Jump to content
  • 0

Słuchawki z ANC do 1200 zł

Question

Hej, jako że praca zdalna w pełni, a remonty w około mnie też w pełni, szukam jakichś słuchawek do 1200 zł z aktywnym tłumieniem szumów, bo dokanałówki (Fiio F1) nie dają sobie rady.
Czy lepiej dokanałowe czy wokółuszne?

Przy aktualnych upałach lepiej dokanałówki, ale po 8h może to być męczące ;/

Najlepiej brzmieniem jakby były bardziej skierowane ku HD681 Evo niż w stronę Fiio F1, chociaż bez przesadnego basu.

Starałem się też przeszukać recenzje audiofanatyka, ale jakoś tak mało materiałów znalazłem.

(edit).

Teraz zauważyłem temat z Sony WH-1000XM3 parę postów niżej. Już czytam.

(edit2).

Wczoraj odsłuchałem Sony WH-1000XM3 i niby okej, ale bez włączenia grają licho. Czy jest ktoś to ma porównanie do SONY WF-1000XM3 (doków)?

Edited by JoChn

7 answers to this question

Recommended Posts

• 0
W dniu 18.08.2020 o 07:09, JoChn napisał:

Hej, jako że praca zdalna w pełni, a remonty w około mnie też w pełni, szukam jakichś słuchawek do 1200 zł z aktywnym tłumieniem szumów, bo dokanałówki (Fiio F1) nie dają sobie rady.
Czy lepiej dokanałowe czy wokółuszne?

Przy aktualnych upałach lepiej dokanałówki, ale po 8h może to być męczące ;/

Najlepiej brzmieniem jakby były bardziej skierowane ku HD681 Evo niż w stronę Fiio F1, chociaż bez przesadnego basu.

Starałem się też przeszukać recenzje audiofanatyka, ale jakoś tak mało materiałów znalazłem.

(edit).

Teraz zauważyłem temat z Sony WH-1000XM3 parę postów niżej. Już czytam.

(edit2).

Wczoraj odsłuchałem Sony WH-1000XM3 i niby okej, ale bez włączenia grają licho. Czy jest ktoś to ma porównanie do SONY WF-1000XM3 (doków)?

Cześć,

Mam porównanie, gdyż posiadam obydwa modele. No cóż, te sluchawki (zarowno wh i wf) grają dopiero przy włączonym anc i po odpowiednim dopasowaniu dzwieku w aplikacji. Bez tego dzwiek jest raczej mierny. Ta apka sony naprawde potrafi wydobyc z tych sluchawek coś przyzwoitego.

W każdym aspekcie WH, czyli model wokółuszny jest imo lepszy. Lepszy dzwiek, lepsza izolacja/tlumienie z wlaczonym anc. Zaleta dokow w tym przypadku jest to ze to doki ;) na upalne dni pewnie lepiej sie sprawdzą (choć upalne dni na ten rok chyba już się powoli kończą;p ). Z kolei do pracy w biurze (open space) zawsze wybieram WH, komfort dla mnie tez jest super i moge je miec na glowie caly dzien.

Daj znać jak masz jeszcze jakieś konkretne pytania o w.w. słuchawki, postaram się pomóc. 

Pozdrawiam,

• 0

I właśnie to jest jedno z kryteriów, które te słuchawki odrzuca "po odpowiednim dopasowaniu dzwieku w aplikacji.". W większości chciałem korzystać z połączenia przewodowego bezpośrednio do PC. Chyba, że to jest tak, że ustawiam sobie EQ raz i one to pamiętają i nie trzeba więcej się bawić w strojenie?

• 0
4 godziny temu, JoChn napisał:

I właśnie to jest jedno z kryteriów, które te słuchawki odrzuca "po odpowiednim dopasowaniu dzwieku w aplikacji.". W większości chciałem korzystać z połączenia przewodowego bezpośrednio do PC. Chyba, że to jest tak, że ustawiam sobie EQ raz i one to pamiętają i nie trzeba więcej się bawić w strojenie?

Hmm ogólnie ustawienia EQ są zapamiętywane przy połączeniu bluetooth, i nie trzeba ich za każdym razem zmieniać (niezaleznie od tego czy laczymy sie z urzadzeniem na ktorym jest zainstalowana apka czy też nie). Właśnie spróbowałem przy podlaczeniu kablem do laptopa i wygląda na to, że niestety na kablu jest inaczej. I wogole, o zgrozo, dzwiek jest dużo gorszy ;/ tak więc updejtujac powyższe, słuchawki brzmią najlepiej przy ANC= ON, na bluetooth i po korekcji dźwięku w aplikacji...

• 0
W dniu 24.08.2020 o 17:01, _salgado_ napisał:

Hmm ogólnie ustawienia EQ są zapamiętywane przy połączeniu bluetooth, i nie trzeba ich za każdym razem zmieniać (niezaleznie od tego czy laczymy sie z urzadzeniem na ktorym jest zainstalowana apka czy też nie). Właśnie spróbowałem przy podlaczeniu kablem do laptopa i wygląda na to, że niestety na kablu jest inaczej. I wogole, o zgrozo, dzwiek jest dużo gorszy ;/ tak więc updejtujac powyższe, słuchawki brzmią najlepiej przy ANC= ON, na bluetooth i po korekcji dźwięku w aplikacji...

Tragedia 😕 Poczekam chyba na dostępność tych XM4 i zobaczymy jak one sobie poradzą.

• 0
2 godziny temu, JoChn napisał:

Tragedia 😕 Poczekam chyba na dostępność tych XM4 i zobaczymy jak one sobie poradzą.

Ja bym nie dramatyzowal. Słuchawki dobre, za te pieniądze i przy takim poziomie ANC nie ma się czego czepiać. Po prostu sluchawki stworzone do grania bez kabla. Mam jeszcze gdzieś stare Bose QC15, porównywalem tez do nowych 700 i w kazdym przypadku XM3 podobal mi sie bardziej. Polecam sie przejsc do salonu mp3 store i umowic sie na odsluch tych sony w różnych konfiguracjach jak i innych słuchawek, np Sennheiser Momentum 3 i wybrac coś dla siebie.

PS Weź pod uwagę że XM4 nie obsługują APTX, xm3 tak. 

• 0

Generalnie z xm3 (bo dostałem same słuchawki) był jeszcze taki problem, że na moim kablu nie jestem się w stanie w nie wpiąć, bo mają bardzo mało miejsca na końcówkę i musiałem kombinować z jakimiś przejściówkami.

Co do tragizowania, cóż ;) za taką cenę jednak warto by trochę wymagać od słuchawek :)

I co do odsłuchu nie widzę niestety, żeby mp3store miał XM-y na stanie żeby porównać side-to-side z Senkami. :(

W każdym razie i tak wielkie dzięki za obszerne informacje :)