Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern SR15 czy Fiio M11


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

z racji zakończenia panowania mojego Jaśnie Szanownego Fiio X5 2 gen., zastanawiam się nad jego zastepcą. W oko wpadły mi dwa powyższe modele, zważywszy na fakt, że cena tego pierwszego spadła do akceptowalnego poziomu.

Aktualnie na pokładzie Posiadam KZ ZS6 oraz nieśmiertelne ATH-M50X przy czym - w zależności od tego na co się zdecyduję - planuję dorzucić do DAPa jeszcze jakieś IEMy do 300-400 zł.

Czego słucham? Wszystkiego po trochu - choć ostatnio główne soundtracki np. do The Passengers, Tron: Legacy czy The Last Of Us, choć nie pogardzę „Man of the Woods” Pana Timberlake’a, Taylor Swift, Indilą czy Linkin Parkiem - także zakres dość szeroki :)

Chciałbym się dopytać użytkowników - byłych bądź czynnych - tych odtwarzaczy z prośbą o ewentualną pomoc w wyborze i, co najważniejsze, ich łatwością synergii ze słuchawkami. Czy Fiio wciąż jest na tyle neutralne, że pociągnie większość podsuniętych modeli? Co do A&K to byłoby to moje pierwsze obcowanie z ich sygnaturą, która w jednej recenzji informuje o neutralności, drugiej - o ociepleniu. Wciąż się bowiem zastanawiam czy powinienem odbiec od raz utartej ścieżki...
Jakkolwiek - dzięki z góry za sugestie.

 

Edytowane przez gucio-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, gucio-chan napisał:

Czy Fiio wciąż jest na tyle neutralne, że pociągnie większość podsuniętych modeli? Co do A&K to byłoby to moje pierwsze obcowanie z ich sygnaturą, która w jednej recenzji informuje o neutralności, drugiej - o ociepleniu.

SR15 jest dosyć ciepły i gesty, więc jeżeli chodzi o parowanie z m50x, to zakładam, że lepiej by wypadło bardziej neutralne M11. Możesz też zwrócić uwagę na Shanlinga M6 albo Ibasso DX160 (fantastyczny dźwiękowo, ale trochę wg mnie odstaje od konkurencji pod względem prędkości działania i baterii). Generalnie jak weźmiesz M11, to będziesz zadowolony, dobry dap i powinien wystarczyć na lata.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Palpatine napisał:

Fiio M11 to koszt ok 2000 zł. Jeśli to jest prawda to każdego dnia i nocy ponad M11 i M6 wybrałbym SR25

@Palpatine Czyżby ze względu na LDAC, większy ekran i dłuższy czas pracy na baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ze względu na sq czyli jakość dźwięku jego sposób prezentacji. Drugi powód to jakość wykonania i renoma producenta. Trzeci to bateria. Z moimi słuchawkami on gra  ponad 20h na plikach flac i mocno ponad 11h na Tidal online najczęściej z w włączonym ekranem. Czwarty powód to świetne działanie jako DAC USB. Czy w okolicach 2000 zł można lepiej? Nie wiem, sam niewiele słyszałem.

M6 mi dźwiękowo nie pasuje, Fiio pomijam już z zasady (dużo by pisać, ale zawsze grają cyfrową górą oraz wypuszczają rewizje swoich dapów jedna po drugiej patrz właśnie M11 i M11 Pro). Sony robi downsampling plików z Tidala co też jest nie do przyjęcia dla mnie. Jest jeszcze Hiby ale tego nie słuchałem.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Palpatine napisał:

Przede wszystkim ze względu na sq czyli jakość dźwięku jego sposób prezentacji. Drugi powód to jakość wykonania i renoma producenta. Trzeci to bateria. Z moimi słuchawkami on gra  ponad 20h na plikach flac i mocno ponad 11h na Tidal online najczęściej z w włączonym ekranem. Czwarty powód to świetne działanie jako DAC USB. Czy w okolicach 2000 zł można lepiej? Nie wiem, sam niewiele słyszałem.

M6 mi dźwiękowo nie pasuje, Fiio pomijam już z zasady (dużo by pisać, ale zawsze grają cyfrową górą oraz wypuszczają rewizje swoich dapów jedna po drugiej patrz właśnie M11 i M11 Pro). Sony robi downsampling plików z Tidala co też jest nie do przyjęcia dla mnie. Jest jeszcze Hiby ale tego nie słuchałem.

 

Zapomniałeś dopisać, że SR15 lub SR25 eliminuje brak streamingów.;)

  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chico99 napisał:

A spotify, deezer?

Jakim cudem używam Spotyfi i Deezer?

4 minuty temu, chico99 napisał:

Jeden i drugi(sr15,sr25) gra płasko i bezpłciowo, są dla mnie nie do słuchania.

Skoro słuchałeś jednego i drugiego to na pewno wiesz, że SR25 obsługuje streamingi bez zająknięcia...no ale właśnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2020 o 16:05, Palpatine napisał:

Może był uszkodzony skoro nie działało wifi i grał płasko. U nowego właściciela te same problemy?

Daj spokój, A&K kupa, płaskie granie, Spotify i Tidal nie działa, bateria ujowa, garażowe wykonanie, szajs jakich mało. Wszystko gra zacniej od A&K, a zwłaszcza... FiiO i Ibasso. A już SR25 to kompletny niewypał, kolejny gniot od A&K, potwierdzam to na tle Ibasso dx 220 i jeszcze lepszego FiiO x5 - 3, dwa kapitalnie grające DAPy i żeby tego było mało - wybitne pod względem technicznym konstrukcje ;) . W sumie to nigdy im (A&K) nic nie wyszło, dlatego ich miejsce jest tam gdzie jest na tle konkurencji... Niech się uczą od Ibasso i FiiO placki ;)

Ps. To tak dla "równowagi w przyrodzie" :)

 

 

Edytowane przez Adam 76
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ibasso to ja nawet nie chce się wypowiadać, co do Fiio to jak pisałem wyżej. Wybór jest taki, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie ciekawiło jeszcze Hiby bo ma kilka interesujących produktów, ale ostatnie informacje wskazują na to, że będzie jak z resztą chińszczyzny. Ale to nie na ten wątek, nie róbmy offtopu. Osobiście moje doświadczenia z iemami i dapami (a przerobiłem tego sporo) wskazują na to, że wolę się trzymać Sony i A&K

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności