Skocz do zawartości

Test słuchawek FiiO FH3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Hustler napisał:

@manuelvetro Obecnie wszystko u mnie gra z wyjścia SE. Kabelek mam taki. Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu DAP-a, ale raczej skończy się na donglu USB lub Qudelixie 5K.

To polecam qudłtego qundelka, tym bardziej, że robi u mnie za dongla z lepszym powodzeniem niż dc01. Sam balans powoduje, że ta scena już jest większa. Nie mam kabla do IT w stocku, jak wspomniałem. IT00 słuchałem ze 3 dni na kablu stockowym, Fh3 z 5 minut. Obie pary podobały mi się bardzo, ale były słuchane w innym czasie, fh3 to nabytek z wczoraj, bo dopiero wczoraj je rozpakowałem. Niemniej siedziałem w nich wczoraj cały wieczór a dziś od rana. Tylko, że z chimerą zbalansowaną, wczoraj z theją 8x. To, co na pewno mogę napisać, to to, co @maciuxw recenzji. Różnica między fh3 a IT00 będzie analogiczna jak różnica między fh3 a fa1, pod tym względem, że fh3 będą bardziej od IT00 zaawansowane technologicznie, ale z tą różnicą, że IT00 na stocku nie będą bardziej analityczne... IT00 są mega funowe, ale za krótko słuchałem fh3 na kablu stockowym, by odważyć się powiedzieć, że IT00 będą bardziej funowe od fh3. Dopiero będę je porównywał na siostrzanych kablach zbalansowanych z qudłatka, ale nie ukrywam, że faworytem jest fh3. Technologia stoi po stronie fh3, z pamięci - tak, są lepsze technicznie od IT00. Ale jak to będzie na stockowych kablach - nie sprawdzę, podejrzewam, że podobnie - fh3 będą górą. W każdym razie nawet na stocku i przy IT00 i przy fh3 miałem WOOOW, to w takich pieniądzach (śmiesznych) dostajemy taki kawał porządnego grania? A na kablach szlachetnych, skaczemy półkę, dwie wyżej. Także z moich niekompletnych doświadczeń wynika jednak, że FH3 > IT00

////////////////////////////// Edyta 17.25

 

Killer fight

IT00 griffin - waga lekka - FH3 chimera , waga lekko półśrednia

 

Mierzę głównie poziom satysfakcji, jak to subiektywista

 

Stargasm

 

FH3

8/10 - większe zbalansowanie dźwięku, technicznie trochę lepsze

8/10 scena większa, bas większy, rozmach większy, wokal gorszy, bardziej oddalony, bas, choć kontrolowany i szybki, na pierwszym planie, słuchawki dla basoluba

 

I’am ahab

 

IT00

6/10 - niby technicznie dają radę, szybkość jest, jednak precyzja nie do końca, nie brzmi to najlepiej.

FH3

8/10 - tną utwór jak żyletki, dobra, jak noże, technika i precyzja bez zarzutu, brzmienie efektowne

 

Explosia

 

FH3 - 8/10 super, techniczna precyzja, wszystko poukładane na swoim miejscu, brzmienie dobre

IT00 7/10 - bas na pierwszym planie, mimo że kontrolowany, psuje percepcję, gorsza technika, mniejsza przejrzystość

 

Water of love

 

IT00

9/10 - pięknie, wszystko jak ma być.

FH3

10/10 j.w. z tym, że nawet tu słychać lepszą technikę, a bas ma taki impakt, że wchodzi w plecy.

 

Nie ma co dalej porównawczo słuchać, FH3 > IT00

 

A różnice w scenie, po balansie, na szlachetnych kablach? Dla mnie osobiście pomijalne, choć być może IT00 mają scenę większą, lecz technicznie poległy i to na uszy się rzuca od razu, a scena, gdzieś tam umyka (przynajmniej mi) ale to znaczy, że w FH3 źle z nią nie jest.

 

Wnioski, zgodnie z przewidywaniami: IT00 poległy.

So what?

Założyłem na uszy IT00, bo są jeszcze bardziej komfortowe niż FH3 i dalej ich właśnie słucham, bo FH3 miałem cały dzień i starczy. I jak grają IT00? Cudnie!

Są gorsze tylko A:B, w ciągłym słuchaniu, bez porównawczego przepinania się są równie dobre! Mózg się szybko adaptuje :P 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro Ogólnie ludzie chwalą tego Qundelka i bardzo podoba mi się to, że ma klips, co jako użytkownik Sansy Clip+ bardzo doceniam.

Dzięki za obszerne porównanie. Zgadzam się z tym co napisałeś na końcu tzn. wiele rzeczy wychodzi dopiero przy bezpośrednim porównaniu. KBEar Diamond miałem przez ponad pół roku i bardzo je lubiłem, ale dopiero bezpośrednie porównanie z iBasso IT00 obnażyło ich wycofaną średnicę. Ona zawsze taka była, ale byłem do tego przyzwyczajony, ale jak to się mówi - lepsze jest wrogiem dobrego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności