Skocz do zawartości

Shanling M8


all999

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, all999 napisał:
23 minuty temu, westberg napisał:
Serio? Czemu?

Po przejściu z M6 Pro grał nudno. Poza tym trochę jednak się wygrzał.

A teraz jak przesiadasz się na chwilę na M6 pro to jakie masz odczucia? Dzisiaj porównałem M6 Pro (na wszystkich słuchawkach, które miałem pod ręką) ze świeżym Kann Alpha i liczę że ten drugi się wygrzeje :)

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz jak przesiadasz się na chwilę na M6 pro to jakie masz odczucia?
M6 spieniężyłem przed przylotem M8.

Na pierwszy rzut ucha M8 gra po prostu mniej widowiskowo. Na początku miałem wrażenie wycofanej średnicy, a to tam jest większość emocji w muzyce, a M6 faworyzuje nieco ten zakres. Potem się jednak wszystko ułożyło o wszystko jest na swoim miejscu. A technicznie jednak M8 jest nieco wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, all999 napisał:
22 minuty temu, westberg napisał:
Serio? Czemu?

Po przejściu z M6 Pro grał nudno. Poza tym trochę jednak się wygrzał.

 

No, ja bym to granie nazwał "klasowym". Słucham na turbo gainie, nawet na iemach i jest w nim wszystko czego dotąd szukałem w sprzęcie przenośnym. Generalnie takiego grania szukałem. Pierwszy grajek, który mnie nie męczy przy dłuższych odsłuchach, zachęca do słuchania i angażuje. Ktoś tu napisał, że jest perfekcyjny i może dlatego dla niektórych nudny. Nie wiem, może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, all999 napisał:

M6 spieniężyłem przed przylotem M8.

Na pierwszy rzut ucha M8 gra po prostu mniej widowiskowo. Na początku miałem wrażenie wycofanej średnicy, a to tam jest większość emocji w muzyce, a M6 faworyzuje nieco ten zakres. Potem się jednak wszystko ułożyło o wszystko jest na swoim miejscu. A technicznie jednak M8 jest nieco wyżej.

17 godzin temu, all999 napisał:

M6 spieniężyłem przed przylotem M8.

Na pierwszy rzut ucha M8 gra po prostu mniej widowiskowo. Na początku miałem wrażenie wycofanej średnicy, a to tam jest większość emocji w muzyce, a M6 faworyzuje nieco ten zakres. Potem się jednak wszystko ułożyło o wszystko jest na swoim miejscu. A technicznie jednak M8 jest nieco wyżej.

 

Ciekawe jakbyś teraz posłuchał na m6pro-  czy przyzwyczaiłeś się do nowego grania i zaakceptowałeś zmianę, czy wygrzewanie zmieniło brzmienie na tyle i to wpłynęło na obecne zdanie. Dzisiaj zrobiłem sobie kilka porównań- słuchałem ten sam kawałek skupiając się na charakterystycznych partiach utworów, przełączając sie między jednym a drugim dapem. Alpha wypadła nieco mdło.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lobuz1 napisał:

Ciekawe jakbyś teraz posłuchał na m6pro-  czy przyzwyczaiłeś się do nowego grania i zaakceptowałeś zmianę, czy wygrzewanie zmieniło brzmienie na tyle i to wpłynęło na obecne zdanie. Dzisiaj zrobiłem sobie kilka porównań- słuchałem ten sam kawałek skupiając się na charakterystycznych partiach utworów, przełączając sie między jednym a drugim dapem. Alpha wypadła mdło....

Czyli co powoduje że Kann Alpha gra nudniej jak m6 pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieksza dynamika, alpha jest troche wycofana, rozmyta w porównaniu z m6 pro, lepsza separacja. Mam nadzieję, ze się wygrzeje. Nie było żle, ale M6Pro wypadło lepiej. M6pro +me700 było idealnym połączeniem. Fiio Fa9 nie zgrywa sie najlepiej z jednym i drugim. Z Dunu 3001 Pro było lepiej- podobnie się zgrywały z jednym i drugim- nie było takiego kontrastu.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, saudio napisał:

Alpha wypada też słabo w porównaniu do SP2000SS też na AKM, choć ogólnie jest ciekawym DAPem, to jednak spora różnica w stosunku do podwójnego AKM. 

Słabo by było jak by dap za 6k wypadł lepiej od tego za 16k ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja tu widze i po wpisach i po ilości wpisów to M8 jest zakupem nieopłacalnym dla byłych posiadaczy M6 i M6pro.Najwięsze WOW to chyba zrobił M6, potem już było lepiej ale w granicach błędu.A to wygrzewanie to chyba raczej przyzwyczajenie głowy :D Ciekaw jestem co chico napisze po dłuższych odsłuchach.Z tego co widziałem na forach zagranicznych to cena jest zawyżona kolosalnie w stosunku do tego jak on gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chciał porównania tego M8 czyli dapa flagowego za 7500 zł z podobnym w cenie Kann Alpha, ale chyba u nas mało osób kupiło m8 a jeszcze mniej miało okazję porównania do Alpha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, deftones9 napisał:

Z tego co ja tu widze i po wpisach i po ilości wpisów to M8 jest zakupem nieopłacalnym dla byłych posiadaczy M6 i M6pro.Najwięsze WOW to chyba zrobił M6, potem już było lepiej ale w granicach błędu.A to wygrzewanie to chyba raczej przyzwyczajenie głowy :D Ciekaw jestem co chico napisze po dłuższych odsłuchach.Z tego co widziałem na forach zagranicznych to cena jest zawyżona kolosalnie w stosunku do tego jak on gra.

 

Nie, to różne półki i inne sposoby grania. M6 od M6 Pro mocno się różni, więc nie wiem o jakich różnicach w granicach błędu mowa :) M8 to znaczy przeskok jakościowy, a na tle konkurencji w podobnych kwotach wypada bardzo dobrze właśnie. Pytanie czego szukamy, bo efekt wow może robić M6 swoim stylem grania i wtedy nawet absolutnie 'referencyjny' o odjechanej jakości Lotoo PGT uzna za gorszy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, wegiel21 napisał:

Ja to bym chciał porównania tego M8 czyli dapa flagowego za 7500 zł z podobnym w cenie Kann Alpha, ale chyba u nas mało osób kupiło m8 a jeszcze mniej miało okazję porównania do Alpha :)

A ja bym sobie życzył porównania M8 do SP2000, ale oczywiście wiem jak jest i wiem, że dlatego takiego testu nie zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Z tego co ja tu widze i po wpisach i po ilości wpisów to M8 jest zakupem nieopłacalnym dla byłych posiadaczy M6 i M6pro.


"Opłacalne" w audio? Jest dwa razy droższy, a nie gra dwa razy lepiej.



A ja bym sobie życzył porównania M8 do SP2000, ale oczywiście wiem jak jest i wiem, że dlatego takiego testu nie zobaczymy.


Jak jest? Poważnie pytam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2020 o 18:27, westberg napisał:

A ja bym sobie życzył porównania M8 do SP2000, ale oczywiście wiem jak jest i wiem, że dlatego takiego testu nie zobaczymy.

 

Mówisz masz, na szybko w odniesieniu do Onyx Black:

- oba mają delikatnie zaakcentowany dół, M8 nieco mocniej subbas, a SP2K - midbas. Dół w A&ultima jest jeszcze bardziej szczegóły i lepiej oddaje fakturę, uderza mocniej i bardziej dynamicznie;

- oba mają "transparentny" środek (nie jak LPGT, ale poziom jest bardzo dobry), oba są bardzo szczegółowe, ale AK ma jeszcze lepszą separację; M8 jest nieco gładszy, a SP2K w nieco żywszy sposób prezentuje wokale, część instrumentów nieco pełniej brzmi na M8;

- góra w niższej części w obu modelach jest nieofensywna i raczej spokojna, ale nie ma zabicia blasku; Shanling odrobinę bardziej "fatigue-free", ale SP2K również jest świetnie kontrolowany. AK ma jeszcze mocniej rozciągnięty sopran, który jest nieco żywszy;

- SP2K ma jeszcze szerszą scenę, głębia w obu jest dobra; AK mocniej separuje dźwięki, jest jeszcze więcej powietrza. Większy efekt wow, ale można odnieść wrażenie, że dźwięk jest "zrobiony" (lepszy niż w rzeczywistości; nie określiłbym tego jako wadę). Plusem M8 jest ciemniejsze tło.

 

Astell&Kern SP2000 jest IMHO technicznie jeszcze lepszy i wywołuje większy efekt wow, ale jest też dwa razy droższy. M8 dla mnie to jeszcze nie poziom SP2K czy LPGT, ale na ich tle może poszczyć się lepszym stosunkiem jakość-cena (sic!)

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Methuselah napisał:

 

Mówisz masz, w odniesieniu do Onyx Black:

- oba mają delikatnie zaakcentowany dół, M8 nieco mocniej subbas, a SP2K - midbas. Dół w A&ultima jest jeszcze bardziej szczegóły i lepiej oddaje fakturę, uderza mocniej i bardziej dynamicznie;

- oba mają "transparentny" środek (nie jak LPGT, ale poziom jest bardzo dobry), oba są bardzo szczegółowe, ale AK ma jeszcze lepszą separację; M8 jest nieco gładszy, a SP2K w nieco żywszy sposób prezentuje wokale, część instrumentów nieco pełniej brzmi na 

- góra w niższej części w obu modelach jest nieofensywna i raczej spokojna, ale nie ma zabicia blasku; Shanling odrobinę bardziej "fatigue-free", ale SP2K również jest świetnie kontrolowany. AK ma jeszcze mocniej rozciągnięty sopran i nieco żywszy;

- SP2K ma jeszcze szerszą scenę, głębia w obu jest dobra; AK mocniej separuje dźwięki, jest jeszcze więcej powietrza. Większy efekt wow, ale można odnieść wrażenie, że dźwięk jest "zrobiony" (lepszy niż w rzeczywistości; nie określiłbym tego jako wadę). Plusem M8 jest ciemniejsze tło.

 

Astell&Kern SP2000 jest IMHO technicznie jeszcze lepszy i wywołuje większy efekt wow, ale jest też dwa razy droższy. M8 dla mnie to jeszcze nie poziom SP2K czy LPGT, ale na ich tle może poszczyć się lepszym stosunkiem jakość-cena (sic!)

No i proszę jaki dramat. :D

 

Ja bym dodał po stronie plusów lepsze ogarnięcie firmowego plejera przez Astella. Shanling swój plejer musi zdecydowanie poprawić pod względem katalogowania. Muzycznie sam plejer jest świetny. 

 

PS. A na jakim gainie słuchałeś M8? Bo ja zaczynałem od tego najniższego i było meganudno. On gra dopiero na turbo gain.

 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@westberg dobieram pod konkretne doki, ale albo jest to low albo high. Podczas odsłuchów Turbo to był trochę overkill dla IEM-ów. Wprowadza pewne zniekształcenia w basie - jest bardziej punchy, ale z gorszą kontrolą. Wielu osobom pewnie będzie się podobało ze względu na lepszą dynamikę i mocniej zaznaczone skraje, ale dla mnie gra wtedy nieco mniej naturalnie.

 

Shanling M8 po wygrzaniu (te 30-40 godz.) zyskuje nieco na midbasie (nieco pełniejszy) i definicji środka (mniej wygładzony, znika nieco sztuczny jedwabny woal). Ogólnie, ustawiłbym go gdzieś pomiędzy bardzo transparentnym LPGT a bardziej efektownym SP2000 (oczywiście, nieco niżej pod kątem technicznym, ale z pewnością nie całą półkę).

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam teraz na testach M8 i M6pro(miałem go też i wcześniej, sprzedałem). Dzięki @Mayster, @Methuselah.

M8 jest wyraźnie lepszy od M6pro w każdym aspekcie.

Przez kilka godzin robiłem bezpośrednie porównanie. Nie ma się co oszukiwać,

kto wymienił M6pro na M8 zrobił spory krok do przodu.

Pomijam tu kwestie finansowe, bo to już inna para kaloszy.

 

Miałem też niedawno Alphę, wrażenia na mnie nie zrobiła ... Konkurentem dla M8 z asteli 

jest raczej SP1000M lub wyżej.

Edytowane przez chico99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym gainem to rzeczywiście trzeba uważać. Na nowej Alfa słucham obecnie na low i mid- wczoraj na high i było tak bardziej misiowato. Shanling musi popracować nad softem bo brzmieniowo jest napewno świetny. Lekki soft A&K bez niepotrzebnych śmieci androida to jest to. Tidal też ani razu się jeszcze nie zawiesił. Mam nadzieję, ze po M8 jednak zaraz coś wypuszczą jeszcze lepszego bo mam chrapkę przejść na wyższy poziom w 2021 :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nakładki, wiesza mi się Tidal co jakiś czas. Powinno być prosciej, bardziej okrojony android bez tego sklepu itp. Moje zdanie. Android 7.1 też już jest leciwy. Tidal wymaga obecnie min 6. A&k wypuścił nowy model na wersji 9, Hiby to samo (inwestują w oprogramowanie, testy itp.) Shanling trzyma się kurczowo 7.1.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przywrócić do ustawień fabrycznych m6 pro, ale nie chce mi się wgrywać Tidala offline przez kilkanaście godzin. Ibasso podobnie podchodzi do softu- bierze andka, niewiele zmienia, coś dorzuca i do przodu, ale dx160 ani razu mi się nie zawiesił.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie moich problemów, to uprzejmie donoszę, że miło sobie koresponduję z Shanlingiem. Prosili o przesłanie plików, które nie są dodawane do folderu danego artysty - to wysłałem. Okazało się, że te pliki są nieotagowane. Generalnie dotyczy to płyt, które kupiłem na Bandcampie, które ściągałem jako zip. a potem rozpakowywałem do folderu z nazwą artysty i tytułem płyty.

 

Tak więc Shanling mówi, że to mój błąd, bo pliki są nieotagowane.

 

Okiej, ale czemu Ibasso ogarniało te same płyty i katalogowało jak należy w folderze danego artysty? Dokładnie tych samych płyt, których M8 nie kataloguje w folderze danego artysty. Jestem prosta chłopina, ale wydaje mi się, że skoro można - to można, a nie nie można.

 

I teraz tak - jakiego narzędzia użyć, żeby otagować zbiorczo, najlepiej automatycznie duże masy plików? Nie chce mi się robić tego ręcznie przez miesiąc, bo nieustannie mam jakąś pańszczyznę do odrobienia i trochu mi się na womit zbiera, kiedy muszę otworzyć klaptopa. 

 

Pomóżcie chłopacy!

 

PS. Ciekawostka; przez całe życie używałem filtrów typu sharp roll off, a wczoraj se zapodałem super slow roll off. Maaaaatko y córko! Jak to cudnie gra! Te sharpy powinny być zabronione.

 

 

 

 

 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności