Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M8


all999

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, lobuz1 napisał:

Nie podejrzewam o złe intencje producenta, ale ludzie sią różni (ja raczej leniwy) i nie chciałoby mi się tego przerzucać co chwilę. Z drugiej strony zawodowo zajmuję się dostarczaniem sprzętu do dokręcania śrubek w fabrykach i wiem co się dzieje jak coś wielokrotnie odkręcamy/przykręcamy, wiec takie rozwiazanie do mnie nie trafia a zapewne dla kogoś to strzał w 10.  Mogę też nie mieć racji. Przestaję już marudzić. Cieszcie się sprzętem. :)

 

Nie no, wymienne moduły są super. I piękne są. W ogóle wykonanie jest prima sort; ciężki kawał dobrze obrobionego metalu. Przyciski boczne - maestria wykonania. Generalnie wszystko jest super za wyjątkiem tej cholernej biblioteki, która mi na nerwy działa. 

 

No i bateria, która wreszcie trzyma.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, westberg napisał:

 

Tidal też wywalało na DX220, a oprogramowanie Ibasso ma ogarnięte. Od samego początku używałem odtwarzaczy Ibasso (z ponad roczną przerwą na Astella) i nigdy nie narzekałem na oprogramowanie. Wszystko było stabilne. 

Mi nie wywala Tidala. Tylko jak przerzucam menu to się zawiesza ( leci muzyczka a wszystko jest zamrożone i jedynie przytrzymanie power i reset pomaga).

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Shanling ma dobry soft i szybko reaguje, ale nie nie robi to najlepszego wrażenia, jak po kupnie od razu trzeba bawić się w jakieś patche, a po dwóch tygodniach jest już aktualizacja (nikt tego wcześniej nie testował?).

 

@lobuz1 sam system jest spoko. Ja akurat mam wszystkie kable na 2.5, ale nawet w razie konieczności wymiany jest to banalnie proste i raczej nieawaryjne. Jedynie funkcjonalnie bardziej bym wolał żeby wszystkie wejścia były z jednej strony, ale pewnie z jakiego powodu je odizolowali.

 

@Mayster dzięki za chęć pomocy, ale nie będę z każdym błędem do ciebie leciał ;) Tak jak pisałem, myślałem że to przez nagrzanie na słońcu, jakieś zabezpieczenie czy coś. Jakby się powtarzało, to dam ci znać. 

 

Tak w ogóle jak u was z temperaturą grajka? Mocno się nagrzewa?

 

Żeby nie było, po pierwszych "problemach" teraz można się spokojnie oddać muzycznej nirwanie. I gdybym miał jeszcze raz go kupować, zrobiłbym to bez zawahania, nawet jeśli trzeba by było wgrać jeszcze kilka patchy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam ten wątek i ten na headfi i nie mogę się nadziwić jak można wypuścić sprzęt za 7500 zł, z którym są tak duże problemy z oprogramowaniem. Chińszczyzna pełną gębą niestety, traktują klienta jak beta testera, który zgłosi błąd a software team będzie go rozwiązywał. Na szczęście w opinii gra dobrze to audiofil się przemęczy. Za kilka miesięcy wyjdzie jakaś druga wersja albo M10 to poprawią co trzeba. Pomijam już brak gapless we flagowcu :D

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 z obsługą apki TIDAL-a na wszystkim DAP-ach pojawiają się problemy (to zamrażanie). Na pewno miałem je na M6, M6 Pro i M8, FiiO M11, AK SP2000, DX220 i DX160. Jeden i ten sam błąd od wielu wielu miesięcy. Mogę tylko odstawiać, że wynika to po części z tego, że producenci obchodzą standardową obsługę audio systemu Google'a, by podnieść nieco jakość. Pewnie wywołuje to jakiś problem ze stabilnością.

 

IMHO wymienne wtyki to nie killer feature, ale fajna sprawa, bo zajęli się optymalizacją i lepszym ekranowaniem jednego toru we wnętrzu. Nie idzie tylko o samą możliwość wymiany. Po drugie, to jednak przejściówki wystają wyraźnie, a tu tego problemu nie ma.

 

@Wisting wykupienie licencji na GMS nie opłaca się producentom DAP-ów na Androidzie. Za duża cena, a za mały rynek.

 

@westberg Z tą "archiwizacją" to chodzi o katalogowanie plików po zeskanowaniu karty/pamięci? Masz je w katalogach?

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem. Słucham Tidala zamienne na Ibasso dx160 hiby r5 i tel. z fiio q5s i takiego zjawiska tam nie zauważyłem. Będę czujny, dzięki :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine Duże problemy z oprogramowaniem? Przesada. Soft jest stabilny, działa z poprawną szybkością. Są natomiast pewne braki w apce Shanling Music. Problemów z TIDAL-em ciężko zwalać na nich, bo ten soft działa na DAP-ach źle. Nawet AK.

 

Co do bycia beta testerami, to niestety, ale obecnie nie ma znaczenia skąd jest firma :D Apple, Motorola, Samsung, LG, Sony, OnePlus, OPPO (inne inne z grupy BBK) czy Xiaomi. Każdy smartfon w chwilę po premierze dostaje ważny update, który poprawia kluczowe problemy, gwarantuje lepszą optymalizację aparatów itd.

 

Rynek jest teraz mega dynamiczny, liczba i zaawansowanie funkcji rosną, co odbija się na możliwości przeprowadzania dogłębnych beta testów przed wprowadzeniem modelu. Zresztą, nawet ze starym Symbianem były jaja, a Nokia pracowała nad niektórymi modelami nawet po 2-3 lata. Co dopiero w przypadku Androida.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka produktów premierowych AK i kilka Iphone i takich cyrków nie doświadczyłem na szczęście nigdy. A te tłumaczenia producentów, że wypuszczają niedopracowany produkt są dla mnie śmieszne. To tak jakbyś kupił Sklase która pali litr oleju na 100 km i mówił wszystkim dookoła że rynek jest dynamiczny...Co więcej w nim brakuje opcji, które mają dapy za 1/10 tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Palpatine napisał:

Przeglądam ten wątek i ten na headfi i nie mogę się nadziwić jak można wypuścić sprzęt za 7500 zł, z którym są tak duże problemy z oprogramowaniem. Chińszczyzna pełną gębą niestety, traktują klienta jak beta testera, który zgłosi błąd a software team będzie go rozwiązywał. Na szczęście w opinii gra dobrze to audiofil się przemęczy. Za kilka miesięcy wyjdzie jakaś druga wersja albo M10 to poprawią co trzeba.

O jakich dużych problemach z oprogramowaniem piszesz? Póki co to trzeba było wgrać patch, co nie uważam za błąd oprogramowania, chociaż robi słabe pierwsze wrażenie.

 

1 minutę temu, Palpatine napisał:

To tak jakbyś kupił Sklase która pali litr oleju na 100 km i mówił wszystkim dookoła że rynek jest dynamiczny...

Dokładnie taki silnik wypuściło audi - 2.0 tfsi i twierdzili, że tak ma być, także wiesz...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jot R napisał:

Może i Shanling ma dobry soft i szybko reaguje, ale nie nie robi to najlepszego wrażenia, jak po kupnie od razu trzeba bawić się w jakieś patche, a po dwóch tygodniach jest już aktualizacja (nikt tego wcześniej nie testował?).

 

@lobuz1 sam system jest spoko. Ja akurat mam wszystkie kable na 2.5, ale nawet w razie konieczności wymiany jest to banalnie proste i raczej nieawaryjne. Jedynie funkcjonalnie bardziej bym wolał żeby wszystkie wejścia były z jednej strony, ale pewnie z jakiego powodu je odizolowali.

 

@Mayster dzięki za chęć pomocy, ale nie będę z każdym błędem do ciebie leciał ;) Tak jak pisałem, myślałem że to przez nagrzanie na słońcu, jakieś zabezpieczenie czy coś. Jakby się powtarzało, to dam ci znać. 

 

Tak w ogóle jak u was z temperaturą grajka? Mocno się nagrzewa?

 

Żeby nie było, po pierwszych "problemach" teraz można się spokojnie oddać muzycznej nirwanie. I gdybym miał jeszcze raz go kupować, zrobiłbym to bez zawahania, nawet jeśli trzeba by było wgrać jeszcze kilka patchy ;)

 

To kwestia licencji Google i po to jest ten patch (o czym było wyżej).

Od czasu wyprodukowania takiego sprzętu do jego otrzymania przez Ciebie nie minął dzień czy tydzień, więc to, że w międzyczasie wyjdzie jakaś aktualizacja nie jest niczym zaskakującym. Szczególnie, gdy były to jedne z pierwszych dostaw jakie wysłali. Który producent nie wypuszcza aktualizacji w podobnych sytuacjach? Jakie aktualizacji wali Sony w swoich DAPach? A zapewne wielu ich nazywa wzorem do naśladowania. Czy to DAPy, telefony, nawet sprzęty stacjonarne o rozbudowanych funkcjonalnościach mogą wymagać aktualizacji co chwilę, bo i apki czy systemy je dostają i już coś się zmienia. To zespół naczyń połączonych.

 

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Przeglądam ten wątek i ten na headfi i nie mogę się nadziwić jak można wypuścić sprzęt za 7500 zł, z którym są tak duże problemy z oprogramowaniem. Chińszczyzna pełną gębą niestety, traktują klienta jak beta testera, który zgłosi błąd a software team będzie go rozwiązywał. Na szczęście w opinii gra dobrze to audiofil się przemęczy. Za kilka miesięcy wyjdzie jakaś druga wersja albo M10 to poprawią co trzeba.

 

No, a legenda głosi, że jeszcze nikt go nie uruchomił nawet 🙄

 

Wiem, że bardzo czekasz na wszelkie nie-koreańskie rzeczy, najlepiej ze złotymi wstawkami, ale muszę Cię zmartwić - najwięcej problemów miałem z DAPami made in Korea właśnie. Softowymi i hardwarowymi, bardzo poważnymi na dodatek. Jeszcze prawie o nich zapomniałem - Acustic Research miał także tyle problemów z softem i hardwarem, że dostawa wróciła do producenta i zakończyliśmy współpracę. A Colorfly? 3 funkcje na krzyż, w tym 2 nie działają jak trzeba, a trzecia działa tylko według producenta i trzeba instalować pierdylion dziwnych rzeczy... żeby dalej nie działała (USB DAC).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine Możesz mi podesłać jakiś link do informacji o "tłumaczenia producentów, że wypuszczają niedopracowany produkt"?

 

Pierwsze słyszę, by jakaś firma się tłumaczyła i przyznawała. Przy tej dynamice, to raczej oczywiste, że coś nie do końca będzie hulało. OnePlus na swoim forum jasno podchodzi do problemów, ale rzadko komentują to na forum publicznym. Apple (nie tylko w odniesieniu do smartfonów, ale i maków) czy Samsung zamiatają przeważnie sprawy po dywan.

 

Tak samo można tłumaczyć, że kupujesz smartfon za 6k zł, a nie masz ładowarki w zestawie :D Temat rzeka, dotyczy niemal wszystkich, więc nie ma co demonizować Chińczyków.

 

@all999 Co do kabelków, to MMR Thummim czy EE Odin.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster dokładnie z tymi markami miałeś problemy, którymi nie handlujesz? ;) Daj spokój. Tutaj nie chodzi ani o kraj ani o producenta tym bardziej o handlarza. Tutaj chodzi o fakt kupna TOTL DAPa za 7500 zł który nie ma nawet gapless, a aplikacje do otwarzania muzyki, czyli jedynej funkcji dapa sie wieszają

@Methuselahmiałem na myśli Twoje tłumaczenia wpadek na premierę tej chińskiej firmy. Po sąsiedzku jest temat Cuba, który ma tyle samo stron, jakoś tam się nie piszę o problemach z doftem, wgywaniu patchy, braku podstawowej funkcjonalności. Just sayin

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2020 o 20:34, Methuselah napisał:

@lobuz1 z obsługą apki TIDAL-a na wszystkim DAP-ach pojawiają się problemy (to zamrażanie). Na pewno miałem je na M6, M6 Pro i M8, FiiO M11, AK SP2000, DX220 i DX160. Jeden i ten sam błąd od wielu wielu miesięcy. Mogę tylko odstawiać, że wynika to po części z tego, że producenci obchodzą standardową obsługę audio systemu Google'a, by podnieść nieco jakość. Pewnie wywołuje to jakiś problem ze stabilnością.

 

IMHO wymienne wtyki to nie killer feature, ale fajna sprawa, bo zajęli się optymalizacją i lepszym ekranowaniem jednego toru we wnętrzu. Nie idzie tylko o samą możliwość wymiany. Po drugie, to jednak przejściówki wystają wyraźnie, a tu tego problemu nie ma.

 

@Wisting wykupienie licencji na GMS nie opłaca się producentom DAP-ów na Androidzie. Za duża cena, a za mały rynek.

 

@westberg Z tą "archiwizacją" to chodzi o katalogowanie plików po zeskanowaniu karty/pamięci? Masz je w katalogach?

Tak po zekanowaniu i to dwukrotnym

 

Odnośnie ekranowania: w M8 nie słyszę w ogóle wifi, jest super czarne tło. W DX220 w pauzach były słyszalne ciche artefakty. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

dokładnie z tymi markami miałeś problemy, którymi nie handlujesz?

 

5 minut temu, Mayster napisał:

Acustic Research miał także tyle problemów z softem i hardwarem, że dostawa wróciła do producenta i zakończyliśmy współpracę

Pewnie z czegoś to wynika 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

@Mayster dokładnie z tymi markami miałeś problemy, którymi nie handlujesz? ;) Daj spokój. Tutaj nie chodzi ani o kraj ani o producenta tym bardziej o handlarza. Tutaj chodzi o fakt kupna TOTL DAPa za 7500 zł który nie ma nawet gapless, a aplikacje do otwarzania muzyki, czyli jedynej funkcji dapa sie wieszają

Shanling Music jak dotąd mi się nie wiesza. Tak samo Tidal mi się dotąd nie zawiesił. A trochę tak zabrzmiało, jakby wieszało się permanentnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=7231]all999[/mention] Co do kabelków, to MMR Thummim czy EE Odin.


Miałem na myśli drogie iemy, a nie absurdalnie drogie iemy :)

A wracając do M8. Jakoś nie widzę żadnego w komisie, więc chyba nie jest tak źle. Fakt, chciałbym żeby Shanling szybciej ogarniał poprawki oprogramowania. Czy ktoś z Was zwrócił na przykład uwagę na logo MQA na pudełku?

Co do problemów z brakiem dźwięku, na razie obserwuję temat, bo nie znalazłem żadnego wzoru, a ten jest kluczowy w raportowaniu. Na razie jest spokój :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Palpatine Zapytaj o możliwość wypożyczenia M8 i sprawdź jak działa. Na chwilę obecną w wątku jest kilku użytkowników z DAP-ami w rękach, którzy wymieniają się spostrzeżeniami oraz ty, który mówi pozostałym o problemach z tym właśnie sprzętem, jego niedopracowaniu, odwalaniu fuszerki (o próbach demonizowania Chińczyków nie wspominając). To jest trochę śmieszne i przypomina trolling :D

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Methuselah napisał:

 

@Palpatine Zapytaj o możliwość wypożyczenia M8 i sprawdź jak działa

Niestety odpadają u mnie wszystkie sprzętu, które po bal zbliżają się do 2 ohm na wyjściu

 

12 minut temu, Methuselah napisał:

Na chwilę obecną w wątku jest kilku użytkowników z DAP-ami w rękach, którzy wymieniają się spostrzeżeniami oraz ty, który mówi pozostały o problemach z tym właśnie sprzętem, jego niedopracowaniu, odwalaniu fuszerki.

Już sobie idę.

12 minut temu, Methuselah napisał:

To jest trochę śmieszne i przypomina trolling :D

Opisałem tylko, że do takich sytuacji nie powinno dochodzić, że klient TOTL Dapa za 7500 bez gapless zł jest betatesterem, ale może ktoś to odebrać jak trolling. Kłaniam się będę w ciszy jedynie czytał jeśli pozwolisz.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

@Mayster dokładnie z tymi markami miałeś problemy, którymi nie handlujesz? ;) Daj spokój. Tutaj nie chodzi ani o kraj ani o producenta tym bardziej o handlarza. Tutaj chodzi o fakt kupna TOTL DAPa za 7500 zł który nie ma nawet gapless, a aplikacje do otwarzania muzyki, czyli jedynej funkcji dapa sie wieszają

 

Handlowałem (o czym raczej większość wie) i z uwagi na w/w problemy zrezygnowałem ze współpracy. Nikt inny tym nie handluje teraz, więc myślę, że nie masz po co doszukiwać się drugiego dna. Chciałem pokazać co to są problemy ze sprzętem i komu się zdarzają, a skoro rzuciłeś zwrotem 'chińszczyzna pełną gębą' to Ci ładnie wypisałem jacy producenci mają problemy i jakiej rangi one są. *Colorfly to chińczyk, ale dodałem go poza konkursem jako przykład skrajnego nie ogarnięcia softu, prostego do bólu. O sprzętach, które sprzedaję / sprzedawałem i są high quality made in eu by inż. aryjczyk też mógłbym coś powiedzieć, bo to na nie mam najwięcej reklamacji 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@westberg możesz podesłać strukturę katalogów, w których "trzymasz" muzę?

 

@Palpatine rób co chcesz, nic ci nie każę, nie nalegam na nic i w żaden sposób nie atakuję. Zauważyłem tylko, że śmiesznie wygląda to, że osoba nie mająca M8 mówi jego użytkownikom co z nim jest nie tak :)

 

Cytat

Opisałem tylko, że do takich sytuacji nie powinno dochodzić, że klient TOTL Dapa za 7500 zł jest betatesterem, ale może ktoś to odebrać jak trolling. Kłaniam się będę w ciszy jedynie czytał jeśli pozwolisz.

 

Możesz przeinaczać albo udawać, że nie wiesz czego dotyczy dana wypowiedź, by takimi farmazonami próbować wyjść z twarzą. Tyle, że to jak rodem z podstawówki. Na przyszłość: rozmawiajmy na poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Methuselah napisał:

śmiesznie wygląda to, że osoba nie mająca M8 mówi jego użytkownikom co z nim jest nie tak :)

Po pierwsze nie wiedziałem, że nie mając danego sprzętu nie można o nim pisać ;). Przy takim podejściu forum by świeciło pustkami. Po drugie swoje spostrzeżenia opisałem jedynie na podstawie tego forum i head-fi.

 

8 minut temu, Methuselah napisał:

Na przyszłość: rozmawiajmy na poziomie.

Również bardzo bym sobie tego życzył. I podtrzymuje, że wg mnie tłumaczenie producentów, że sprzedają nieskończony produkt w ich imieniu jest właśnie poziomem rodem z podstawówki. I nie ma znaczenia czy mówimy o Shanling, Ibasso czy Astellu. Właścicielom dapa życzę oczywiście aby wszystkie usterki zostały jak najszybciej naprawione kolejnymi łatkam,i a oni mogli cieszyć się świetnie grającym sprzętem. Nie ważne ile sprzęt kosztuje, to porostu się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Palpatine Dopiero co było o poważnej rozmowie, a dalej przeinaczanie oraz interpretowanie jak wygodnie: 

- nikt nie zabronił komentowania i odnoszenia się do M8, ponieważ go nie masz go w rękach. Masz jedynie napisane, że śmieszne wygląda pisanie do jego użytkowników o poważnych problemach, których nie możesz zweryfikować;

- jest różnica między tłumaczenie kogoś, a stwierdzeniem faktu, że jesteśmy beta testerami sprzętu różnej maści i tyle. Nawet nie wiem, co tu można tłumaczyć. Słaba sytuacja (do której poniekąd my, użytkownicy, doprowadziliśmy), ale nie jest to nic nowego, a tym bardziej - sensacyjnego. Chyba, że po prostu za długo w branży tech siedzę...

 

Na tym skończę i nie będę próbował tu dochodzić do konsensusu. Jak coś, zapraszam na PW.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka: zrobiłem sobie porównanie płyty 24 bitowej z karty i z Tidala. O ile na wcześniejszym odtwarzaczu była zdecydowana różnica na korzyść karty, na M8 sposób dekodowania MQA albo działanie tego patentu bezstratnego androida, którym się chwali Shanling (nie wiem co konkretnie) powoduje, że różnic nie słyszałem. Może nawet ze streamingu był lekko bardziej przestrzenny dźwięk.

 

Generalnie odkryłem Tidala na nowo - jakość dźwięku na M8 wydaje mi się taka jak z karty - uważam, że jest to doskonałym osiągnięciem. Posłuchajcie sobie pierwszej płyty Tracy Chapman w wersji Master. Nie sądziłem, że Tidal może tak grać. 

 

Nie chcę robić reklamy, ale naprawdę jestem zadowolony z dźwięku (to spory eufemizm), który się wydobywa z odtwarzacza. Nie wiem jak to zrobili, ale dźwięk jest gęsty, soczysty, ale jednocześnie, klarowny, rozdzielczy i przestrzenny. Wyraźnie słychać, że instrumenty grają we własnych klastrach, nawet przy bardzo "upchanych" nagraniach wszystko dokładnie słychać.

 

Nie jest to granie sterylne i suche. Są odtwarzacze, które podają podobną ilość informacji, ale nie w sposób koherentny, tzn. wszystko gra oddzielnie. M8 przy podobnej ilości informacji jest muzykalny i przyjazny. Dźwięk nie męczy przy długich odsłuchach. Bardzo wciąga to granie, tylko, że się nocki zarywa niestety.

 

  

Edytowane przez westberg
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności