Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tani ale jeszcze jary odtwarzacz CD - jaki i za ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Mój obecny zestaw to:

amplituner - Pioneer SX-N30AE-S

głośniki z czasem do wymiany - Edifier S1000DB

 

Chciałbym do tego zestaw dopić najlepiej srebrny odtwarzacz płyt CD, mile widziany używany, który w razie czego da się jeszcze naprawić to co najczęściej się zużywa. Nie celuję w nic drogiego, bo nie chcę na to przeznaczać dużo kasy a raczej wolę już zbierać na kolumny. Wstępny budżet to ok 300-400 zł z możliwością zwiększenia.

 

Mam też jeszcze aune t1 + Beyerdynamic DT 990 Pro i ten dźwięk, najbardziej mi odpowiada. Oba podpięte do kompa z nagrywarką bluray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już za późno. Ze swojej strony bardzo rekomenduje mody Majkela na Harmanie, jeśli ktoś szuka bardzo dobrze grającego Cd'eka. Ja sprzedałem dlatego że wychodzę z CD, a od czasu do czasu płytę mogę puścić sobie na blu-rayu, fakt że to nie będzie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, music hunter napisał:

Sony CDP970 jest normalnym, przyzwoitym odtwarzaczem z łatwo dostępnym laserem. Zazwyczaj lepiej go kupić za ~200 zł, ale teraz jest za 300 z pilotem, co jest rzadkością.
 

No widziałem na Alledrogo ale stan wizualny taki sobie, szczególnie obudowa porysowana od góry. Szkoda, że nie ma już tego harmana DVD 2550 S, pewnie ciężko będzie taki kupić, to muszę się nastawić na coś innego.

 

Jedynie tu znalazłem: https://www.ebay.pl/itm/Harman-Kardon-Dvd-2550S/193576700717?hash=item2d12120b2d:g:zx8AAOSw9otfEAAP

 

Brać?

Edytowane przez KSI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może będę miał cdp553esd 'nadprogramowego'.. ale ze zmieszczeniem się w zadanym budżecie mogłoby być słabo ;)

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, whero napisał:

może będę miał cdp553esd 'nadprogramowego'.. ale ze zmieszczeniem się w zadanym budżecie mogłoby być słabo ;)

Kwestia jaki będzie stan, ile będziesz chciał i czy warto będzie go kupić, dopłacić. Mi się nie śpieszy z zakupem ale jak będzie coś fajnego mogę kupić i zmienić budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KSI napisał:

Kwestia jaki będzie stan, ile będziesz chciał i czy warto będzie go kupić, dopłacić. Mi się nie śpieszy z zakupem ale jak będzie coś fajnego mogę kupić i zmienić budżet.

powiem jak wygląda wszystko jutro .. dla ułatwienia mówimy o japońskiej wersji https://www.ebay.com/itm/Sony-CDP-650ESD-Compact-disc-player-Hard-To-Find/124274245572?hash=item1cef527fc4:g:80oAAOSwanVfHdOu (japońska miała inaczej sygnowane czipy przetwornika które ogólnie wychodzą na + dla japończyków) - jest długi ciąg powodów dlaczego akurat tą wersję wybrałem (dłużej patrzyłem - pierwszy esprit z wyjściem cyfrowym w wersji 'poprawionej' - chwyciłem dwie uszkodzone sztuki - jutro trafia do mnie druga - plan był taki żeby oddać obydwie po dotarciu do mnie na kompleksową renowację, regulację i upewnić się że posłużą jeszcze przez lata) - pierwsza co do mnie trafiła aktualnie miga ekranem i nie reaguje na otwarcie szuflady (paski?) - po tygodniu miała dotrzeć druga więc czekałem z podrzuceniem na ogarnięcie całości i sprawdzenie dlaczego nie kuma - jak jutro (tak szacuję) trafi do mnie druga i będzie sprawna to pewnie puściłbym pierwszą po kosztach ~ 1200 zł (10kg z japoni + cło + przepakowania itp.) - tak że budżet znacznie wzwyż.. ale to i tak znacznie taniej niż ewentualnie wystawię jak wszystko będzie ogarnięte

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wheroto nie mój budżet, po prostu nie chcę na to tyle przeznaczyć jak będę sporadycznie słuchał płyt, które jeszcze jakieś tam mam. Równie dobrze mógłbym słuchać z komputera ale jednak myślałem o czymś, co lepiej "zagra". Stąd bliżej  ~ 200/~ 300 zł niż  ~ 1200, choć sprzęt pewnie jest tego wart. Ktoś inny będzie się cieszyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

No więc tak, skracając wszystko do minimum, chciałbym zakupić amplituner i odtwarzacz CD w formie kompaktowego systemu all-in-one mieszcząc się w kwocie 1000-1300 zł. Przeszukałem internety i jak na razie tylko Yamaha Pianocraft i Taga Harmony HTR-1000CD - 1345 (ewentualnie wersja v.2) spełniają moje oczekiwania co do budżetu i gabarytów.

Dlaczego akurat tak, a nie budować system audio jak normalny człowiek? Odpowiedź jest prosta, mam mało miejsca i chcę by ten "system" zajmował miejsca mniej więcej tyle, co miniwieża hi-fi.

 

A może to wszystko jest niewarte funta kłaków? Wszak posiadam dźwiękówkę w kompie, czyli AIMa SC-808 i w zasadzie mogę bez problemu słuchać muzyki z blaszaka. Niby tak, ale brzmienie takiego zestawu jest... no cóż, bardzo cyfrowe (mimo wymienionych OPAMPów na cieplejsze). FLACi, mp3, czy nawet Spotify brzmi generalnie dobrze, ale dźwięk z CD jest pełny tego charakterystycznego cyfrowego nalotu. Rozumiem, że jest 100% pewność, że sygnał z CD-ROMa idzie do MOBO, potem do AIMa i kończy na słuchawkach/głośnikach? Wiadomo, że jest jeszcze kwestia produkcji, realizacji dźwiękowej danych wydawnictw, ale mam wrażenie, że coś jest nie tak.

Podsumowując, słuchanie z kompa jest ok, ale zewnętrzny sprzęt to mimo wszystko daje +10 do klimatu i rytuału. Chętnie się dowiem Waszego zdania na temat wymienionych sprzętów i posłucham innych sugestii. Ciekaw też jestem czy problem z torem z akapitu 3 to tylko mój wymysł, czy faktycznie może coś być na rzeczy...

Edytowane przez lemur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lemur napisał:

No więc tak, skracając wszystko do minimum, chciałbym zakupić amplituner i odtwarzacz CD w formie kompaktowego systemu all-in-one mieszcząc się w kwocie 1000-1300 zł. Przeszukałem internety i jak na razie tylko Yamaha Pianocraft i Taga Harmony HTR-1000CD - 1345 (ewentualnie wersja v.2) spełniają moje oczekiwania co do budżetu i gabarytów.

Dlaczego akurat tak, a nie budować system audio jak normalny człowiek? Odpowiedź jest prosta, mam mało miejsca i chcę by ten "system" zajmował miejsca mniej więcej tyle, co miniwieża hi-fi.

 

A może to wszystko jest niewarte funta kłaków? Wszak posiadam dźwiękówkę w kompie, czyli AIMa SC-808 i w zasadzie mogę bez problemu słuchać muzyki z blaszaka. Niby tak, ale brzmienie takiego zestawu jest... no cóż, bardzo cyfrowe (mimo wymienionych OPAMPów na cieplejsze). FLACi, mp3, czy nawet Spotify brzmi generalnie dobrze, ale dźwięk z CD jest pełny tego charakterystycznego cyfrowego nalotu. Rozumiem, że jest 100% pewność, że sygnał z CD-ROMa idzie do MOBO, potem do AIMa i kończy na słuchawkach/głośnikach? Wiadomo, że jest jeszcze kwestia produkcji, realizacji dźwiękowej danych wydawnictw, ale mam wrażenie, że coś jest nie tak.

Podsumowując, słuchanie z kompa jest ok, ale zewnętrzny sprzęt to mimo wszystko +10 do klimatu i rytuału. Chętnie się dowiem Waszego zdania na temat wymienionych sprzętów i posłucham innych sugestii. Ciekaw też jestem czy problem z torem z akapitu 3 to tylko mój wymysł, czy faktycznie może coś być na rzeczy...

 

Jak chcesz odizolować audio od elektryki blaszaka, wypuść sygnał cyfrowy z blaszaka na zewnętrzny wzmacniacz i tyle. Jeżeli z blaszaka idzie sygnał analogowy, idealny raczej nie będzie. W przypadku cyfrowego nie ma miejsca na przekłamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, unic0rn napisał:

 

Jak chcesz odizolować audio od elektryki blaszaka, wypuść sygnał cyfrowy z blaszaka na zewnętrzny wzmacniacz i tyle. Jeżeli z blaszaka idzie sygnał analogowy, idealny raczej nie będzie. W przypadku cyfrowego nie ma miejsca na przekłamania.


No właśnie mam wrażenie, że to nie jest kwestia braku izolacji. Może to kwestia podłego CD-ROMa? Albo po prostu odzwyczaiłem się od brzmienia płyt CD...

Aha, jeszcze jedna rzecz. Posiadam aktywne głośniki Edifier R2600. Jest szansa, żeby to jakoś podłączyć do Pianocrafta lub tej Tagi?

Edytowane przez lemur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z blaszaka idzie sygnał analogowy, to wpływa na niego cały tor zasilania blaszaka i wszelakie zakłócenia tam występujące (a tych jest od cholery).

 

W przypadku cyfrowego, nie powinno być przekłamań. Oczywiście są różne opinie, jak https://www.stereophile.com/content/cd-jitter-errors-magic-page-3 - ale z punktu widzenia programisty, uważam to za brednie. Przykładowo, mowa tam o time-based jitter i przesunięciu próbek w czasie. Wszystko ładnie i pięknie, tylko jedna próbka jednego kanału to 16 bitów, przesunięcie czasowe danych w warstwie cyfrowej nie jest imho możliwe bo musiałoby występować w wielokrotności rozmiaru próbki, w przeciwnym wypadku cała próbka miałaby zupełnie inną wartość i byłoby to bardzo wyraźnie słychać (glitche). Zostaje więc kwestia konwersji próbek cyfrowych na analogowe - opisywane tam zjawisko jest możliwe gdy DAC operuje na zasadzie kolejki i zmienia poziom wyjścia gdy dostanie wszystkie bity kolejnej próbki.

 

Nie znam się na odtwarzaczach CD od strony sprzętowej, ale takie rozwiązanie wydaje się skrajnie prymitywne. Co więcej, blaszak w ten sposób CD nie odtworzy jeżeli odtwarza cyfrowo czyli zczytując dane z płyty i traktując jako cyfrowe sample. Każdy sensowny system (windows, linux, macos) ściśle pilnuje częstotliwości próbkowania i timingu sampli.

 

W skrócie, jeżeli masz CD-ROM podpięty analogowym kabelkiem audio, odepnij go i spróbuj odtwarzać cyfrowo (nie wiem na chwilę obecną który soft na to pozwoli, worst case po prostu zrippuj płytę). Możesz też zrobić porównanie - odtwarzanie jak do tej pory i odtwarzanie tej samej płyty zrippowanej do flac. Analogowe wyjście audio CD-ROM może mieć do bani, ale póki czyta zera i jedynki poprawnie, nic nie stoi na przeszkodzie by dało się odtworzyć płytę bez przekłamań.

 

Co do głośników, nie mam pojęcia. Ja tu noob jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, unic0rn napisał:

W skrócie, jeżeli masz CD-ROM podpięty analogowym kabelkiem audio, odepnij go i spróbuj odtwarzać cyfrowo (nie wiem na chwilę obecną który soft na to pozwoli, worst case po prostu zrippuj płytę). Możesz też zrobić porównanie - odtwarzanie jak do tej pory i odtwarzanie tej samej płyty zrippowanej do flac. Analogowe wyjście audio CD-ROM może mieć do bani, ale póki czyta zera i jedynki poprawnie, nic nie stoi na przeszkodzie by dało się odtworzyć płytę bez przekłamań.


Zrobię taki eksperyment. Zripuję jakąś płytę i odsłucham z obu źródeł. Sam jestem ciekaw wyniku. Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lemur napisał:

No więc tak, skracając wszystko do minimum, chciałbym zakupić amplituner i odtwarzacz CD w formie kompaktowego systemu all-in-one mieszcząc się w kwocie 1000-1300 zł. Przeszukałem internety i jak na razie tylko Yamaha Pianocraft i Taga Harmony HTR-1000CD - 1345 (ewentualnie wersja v.2) spełniają moje oczekiwania co do budżetu i gabarytów.

W chwili obecnej wybrałbym Pianocrafta albo Denona DT-1.

Podobnego zakupu dokonałem 11 lat temu i wtedy w tych rejonach cenowych był jeszcze Marantz M-CR503, którego z zadowoleniem używam do dziś - niezawodny, ładnie gra, podobnie do Pianocrafta - porównywałem oba w salonie, Marantz grał nieco przyjemniej, cieplej niż Yamaha, stąd taki wybór. Niestety, obecnie modele Marantza z tej serii Melody ponad dwukrotnie przekraczają budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2022 o 21:42, lemur napisał:

A co z podłączeniem tych głośników?

A mają bluetooth? Jeżeli tak, to można przez bluetooth - obecnie 99% tego rodzaju zestawów jest w niego wyposażona. Mój Marantz nie, bo jest stary (11 lat), ale ma wejście tzw. MX Port, gdzie można podłączyć nadajnik/odbiornik bluetooth RX101 (trzeba kupić oddzielnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W ramach eksperymentu kupiłem na Allegro ciekawy philips cd 380. Jest to niespodzianka bo gra naprawdę bardzo fajnie. Jest to poniekąt jajko niespodzianka gdyż pewny jest tylko napęd CMD 4/19 a dac albo Tda1543 lub Tda1541. Słucham w ciemno nie zaglądam do środka. Taki stary a cdr w sekundę odczytał. Podczas pracy pukałem palcami po obudowie i laser nic nie gubi. To chyba dobrze świadczy o laserze.. 

Jak do tej chwili same pozytywy. Analogowe brzmienie

TDA1543 widać przez dziurki wentylacyjne. A takie dojrzałe brzmienie. Cały w środku w kurzu. Chyba go rozbiorę do zera i mycie. 

199zł na granicy budżetu pod tytułem tanio.

Ostatnie zdjęcie z cambridge audio cd200 i sony scenario s7

 

IMG_20220707_161331.jpg

 

IMG_20220707_164319.jpg

IMG_20220711_002837.jpg

IMG_20220711_002819.jpg

IMG_20220711_001214.jpg

IMG_20220711_001120.jpg

 

IMG_20220811_201359.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zakup ten Philips. U mnie jest tani Denon DCD-485, który gra miłym dla ucha, dość miękkim i barwnym dźwiękiem (daleki od neutralności, ale to dolna półka), tyle że wyłącznik krańcowy ma zepsuty. Jest tylko ułamek sekundy na zmianę płyty, bo tacka wysuwa się co prawda do końca, ale od razu z powrotem się chowa. 

image.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Teraz zakup Grundig cd21za 30zł na TDA1545 uszkodzony bez nóżek i z uszkodzonym laserem. Ciekawy model identyczny Philips 710 ta sama płytka. Na stronie lampizatora

http://www.lampizator.eu/lampizator/references/PhilipsCD710/Philips CD-710.html. Naprawiłem i powiem gra to naprawdę świetnie. 

 

IMG_20220723_211624.jpg

IMG_20220723_075622.jpg

IMG_20220722_173200.jpg

IMG_20220723_211502.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności