Skocz do zawartości

iBasso CF01 (CableFree O1)


Methuselah

Rekomendowane odpowiedzi

iBasso nie chce podobno robić póki co TWS-ów, a zamiast tego firma wydała adapter CF01 (CableFree O1) na układzie Qualcomm QCC3020 (Bluetooth 5.0, aptX, AAC i SBC), który ma dedykowany wzmacniacz. Ma zamieniać słuchawki dokanałowe z gniazdem MMCX w modele TWS. Więcej o samym produkcie sporo było już na Head-Fi.

 

CF01 #1.jpg

 

Mam okazję bawić się CF01 od paru dni i to całkiem ciekawe akcesorium. Kilka wniosków, które nasunęły mi się póki co, to:

- świetne wykonanie, obudowy z lekkiego, ale całkiem solidnego tworzywa sztucznego, odcinki do konektorów są solidnie osłonięte, a same wtyki są dobrej jakości (pewnie spoczywały w gniazdach, w które je wpinałem);

- wygodne, nie mam małych małżowin, a podczas chodzenia z CF01 nie odczuwałem dyskomfortu, konstrukcja je lekka, a prowadnica nie drażni;

- wyciągam na nich średnio 3-3,5 godz. z aptX, ale pewnie wykręcą kilka minut więcej, ponieważ do pełnego rozładowania ich jeszcze nie używałem (ładowanie jakieś 2 godz.)

- przyjemne granie, lekko pełniejsze w basie, z klarownym środkiem i łagodną, ale poprawnie rozciągniętą górą;

- solidne etui z "poduszeczkami" 

- CF01 nie ma powalającej mocy (7 mW przy 32 omach), więc nie jest idealną parą do wymagających doków, ale z multiBA, większością DD czy skutecznymi hybrydami radzi sobie świetnie;

- rewelacyjna para z AM05 (chyba CF01 był strojony pod nie), a do tego świetnie brzmi z Campfire Audio Andromeda (pojawia się delikatny szum, który nie denerwuje) czy Shozy & Neo BG.

 

Cena CF01 nie jest najniższa (549 PLN), ale to najlepszy adapter tego typu jaki miałem (wcześniej KZ i TRN, więc przeskok duży, gdy idzie o dźwięk i wykonanie). Ciekawe rozwiązanie, które warto sprawdzić, gdy chce się zamienić tradycyjne doki w coś a la TWS.

 

Parę fotek jeszcze:

CF01 #2.jpg

CF01 #3.jpg

CF01 #4.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ciekawa zabawka ale widzę że raczej nikogo nie zainteresowała. Swoją drogą ciekaw jestem jak wypada w porównaniu z takimi urządzeniami jak qudelix 5k czy btr5 w końcu to ta sama półka cenowa.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 6.05.2021 o 23:03, lucas7 napisał:

Ciekawa zabawka ale widzę że raczej nikogo nie zainteresowała. Swoją drogą ciekaw jestem jak wypada w porównaniu z takimi urządzeniami jak qudelix 5k czy btr5 w końcu to ta sama półka cenowa.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
 

Bo są sprzęty od TRN i Fiio tej samej kategorii. Chyba bardziej u nas rozpropagowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności