Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Urządzenie co ulepszy sluchawki ATH DSR9BT


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam sluchawki bleutooth DSR9BT bez oryginalnego kabla. Ładuje je najtanszym zwyklym kablem USB. Czy istnieje jakas mozliwosc zeby polepszyc ich granie? Co jezeli bym poprosil kogos zeby mi zrobil do nich porzadny kabel USB ? Poprawie nieco dzwiek sluchajac ich przez kabel ? Czy jest jakies urzadzenie, ktore poprawi mi jakosc dzwieku tych sluchawek? Są to sluchawki z wbudowanym juz DACiem bez opcji podlaczenia ich przez koncówke Jack (tylko USB). Czy np IFI ZEN Blue by tu zalatwil sprawe, czy to urzedzenie sluzy zupelnie do czegos innego ?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne sluchawki. Podoba mi sie ich brzmienie. Pytam czy da sie jeszcze polepszyc ich granie, skoro nie maja kabla z koncówką Jack ? Jezeli maja wbudowany DAC,  to mozna do nich zastosowac jeszcze extra jakies urzadzenie ? 

 

Albo zapytam inaczej - czy moge do tych sluchawek wykorzystac IFI ZEN blue ?

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie? Niczym innym nie jestem w stanie poprawic brzmienia tych sluchawek ? Nie ma takiego urzadzenia, ktore sobie poradzi z kablem USB bez koncówki Jack ? Lepszy kabel USB tez nie poprawi jakosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MichalZZZ napisał:

Na jakiej zasadzie? Niczym innym nie jestem w stanie poprawic brzmienia tych sluchawek ? Nie ma takiego urzadzenia, ktore sobie poradzi z kablem USB bez koncówki Jack ? Lepszy kabel USB tez nie poprawi jakosci ?

Po pierwsze zdradź tą wielką tajemnice jakie to słuchawki chcesz poprawiać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Pytam czy da sie jeszcze polepszyc ich granie, skoro nie maja kabla z koncówką Jack ?

Można je poprawić stosując mody. Czasem wystarczy nawet wymiana padów na inne brzmieniowo, ale z reguły lepiej/taniej coś w środku pozmieniać.

Przykładowo mod w słuchawkach Creative Fatality wygląda tak

https://forum.mp3store.pl/topic/112922-creative-fatal1ty-antybas-mod/?do=findComment&comment=1701052

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z recenzji która znalazłem w sieci wynika, że kabel inny niż fabryczny umożliwia jedynie ładowanie tych słuchawek, nie pozwala na granie po kablu.

Więc nie ma co filozować moim zdaniem, jeśli coś kupować, to oryginalny kabel...

 

Edit: a co do ifi zen blue... Nie wiem. Może. Kto wie. Ale podejrzewam, że kabel moze wyjść taniej, a zmiana sposobu dostarczania sygnału z radiowego na kablowy ma większe szanse coś zmienić moim zdaniem niż zmiana nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi grają po najtanszym kablu, ktory znalazlem gdzies w stercie kabli. Tyle tylko, że musialem obciac kawalek tej gumy, zeby końcówka byla dluzsza, bo tylko takie kable pasują do tych sluchawek, czyli w sumie wszystkie ;)

 

Napisalem do ATH czy moge zamówić oryginalny kabel do tych słuchawek. A powiedzcie mi jeszcze taką rzecz - idzie do mnie IFI ZEN DAC oraz IFI ZEN CAN (do sluchawek przewodowych) i zastanawiam sie jeszcze nad IFI ZEN Blue, zeby miec caly taki komplecik. Czy istnieje szansa, ze jezeli podlacze Zen Blue do laptopa na zasadzie bleutooth, do laptopa podlacze kablem sluchawki DSR9BT, to moge uzyskac wtedy po kablu lepszy dzwiek na tych sluchawkach ??

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, ale mnie chodzi o cos zupelnie innego ;) Zastanawiam sie czy kupic sobie IFI ZEN BLUE. Czy jeżeli podlacze moj laptop do tego urządzenia poprzez Bleutooth, a do tego laptopa podebne poprzez kabel USB sluchawki ATH DSR9BT, to uzyskam w tych sluchawkach lepszy badz nieco inny dzwiek ? Czy to tak nie dziala ? 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jezeli slucham przez Tidal ? Jedzie do mnie IFI ZEN DAC oraz IFI ZEN CAN i pomyslalem, ze fajnie by bylo mieć taka wiezyczke, dlatego szukam zastosowania do Ifi Zen Blue...

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MichalZZZ napisał:

Koło bogatego, to ja nie stałem ;)

 

Ale z tego co powyżej piszesz, można wywnioskować, że na siłę chcesz sobie udowodnić sensowność kupna tego Blue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, mozna brutalnie, to Wy jestescie spece, a ja dopiero na samym poczatku przygody z audio. Jezeli to glupie, to uznaje, że macie racje.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się trochę dlaczego mając słuchawki BT tak bardzo chcesz ich słuchać po kablu... Cena konstrukcji bezprzewodowych jest dlatego większa, bo właśnie umożliwiają słuchanie bez wszystkich stacjonarnych klocków, kabli, etc. Zresztą te DSR9BT i tak są łączone po USB, czyli cokolwiek do nich podłączysz i tak robi za transport, czyli możesz podłączać +/- cokolwiek bez wpływu na dźwięk. 

 

Jeżeli jedyne Twoje słuchawki to te DSR to szczerze olałbym całą tę wieżę od ifi i jeżeli dźwięk Cię satysfakcjonuje to nie szukał dziury w całym. A jeżeli Cię nie satysfakcjonuje, to zaczął od zmiany słuchawek. QED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przewodowe Sennheiser HD 660s i Meze 99 Classic do ktorych ma byc uzywany Zen Dac i Zen Can. Dojdą też byc moze Fostex TH-610, ale to troche pozniej, bo narazie Pan Michal z forum robi dla mnie wzmacniacz ;) DSR9BT kupilem bez oryginalnego kabla, a przy roznych recenzjach przeczytalem, że graja one duzo lepiej podpiete pod kabel, dlatego sie zastanawiam, czy mozna jeszcze jakos ulepszyc ich granie. Tak juz mam, że wszystko zawsze chce sobie modowac :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najlepiej będzie, jeżeli sam sprawdzisz czy słyszysz różnicę pomiędzy graniem kablowym, a bezprzewodowym. Z drugiej strony czasem jakość dźwięku (o zgrozo) nie jest najważniejsza, szczególnie jeżeli ta różnica nie jest duża. Chyba nie bardzo jest sens używać słuchawek BT po kablu, ale to już sam oceniasz jak porównasz. 

 

No i tak na marginesie, to różne recenzenckie "dużo lepiej" polecam w tym hobby oceniać samemu, bo czasem okazuje się bardziej "e, no może coś tam" ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności