Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audeze LCD X imbalans kanałów


NocnyJanusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dwóch tygodni jestem nieszczęśliwym posiadaczem audeze lcd x. Od początku mam wrażenie że lewa słuchawka gra zdecydowanie ciszej od prawej, z początku myślałem żę te słuchawki potrzebują się wygrzać ale niestety przez te 2 tygodnie nic się nie zmieniło, lewa słuchawka nadal gra ciszej.  Do tego pierwszy raz w życiu i mam nadzieję ostatni popełniłem taki błąd że przesiadłem się w ciemno bez wcześniejszego odsłuchu z moich poczciwych dt900 600 ohm na lcd x i mówię to w 100% poważnie że czuję regres w jakości dźwięku. Porównywałem kilkukrotnie balans kanałów w dt900 i lcd x i beyery grają równo w całym zakresie tonalnym. 

Edytowane przez NocnyJanusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak są na gwarancji, to reklamacja i tyle. Inaczej pozostaje wymiana pary przetworników odpłatna, jeżeli chcesz usunąć ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, vonBaron napisał:

Just Audeze things. 

w stanach nawet nie podlega to gwarancji a znam dwa przypadki gdzie skończyło się płatną wymianą przetworników (oni też mają trudniej z oddawaniem sprzętu - dlatego np. Amazon stał się takim sukcesem) ... od razu zarządałbym zwrot ... tym bardziej jak się zawiodłeś jakością dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że jeśli już za późno na zwrot i dodatkowo nie podoba Ci się jak grają to oddaj na zasadzie reklamacji poprzez rękojmię.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MFRD napisał:

Wydaje się, że jeśli już za późno na zwrot i dodatkowo nie podoba Ci się jak grają to oddaj na zasadzie reklamacji poprzez rękojmię.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

 

Zwrot z tytułu niezgodności towaru z umową o ile nie minęło 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zwrot z tytułu niezgodności towaru z umową o ile nie minęło 14 dni.
Rękojmia na wady fabryczne trwa zdaje się 2 lata. Jeśli nie minęło 14 dni to można oddać bez podania przyczyny (tzn jeśli kupione na odległość).

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwi mnie ten regres w stosunku do dt990; porównywałem bezpośrednio lcd2 i lcdx do tych bajerów i lcdki wygrywały - zatem faktycznie musi być coś z nimi mocno nie tak.

Zdaje się, że nasz polski serwis Audeze ma już przetworniki na miejscu - ja, jak mi padły lcd2, to czekałem aż wrócą z serwisu zza oceanu prawie pół roku, a po wymianie drajwerów grały zupełnie inaczej:D; więc musiałem je sprzedać. Słuchałem kilkanaście egzemplarzy lcd2 i każda grał inaczej:D; lcd-x kilka sztuk i tu były mniejsze rozbieżności...aleee..@NocnyJanusz weź udział w loterii Odezi; może teraz wyciągniesz szczęśliwy los!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mówię: brać najtańsze Audeze, bo i tak nie wiadomo jak to zagra. Jak się posłuchało danej sztuki i się spodobała, to trzeba brać właśnie ją, bo inna z tym samym oznaczeniem z małym prawdopodobieństwem zagra tak samo.

W tym konkretnym przypadku może być, że przez ppomyłkę włożyli jeden przetwornik od innego modelu, skoro sytuacja jest stabilna i nic ostatecznie nie padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w poniedziałek mija 3 tygodnie od zakupu, w dodatku zamówiłem je przez Internet z odbiorem osobistym w sklepie. Na razie oddam je na reklamację z tytułu rękojmi i zobaczę co wymyślą.

W moim egzemplarzu niskie tony są ewidentnie przesunięte na prawą stronę, natomiast wokale tylko minimalnie również na prawą stronę. Najlepsze jest to że jak założę je odwrotnie to  wydaje mi się wtedy że wtedy grają równo, natomiast jak zamienię kable prawy z lewym i słuchawki założę normalnie to nadal głośniej gra prawa strona.

Edytowane przez NocnyJanusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, majkel napisał:

 

W tym konkretnym przypadku może być, że przez ppomyłkę włożyli jeden przetwornik od innego modelu, skoro sytuacja jest stabilna i nic ostatecznie nie padło.

... piekna firma że nas to nie dziwi (ogółem produkty mają fajne ale... istnieje to 'ale' kóre jest niepokojące i dotyczy właśnie takich przypadków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, NocnyJanusz napisał:

Najlepsze jest to że jak założę je odwrotnie to  wydaje mi się wtedy że wtedy grają równo, natomiast jak zamienię kable prawy z lewym i słuchawki założę normalnie to nadal głośniej gra prawa strona.

Spróbuj z innym kablem. Może jest jakieś zwarcie w kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, espe0 napisał:

Spróbuj z innym kablem. Może jest jakieś zwarcie w kablu.

No właśnie gdybym taki posiadał to bym sprawdził, nie mam od kogo pożyczyć, a nie chcę specjalnie kupować innego kabla. Ale myślę że z kablem jest wszystko ok bo gdyby coś nie tak z nim było to raczej różne dziwne rzeczy by się ze słuchawkami działy tak mi się przynajmniej wydaję, a tutaj po prostu jedna gra ciszej.

Edytowane przez NocnyJanusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A więc słuchawki wysłałem 4 września, odebrałem je w poniedziałek 21 serwis stwierdził uszkodzenie i zostały wymienione przetworniki na nowe i tym razem lewa słuchawka gra głośniej. Jest to najgorsza firma z jaką miałem do czynienia (mam na myśli audeze), o czymś takim jak kontrola jakości to oni nie słyszeli. Nie wiem czy oni słuchawki składają w brudnym garażu, wszystko na to wskazuję. Dzisiaj kurier odbiera je i z powrotem jadą na serwis. Jednak stare dt990 są niezastąpione.

Edytowane przez NocnyJanusz
  • Sad 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, NocnyJanusz napisał:

o czymś takim jak kontrola jakości to oni nie słyszeli.

Oni tylko słyszeli, że owce lubią być strzyżone.

Nawet fazora nie chce im się równo przykleić; a dziury pod wkręty potrafią wywiercić milimetr od krawędzi (w materiale ze zmielonego drewna:woot:).

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, NocnyJanusz napisał:

A więc słuchawki wysłałem 4 września, odebrałem je w poniedziałek 21 serwis stwierdził uszkodzenie i zostały wymienione przetworniki na nowe i tym razem lewa słuchawka gra głośniej. Jest to najgorsza firma z jaką miałem do czynienia (mam na myśli audeze), o czymś takim jak kontrola jakości to oni nie słyszeli. Nie wiem czy oni słuchawki składają w brudnym garażu, wszystko na to wskazuję. Dzisiaj kurier odbiera je i z powrotem jadą na serwis. Jednak stare dt990 są niezastąpione.

Lepiej sprawdź, czy oni te przetworniki wymienili na nowe, czy zamienili miejscami. O ile pamiętasz, jak wyglądały stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, majkel napisał:

Lepiej sprawdź, czy oni te przetworniki wymienili na nowe, czy zamienili miejscami. O ile pamiętasz, jak wyglądały stare.

Właśnie tego nie sprawdziłem, bałem się cokolwiek rozkręcać żeby nic nie popsuć, albo unieważnić gwarancję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności