Skocz do zawartości

Przesył "internetu" po kablu antenowym.


wdehe

Rekomendowane odpowiedzi

Córka zaczyna szkołę wkrótce, tam się uczy jest słaby sygnał wifi.

 

Chcę tanio, za ponad 80 funtów mój dostawca netu może dostarczyć mi dedykowane rozwiązanie używające sieć elektryczną do przesyłania sygnału do wifi boostera.

 

Mam router od mojego dostawcy netu, mam "stary" router, chcę przerzucić między nimi net po kablu.

na zewnątrz domu mam nieużywany kabel antenowy do satelity, elegancko wyprowadzony przez ściany itp.

czy są jakieś przejściówki skrętka - koncentryk antenowy?

Można to w ogóle tak zrobić,  wystarczą dwie żyły by przesłać sygnał internetowy pomiędzy routerami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wdehe napisał:

Córka zaczyna szkołę wkrótce, tam się uczy jest słaby sygnał wifi.

 

Chcę tanio, za ponad 80 funtów mój dostawca netu może dostarczyć mi dedykowane rozwiązanie używające sieć elektryczną do przesyłania sygnału do wifi boostera.

 

Mam router od mojego dostawcy netu, mam "stary" router, chcę przerzucić między nimi net po kablu.

na zewnątrz domu mam nieużywany kabel antenowy do satelity, elegancko wyprowadzony przez ściany itp.

czy są jakieś przejściówki skrętka - koncentryk antenowy?

Można to w ogóle tak zrobić,  wystarczą dwie żyły by przesłać sygnał internetowy pomiędzy routerami?

Da się :) kiedyś w latach 90 tak ciągnąłem internet od znajomego.

Tak jak retter pyta : jaka odległość?

Masz w tym routerze wyjście bnc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykorzystać adapter do przesyłu sygnału po sieci elektrycznej tak jak zaproponował dostawca internetu, minusem tego rozwiązania jest konieczność posiadania gniazdek na jednym obwodzie, jakość instalacji ma tu duże znaczenie czyli czym starsza i zrobiona przez "złotą rączkę" na zasadzie aby był prąd tym gorzej będzie działał internet.
Następną opcją są acess pointy w formie WiFi też wkładane w gniazdka bądź wolnostojące jak router.
Co do transmisji przez kabel antenowy czyli koncentryczny to jak najbardziej jest taka możliwość, w Polsce wielu dostawców internetu z tego korzysta (UPC, Vectra, Multimedia itp) niestety potrzebowałbyś 2 urządzeń do przesyłu, nadawczego i odbiorczego oraz ogromną kwestią jest jakość kabla antenowego który posiadasz, czy jest ekranowany, stan techniczny kabla czyli przetarcia, działanie czynników atmosferycznych itp.
Jakby nie patrzeć nie będzie tutaj sposobu na tanie podłączenie, a najrozsądniejsza opcją finansową i jakościową będzie rozwiązanie zaproponowane przez dostawcę internetu

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrętka przesyła syg bez strat na ok 300m potem wzmacniacz. Ale do 100m spokojnie tylko warunki też swoje zrobią.

Jak daleko taniej dokupić internet na miejscu z kimś np, niż bawić się w takie rzeczy.

Siakalakabum ucichł bialy szum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odległość koło 15m kabla,

router dawca - Virgin hub 3

router biorca - Belkin - N wireless

kabel antenowy, ten co do sky montują, czarny taki, cienki

portu bnc nie stwierdzono.

 

ja wiem, że mógłbym kupić zaciskarkę (czy jak to się nazywa), końcówki, skrętkę w wersji "na zewnątrz", wypchnąć kabel antenowy i w te dziury przez ścianę wsadzić skrętkę, 

i wygląda na to, ze tak trzeba będzie :( 

a miałem nadzieję, że są jakieś przejściówki po przysłowiowe 5zł by to szybko i sprawnie zrobić bo staram się unikać jakiejkolwiek zbędnej pracy i wydawania pieniędzy

 

co do sieli elektrycznej, to pewnie wszystko jest w jednym obwodzie, na jednym korku toto siedzi (rozwiązania angielskie) czyli taki obwód dwustronny, w pętli to to jest, chociaż ta przybudówka na odnodze może być, nie ma planów ani żadnej dokumentacji jak to oni rozbudowali, 

i tak jestem szczęściarzem, że na wiosce jej virgin, zasięg komórkowy ledwo co,

 

Córka się uczy (jedyne dogodne miejsce ) jest w przybudówce, jakość sygnału wifi nie pozwala tam na używanie tego czegoś co oni używają do lekcji online, 

to musi być wifi - szkoła sobie wymyśliła, że mają mieć tablety, wszyscy jednakowe, te od amazona i jakaś appka do tego jest.

większość lekcji w dalszym ciągu będzie online.

na rozwiązanie virgina - firmowe (rebrandowane) się nie zdecyduję, bo jak zmienię dostawcę, to z niczym innym to nie będzie działało, sami piszą, że to nie jest kompatybilne z netgear

https://www.virginmedia.com/help/setup/get-started-with-your-booster

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrętka utp (zakopana w ziemi w peszlu i otulinie albo utp do warunków zewnętrznych) oraz rooter na miejscu skonfigurowany jako slave. Nie baw się w dziwne urządzenia zrób to prawidłowo. Tylko główny rooter warto by miał qc (ograniczenia transferu na dane urządzenie bo jak zacznie oglądać YT to reszta nie będzie miała neta).

Polecam tplinki to konsumencki odpowiednik Cisco znanej z niezawodności.

Siakalakabum ucichł bialy szum...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności