topping D90. Ponoć świetny sprzęt, ale czy nie bedzie za jasny... 🤔

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak się nie posłucha to się nie wie. Na Bursony jest hype, czy słuszny to nie wiem - sam jestem ciekaw. Tak jak na początku mi się nawet z wyglądu nie podobały, tak teraz jakoś coraz bardziej do mnie ta seria C3 przemawia. Tak czy inaczej, jeśli chodzi o dźwięk to z tych opisów które pobieżnie wyczytałem te Bursony grają dość neutralnym dźwiękiem takim w który trzeba się wsłuchać żeby go docenić - na hedfaju ktoś przyrównywał do iFi iDSD któregoś (iCan albo Pro) i pisał, że sprzęt od iFi gra bardziej jak taki muscle car gdzie wystarczy lekko wcisnąć pedał gazu i czuje się moc. Burson za to to taka niby elegancka limuzyna. Tu na forum chyba gdzieś @Comptonporównywał C3 Reference do sprzętów iFi właśnie i też mu chyba wyszło że jaśniejszy był Burson. Ale to tylko moje gdybanie, zbyt wielu daców nie słuchałem bo mi się od zawsze moja Lampucera najbardziej podobała i w duecie z Sonikiem to się dziwiłem jak ludzie opisywali że takie Aeony Closed z jakimś Questyle grały za chudo bo u mnie to był wygar i energia przynajmniej na basie ;)

 

Być może w Twoim przypadku wystarczy Burson Playmate Basic na NE5532 - sam ciekawy jestem tego sprzętu bo u mnie kiedyś robił furorę pewien wzmacniacz na tym opampie. Do tego cena nie jest jakaś mega wygórowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja już mam tor który gra jak takie Audi S1 Quattro Group B Rally Car Monster i nie wiem czy jestem gotowy żeby się zacząć ubierać w krawat o ile wierzyć tym opiniom z hedfaja. ;) Cenię sobie właśnie zdolność do wykrzesania z siebie niczym nieskrępowanych pokładów mocy kiedy najdzie mnie ochota na odkręcenie potka nawet jeśli odbywa się to kosztem lepszej siły dociskowej z nowszych konstrukcji. Tutaj na forum też mi się lampka raz czy dwa zapaliła jak ktoś kogoś przestrzegał że z tym C3 jakieś słuchawki mogą zagrać zbyt jasno - to ja nie wiem czy to kierunek dla mnie. Choć nie powiem, ciekawe sprzęty, na pewno też bardzo dobre (nie zauważyłem jakichś krytycznych opinii w odróżnieniu od chociażby iFi DSD Pro) i jest też w czym wybierać - Reference, Performance, ence pence ;) Do tego Soloist 3 i już kusi czy może na niego się nie szarpnąć + ten Composer teraz albo w przyszłości (czy też na odwrót), tylko tu zostaje kwestia kabli od których w dużej mierze można by się odciąć mając integrę. 

Ojj, boję się na nowo wkraczać w to hobby bo inaczej pewnie już dawno męczyłbym bułę @Maysterowi :D

 

Wracając do @MichalZZZto tak mi przyszedł do głowy ten Playmate Basic bo w sumie wczoraj go niejako "odkryłem" w tej wersji czyli na tych NE5532 bo z tego co pamiętam jak FCL mi na tym opku grał i jak Plejmejta opisał @maciuxto stylistycznie kto wie czy by nie siadło - może wcale nie trzeba gonić za wyżyłowaniem parametrów. Ale znowu - to tylko gdybanie. 

 

Więc już nie gdybam bo wystarczy że cały mój kraj zamknięty w gdyby jak to Łona rapował do bitu Webbera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Undertaker napisał:

No właśnie, jak się nie posłucha to się nie wie. Na Bursony jest hype, czy słuszny to nie wiem - sam jestem ciekaw. Tak jak na początku mi się nawet z wyglądu nie podobały, tak teraz jakoś coraz bardziej do mnie ta seria C3 przemawia. Tak czy inaczej, jeśli chodzi o dźwięk to z tych opisów które pobieżnie wyczytałem te Bursony grają dość neutralnym dźwiękiem takim w który trzeba się wsłuchać żeby go docenić - na hedfaju ktoś przyrównywał do iFi iDSD któregoś (iCan albo Pro) i pisał, że sprzęt od iFi gra bardziej jak taki muscle car gdzie wystarczy lekko wcisnąć pedał gazu i czuje się moc. Burson za to to taka niby elegancka limuzyna. Tu na forum chyba gdzieś @Comptonporównywał C3 Reference do sprzętów iFi właśnie i też mu chyba wyszło że jaśniejszy był Burson. Ale to tylko moje gdybanie, zbyt wielu daców nie słuchałem bo mi się od zawsze moja Lampucera najbardziej podobała i w duecie z Sonikiem to się dziwiłem jak ludzie opisywali że takie Aeony Closed z jakimś Questyle grały za chudo bo u mnie to był wygar i energia przynajmniej na basie ;)

 

Być może w Twoim przypadku wystarczy Burson Playmate Basic na NE5532 - sam ciekawy jestem tego sprzętu bo u mnie kiedyś robił furorę pewien wzmacniacz na tym opampie. Do tego cena nie jest jakaś mega wygórowana. 

Czy ja wiem, czy taki hype jest? Ja jakoś tego nie czuję i tak w sumie to celowałem w C3X Reference, ale Mayster mnie namówił na Performance i w sumie nie żałuję. Sporo od Refa mniejszy, choć utrzymany w podobnym tonie design. Do lekkich nie należy i różnicę w ciężarze między nim a Playmate czuć zanim się je weźmie do ręki :D

Co zaś do brzmienia Playmate na opkach NE5532 to z tego co wyczytałem, przeskok między nimi a bursonowymi V6 Dual jest ogromny. Czytałem sporo recenzji wersji Basic i porównując to z moimi wnioskami ze słuchania Vivid/Classic/Everest miałem wrażenie, że jest diametralna różnica w każdym calu na korzyść V6, a zwłaszcza pod kątem sceny i detaliczności. 

 

Z kolei przeskok między Playmate a C3XP jest tak duży, że nie da się tego nie poczuć. W istocie, C3X Performance nie rzuca od razu na kolana i nie ma takiego "Wow-effect" jakiego ja oczekiwałem i się spodziewałem. Z drugiej strony był to jeden z niewielu sprzętów do których podchodziłem na zasadzie "Jak nie będę miał oczekiwań, to się nie zawiodę". No i się nie zawiodłem, choć pierwsze wrażenie było "I to tyle kosztuje? Ale za co?" :D A potem dałem mu pograć trochę, parę dni słuchałem tylko z C3XP i jak przełączyłem słuchawki na Playmate albo S6 Pro... To szybko wróciłem do C3XP :D Scena w każdym kierunku, ilość powietrza, rozciągnięcie brzmienia na skrajach, separacja źródeł, dynamika, tonalność - ja nie mam się do czego doczepić. Jest na pewno bardziej żywy, naturalny i dociążony, niż Aune. Jest też bardziej zbalansowany, przestrzenny i holograficzny od Playmate. Nie powiem, żeby był dwa razy lepszy od każdego z nich, bo wszyscy wiemy, że w ten sposób to nie działa, ale dla mnie dystansuje mocno oba klocki jakie miałem przed nim :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vaiet napisał:

Z kolei przeskok między Playmate a C3XP jest tak duży, że nie da się tego nie poczuć.

@MFRD  porównywał 3X P do Playmate i miał podobne odczucia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności