Skocz do zawartości

Shanling M8


all999

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, rafik87 napisał:

Ewentualnie w menu Tidala można wejść w "pobrane pliki" wtedy nie trzeba przechodzić w Tidala offline

Drapnięte z Mi 10
 

 

Tak właśnie robiłem i nie działało; tzn. przy wyłączonym internecie wchodziłem przez "moją muzykę" w "pobrane pliki" -> albumy. I tam część pobranych albumów działała, część nie działała (info "brak połączenia - tapnij, aby odświeżyć"). Dopiero, kiedy w zakładce "moja muzyka" lub "pobrane pliki" włączyłem w ustawieniach (kółko) "tryb offline" - wszystkie albumy stały się dostępne i są odtwarzane prawidłowo.

 

Wcześniej tego nie trzeba było robić, Tidal nie robił problemów w odtwarzaniu offline, nie było internetu, więc aplikacja domyślnie wchodziła w tryb offline. Teraz nie działa to prawidłowo i trzeba włączać oddzielnie ten tryb w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawiła się nowa aktualizacja

https://en.shanling.com/article-M8v141.html

 

New system functions and changes:

1. Fixed issue causing muted output - he he podobno ostatnio już to naprawili

2. Fixed memory issue that could cause app crash

3. Fixed conflict between USB DAC function and Prime Mode.

4. Adjusted VU meters and added theme setting

5. Improved compatibility with m3u playlists

6. Improved Album art display

7. Improved Lyrics function

8. Other bug fixes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Orientuje się ktoś, czy Shanling M8 zmieściłby się w etui Shanling C7? Chciałbym przechowywać go w jednym miejscu razem ze słuchawkami dokanałowymi i paroma innymi akcesoriami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 29.07.2021 o 11:28, Palpatine napisał:

Jeśli nie naprawili softu do dzisiaj to można założyć ze już go nie naprawią. Jakie są obecnie największe bolączki softu? Działa już MQA i RG?

MQA działa bez problemu.

 

A tak w ogóle to trzeba korzystać z UAPP i wszystko jest czego dusza pragnie, a czego się leniom i krętaczom z Szanlinga nie chciało zrobić. Na UAPP jest prawidłowo działający gapless, który nawet gra w Tidalu. I gra bardzo fajnie.

 

Gdyby nie jakość dźwięku już dawno bym go sprzedał. Ale jest świetny, niestety. ;) Z Mestami tworzy super combo, przestałem mieć ssanie na jakiekolwiek zmiany. No i z UAPP użytkowo jest wreszcie okiej.

 

Aha - kiedyś polecałem plejera Hibi, ale tam gapless jest jednak mocno kulawy i dźwiękowo chyba przegrywa jednak z UAPP.

 

PS. Co to RG?

Edytowane przez westberg
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, westberg napisał:

Gdyby nie jakość dźwięku już dawno bym go sprzedał. Ale jest świetny, niestety. ;)

W zasadzie sq jest najważniejsze. A jeśli jeszcze znalazłeś synergie ze słuchawkami to już w ogóle para idealna. Obserwuje temat M9 na 4499 i jestem ciekaw jego odbioru. Zapewne już za miesiąc zaczną pojawiać się pierwsze opinie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, westberg napisał:

Gdyby nie jakość dźwięku już dawno bym go sprzedał. Ale jest świetny, niestety.

Mam podobnie. Na początku kilka razy miałem go już wystawiać przez te bugi suftowe, ale póki co nie znalazłem nic bardziej strojonego pod moje preferencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine przy porównywaniu M8 z innymi DAP-ami, wygrał w kontroli i jakości basu, głębi i czarnym tłem. Z moich preferencji wygrał jeszcze lekko podbitym subbasem. Więc chyba tego szukałem, bo co bym nie podpiął to mi dobrze gra :)

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jot R napisał:

@Palpatine przy porównywaniu M8 z innymi DAP-ami, wygrał w kontroli i jakości basu, głębi i czarnym tłem. Z moich preferencji wygrał jeszcze lekko podbitym subbasem. Więc chyba tego szukałem, bo co bym nie podpiął to mi dobrze gra :)

 

 

Do tego dochodzi wysoka szczegółowość, ale bez tej sabrowskiej ostrości. No i scena, może nie jakaś bardzo szeroka, ale za to trójwymiarowa. Nawet na dokanałówkach to słychać.

 

Błędy czasami się zdarzają, ale przy takim bardziej zaawansowanym działaniu, tj. np. kiedy słucham płyt 24 bitowych z wysokim próbkowaniem z Tidala słuchanego na UAPP, to czasami się przycina. Ale na samym Tidalu już nie ma tych błędów co kiedyś (takich nieoczekiwanych głośnych zniekształceń), wszystko jest okej.

 

Mnie najbardziej wkurzały znikające płyty, których biblioteka odtwarzacza nie widziała. I brak gapless. Pierwszy problem nie został naprawiony, więc trxeba wchodzić przez foldery, gdzie "zniknięte" płyty są widoczne. A gapless ogarnia doskonale UAPP.

 

Ale za rżnięcie głupa i krętactwo prezentowane przez przedstawiciela firmy na Head Fi nie polubię tej firmy. Kłamczuszki i leniuszki. Zrobili naprawdę topowy plejer, który musieli spierniczyć słabym softem. A potem obiecywali i nie dotrzymywali obietnic. Coś poprawili, ale nie do końca wszystko. 

 

Także firmę Szanling kocham niespecjalnie, ale M8 kocham bardzo, mimo wad. 

Edytowane przez westberg
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, westberg napisał:

Ale za rżnięcie głupa i krętactwo prezentowane przez przedstawiciela firmy na Head Fi nie polubię tej firmy. Kłamczuszki i leniuszki. Zrobili naprawdę topowy plejer, który musieli spierniczyć słabym softem. A potem obiecywali i nie dotrzymywali obietnic.

 

Także firmę Szanling kocham niespecjalnie, ale M8 kocham bardzo, mimo wad. 

To nie tylko specyfika przedstawiciela firmy i nie tylko przedstawiciela tej firmy. Mi też próbowano tłumaczyć, że nie można źle pisać o tym, że firma obiecywała pewną funkcjonalność jeszcze przed premierą, której nie ma do dzisiaj. Ale to specyfika tego hobby i dzisiejszych czasów,  zobacz co się dzieje wątku na headfi o AK SP2KT. Po prostu trzeba testować samemu i wybierać sprzęt pod własne preferencje i własne słuchawki. Może M9 okaże się takim dopieszczonym M8? Tego im życzę.

Dzisiaj sprzęty wypuszczane są zbyt szybko, nie przechodzą należytej kontroli na etapie produkcji hardware, produkcji softu czy qc. M8, RS6, Sp2KT to niejako potwierdzają.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.11.2021 o 10:45, Jot R napisał:

Trochę dreszczyk emocji jest. Czy wszystko w końcu naprawili? Czy nic przy okazji nie zepsuli? 🤔

 

Shanling M8 Firmware V1.5

https://en.shanling.com/article-M8v15.html

 

Wygląda na to, że wreszcie ogarnęli bibliotekę. Pojawiły się płyty, których nie widziałem (musiałem je odrwarzać z folderu). Okładki nadal ładują się, albo nie ładują, jak chcą.

 

No i oczywiście brak gapless.

 

Ale ja już nie korzystam z plejera Szanling, tylko zgodnie z poleceniem przedstawiciela firmy na Head Fi - z innych plejerów. Trochę dziwna polityka wizerunkowa, ale cóż, takie czasy małej wiarygodności biznesu.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podobnie do kolegów @Jot R oraz @westberg uwielbiam swojego M8 za strojenie i jakość dźwięku. Swojego DAPa kupowałem już z założeniem, że będę słuchał z UAPP, więc nawet nie mogę mówić o jakimś specjalnym rozczarowaniu. Patrząc na specyfikację M9, w sumie cieszę się, że się na niego załapałem. Trzeba dopłacić prawie 5 klocków za lepszego procka, więcej RAMu i pamięci, bo układ audio wygląda prawie identycznie (jest delikatnie więcej mocy na max gainie).

Niestety ostatnio trochę uszkodziła mi się oryginalna folia ochronna, postanowiłem ją zdjąć (na szczęście ekran jest nienaruszony). Czy ktoś orientuje się, gdzie mogę kupić folię ochronną do przycięcia/na wymiar? Jakiś czas temu zamówiłem jakieś szkło z Chin - niby specjalnie do tego plejera, ale niestety jest idealnie płąskie i w ogóle nie przylega do ekranu po bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VexAvz tych samych powodów zamieniłem Ultime na M8. I z tych samych powodów w ciemno zakupiłem M9 mając nadzieję, że strojenie się nie zmieni a zyskam szybszy, nowoczesniejszy interfejs. M9 to jednak inna bajka jeśli chodzi o wysterowanie słuchawek nausznych. Potrafi dać nieporównywalnie więcej mocy i napędzić np moje Hek'i o czym nie było za bardzo mowy w M8. Jest więcej istotnych zmian, jeszcze większa scena niż w M8, obszerniejszy dół, niesamowita detaliczność. Dodatkowo łapie synergię z każdymi słuchawkami jakie posiadam. To zdecydowanie lepszy player niż M8. Niestety nie mam czasu usiąść i napisać recki porównawczej. Budowa domu zabiera mi resztki czasu po pracy.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lsd Dzięki za wpis, może kiedyś uda się gdzieś go posłuchać. Ostatnio poszedłem mocno w stronę słuchawek dokanałowych, a wokół-usznych słucham jedynie z toru stacjonarnego. Do IEMów M8ka spokojnie mi wystarcza i nawet gdybym miał teraz taką możliwość, to chyba i tak nie byłbym skłonny zapłacić dwukrotność ceny za taki upgrade, ponieważ prawie nie korzystam z serwisów streamngowych, ani żadnych dodatkowych aplikacji (głównie własna biblioteka + UAPP).

Edytowane przez VexAv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VexAv mi się oryginalna folia odbarwiła i są plamy, więc zamówiłem stąd, ale widzę, że już niedostępne. Możesz napisać od nich i zapytać, czy jeszcze mają albo kiedy będą.

Folii jeszcze nie przykleiłem, bo M8 dopiero dzisiaj wrócił, ale po przyłożeniu wydaje się pasować.

 

Albo tak jak pisał @Mayster idź do serwisu GSM i coś dobiorą/przytną.

 

3mk ma opcję zamawiania folii na wymiar

 

 

M8 gra mi na tyle dobrze, że nie bardzo widzę sens płacić dwa razy więcej. Chociaż z chęcią bym M9 posłuchał, żeby zobaczyć, co udało im się wyciągnąć z tych samych klocków.

A środki wolę środki przeznaczyć na ME800 ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też występuje taki problem, że wraz z podwyższaniem głośności balans leci na jedną stronę? Tzn. słuchając na 30 stopniu głośności balans jest prawidłowo na środku, ale przy np. 45 stopniu głośności balans jest bardziej w jednym kanale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham cicho słuchawek (iem), więc do tej pory powyżej 20 nie wychodziłem, ale żeby sprawdzić, doszedłem do 60 i nie mam problemów z balansem. Chyba że musi być coś bardziej wymagającego, bo nie mam teraz nic takiego, żeby sprawdzić.

 

Przy okazji sprawdziłem, że na 50 na EE Hero w uszach jest już trzęsienie ziemi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności