Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne i DAC ze wzmacniaczem okolice 3000 zł


cbo

Pytanie

Cześć,

 

szukam słuchawek do domu, jestem po odsłuchach następujących modeli:

- HD 600, nie moja bajka, w moim odczuciu za mało dołu, środek i góra również nie zachwycił szczegółami

- HD 650, różnica na plus względem 600 w stosunku do basu ale nadal nie schodzą tak nisko jakbym tego oczekiwał, natomiast nadal środek i góra nie jest chyba tym czego szukam

- Sundary, środek i góra bardzo mi pasowały, natomiast zdecydowanie za mało dołu

- Sonorus III, zbyt jasne,  wysokie tony zbyt wyeksponowane

- Takstar 580 - środek i góra gorzej niż w Sundarach, natomiast wydają mi się zdecydowanie najbardziej zbalansowane, mają trochę dołu (chociaż mogłoby być odrobinę więcej)

 

Czy moglibyście polecić coś jeszcze do przesłuchania? Obecnie tor składa się z PC i wysłużonego SoundCrafta, więc budżet na słuchawki będzie uzależniony budżetem na DAC do nich, chciałbym się zmieścić w okolicach 3000 zł, sprzęt wyłącznie nowy.

 

Na liście mam jeszcze AKG K712Pro oraz Beyerdynamic DT 1770 PRO, czy to dobry trop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

HD660s posluchaj, maja dobra srednice i sporo dolu, tylko scena mala. K712 tez sa ciekawe i ogolnie polecane, zalezy jeszcze jakiej muzyki sluchasz. Beyery dt1990 ponoc tez dobre, choc osobiscie nie slyszalem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, cbo napisał:

Cześć,

 

szukam słuchawek do domu, jestem po odsłuchach następujących modeli:

- HD 600, nie moja bajka, w moim odczuciu za mało dołu, środek i góra również nie zachwycił szczegółami

- HD 650, różnica na plus względem 600 w stosunku do basu ale nadal nie schodzą tak nisko jakbym tego oczekiwał, natomiast nadal środek i góra nie jest chyba tym czego szukam

- Sundary, środek i góra bardzo mi pasowały, natomiast zdecydowanie za mało dołu

- Sonorus III, zbyt jasne,  wysokie tony zbyt wyeksponowane

- Takstar 580 - środek i góra gorzej niż w Sundarach, natomiast wydają mi się zdecydowanie najbardziej zbalansowane, mają trochę dołu (chociaż mogłoby być odrobinę więcej)

 

Czy moglibyście polecić coś jeszcze do przesłuchania? Obecnie tor składa się z PC i wysłużonego SoundCrafta, więc budżet na słuchawki będzie uzależniony budżetem na DAC do nich, chciałbym się zmieścić w okolicach 3000 zł, sprzęt wyłącznie nowy.

 

Na liście mam jeszcze AKG K712Pro oraz Beyerdynamic DT 1770 PRO, czy to dobry trop?

Sundara bez konkretnej dawki prądu zagrają anemicznym, kiepskim dołem niestety. Niemniej jak dostaną powera, to wtedy dźwiękowo zdecydowanie się poprawiają, choć zejścia potężnego tam nie ma. IMO warto żebyś obczaił sobie albo wspomniane Beyery DT1770/1990 albo zapolował na Fostexy TH610 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

IMO zapolowałbym na używane Mojo + wspomniane Fostexy, ewentualnie Beyery + coś na Cirusie + jakiś amp do wysterowania... tylko ciężko będzie się zmieścić w założonym budżecie 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności