Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AMP/COMBO słuchawkowe obok CMA400i


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że wybaczycie mi mało konkretny tytuł, ale wymagania mam zbyt specyficzne żeby je tam opisać :P

 

Jak jest teraz:

Posiadam Questyle CMA400i i jest bardzo fajny, neutralny, taki jak bym chciał, ale na niektórych słuchawkach góra staje się nie do zniesienia. Przykładowo takie T50RP są na nim prawie niesłuchalne, a HD800 ledwo słuchalne. Mam też wzmacniacz OTL, który dostaje sygnał z CMA400i i przyjemnie go ociepla natomiast nie temperuje tej ostrej góry. Moje uszy są też trochę nadwrażliwe właśnie na wysokie częstotliwości (muszę zatykać uszy w otoczeniu nietoperzy xD), co nie pomaga w całej sytuacji :P

 

Co bym chciał:

Chciałbym jakiś amp, a najchętniej combo, które mógłbym używać nie zamiast, ale obok CMA400i. Bardzo pasuje mi interfejs aktualnego combo, więc najchętniej coś w tym stylu (XLR, Jack 6.3, liniowe wyjście zabalansowane), ale priorytetem jest tutaj okiełznanie góry. Naturalnie moją uwagę przyciągnął Aune S6 - bardzo podobny interfejs i funkcjonalność, tylko opisy jakie znajduję charakteryzują go jako neutralny, co mi nie przeszkadza, ale czy ta góra będzie spokojniejsza? :D Podsumowując, moje pierwsze pytanie brzmi: Czy Aune S6 zapewni mi podobne granie co CMA400i, ale bez tej kłującej góry?

 

Drugie pytanie: Jeśli nie S6  to co? Zakres cenowy w jaki celuję to okolice wspomnianego właśnie S6, przy czym patrzę raczej na używany sprzęt.

 

Przejrzałem kilka tematów odnośnie polecanych wzmacniaczy, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Z góry dzięki za wszelkie sugestie i propozycje.

 

P.S. EQ raczej odpada :P

 

Propozycje:

  • iFi Micro BL
  • Cayin iHA-6
Edytowane przez killwasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, bo CMA400i zawsze odbierałem za combo przyciemniające i ocieplające. Aune S6 w moim mniemaniu to trochę lepsza jakość, wyższa rozdziałka, większa przestrzeń... ale będzie bardziej płaski i jaśniejszy, czyli góry ma więcej niż Questyle. Na myśl nasuwa mi się zmiana słuchawek jeśli tak bardzo przeszkadzają wysokie rejestry. Ostatecznie inwestycja w kabel Noir od Forzy... ten to solidnie przyciemnia brzmienie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, adriano2510 napisał:

To ciekawe, bo CMA400i zawsze odbierałem za combo przyciemniające i ocieplające. Aune S6 w moim mniemaniu to trochę lepsza jakość, wyższa rozdziałka, większa przestrzeń... ale będzie bardziej płaski i jaśniejszy, czyli góry ma więcej niż Questyle. Na myśl nasuwa mi się zmiana słuchawek jeśli tak bardzo przeszkadzają wysokie rejestry. Ostatecznie inwestycja w kabel Noir od Forzy... ten to solidnie przyciemnia brzmienie ;) 

 

No to mnie zdziwiłeś teraz :D Dla mnie jest bardzo neutralny. Wręcz wybrałem go dlatego, że w recenzjach niektórzy narzekali, że jest zbyt kliniczny :P Ale skoro mówisz, że ma jeszcze więcej góry to może być ciężko. Ktoś mógłby potwierdzić to co mówi kolega wyżej?

 

Słuchawki u mnie rotują i rotować nadal będą, więc wolę mieć wielofunkcyjny tor, lub wiele torów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, killwasi napisał:

 

No to mnie zdziwiłeś teraz :D Dla mnie jest bardzo neutralny. Wręcz wybrałem go dlatego, że w recenzjach niektórzy narzekali, że jest zbyt kliniczny :P Ale skoro mówisz, że ma jeszcze więcej góry to może być ciężko. Ktoś mógłby potwierdzić to co mówi kolega wyżej?

 

Słuchawki u mnie rotują i rotować nadal będą, więc wolę mieć wielofunkcyjny tor, lub wiele torów ;)

Twelve faktycznie tej góry trochę dorzucał, ale CMA400i grał misiowato i delikatnie... istotną kwestią może być to, że słuchałem go tylko na planarach a mówią, że CMA400i nie gra z planarami i pod dynamiki został stworzony...

Spróbuj posłuchać iFi Micro BL, nie uważam żeby był ciemny a grał barwą zrównoważoną, góry miał pod dostatkiem... ale może chodzi Ci tylko o jej najwyższy fragment a tego w iFi chyba nie ma jakoś dużo. Na pewno dobry sprzęcik warty przetestowania w tym przedziale cenowym ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież 400i gra ciepło, przyjemnie a góra jest wręcz zgaszona. Z palanarami niestety on nie chce grać i ciężko powiedzieć czemu bo mocy mu nie brakuje. Tak czy owak ciężko będzie o sprzęt, który zagra ciemniej od niego, ale za to dość łatwo o sprzęt o lepszej jakości dźwięku niż on. Natomiast jeśli preferujesz tak ciemne i dość mało dynamiczne granie to lepiej pozostań z tym co masz. Ja zmieniłem Aune S6 na CMA400i w po jakimś czasie bardzo żałowałem tego wyboru. Ale jak pisze, zawsze decydują uszy i synergia ze słuchawkami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam dopiero teraz, bo to co napisaliście skłoniło mnie do pomierzenia CMA400i pod kątem czysto elektrycznym aby zobaczyć co tam się właściwie dzieje. Na wstępie nadmienię tylko, że na podstawie informacji marketingowych o tym modelu cicho założyłem, że jego działanie opiera się na dostarczeniu jak najbardziej równego prądu przy zmiennym napięciu wyjściowym. Otóż myliłem się i jest dokładnie odwrotnie: dla zadanego położenia pokrętła CMA400i generuje stałe napięcie i jest ono bardzo stabilne w częstotliwości.

 

Ale co to oznacza dla słuchawek o wysokiej reaktancji takich jak dynamiki. A to, że dostarczany do nich prąd będzie się zmieniał wraz z ich impedancją dla danej częstotliwości. Przykład dla HD600:

Sennheiser HD600.png

Powyższy wykres jest wykresem mocy od częstotliwości, ale generowany był przy stałym napięciu, więc można to również traktować jak wykres prądu, a jak wiadomo to właśnie prąd wpływa bezpośrednio na siłę elektromotoryczną cewki. UWAGA: Wykresy nie uwzględniają charakterystyki częstotliwościowej skuteczności przetworników elektroakustycznych słuchawek (czyli faktycznego przełożenia siły elektromotorycznej na energie akustyczną), a jedynie własności elektryczne systemu wzmacniacz-słuchawki.

Widzimy tutaj spory dołek związany bezpośrednio z impedancją HD600, której pomiar można sprawdzić m.in. tutaj: https://usermanual.wiki/Document/SennheiserHD600.1131291031/view

 

Weźmy natomiast planary, czyli cewki o znikomej reaktancji w zakresie akustycznym:

 

Fostex T50RP.pngHifiman HE-400.png

Tutaj wykresy są już bardzo równe i poza wspomniana przeze mnie trudną do wytrzymania górą w Fostexach, planary grają właśnie na tym wzmaku dobrze i nie są koloryzowane.

 

W dniu 28.08.2020 o 17:24, Palpatine napisał:

Z palanarami niestety on nie chce grać i ciężko powiedzieć czemu bo mocy mu nie brakuje

 

Nie wiem więc skąd opinia, że nie chce grać z planarami :P

 

Muszę zacząć wgryzać się w specyfikacje elektryczne poszczególnych wzmaków, bo to czego obecnie szukam to wzmacniacz mocy lub najchętniej prądu.

 

Podsumowując wydaje mi się, że nie da się w takim razie scharakteryzować CMA400i jako grającego ciepło/zimno, neutralnie/misiowato, itp, itd. On gra po prostu impedancją słuchawek xD Więc ostatecznie święte są tutaj słowa:

W dniu 28.08.2020 o 17:24, Palpatine napisał:

Ale jak pisze, zawsze decydują uszy i synergia ze słuchawkami.

Bo problemem w moim przypadku są faktycznie te dwa aspekty 😕 

Edytowane przez killwasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności