Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek FiiO FH3


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, ZebLong napisał:

Kolejny świetny tekst. Masz tempo niczym maszyna😃

 

Tak naprawdę, to większość testów powstaje tygodniami/miesiącami, tylko potem są publikowane jeden za drugim - jak np. Devy czy Oriolusy. Więc to tylko złudzenie, że nie mam życia :P

 

No, może nie do końca złudzenie, ale nie jest tak źle ;)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, maciux napisał:

Więc to tylko złudzenie, że nie mam życia :P

No, może nie do końca złudzenie, ale nie jest tak źle ;)

Ale nie jesteś Maćku jakąś "organizacją" - Maciux & Brothers ? Albo bohaterem zbiorowym ? :)

 

Dzięki za opis FH3. Jeśli sprawdziłyby się ergonomicznie to byłoby super. Ale cena moim zdaniem właściwa była w tej weekendowej "pomyłce" - 486 zł. ;)

Proponuję promocję - 500 zł z kodem "pomyłka" :)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Ale nie jesteś Maćku jakąś "organizacją" - Maciux & Brothers ? Albo bohaterem zbiorowym ? :)

 

Dzięki za opis FH3. Jeśli sprawdziłyby się ergonomicznie to byłoby super. Ale cena moim zdaniem właściwa była w tej weekendowej "pomyłce" - 486 zł. ;)

 

@Homzik działa za kulisami :)

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna recenzja! Chciałem dodać, że po zakupach robionych na podstawie Twoich recenzji zawsze miałem bardzo podobne odczucia i nie było rozczarowań co niestety nie zawsze ma miejsce, za co wielkie dzięki. Mam pytanie. Lubię Aune E1 i chciałbym kupić coś rysowanego twardszym konturem, bardziej dociążonego na dole, wciąż gładkiego brzmienia bez dużych peaków, równie dobrze rozciągniętego na górze pasma. Oczywiście fajnie by było żeby technikalia się poprawiły. Lepszym wyborem będą FH5 czy FH3? Obawiam się, czy FH3 nie będą w sopranie trochę zgaszone/słabo rozciągnięte w stosunku do E1. Pozdrawiam.

Edytowane przez marcelmtbmx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2020 o 20:46, marcelmtbmx napisał:

Świetna recenzja! Chciałem dodać, że po zakupach robionych na podstawie Twoich recenzji zawsze miałem bardzo podobne odczucia i nie było rozczarowań co niestety nie zawsze ma miejsce, za co wielkie dzięki. Mam pytanie. Lubię Aune E1 i chciałbym kupić coś rysowanego twardszym konturem, bardziej dociążonego na dole, wciąż gładkiego brzmienia bez dużych peaków, równie dobrze rozciągniętego na górze pasma. Oczywiście fajnie by było żeby technikalia się poprawiły. Lepszym wyborem będą FH5 czy FH3? Obawiam się, czy FH3 nie będą w sopranie trochę zgaszone/słabo rozciągnięte w stosunku do E1. Pozdrawiam.

 

Rozumiem obawy, są uzasadnione. Jednak moim zdaniem FH3 + LC-C są lepszym następcą dla Aune E1 od FH5. Będzie twardszy kontur, mocniejsze zejście, większy wykop basu i gładkość + w górę poziom techniczny. FH5 zabrzmią bardziej analitycznie, mniej gładko.

 

Dzięki za pozytywne opinie :)

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, greg_jg napisał:

Mógłbyś nieco więcej napisać o porównaniu FA1 do FH3 (ponad to, co zostało opisane w recenzji)?

 

Co masz na myśli pisząc, że FA1 "nie są tak imponujące technologicznie, jak FH3"?

 

FA1 to jednak tylko pojedyncza armatura bez dodatkowych kanałów basowych itd., stąd określenie o mniej imponującej konstrukcji. W efekcie nie potrafią przekazać tak głębokiego basu, jak FH3. Brzmią za to bardziej płasko, neutralnie, jaśniej i bardziej technicznie, a przy tym są dość gładkie i nadal przystępne w przekazie.

 

FA1 są nadal świetne, to po prostu bardziej analityczna, zrównoważona, wręcz liniowa opcja dla osób, którym nie zależy na jak najgłębszym subbasie. To takie bardziej przystępne i wygodniejsze granie w stylu Etymotic. Jeśli tego szukamy, to FA1 mogą okazać się lepsze od FH3. Natomiast jeśli zejście musi być jak najgłębsze, brzmienie muzykalne i barwne, to FH3 są górą.

Edytowane przez maciux
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z FH3 po przeczytaniu recenzji zrezygnowałem - z doświadczenia (niewielkiego, ale jednak) wiem że preferuję liniowy i nieco wycofany bas (e80 + snab euphony).

Od jakiegoś roku poluję na FA1 - myślicie że cena kiedyś ustabilizuje się na poziomie ~300 zł? Niedawno widziałem w mp3s egzemplarz "powystawowy" za właśnie tyle, ale niestety po powrocie do domu i odpaleniu przeglądarki okazało się że zdążył zniknąć z oferty ("kara" za używanie symbiana w 2020).

A może są jakieś plotki dotyczące wprowadzenia przez Fiio modelu z trzema przetwornikami armaturowymi (hipotetycznie nazwijmy go "FA3")?

Edytowane przez fero415
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, greg_jg napisał:

Brzmienie "barwne" - jeszcze w pozytywnym sensie? Nie ocierające się o sztuczność?

 

A jak wygląda sprawa rozdzielczości, separacji, sceny i ogólnej "jakości" dźwięku (bez kwestii tonalnych różnic) pomiędzy nimi?

 

Barwne w pozytywnym sensie - nie są to hybrydy typu "sucha i surowa armatura" + miękki bas, bo średnica też brzmi ala dynamik - słychać naturalny tembr instrumentów, żywe wokale itp.

 

W tym przypadku trudno porównywać rozdzielczość bez poruszania kwestii tonalności, bo jeśli rozdzielczość = ogólna jakość dźwięku + odpowiedź częstotliwościowa, to FH3 są górą ze względu na głębszy subbas. Natomiast gdy rozdzielczość = ogólna klarowność, szczegółowość, techniczne brzmienie, to jaśniejsze FA1 wygrywają. Ogólnie pojedyncza armatura w FA1 zaskakuje, podobnie jak w Etymotic dynamika, szczegółowość, liniowość są imponujące. Więc chodzi bardziej o to, czy zależy nam na łagodniejszym i bardziej muzykalnym przekazie (FH3), czy bardziej liniowym i analitycznym (FA1).

 

18 godzin temu, fero415 napisał:

Z FH3 po przeczytaniu recenzji zrezygnowałem - z doświadczenia (niewielkiego, ale jednak) wiem że preferuję liniowy i nieco wycofany bas (e80 + snab euphony).

Od jakiegoś roku poluję na FA1 - myślicie że cena kiedyś ustabilizuje się na poziomie ~300 zł? Niedawno widziałem w mp3s egzemplarz "powystawowy" za właśnie tyle, ale niestety po powrocie do domu i odpaleniu przeglądarki okazało się że zdążył zniknąć z oferty ("kara" za używanie symbiana w 2020).

A może są jakieś plotki dotyczące wprowadzenia przez Fiio modelu z trzema przetwornikami armaturowymi (hipotetycznie nazwijmy go "FA3")?

 

Jeśli lubisz E80 i Snaby Euphony, to FH3 będą dla Ciebie zbyt basowe, za mocno dociążone i niedostatecznie klarowne w górze pasma, przynajmniej ze standardowym kabelkiem. Natomiast FA1 powinny przypaść Ci do gustu, bo są właśnie liniowe.

 

Z tego co widzę, FA1 są aktualnie za 350 zł - moim zdaniem cena/jakość petarda, dla fanów tego typu grania.

 

Odnośnie potencjalnych FA3 - nie mam żadnego info, ale miałoby to sens, bo po FA7 pojawiły się FA9, więc teraz przydałby się model niżej :) Fajnie, jakby też miał ten tunel S.Turbo.

Edytowane przez maciux
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam je skubane
no to jest zdecydowany progres w stosunku do F9Pro! FiiO ewidentnie się uczy co to znaczy dobrze stroić armatury i hybrydy, żeby całość brzmiała naturalnie i spójnie i nie drażniła zmysłów.
szkoda tylko, że tak się uczepili tego knowlesa 33518 jako tweetera, wałkowanego od kilku lat. OK, podstroili go, ale to zasadniczo chłodna surowa w swoim brzmieniu armatura i to ciągle słychać. moim zdaniem kompletnie nie nadaje się na dobrego tweetera który byłby słodki, rozciągnięty w harmoniczne, w ultra wysokie, a przy tym ciągle iskrzył ciepło. po prostu niech sobie odpuszczą w końcu tę armaturę jako tweetera w droższych słuchawkach i poszukają czegoś lepszego. rozumiem w taniej słuchawce jak FH1/FH1s, ale naprawdę już w produkcie powyżej 100 USD to należy wybrać coś jakościowo lepszego. coś takiego co sobie dobrało np. Shozy w Neo CP - piękna dźwięczna armatura, sięgająca wysoko, a przy tym nie sykliwa i bez szorstkiej surowości.
w efekcie FiiO po prostu złagodziło "wrodzoną" szorstkość 33518, kastrując jej ostre peaki - efekt oczywiście jest na +, ale też niestety na - w postaci zmatowienia sopranu... (po prostu w droższych słuchawkach to raczej nie tędy droga - nie ścina się pasma żeby było naturalniejsze tylko szuka lepszego bardziej wyrafinowanego przetwornika)

natomiast 30262 jako dedykowany do średniego pasma, to strzał w 10! bardzo naturalny ocieplony i bliski wokal (którego wibracje i niuanse przy doborze tipsów, kabla, źródła można wręcz odczuć)

także słuchawki w efekcie wyszły bardzo dobre, "popowe", o wiele muzykalniejsze od Pro9, bardziej skoncentrowane na żywych realistycznych wokalach (i oczywiście dociążonym dole). jak na mój gust super. do hiphopów też jak znalazł...

mam jednak nadzieję, że następna odsłona to będzie zastąpienie 33518 innym lepszym tweeterem
niemniej jednak na soprany nie narzekam, bo jest zdecydowanie lepiej niż było w F9Pro, po prostu naturalniej, normalniej, przyjemniej... ale dla niektórych może być za spokojnie i matowo (tylko tak jak @maciux pisze to można próbować skorygować np. kablem)

słuchawki warto mieć jako coś klasowo "muzykalnego", zwłaszcza za 499 zł to super wyceniony produkt i raczej powinny dobrze się sprzedawać (o ile dziś w dobie TWSów słuchawki kablowe w ogóle mogą się dobrze sprzedawać...?). przede wszystkim można się tu bawić w modyfikacje brzmienia kablami, na czele z balansem, ale też tipsami no i źródłami/dapami

a @maciux widzę też już osiąga perfekcję w strojeniu recenzji jak FiiO swoich słuchawek, bo recka dla mnie w 100% oddaje rzeczywistość ;):)

 

aha, one są bardzo małe! jak zwykle marketingowe fotki są tu zakłamane, nie służą im zbliżenia ;) to naprawdę małe bardzo wygodne słuchaweczki

Edytowane przez blueme
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

weźcie se je podepnijcie pod kabel LC-4.4C, otwierają sie skubane jak cholera.Zupełnie inne słuchawki wtedy mamy, o klase lepiej grające.Góra która na standardowym słabym kablu jest nieśmiała po zmianie na LC C uśmiecha sie do nas,  basik nieco słabnie ale nadal ma jebnięcie.Za to przestrzeń jest lepsza.Te doki są świetne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2020 o 22:14, RIH napisał:

Opis brzmi trochę jak budżetowa wersja Bravado - jest tu jakaś analogia czy źle kombinuje?

 

FH3 najbliżej do Bravado chyba z wyglądu ;) Bravado mają spektakularny bas, FH3 niezły. Bravado budują głęboką i rozbudowaną scenę, FH3 grają do głowy (wg mnie największy minus tego modelu Fiio). Obie pary mają delikatnie wycofaną średnicę, ale w dalszym ciągu czytelną. Górą w Bravado ma więcej detalu i jest swobodniejsza. Nie zrozum mnie źle - uważam FH3 za bardzo dobre słuchawki w swojej cenie, ale jednak do Bravado sporo brakuje ;)

 

 

IMG_20201010_192827.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
FH3 najbliżej do Bravado chyba z wyglądu Bravado mają spektakularny bas, FH3 niezły. Bravado budują głęboką i rozbudowaną scenę, FH3 grają do głowy (wg mnie największy minus tego modelu Fiio). Obie pary mają delikatnie wycofaną średnicę, ale w dalszym ciągu czytelną. Górą w Bravado ma więcej detalu i jest swobodniejsza. Nie zrozum mnie źle - uważam FH3 za bardzo dobre słuchawki w swojej cenie, ale jednak do Bravado sporo brakuje
 
 
IMG_20201010_192827.thumb.jpg.aa49d3340f0c2fcdc5f42b846eae299c.jpg
Dzięki, myślałem, że jakieś zastępstwo dla nich na rower/siłownię znajdę w wersji budżetowej ale skoro taka przepaść to jako zapas zostają Periodic Be.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wszyscy mieli/mają mambę, mam i ja! A mamba jest czarna!

@maciux ukłony i podziękowania, recenzję czytałem z zapartym tchem, powiedziałem, sprawdzam: i mam, z kablem chimera 4x lub theia 8x. Jest, jak stoi w recenzji, słuchawki wybitne za śmieszną cenę,  z odpowiednim kablem. 

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetro Byłbym wdzięczny gdybyś mógł je porównać do iBasso IT00, bo te drugie mam, a FiiO FH3 mnie interesują od pewnego czasu. Trochę zniechęca mnie scena, która rzekomo w FH3 jest wąska i ogólnie dość skromna, ale znowu po przejrzeniu kilku recenzji natknąłem się na wzmianki o ponadprzeciętnej przestrzeni, którą te dokanałówki kreują, więc chyba jest to wybitnie subiektywna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Hustler napisał:

@manuelvetro Byłbym wdzięczny gdybyś mógł je porównać do iBasso IT00, bo te drugie mam, a FiiO FH3 mnie interesują od pewnego czasu. Trochę zniechęca mnie scena, która rzekomo w FH3 jest wąska i ogólnie dość skromna, ale znowu po przejrzeniu kilku recenzji natknąłem się na wzmianki o ponadprzeciętnej przestrzeni, którą te dokanałówki kreują, więc chyba jest to wybitnie subiektywna kwestia.

The question is czy grasz po balansie? I jakie masz kabelki do zabawy? Ja nie mam kabla stockowego do IT00, przehandlowałem, mam do nich griffin, który jest sporo droższy od IT00... pisanie o nich będzie zupełnie niemiarodajne do słuchawek na stocku i dodatkowo nie w balansie. Druga rzecz, fh3 mam na siostrzanej chimerze i musiałbym posłuchać A:B, bo z pamięci to są opowieści morskie, niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności