Skocz do zawartości

Shanling M8


all999

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Jot R napisał:

Słucham cicho słuchawek (iem), więc do tej pory powyżej 20 nie wychodziłem, ale żeby sprawdzić, doszedłem do 60 i nie mam problemów z balansem. Chyba że musi być coś bardziej wymagającego, bo nie mam teraz nic takiego, żeby sprawdzić.

 

Przy okazji sprawdziłem, że na 50 na EE Hero w uszach jest już trzęsienie ziemi :)

Pytam, bo dotychczas myślałem, że jestem przygłuchy na jedno ucho. Ale niedawno zauważyłem, że jak słucham cicho to balans jest inny niż kiedy słucham głośno. Nie wiem, może to jakaś parapsychologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też występuje taki problem, że wraz z podwyższaniem głośności balans leci na jedną stronę? Tzn. słuchając na 30 stopniu głośności balans jest prawidłowo na środku, ale przy np. 45 stopniu głośności balans jest bardziej w jednym kanale?
Ja przed chwilą odkryłem to samo ale w M15, myślałem że to wina uszczelnienia ale podpiąłem te same słuchawki po BAL i SE i po balansie niestety dźwięk schodzi lekko na lewe ucho. Tylko u mnie występuje to bez znaczenie jaką dam głośność. Muszę przeczyścić gniazdo i kable w domu i zobaczymy czy to coś pomoże

Drapnięte z Mi 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafik87 napisał:

Ja przed chwilą odkryłem to samo ale w M15, myślałem że to wina uszczelnienia ale podpiąłem te same słuchawki po BAL i SE i po balansie niestety dźwięk schodzi lekko na lewe ucho. Tylko u mnie występuje to bez znaczenie jaką dam głośność. Muszę przeczyścić gniazdo i kable w domu i zobaczymy czy to coś pomoże

Drapnięte z Mi 10
 

No u mnie też po balansie w słuchawkach, ale po wzmocnieniu. Jak jest cicho, jest okej z balansem (kanałowym).

 

Na marginesie - "cicho" w M8 nie znaczy źle, w pewnych aspektach paradoxalnie słychać więcej planów na głębokość i dźwięk jest bardziej przestrzenny. Tylko ja jeszcze lubię dynamikę, uderzenie i dlatego wzmanicniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie też po balansie w słuchawkach, ale po wzmocnieniu. Jak jest cicho, jest okej z balansem (kanałowym).
 
Na marginesie - "cicho" w M8 nie znaczy źle, w pewnych aspektach paradoxalnie słychać więcej planów na głębokość i dźwięk jest bardziej przestrzenny. Tylko ja jeszcze lubię dynamikę, uderzenie i dlatego wzmanicniam.
To że na mniejszym poziomie głośności słychać więcej detali jest normalne ale ja też wolę trochę więcej dynamiki. Wracając z pracy nie dawała mi spokoju ta przypadłość więc zacząłem kombinować. Sprawdź u siebie czy działa ten sposób (u mnie pomógł) jak głupio to nie zabrzmi to wsadź jacka w gniazdo i obróć go, zacznij od obrotu o 180°, widocznie piny w gnieździe muszą się ułożyć i stykać z odpowiednim dociskiem, na Twoją przypadłość z głośnością też powinno pomóc

Drapnięte z Mi 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@westberg W moim przypadku nic podobnego nie zauważyłem, kręciłem do 50 na środkowym gainie z różnymi dokanałówkami i do 75 na max gainie przy Ether Flow i raczej równo mi to gra. Czy masz możliwość wypróbować różne słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, VexAv napisał:

@westberg W moim przypadku nic podobnego nie zauważyłem, kręciłem do 50 na środkowym gainie z różnymi dokanałówkami i do 75 na max gainie przy Ether Flow i raczej równo mi to gra. Czy masz możliwość wypróbować różne słuchawki?

Niestety nie mam innych słuchawek poza Mestami, a port mam 2.5 bal, więc zwykłe słuchawki nie pasują.

 

Wymieniłbym port słuchawkowy na 4.4, żeby sprawdzić czy to ten port nie robi zamieszania, ale pudło mam w innym miejscu, więc od ręki tego nie zrobię.

 

Ale dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sori za gupie pytanie.

 

Jak najlepiej połączyć M8 za pomocą kabla ze wzmacniaczem zewnętrznym lub kolumnami aktywnymi, żeby jakość dźwięku była najlepsza, tzn. nie było strat na przesyle.

 

Zastanawiam się nad ulepieniem jakiegoś toru stacjonarnego, ale (na razie) nie chcę na to wydawać dziesiątków tysięcy złotych, a ponadto chcę mieć pełną funkcjonalność. Gdybym miał luźną kasę wziąłbym po prostu KEF LS50 WII, no ale na razie wolałbym coś tańszego ulepić - z wykorzystaniem M8.

 

Czy po kablu to by szło koaksjalem czy zwykłym auxem z kabla wydzierganego przez kolegę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, westberg napisał:

Sori za gupie pytanie.

 

Jak najlepiej połączyć M8 za pomocą kabla ze wzmacniaczem zewnętrznym lub kolumnami aktywnymi, żeby jakość dźwięku była najlepsza, tzn. nie było strat na przesyle.

 

Zastanawiam się nad ulepieniem jakiegoś toru stacjonarnego, ale (na razie) nie chcę na to wydawać dziesiątków tysięcy złotych, a ponadto chcę mieć pełną funkcjonalność. Gdybym miał luźną kasę wziąłbym po prostu KEF LS50 WII, no ale na razie wolałbym coś tańszego ulepić - z wykorzystaniem M8.

 

Czy po kablu to by szło koaksjalem czy zwykłym auxem z kabla wydzierganego przez kolegę?

Zależy, gdzie masz lepszy dac:

-cyfrowo jeśli stawiasz na wzmacniacz

-analogowo jeśli na M8

 

BTW: polecam dokupić jakiegoś czystego Toppinga czy smsl i nie bawić się w podłączanie dapów. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lobuz1 napisał:

Zależy, gdzie masz lepszy dac:

-cyfrowo jeśli stawiasz na wzmacniacz

-analogowo jeśli na M8

 

BTW: polecam dokupić jakiegoś czystego Toppinga czy smsl i nie bawić się w podłączanie dapów. 

A jakiego toppinga lub jakiego smsl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, westberg napisał:

A jakiego toppinga lub jakiego smsl?

Ja mam su9, m400, d30pro i dx3pro+ (budżetowy i ma czysty dac). Możesz nawet wejść w d10s, ale on nie ma dodatkowego zasilania co mi przeszkadzało- zależy od budżetu. Używam kabli z czystego srebra- Argentum i Neotech 1220. Fajnie mieć też sprzęt z pilotem czy blutufem- jak 4 pierwsze wymienione.

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej mańki - bezkablowo?

 

M8 z tego co widzę ma wszystkie fajne kodeki do lepszego odtwarzania przez bluetooth, czyli ma ldac i aptx hd.

 

I teraz powiedzmy, że chcę go połączyć z Dynaudio xeo 20, które po bluetooth ma wyłącznie aptx (bez hd). To czy pliki 24 bitowe z M8 przejdą bezstratnie ("bezstratnie" jak na bluetooth ofkors), czy też ten aptx w kolumnach sygnał skompresuje?

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie połączenia optycznego (toslink). Czy jeżeli połączę tv przez optyka z kolumnami aktywnymi (nie mają wejścia hdmi arc) to będę mógł sterować głośnością w kolumnach z poziomu telewizora (pilotem telewizora)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, westberg napisał:

A z drugiej mańki - bezkablowo?

 

M8 z tego co widzę ma wszystkie fajne kodeki do lepszego odtwarzania przez bluetooth, czyli ma ldac i aptx hd.

 

I teraz powiedzmy, że chcę go połączyć z Dynaudio xeo 20, które po bluetooth ma wyłącznie aptx (bez hd). To czy pliki 24 bitowe z M8 przejdą bezstratnie ("bezstratnie" jak na bluetooth ofkors), czy też ten aptx w kolumnach sygnał skompresuje?

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie połączenia optycznego (toslink). Czy jeżeli połączę tv przez optyka z kolumnami aktywnymi (nie mają wejścia hdmi arc) to będę mógł sterować głośnością w kolumnach z poziomu telewizora (pilotem telewizora)?

Kodek aptX
Prędkość Transmisji: 352 kbit/s Głębia: 16-bitPróbkowanie: 48 kHz

 

Moim zdaniem pilotem od telewizora nie zmienisz wtedy głośności w kolumnach aktywnych. W głośnikach tv będziesz miał też dźwięk i tym pilotem go regulujesz. 

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lobuz1 napisał:

Kodek aptX
Prędkość Transmisji: 352 kbit/s Głębia: 16-bitPróbkowanie: 48 kHz

 

Moim zdaniem pilotem od telewizora nie zmienisz wtedy głośności w kolumnach aktywnych. W głośnikach tv będziesz miał też dźwięk i tym pilotem go regulujesz. 

No czyli Tidal Master 24bit (abstrahując od tematu bezstratności Tidal Master) po zwykłym aptx nie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, westberg napisał:

No czyli Tidal Master 24bit (abstrahując od tematu bezstratności Tidal Master) po zwykłym aptx nie pójdzie.

Pójdzie, ale zostanie skompresowany do 16bitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał:

Pójdzie, ale zostanie skompresowany do 16bitów.

Rozumiem.

 

A nie orientujesz się w jaki sposób działa Tidal Connect? Na jakiej platformie przebiega połączenie? Piszą niby, że jest bezstratne, ale po bluetooth to przecież niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, westberg napisał:

Rozumiem.

 

A nie orientujesz się w jaki sposób działa Tidal Connect? Na jakiej platformie przebiega połączenie? Piszą niby, że jest bezstratne, ale po bluetooth to przecież niemożliwe.

Nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał:

Moim zdaniem pilotem od telewizora nie zmienisz wtedy głośności w kolumnach aktywnych. W głośnikach tv będziesz miał też dźwięk i tym pilotem go regulujesz. 

Ja bym zachował jednak nadzieje, że jest to możliwe. Mam u siebie aktywne Dali Zensor 1 AX. Grają z laptopa po Bluetooth. Mam do nich pilota, którym mogę sterować głośnością. Natomiast jeśli zwiększę głośność na moim Ubuntu to głośność odtwarzania muzyki również, niezależnie od pilota się zwiększa. Takie samo zachowanie obserwuje na moim JBL Boombox i każdym innym głośniku Bluetooth jaki widziałem. Tak samo zachowuje sie moje kino domowe przy połączeniu tv z amplitunerem po HDMI. Pogłaszanie pilotem tv zwiększa volumen dźwięku wysyłanego przez amplituner na głośniki. Owszem po optyku to może być inna bajka, no ale warto spróbować.

 

Wracając do M8 szedłbym po Bluetooth do jakiegoś Streamera z którego puściłbym dalej sygnał cyfrowo do dac'a. M8 nie posiada prawdziwego Line Out więc sygnał ten mimo dobrej jakości obarczony jest jakąś stratą na wstępie. Poza tym to kwestia dużej wygody, trzymasz dap'a w ręce a nie jest pzyspawany jakimś kablem do wzmaka.

Edytowane przez lsd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lsd napisał:

Ja bym zachował jednak nadzieje, że jest to możliwe. Mam u siebie aktywne Dali Zensor 1 AX. Grają z laptopa po Bluetooth. Mam do nich pilota, którym mogę sterować głośnością. Natomiast jeśli zwiększę głośność na moim Ubuntu to głośność odtwarzania muzyki również, niezależnie od pilota się zwiększa. Takie samo zachowanie obserwuje na moim JBL Boombox i każdym innym głośniku Bluetooth jaki widziałem. Tak samo zachowuje sie moje kino domowe przy połączeniu tv z amplitunerem po HDMI. Pogłaszanie pilotem tv zwiększa volumen dźwięku wysyłanego przez amplituner na głośniki. Owszem po optyku to może być inna bajka, no ale warto spróbować.

Połączenie bluetooth z laptopa to trochę inna sytuacja niż wysyłanie sygnału cyfrowego po optyku z telewizora do głośników aktywnych.

Mam podłączony po optyku telewizor z zewnętrznym dac Toppinga oraz podłączałem kiedyś pod stereo i pilotem telewizora sterowałem jedynie głośnikiem w nim wbudowanym. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lsd napisał:

Ja bym zachował jednak nadzieje, że jest to możliwe. Mam u siebie aktywne Dali Zensor 1 AX. Grają z laptopa po Bluetooth. Mam do nich pilota, którym mogę sterować głośnością. Natomiast jeśli zwiększę głośność na moim Ubuntu to głośność odtwarzania muzyki również, niezależnie od pilota się zwiększa. Takie samo zachowanie obserwuje na moim JBL Boombox i każdym innym głośniku Bluetooth jaki widziałem. Tak samo zachowuje sie moje kino domowe przy połączeniu tv z amplitunerem po HDMI. Pogłaszanie pilotem tv zwiększa volumen dźwięku wysyłanego przez amplituner na głośniki. Owszem po optyku to może być inna bajka, no ale warto spróbować.

 

Wracając do M8 szedłbym po Bluetooth do jakiegoś Streamera z którego puściłbym dalej sygnał cyfrowo do dac'a. M8 nie posiada prawdziwego Line Out więc sygnał ten mimo dobrej jakości obarczony jest jakąś stratą na wstępie. Poza tym to kwestia dużej wygody, trzymasz dap'a w ręce a nie jest pzyspawany jakimś kablem do wzmaka.

 

Ale jak puszczę po bluetooth to mam 16 bit maxymalnie, zewnętrzny dac nie zrobi z tego 24 bit. Nie po to mam wykupione te udawane 24 bit w Tidalu, żeby potem słuchać w niższej jakości. Chyba że w dacu zrobi się znowu 24 bit? Zrobi się?

 

Z kolei nie chcę uderzać w zakupy amplitunerów streamingowych, bo tu wkracza znowu kablografia stosowana, a ja nie chcę się juz bawić w klocki i kable. Już mi minęło.

 

Wogle nie ogarniam czemu tylko KEF w LS50 WII zrobił tę łączność w sposób sensowny i intuicyjny, a Dynaudio nie. Dynaudio nawet po zainstalowaniu zewnętrznego urządzenia firmowego pn. Connect nie daje dostępu do streamera, który trzeba oddzielnie kupić. Nawet aplikacji streamującej nie mają. 

 

A niestety głośniki mają bardzo fajne.

 

PS. Te zenzory to fajne są?

3 godziny temu, lobuz1 napisał:

Połączenie bluetooth z laptopa to trochę inna sytuacja niż wysyłanie sygnału cyfrowego po optyku z telewizora do głośników aktywnych.

Mam podłączony po optyku telewizor z zewnętrznym dac Toppinga oraz podłączałem kiedyś pod stereo i pilotem telewizora sterowałem jedynie głośnikiem w nim wbudowanym. 

 

Ale to to akurat nie jest jakiś mega problem, jeżeli głośniki mają pilota. Aż takim leniwcem nie jestem, żeby nie sięgnąć po drugiego pilota.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jestem spóźnionym posiadaczem M8 ale w ciągu ostatniego roku posiadałem/miałem możliwość przetestowania wielu dapów.

Posiadałem: dx300, dx312, dx312EXN, dx320, dx322EXN, dx313, sp1000M, sp1000SS, Shanling M9, AK Kann Max, testowałem: sp2kT, sp2kSS, Fiio M11 Plus ESS, Kann Alpha i coś tam jeszcze.

Więc uważam,że M8 to jest cudeńko dźwiękowe. Jeśli chodzi o Shanlingi to wolę M8 niż M9. M9 jest zbyt neutralny i nie ma takiego zejścia w basie. W dodatku M8 jest cieplejszy i ma łagodniejsze soprany, gdzie M9 był zbyt jasny. M8 zdecydowanie ma swój charakter, którego brakuje większości dapów. M9 był świetny prosto z pudełka, po czym zaczął grać jak dx312EXN z filtrem 1. Były tak podobne, że odesłałem M9 mimo, że robił spore wrażenie.

Umiejscowiłbym M8 między sp1000SS a sp2000SS. Inne dapy brzmiały albo zbyt nachalnie, albo zbyt cyfrowo w porównaniu z M8.

To dap, który dla mnie gra najbliżej dobrych stacjonarek. Ma tą swoistą ciepłotę w midach, zero sybilantów i potężny bas.

Kupiłem używany za 1000e, więc to jest znakomita cena za tak flagowy dźwięk.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem szczęśliwym posiadaczem M8 i miałem okazję porównać go z kilkoma innymi DAP-ami. Mimo że część z nich była bardziej "audiofilska", to nigdy nie przyszła mi ochota na zmianę. Bas, głębia i czarne tło - w tych aspektach wszystkie pozostałe poległy.

@Rigatio miałeś okazję posłuchać ME800?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Znowu ja i moje problemy.

 

Taka sytuacja: mam Tidala, a w nim ostatnią płytę Slowdive "Everything is alive", którą jest nagrana w Dolby Atmos. 

 

Płyta w M8 nie odpala się ani po kablu, ani po bluetooth aptx. Stoi jak zamurowana.

 

Po aptx nie odpala się także na zewnętrznych głośnikach aktywnych, które mają Dolby Atmos.

 

Za to na tych samych głośnikach płyta jest odtwarzana po Tidal Connect. Tylko tak. Niestety Tidal Connect, wbrew temu co tam piszą tu i ówdzie, to dość słaby sposòb odtwarzania (gęsty ulep).

 

A moje pytanie: czy odtwarzając przez kabel lub aptx M8 nie powinien zmienić Dolby Atmos na zwykły tryb stereofoniczny? Jeżeli tak co trzeba ustawić i gdzie, żeby działało?

 

Bo tak jak jest teraz to płyty nagrane w Dolby Atmos w Tidalu na M8 będą nieodtwarzalne, gdyż ani po kablu, ani po BT połączenie nie działa. Działa tylko z głośnikami zewnętrznymi z Dolby Atmos po Tidal Connect - co jako domyślna zasada działania dla urządzenia przenośnego jest bez sensu.

 

Może u Was jest inaczej?

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, westberg napisał(a):

Płyta w M8 nie odpala się ani po kablu, ani po bluetooth aptx. Stoi jak zamurowana.

U mnie w aplikacji Tidal też ten album nie działa na M8. W aplikacji UAPP działa normalnie. Generalnie ostatnio po tej zmianie MQA -> FLAC apka tidal nie odtwarza mi części muzyki, nie tylko tej Dolby Atmos. Strasznie mnie ten Tidal już od dawna denerwuje tym i tamtym. Wyjdzie Spotify HiFi i zostawiam to g***o :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Najner napisał(a):

U mnie w aplikacji Tidal też ten album nie działa na M8. W aplikacji UAPP działa normalnie. Generalnie ostatnio po tej zmianie MQA -> FLAC apka tidal nie odtwarza mi części muzyki, nie tylko tej Dolby Atmos. Strasznie mnie ten Tidal już od dawna denerwuje tym i tamtym. Wyjdzie Spotify HiFi i zostawiam to g***o :)

 

 

Dzięki. Tak myślałem.

 

Teraz sprawdziłem, że po BluOs też prawidłowo odtwarza mi płytę na głośniku zewnętrznym.

 

Problem w tym, że korzystam z M8 w trasie, więc nie będę nosił głośnika pod pachą, a poza tym w trasie strasznie rwie internet, więc Tidal Offline jest tu jedyną opcją. A tu pupa blada. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumam, niestety apka Tidala daje dupy. Możesz spróbować ściągnąć taki album na telefonie (u mnie na Samsungu z Dolby Atmos działa) i w trasie odtwarzać z M8 jako odbiornika BT (jakość jest bardzo dobra). Ewentualnie zakup tego albumu i trzymanie w plikach na M8 albo zmiana na inny serwis streamingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności