Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tani ale jeszcze jary odtwarzacz CD - jaki i za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.07.2022 o 21:55, pua napisał:

Teraz zakup Grundig cd21za 30zł na TDA1545 uszkodzony bez nóżek i z uszkodzonym laserem. Ciekawy model identyczny Philips 710 ta sama płytka. Na stronie lampizatora

http://www.lampizator.eu/lampizator/references/PhilipsCD710/Philips CD-710.html. Naprawiłem i powiem gra to naprawdę świetnie. 

 

IMG_20220723_211624.jpg

IMG_20220723_075622.jpg

IMG_20220722_173200.jpg

IMG_20220723_211502.jpg

Hej!

Skomplikowana jest wymiana lasera w takim odtwarzaczu cd?

Podoba mi się poniższy odtwarzacz, ale nie wiem czy się za to zabierać czy poszukać inny działający

Link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie chyba odpuszczę temat naprawiania.

Kupiłam jakiś czas temu za trzy dyszki Sony XE-270. W pełni sprawny, ładnie czyta płyty.

Nie podoba mi się jednak do końca jak gra. Nie wiem czy zostawić go i podpiąć pod DAC’a (jestem w trakcie szukania), czy szukać czegoś mniej agresywnie grającego.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2022 o 22:15, arwena_oka napisał:

To sobie chyba odpuszczę temat naprawiania.

Kupiłam jakiś czas temu za trzy dyszki Sony XE-270. W pełni sprawny, ładnie czyta płyty.

Nie podoba mi się jednak do końca jak gra. Nie wiem czy zostawić go i podpiąć pod DAC’a (jestem w trakcie szukania), czy szukać czegoś mniej agresywnie grającego.
 

Mój Denon DCD-485 ma taki słodki, ciepły, nieagresywny dźwięk - ale popsuł mu się wyłącznik krańcowy tacki - tzn. tacka wysuwa się o od razu wsuwa, jest ułamek sekundy na zmianę płyty. Poza tym płyty czyta wszystkie bez problemów, nie przeskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Denon DCD-485 ma taki słodki, ciepły, nieagresywny dźwięk - ale popsuł mu się wyłącznik krańcowy tacki - tzn. tacka wysuwa się o od razu wsuwa, jest ułamek sekundy na zmianę płyty. Poza tym płyty czyta wszystkie bez problemów, nie przeskakuje.

To też nie taki dźwięk jakiego szukam ;)

XE-270 to wg mnie taka typowa V-ka w stylu Sony, która przyprawia mnie o ból głowy.

Ja natomiast szukam złotego środka: jaśniejszy, ale lekko ciepły. Góra detaliczna, ale bez wbijania szpilek w uszy. Dół również, żeby nie był młotem pneumatycznym i był bardziej zróżnicowany.

Co myślicie o takim Philipsie?

http:// https://www.olx.pl/d/oferta/odtwarzacz-cd-723-philips-CID99-IDP1Z4e.html


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arwena_oka napisał:

Ja natomiast szukam złotego środka: jaśniejszy, ale lekko ciepły. Góra detaliczna, ale bez wbijania szpilek w uszy. Dół również, żeby nie był młotem pneumatycznym i był bardziej zróżnicowany.

W sumie może pasowałoby do mojego DCD-485. Opisywanie brzmienia to nie jest moja mocna strona, mam problemy z przetransformowaniem wrażeń słuchowych na opis słowny ;) A tak poza tym Odtwarzacze CD Sony - jak je pamiętam sprzed 25-30 lat - wydawały mi się raczej plastyczne, z ładnym, wyraźnym środkiem pasma. Takie "V" to raczej Technics.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bednaar napisał:

W sumie może pasowałoby do mojego DCD-485. Opisywanie brzmienia to nie jest moja mocna strona, mam problemy z przetransformowaniem wrażeń słuchowych na opis słowny ;) A tak poza tym Odtwarzacze CD Sony - jak je pamiętam sprzed 25-30 lat - wydawały mi się raczej plastyczne, z ładnym, wyraźnym środkiem pasma. Takie "V" to raczej Technics.

XE-270 to budżetowa seria z 2001 roku.

Podłączyłam go dzisiaj pod DAC’a i jest o wiele lepiej :)

Teraz jest przestrzenne i detaliczne granie bez powodowania migreny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może skoro masz taki dylemat to kup sobie transport cd i podepnij po coaxialu do dacka, który masz i lubisz. Ja właśnie tak zrobiłem z moim Atoll CD200, który ma bardzo dobry jak dla mnie wbudowany dac i normalnie puszczam z niego na stereo ale jak najdzie mnie ochota na inne brzmienie to Atoll robi za transport do mojego innego zewnętrznego dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, arwena_oka napisał:

XE-270 to budżetowa seria z 2001 roku.

Podłączyłam go dzisiaj pod DAC’a i jest o wiele lepiej :)

Teraz jest przestrzenne i detaliczne granie bez powodowania migreny. 

No bo zewnętrzny DAC decyduje teraz o dźwięku, a nie ten w Sony. Jak ten Soniasz nie ma problemów z czytaniem płyt, to spokojnie może Tobie grać z tym DAC-iem.

Masz wyjście optyczne czy koaksjalne? Bo może - jak uda mi się naprawić Denona - kupię sobie też jakiś DAC, ale mój ma tylko optyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo zewnętrzny DAC decyduje teraz o dźwięku, a nie ten w Sony. Jak ten Soniasz nie ma problemów z czytaniem płyt, to spokojnie może Tobie grać z tym DAC-iem.
Masz wyjście optyczne czy koaksjalne? Bo może - jak uda mi się naprawić Denona - kupię sobie też jakiś DAC, ale mój ma tylko optyka.

Mój też tylko optyka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, arwena_oka napisał:

Mój też tylko optyka.

Takiej odpowiedzi oczekiwałem ;)

A pod jaki DAC podpięłaś Soniasza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, arwena_oka napisał:


Wczoraj do mnie przyjechał Topping DX3 Pro+


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Topping ma słaby coaxial- w moim dx3pro+ działało tylko wejście nr 2 i jak widać nie jestem odosobniony..

 

 

 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping ma słaby coaxial- w moim dx3pro+ działało tylko wejście nr 2 i jak widać nie jestem odosobniony..
 
 
 
 

Pamiętam, że pisałeś mi już o tym.
Nie miałam jeszcze okazji wypróbować, ale sprzedający nic nie mówił, że nie działają.
Przetestuję niestety dopiero za jakiś czas, bo jeszcze nie zamówiłam żadnej nakładki do streamera. Na razie jest podpięty po USB


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakby co to chyba będę miał na sprzedaż swojego Denon dcd 685. Taka klasyka denona z tamtych lat, ocieplone brzmienie, relaksujące, robiące aurę, na dacu 1702 . Mam jeszcze onkyo dx 7355, ale to już delta sigma i to słychać. Ten już trochę krzyczy, czasem zakłuje w ucho. Z tych dwóch wolę denona, ale będę chciał przejść na jakiś wyższy model, ewentualnie Marantza jakiegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.09.2022 o 01:04, Wito76 napisał:

Jakby co to chyba będę miał na sprzedaż swojego Denon dcd 685. Taka klasyka denona z tamtych lat, ocieplone brzmienie, relaksujące, robiące aurę, na dacu 1702

Mój DCD-485 to półkę niższy model z tego okresu, ale też takie brzmienie - choć inny dac: 1735. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wito76kup cd z lampami na wyjściu(Mullard, Brimar, Thorn), w trybie nos i na tda1541(najlepiej bez A z marantza)🙂, jak będzie za wolno to dodaj metronome 2.0(dla mnie zrównał sie szybkością prawie z metrum acoustic octave), jak za mało dokładnie dodasz srebrne bezpieczniki i okablowanie. Ten chip jest bardzo zależy od wszystkiego wokół dlatego może grać bardzo różnie i można go dostroić pod siebie. U mnie porównywałem z pcm63k,pcm1704k,pcm1702k ad1864,ad1865k i nadal trzyma się dzielenie🙂.

Ze strony Abbas Audio o TDA1541:

"TDA1541 to najbardziej tajemniczy i najtrudniejszy do zaimplementowania układ. Może brzmieć inaczej, czasem tworząc iluzję braku rozdzielczości, a czasem wręcz przeciwnie, irytując nadmiarem detali. ... Jednak dokładny stan umożliwia stworzenie wciągającego, ekscytującego, zróżnicowanego brzmieniowo przetwornika DAC, który może łączyć różne zalety innych układów. Przerażający realizm, duchowość, energia i miękkość w zależności od materiału muzycznego. Nie zapominajmy jednak, że chip Philipsa ma tylko 16 bitów, bo to produkt z 1984 roku. Temu układowi scalonemu brakuje precyzji PCM58 i słodyczy PCM63, a granice dźwiękowe nie są tak wyraźne, jak w PCM56. Ale potrafi tak przekonująco oddać intonację ludzkiego głosu i niuanse mikrodynamiczne, że od razu zapomina się o niektórych niedociągnięciach. Za tę iluzję dźwięku na żywo słuchacze chyba uwielbiają TDA1541 w najbardziej udanych realizacjach. Jeśli nie jesteś zagorzałym fanem wykresów i cyfr, ale wolisz cieszyć się muzyką, TDA1541 będzie dla Ciebie odpowiedni."

 

Wszystko zależy też do jakiej muzyki słuchasz najwięcej, bo tda1541 to przede wszystkim do wokali i średnicy. Do klasyki lub elekroniki może byc lepszy pcm1704 lub  ad1865 czy Twój 1702, ale fajnie było by w trybie NOS i na lampie.

 

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 12.05.2022 o 16:03, unic0rn napisał(a):

Jeżeli z blaszaka idzie sygnał analogowy, to wpływa na niego cały tor zasilania blaszaka i wszelakie zakłócenia tam występujące (a tych jest od cholery).

Układy dźwiękowy generujący m.in. sygnał analogowy może być odfiltrowany od zakłóceń pochodzących z wnętrza blaszaka. Tak samo jak odfiltrowane są porty USB (2.0 - słabo, 3.x - duzo lepiej)

 

W dniu 12.05.2022 o 16:03, unic0rn napisał(a):

W przypadku cyfrowego, nie powinno być przekłamań.

Sygnał cyfrowy to tylko skrót myślowy. Przesył energii (np. przy pomocy prądu elektrycznego) zawsze ma charakter analogowy.

 

Generalnie różnica "cyfrowości" między komputerem a urządzeniem Audio, polega na tym, że w pierwszym przypadku priorytetem jest poprawność przesłanych danych kosztem wydajności, a w drugim wydajność (spójność czasowa) kosztem poprawności przesłanych danych.

 

W idei cyfrowości audio, nie chodzi o jakąś wyimaginowaną bezbłędną zero-jedynkowość, tylko o to, że sygnał w postaci cyfrowej znacznie łatwiej przetwarzać. Zmiana głośności, tonów, EQ itd - to wszystko odbywa się prawie bez uszczerbku dla sygnału. W torze analogowym sygnał jest redukowany na każdym potencjometrze,  nawet układ zasilania wyświetlacza może wprowadzić do układu zakłócenia.

 

W dniu 12.05.2022 o 16:03, unic0rn napisał(a):

Każdy sensowny system (windows, linux, macos) ściśle pilnuje częstotliwości próbkowania i timingu sampli.

Poczytaj o trybie asynchronicznym USB. W skrócie - to DAC wykorzystując wbudowany oscylator kwarcowy wysyła żądanie otrzymania pakietu, a komp go niezwłocznie realizuje. Przesyłane dane mają priorytet w systemie. Mają być na czas, co by komp w tym czasie nie robił. 

Edytowane przez Marek_N
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ubrałeś to w słowa. Mnie też irytuje ta mantra bezmyślnie powtarzana przez twardogłowych, że cyfra to cyfra i przecież tutaj nie da się nic spieprzyć i zrobić mniej okrągłych zer i mniej prostych jedynek. Tak jak napisałeś, te zera i jedynki, czy choćby zegar to praca de facto w domenie analogowej ze wszystkimi urokami i wrażliwością na zakłócenia. Co z tego, że co do wartości wszystkie zera i jedynki wzorowo się odliczą, skoro w domenie czasu, biorąc pod uwagę przesunięcia fazowe /jitter będzie przekłamanie i zbudowana z tych zer i jedynek sinusoida będzie nieco spieprzona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, Wito76 napisał(a):

Tak jak napisałeś, te zera i jedynki, czy choćby zegar to praca de facto w domenie analogowej ze wszystkimi urokami i wrażliwością na zakłócenia

Nie idźcie tą drogą.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas słuchałem z cd-rom podłączonego po usb do komputerka z Daphile. Taka sztuka dla sztuki. Wróciłem do Cyrusa, bo jednak rozwiązanie komputerowe było jakby niewygodne. Trzeba było uruchomić Daphile, potem wybrać odtwarzanie cd itd. W tym czasie CD już dawno jest w połowie pierwszego nagrania. Dźwiękowo różnic nie było, oba sprzęty podłączone do DAC we wzmaku. A technicznie cdrom jest znacznie lepszy od tradycyjnego napędu. W nowszych zaś odtwarzaczach i tak najczęściej jakiś cd rom lub o zgrozo dvd siedzi.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności