Skocz do zawartości
  • 0

Bezprzewodowe nauszne do 2000zł (najlepiej allegro)


DeszczuXS

Pytanie

Cześć.

Szukam słuchawek nausznych ale nie mogę podjąć właściwej decyzji. No ale do rzeczy.

Sprzęt z jakim słuchawki będą się łączyć to smartfon (obecnie OnePlus 7T Pro a w przyszłości pewnie coś nowszego i na 100% flagowego, może Samsung - zobaczymy), który jest wspomagany przez viper4android, bo tam mogę (sztucznie to sztucznie) podbić dźwięk i szczególnie bas tak, by to było czysto.

Chciałbym by to były słuchawki bezprzewodowe i teraz kilka moich wymagań odnośnie słuchawek.

1. Słuchawki mają mieć bluetooth 5.0 albo 5.1 jako, że lubię zostawić smartfon gdzieś kilkanaście metrów dalej. Opcjonalnie 4.2 ale aptx hd jest bardzo mile widziane.

2. Fajnie byłoby gdyby posiadały ANC ale nie jest to dla mnie jakimś uber priorytetem, gdyż najczęściej słucham muzyki w zaciszu domowym ale miło byłoby się odizolować.

3. Jak najdłuższy czas pracy na baterii jest dla mnie wysokim priorytetem. Jeśli słuchawki mają ANC to na włączonym chciałbym osiągać kilkanaście godzin bez ładowania. Tak, potrafię od rana ~5 do godziny ~23 albo ~3 w nocy słuchać muzyki, bądź także cokolwiek co akurat wleci.

4. Konstrukcja słuchawek to raczej pół-otwarte albo zamknięte. Przy czym zamknięte będą dla mnie uciążliwe na tak długie słuchanie bez przerwy. Aby była jak najlepsza izolacja i doznania to pewnie wokoluszne, tak? Nie jestem tutaj jakimś specem ale coś tam przeczytałem.

5. Mają być ładne i wygodne. Ciężko mi tutaj porównać do jakiś słuchawek nausznych o co może mi chodzić z wygodą, bo takich raczej nie miałem... W Focalach (Listen na kablu) denerwował mnie pałąk, który chciał zrobić mi odcisk na głowie po pół godziny. Same muszle były w porządku mimo pocenia się trochę uszu (na krótką metę, bo nie dało się e nich wytrzymać)

6. Super byłoby gdyby były jakoś składane w taki sposób, żeby nie narażać ich w jakimś etui czy w plecaku.

7. Idealnym rozwiązaniem ładowania byłoby usb-c i to też powinienem napisać wcześniej.

8. Co do dźwięku to jednak latałem na słabszych sprzetach, więc... Podobało mi się brzmienie Focal Listen ale wydawało mi się zbyt mało basowe (i niewygodne na głowę). Chyba u mnie to jednak taka V-ka dominuje. Czego słucham? Głównie rapu i głównie mp3 320kbps ale także sporo na Tidal w jakości HiFi czyli flac jak mniemam. Zdarza się także dosyć często, że słucham muzyki elektronicznej typu hardstyle, dubstep, jakieś inne łupu cupu - tak to nazwę. Lubię też posłuchać coś w stylu popu a rzadko rzadko posłucham punk-rock'a czy nawet jazz'u. Głównie szedłbym w rap i elektronikę, czyli bas dynamiczny, głęboki ale nie pierdzący. Nie może być tak, że będę słyszeć samo buczenie a muzyki w ogóle. Wiem, że V to głównie bas i sopran w górę a wokal gdzieś z tyłu ale cóż. Najwyżej podbije sobie bas w viperze. Z TWS używam Creative Outlier Gold już ponad rok i powiem tak, że jestem z nich zadowolony mimo tego, że nie zalewają jakoś basem ale zasięg i jednak jakość + to, że na viperze mogę je doskonale wysterować robi robotę. Z resztą dobre jakościowo słuchawki + viper (chyba tylko ze względu na bas dodaję go wszędzie) robią robotę. 

 

Przejdźmy do podsumowania:

- Długi czas na baterii tzn kilkanaście a sklanialbym się na conajmniej 20h

- Usb-c

- jak najlepsza izolacja i wygoda jednocześnie

- Ładny wygląd (na przykładzie Beyerdynamic Aventho Wireless (Brown są piękne)

- Brzmienie V z nastawieniem na miły i głęboki basik, który nie osiąga się jak imi...(chyba nie powinienem tak żartować)

- Bluetooth 5.0 albo 5.1 z aptx hd

 

Wolałbym, żeby te słuchawki były dostępne na allegro z Polski, czy na sklepach typu Media Expert, Neonet, RTV Euro. Nie, nie mam możliwości odwiedzenia któregoś punktu mp3 store. Są za daleko. Może jedynie jak będę na urlopie w połowie września i będę mieć na to czas to przejade się do Łodzi albo Warszawy. Stąd do końca nie mam jak przymierzyć i mogę wierzyć Wam na słowa co do wygody i izolacji od otoczenia. Wiem, czym ryzykuje ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kupiłem Dali IO-6 i na początek jestem zadowolony. Wyłączyłem w ogóle viper4android. Czyli standardowo przez bt z telefonem. Jest super mimo tego, że basu jakoś nie ma. Jestem zadowolony. Czytałem recenzje i wiedziałem co mogę kupić. Może dało się wybrać coś lepszego. Jest w porządku.. Wygodne ale na minus to, że się nie składają. Wygląd kozak w wersji caramel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności