Skocz do zawartości
  • 0

DT990 250Ohm za dużo basu, coś lepszego do 1000zł?


Szczurov

Pytanie

Witam! 

Po 6 msc używania stwierdzam że mają bardzo mocny bas który wręcz wyrywa z kapci i chciałbym jednak trochę słabszy i nigdy więcej v-kowych słuchawek... 

Chciałbym słuchawki ciepłe aby z muzyki mieć dużo radości i by muzyka wchodziła głęboko w duszę i muszą być nauszne zamknięte, nie muszą być bezprzewodowe, chce słuchawki do każdego rodzaju muzyki ale głównie to The Baseballs, Elwis Presley, Budka Suflera, whitney Houston, Beatles. Chcę aby miały bardzo dużo średnicy. 

Czy Sony wh1000xm3 spełni te wymagania? 

Nie mam daca a odtwarzam z laptopa który dawał rade z dt 990 250ohm i musiałem mieć na 10% głośności by nie wyrwał bas z kapci. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Teraz, Pawel_PK napisał:

Używki AQ Nightowl.

będzie miał kupę mulącego basu i braki w wyższej średnicy, a tego raczej on nie chce

Edytowane przez Play
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Basu jest mniej niż w Nighthawkach a sq nieporównywalnie wyższe niż we wszystkich przytoczonych słuchawkach. Ewentualnie zostawic dt990 i w budzecie kupic np aune t1 które wypchnie średnice i przytemperuje bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Szczurov napisał:

Witam! 

Po 6 msc używania stwierdzam że mają bardzo mocny bas który wręcz wyrywa z kapci i chciałbym jednak trochę słabszy i nigdy więcej v-kowych słuchawek... 

Chciałbym słuchawki ciepłe aby z muzyki mieć dużo radości i by muzyka wchodziła głęboko w duszę i muszą być nauszne zamknięte, nie muszą być bezprzewodowe, chce słuchawki do każdego rodzaju muzyki ale głównie to The Baseballs, Elwis Presley, Budka Suflera, whitney Houston, Beatles. Chcę aby miały bardzo dużo średnicy. 

Czy Sony wh1000xm3 spełni te wymagania? 

Nie mam daca a odtwarzam z laptopa który dawał rade z dt 990 250ohm i musiałem mieć na 10% głośności by nie wyrwał bas z kapci. 

 

używki do 1k wchodzą w grę? zestaw stacjonarny tylko czy ogólnie przenośny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli to ma nadal grać z laptopa, to proponuję korektor.

Albo jakieś bezprzewodowe np. Sennheiser Momentum AEBT.

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Pawel_PK napisał:

..a sq nieporównywalnie wyższe niż we wszystkich przytoczonych słuchawkach.

No raczej nie bardzo.. inne sygnatury, ale SQ na tym samym poziomie imo. 😉

 

3 godziny temu, Play napisał:

będzie miał kupę mulącego basu i braki w wyższej średnicy, a tego raczej on nie chce

100% 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, neonlight napisał:

No raczej nie bardzo.. inne sygnatury, ale SQ na tym samym poziomie imo. 😉

 

100% 👍

Dla mnie sq Owli nieporównywalne szczególnie dt990 250ohm pedzonych z laptopa vs owle z laptopa. Nie takie Owle straszne polecam odsłuchać. Zastanowiłbym sie tez nad dac/amp niezaleznie od dalszych wyborów laptop na pewno bedzie ograniczac sluchawki. Byc moze dac/amp typu aune t1 spowoduje ze odbior sluchawek bedzie inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecacie słuchawki otwarte a napisałem że chcę zamknięte dlatego iż odkryłem że jak pada deszcz to słuchać krople stukające o dach... a chciałbym się kompletnie odciąć od ambientu. 

Muzyki słucham tylko w domu na poddaszu i chce sie odciąć od świata i nie słuchać sprzętu tylko muzyki co w Dt990 jest trudne jak musze ciągle regulować głośność bo w niektórych kawałkach uszy aż bolą mimo 10% głośności a znowu jak dam na 8% to dżwięk staje się zbyt płaski... Są kawałki do których dt990 są idealne a do niektórych wcale więc chce słuchawki uniwersalne czyli do popu, rocka, elektroniki po prostu do wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To może HM5 lub ich rebrandy + jakieś lepsiejsze pady? nie wiem jak tam jest z rewizjami ale para którą miałem po raz ostatni miała całkiem sporo średnicy i dość punktowy bas (dlatego najlepiej grały mi ze starej taczki), może to też była kwestia innych padów.

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
39 minut temu, Szczurov napisał:

 Dt990 jest trudne jak musze ciągle regulować głośność bo w niektórych kawałkach uszy aż bolą mimo 10% głośności a znowu jak dam na 8% to dżwięk staje się zbyt płaski... Są kawałki do których dt990 są idealne a do niektórych wcale więc chce słuchawki uniwersalne czyli do popu, rocka, elektroniki po prostu do wszystkiego. 

Jeszcze się przeprosisz z DT990, bo nie znajdziesz słuchawek, które zgrają ci wszystkie kawałki super. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Biorę pod uwagę jeszcze kupno DACa ale nie wiem jakiego. 

Budżet powiedzmy do 400zł.

Czy taki Audioquest Dragonfly black by dał radę z Dt990 250ohm? Czy by podniósł średnice? Czy Fiio Q1mk2? A może lepiej fiio e10k?

Fiio Q1 podobno słaby ma wzmaczniacz więc go odrzucam, a fiio e10k ktoś już próbował z dt 990 i dobrze działały. 

Ale widze że do dt990 jest często polecany ten Audioquest dragonfly ale wątpie że taki dziuniek by podniósł znacząco średnice tzn. napędził je lepiej od laptopa. 

Tutaj budżet na dac niski bo gdybym kupował słuchawki to Dt990 bym sprzedał.

A co sądzicie o Akg k845? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, Szczurov napisał:

Ale widze że do dt990 jest często polecany ten Audioquest dragonfly ale wątpie że taki dziuniek by podniósł znacząco średnice tzn. napędził je lepiej od laptopa.

Nie podnosi. Przynajmniej Black. Tylko po co upierać się przy zamkniętych skoro dotąd żyłeś z 990? Jeśli jednak chcesz zamknięte, średnicowe to rozwiązanie jest proste i dość tanie, a słuchawk trwałe - AKG K271 MKII. Co do DAC. Z nimi fajnie zgrywa się właśnie Dragonfly Black.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 5.09.2020 o 20:20, Rafacio napisał:

Nie podnosi. Przynajmniej Black. Tylko po co upierać się przy zamkniętych skoro dotąd żyłeś z 990? Jeśli jednak chcesz zamknięte, średnicowe to rozwiązanie jest proste i dość tanie, a słuchawk trwałe - AKG K271 MKII. Co do DAC. Z nimi fajnie zgrywa się właśnie Dragonfly Black.

Przed Dt990 miałem Sony MDR zx110 i podobało mi się w nich to że mogłem się odciąć od świata oraz wokal. Kupiłem słuchawki otwarte z przekonaniem że otwarte mają bardzo dużą scenę i wysokiej jakości dżwięk i ucho się tak nie męczy. 

O Akg K271 słyszałem opinię że ma dżwięk głuchy i studyjny a mi zależy nie na analizowaniu każdego bitu i sprawdzaniu mankamentów nagrania a na rozkoszowaniu się muzyką. 

A może Snab Euphony Af100 (HM5)? Podobno są ciepłe i neutralne. 

I czy dragonfly black da znaczącą przewagę  nad integrą w laptopie? Czy nie warto wyrzucać 399zł na coś co nie zrobi żadnej różnicy. 

Teraz w laptopie słucham na 10% głośności na dt990 250ohm i nie wiem czy ten acer aspire v5 121 nie ma wystarczającej mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 5.09.2020 o 13:27, Szczurov napisał:

Czy taki Audioquest Dragonfly black by dał radę z Dt990 250ohm?

Miałem ten zestaw i nie polecam. Głośność była wystarczająca ale nie grały dobrze, bas mulił, średnica wycofana a góra ostra. Do nich trzeba mocnego sprzętu, jak używasz laptopa to z małych smsl m3 grał poprawnie ale bez szału. 

 

W dniu 5.09.2020 o 13:27, Szczurov napisał:

Czy by podniósł średnice? Czy Fiio Q1mk2? A może lepiej fiio e10k?

Nie podniesie średnicy, u nich ciężko "wysunąć" średnice, łatwiej nieco złagodzić wysokie tony lub bas, ale średnicowe to one nigdy nie będą. Beyerdynamic też ma modele zamknięte 32/80 omowe, ale np.  takie dt770 również grają V i Ci się jeszcze bardziej nie spodobają .Posłuchaj K550 i HM5, do nich dragonfly wystarczy. HM5 miałem dawno temu i owszem były ciepłe, nowsze z tego co piszą grają inaczej, bardziej neutralnie. W tym wypadku nie jesteś też uwiązany przy Dragonfly, możesz wziąć inny mały dac na usb byle grał dosyć ciepło i analogowo, np. Cambridge Audio Dacmagic XS lub Cyrus Soundkey. 

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chcę dać drugą szanse dt 990 250ohm.

 

Czy ifi zen dac przytemperuje mu bas czy lepiej wybrać fiio k5 pro?

 

Jedni piszą że ifi zen dac nie wystarczy do wysterowania 250 omów i z nim to maks. 150ohm a inni że na luzie chwyci dt 990. Zdania expertów są podzielone... 

Fiio k5 pro dość mocno kusi zasilaczem w zestawie i mocnym wzmaczniaczem który uciągnie 600 omów a ifi zen ma świetny wygląd i podobno ma lepszy dżwiek tzn. zbliżony do aune t1. 

Najbardziej się obawiam że ifi zen dac będzie miał zbyt słaby wzmaczniacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dla mnie zestaw gra znakomicie. Poolecam. K701 stoją i tak z niepokojem spoglądają na mnie. A, ja w sumie planuję zakup czegoś z T1, DT1990 lub T90. 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 3.09.2020 o 20:01, Szczurov napisał:

Polecacie słuchawki otwarte a napisałem że chcę zamknięte dlatego iż odkryłem że jak pada deszcz to słuchać krople stukające o dach... a chciałbym się kompletnie odciąć od ambientu. 

Muzyki słucham tylko w domu na poddaszu i chce sie odciąć od świata i nie słuchać sprzętu tylko muzyki co w Dt990 jest trudne jak musze ciągle regulować głośność bo w niektórych kawałkach uszy aż bolą mimo 10% głośności a znowu jak dam na 8% to dżwięk staje się zbyt płaski... Są kawałki do których dt990 są idealne a do niektórych wcale więc chce słuchawki uniwersalne czyli do popu, rocka, elektroniki po prostu do wszystkiego. 

A kolega myślał może by posłuchać Beyery Custom Studio ? ja po przesiadce z HD669 miałem je zwrócić ale dałem im szanse w między czasie domówiłem DT770 250Ohm ...pod tym samym źródłem -HP Omen 17 B&O (nie wiem co tu siedzi za układ audio-jakiś realtek) po wygrzaniu CS grały z większą liczbą detali, nie "syczały" , bas na 2 poziomie podobny do tego z DT770 i grają bardziej neutralnie z leciutką V....DT770 oddałem ale szczerze niektóre kawałki lepiej brzmiały z nich ale już wokale damskie czasami zbyt mocno syczały i tu raczej obstawiał przesterowania z mojego lapka choć grały tyć ciszej jak CS. Ogólnie widzę ,że Beyery czy to 80Ohm czy 250 powinny grać z lepszego żródła bo pod takim Dac X6 mkII CS zagrały z większą przestrzenią- DT770 już nie miałem więc nie wiem jak by na tym Dac zagrały...sam z resztą jestem amatorem audio a tu dziele się tym co sam zauważyłem...może coś nakieruje :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności