Skocz do zawartości

Shanling M8


all999

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Subiektywne porównanie Hugo2 i M8 dzięki uprzejmości @Jot R:

Tor 1: M8, Neutron player, high gain -> 2.5 TRRS -> Forza Noir HPC Mk2 -> Ether C Flow 1.1

Tor 2: LG G7, Neutron player -> Hugo2 -> 3.5TRS-2.5 TRRS by@Jimmi Dragon -> Forza Forza Noir HPC Mk2 -> Ether C Flow 1.1

 

Best of Jazz Audiophile Voices - Marilyn Keller - Fragile

M8: wokal wypchnięty do przodu, lekko rozjaśniony, scena wieloplanowa, głęboka, ale nie tak szeroka

Hugo2: scena szersza, w gitarze słychać dużo więcej detali, jest mniej zlana, wokal nie tak rozjaśniony (gładszy / spokojniejszy), scena mniej głęboka, lepsza separacja instrumentów, większe zróżnicowanie tonalne instrumentów

 

Burlesque Soundtrack - Christina Aguilera - Express

M8: wąska scena, gra angażująco, dynamicznie, fajne wibracje na wokalu, wokal na pierwszym planie

Hugo2: mniej wokalu a wyraźniejsze, większe instrumenty, szersza scena, wyraźniejszy bas, wokal bardziej zróżnicowany, chyba przyjemnieszy w odbiorze

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2021 o 11:50, Methuselah napisał:

Jest i nowy soft (v1.3) - https://en.shanling.com/article-M8V13.html

Tradycyjne pytanie: gapless jest? W opisie ani słowa.

 

Edit:

Na Head Fi Shanling pisze, że nie ma gapless i faktycznie nie ma. Na hedfaju Shanling radośnie zachęca do używania plejerów innych firm, bo trzy czwarte z nich ma gapless (polemizowałbym). Wcześniej twierdził, że praca nad implementacją gapless jest ich priorytetem. Pisał to dwie aktualizacje wstecz. 

 

O jakości ich pracy pokazuje choćby data ostatniego firmware'u: "release time - November.23th,2020". Nawet daty nie chciało im się zmienić. 

 

Jednym słowem: żałosne.

 

PS. Na hedfaju Shanling pisze tak: 

"Actually we are waiting for gapless implementation from our software team since release of M6 in late 2019."

 

Przyznam - jestem w szoku. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że tylko pretensje, skargi i darcie odzienia.

 

Coś optymistycznego i konstruktywnego.

 

Otóż, Hedfaj się jednak na coś przydaje. Polecono tam plejera Hibi i imho jest to super opcja. Brzmieniowo chyba lepszy od plejera Shanliga; fantastyczna trójwymiarowość, klarowność i separacja. Jest działający gapless (w większości przypadków). I jest bardzo ładnie zaprojektowany, tak że oczy nie bolą po odpaleniu, wygodny w użyciu, dość intuicyjny.

 

Korzystaliście?

 

Wreszcie zaczyna mi wyglądać, że M8 wreszcie zrobił się w pełni funkcjonalny. Niekoniecznie dzięki Shanlingowi, ale ważne, że dzięki rozmaitym machinacjom obecnie działa okiej. Cieszy mnie to.

 

 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2021 o 22:09, westberg napisał:

Żeby nie było, że tylko pretensje, skargi i darcie odzienia.

 

Coś optymistycznego i konstruktywnego.

 

Otóż, Hedfaj się jednak na coś przydaje. Polecono tam plejera Hibi i imho jest to super opcja. Brzmieniowo chyba lepszy od plejera Shanliga; fantastyczna trójwymiarowość, klarowność i separacja. Jest działający gapless (w większości przypadków). I jest bardzo ładnie zaprojektowany, tak że oczy nie bolą po odpaleniu, wygodny w użyciu, dość intuicyjny.

 

Korzystaliście?

 

Wreszcie zaczyna mi wyglądać, że M8 wreszcie zrobił się w pełni funkcjonalny. Niekoniecznie dzięki Shanlingowi, ale ważne, że dzięki rozmaitym machinacjom obecnie działa okiej. Cieszy mnie to.

 

 

 

Hiby jest spoko, ale ja i tak wracam zawsze w końcu do odtwarzacza Shanlinga. Jakoś mi brakuje tej magii w innych apkach. Ostatnio znów odpaliłem Hiby i okazuje się, że mam lekkie przestery/zniekształcenia na części utworów, których nie mam na apce Shanlinga, czy Neutronie. Jakby niewłaściwie zaimplementowany replay gain, którego zresztą nigdy nie używam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, all999 napisał:

 

Hiby jest spoko, ale ja i tak wracam zawsze w końcu do odtwarzacza Shanlinga. Jakoś mi brakuje tej magii w innych apkach. Ostatnio znów odpaliłem Hiby i okazuje się, że mam lekkie przestery/zniekształcenia na części utworów, których nie mam na apce Shanlinga, czy Neutronie. Jakby niewłaściwie zaimplementowany replay gain, którego zresztą nigdy nie używam. 

Mnie się wydaje, że Hibi ma lepszą holografię. No i ma gaplessa. Ale pewnie gdyby Shanling miał gapless, to bym używał Shanlinga. Jest lepszy od UAPP i zdecydowanie od Neutrona. Ten ostatni był niezły na DX220, ale tu jest za gęsty i zmulony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, westberg napisał:

Mnie się wydaje, że Hibi ma lepszą holografię. No i ma gaplessa. Ale pewnie gdyby Shanling miał gapless, to bym używał Shanlinga. Jest lepszy od UAPP i zdecydowanie od Neutrona. Ten ostatni był niezły na DX220, ale tu jest za gęsty i zmulony.

 

Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie, problem zakłóceń znikł. Faktycznie holografia na M8 + HibyMusic robi wrażenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Qaz12 napisał:

A jak wypada porównanie do FiiO m15?

Nie porównam bezpośrednio bo FiiO m15 miałem pół roku temu i dźwiękowo zrobił na mnie dobre pierwsze wrażenie, natomiast po spokojnych odsłuchach poległ w starciu z Ultimą, którą miałem zamiar zamienić na coś  ze sklepem Play. Niestety, o ile biorąc pod uwagę całkiem fajny, szybki dół, niezły impact, wygładzoną średnicę, szczegółową, ale ostrawą górę, dobrą separacje było naprawdę nieźle, o tyle Ultima zabijałą Fiio zróżnicowaniem faktur basowych, wypełnieniem, większym volumenem na dole, dodatkowy ciałem na średnicy i zdecydowanie lepszą, bardziej naturalną górą, prawie równie szczegółową, ale zdecydowanie przyjemniejszą w odbiorze, łagodniejszą. Pozostała wtedy Ultima.

M8 dodaje dźwiękom wiecej ciała niż potrafił to zrobić Fiio i zarazem posiada mniej agresywną górę. Ma też szersza scenę na boki. Wydaje mi się bardziej spójny dźwiękowo niż M15 i cóż, to mi wystarczyło, żeby przesiąść się na Androida ;)

Użytkowo wolałbym M15, jest lżejszy, mniejszy, ma pokrętło głośności u góry co mi strasznie pasuje, mniej się grzeje, ma moim zdaniem lepszą, domyślną apke playera Fiio Music, z pamięci dłuzej pracuje na baterii. M8 ma zato wykręcane gniazda co jest mega zaletą, o ile to właśnie ten motyw nie wpływa na ich awaryjność.

Edytowane przez lsd
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaworrr napisał:

@lsd którą ultime masz na myśli.

M15 też jest na androidzie.

Tą którą posiadam oczywiście, czyli pierwszą. Tak, M15 też jest na Androidzie i tylko z tego powodu go testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką oto rekomendację: posłuchajcie sobie filtra Sharp Roll Off + Hibi player.

 

Ciekaw jestem Waszych spostrzeżeń. W mojej opinii gra to obłędnie (w sensie, że bardzo dobrze).

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką oto rekomendację: posłuchajcie sobie filtra Sharp Roll Off + Hibi player.
 
Ciekaw jestem Waszych spostrzeżeń. W mojej opinii gra to obłędnie (w sensie, że bardzo dobrze).
Ja chyba słucham na tym filtrze, a od jakichś dwóch tygodni używam Hiby. Bardzo dobrze to brzmi. Nie jestem w stanie powiedzieć czy lepiej od stockowej apki, ale nieco inaczej. Coś robi ze sceną, mam wrażenie, że jest lepsza holografia i separacja. Na pewno warto sprawdzić.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy też macie problemy z odsłuchiwaniem płyt offline w Tidalu? Po ostatniej aktualizacji oprogramowania układowego, Tidal przestał w ogóle pobierać płyty do odtwarzania offline. Myślałem, że to kwestia Tidala, ale w wątku tidalowym odpisali mi koledzy, że nie mają takich problemów na innych odtwarzaczach.

 

No więc odinstalowałem Tidala pobranego przez APK Pure i zainstalowałem na nowo z Google Play Store. Po reinstalacji Tidal zaczął normalnie pobierać płyty. Po pobraniu wszystkie płyty są prawidłowo wyświetlane (w sensie, że widać ich okładki), ale tylko część jest odtwarzana. Przy niektórych pojawia się informacja, że jest brak dostępu do sieci i żeby tapnąć w celu odświeżenia. Tylko, że to nie pomaga. Abstrahując od tego, że żądanie połączenia z internetem w trybie offline jest kompletnie bez sensu.

 

Też tak macie?

 

EDITH:

 

Chyba trzeba włączać offline w ustawieniach Tidala, bo samo wyłączenie internetu nie przełącza automatycznie w tryb offline.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Palpatine napisał:

@westberg Miałem kiedyś identyczną sytuacje na ios. Zajęło to kilka miesięcy zanim naprawili. 

 

Właśnie grzebałem w ustawieniach i prawdopodobnie chodzi o to, że w ustawieniach Tidal nie włączałem trybu offline (w tym takim kółeczku). Samo wyłączenie internetu nie przełącza automatycznie Tidala w tryb offline (choć kiedyś tak było) - trzeba to ustawić w ustawieniach.

 

Na razie działa wszystko okej, płyty są dostępne, ale będę sprawę monitorował. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Właśnie grzebałem w ustawieniach i prawdopodobnie chodzi o to, że w ustawieniach Tidal nie włączałem trybu offline (w tym takim kółeczku). Samo wyłączenie internetu nie przełącza automatycznie Tidala w tryb offline (choć kiedyś tak było) - trzeba to ustawić w ustawieniach.
 
Na razie działa wszystko okej, płyty są dostępne, ale będę sprawę monitorował. 
Ewentualnie w menu Tidala można wejść w "pobrane pliki" wtedy nie trzeba przechodzić w Tidala offline

Drapnięte z Mi 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności