Skocz do zawartości

Shanling M8


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Pobieram zatem. Mam nadzieję, że poprawili też wyłączanie dźwięku po zmianie słuchawek bo na liście poprawek nie widzę.
Do takich błędów raczej producenci się nie przyznają, też miałem ostatnio kilka razy ten problem. Mam nadzieję, że to ogarnęli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, all999 napisał:

Firmware update for Shanling M8 - V1.22

First big update for M8.


Use OTA update on your player or download update file
https://drive.google.com/file/d/17_Yy427X2wpynMW_gtKwnLq3L4PZlV1g/view


New system functions and changes:

1. Adjusted system, additional patch or device registration no longer needed

2. Adjusted battery consumption, especially when device not in use

3. Improved DSD Playback

4. Improved compatibility with high capacity MicroSD cards

5. Fixed compatibility of in-vehicle and prime mode

6. New screenshot method – Slide three fingers on screen to take screenshot

7. Added support of MQA playback, M8 now act as a MQA Full Decoder

Please Note: MQA playback is now available only for local files. Compatibility with Tidal will be enabled after upcoming Tidal app update.



Shanling Music app changes:

1. EQ system now save changes done by user. Added two more custom settings for EQ

2. Currently played song can be deleted directly from Now Playing Screen

3. List of playlists can be sorted alphabetically or by time of creation

4. Folders can be sorted alphabetically, by size or by time of creation

5. Adjusted design of now playing screen

6. Adjusted sorting of Japanese alphabet

7. Improved performance of the widget

8. Improved library scanning

9. Other bug fixes

 

A gaplessa dodali?

3 godziny temu, westberg napisał:

 

A gaplessa dodali?

 

Nie dodali. 

 

Nie dodali także zakładki "album artist". 

 

Qrde, lekka żenadka.

 

--------------------------------------------------------------

 

A tak na marginesie: czy wątek o Shanlingu na Head Fi jest zarządzany przez pracowników i sprzedawców Shanlinga? Bo tak jakby troszeńkę odnoszę wrażenie jakoby był. Każdy konkret lekko krytyczny jest natychmiast gipsowany jakimiś nieustannymi zachwytami, laudacjami i omdleniami.

 

M8 jest brzmieniowo świetnym odtwarzaczem i cieszę się, że wydałem na niego kasę w Audeosie, ale Mayster zachowuje godność i nie używa infantylnych argumentów, że skoro podzespoły są świetne i jakość brzmienia też, to zapomnijmy o kulawym interfejsie, napijmy się kawy i uspokójmy. 

 

Właśnie takie gadanie podnosi mi ciśnienie. :) 

 

I w ogóle uważam, że my Polacy - mimo wszystkich różnic - jednak dość sensownie potrafimy się ze sobą komunikować, rzeczowo i zmierzając do brzegu. Bez pierniczenia jak ośmioletnia dziecina w sklepie z zabawkami.

 

Sori za wylanie żółci, ale się wkurzyłem.

Edytowane przez westberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, westberg napisał:

 

A gaplessa dodali?

 

Nie dodali. 

 

Nie dodali także zakładki "album artist". 

 

Qrde, lekka żenadka.

 

--------------------------------------------------------------

 

A tak na marginesie: czy wątek o Shanlingu na Head Fi jest zarządzany przez pracowników i sprzedawców Shanlinga? Bo tak jakby troszeńkę odnoszę wrażenie jakoby był. Każdy konkret lekko krytyczny jest natychmiast gipsowany jakimiś nieustannymi zachwytami, laudacjami i omdleniami.

 

M8 jest brzmieniowo świetnym odtwarzaczem i cieszę się, że wydałem na niego kasę w Audeosie, ale Mayster zachowuje godność i nie używa infantylnych argumentów, że skoro podzespoły są świetne i jakość brzmienia też, to zapomnijmy o kulawym interfejsie, napijmy się kawy i uspokójmy. 

 

Właśnie takie gadanie podnosi mi ciśnienie. :) 

 

I w ogóle uważam, że my Polacy - mimo wszystkich różnic - jednak dość sensownie potrafimy się ze sobą komunikować, rzeczowo i zmierzając do brzegu. Bez pierniczenia jak ośmioletnia dziecina w sklepie z zabawkami.

 

Sori za wylanie żółci, ale się wkurzyłem.

 

Trudno powiedzieć, mi się wydaje, że oni się po prostu tak jarają, że się w tym czasem zatracają. Ten wątek na hf od dawna nie jest merytoryczny, a od kiedy pewien Rosjanin tam dołączył, nie jestem w stanie czytać ich wypocin.

 

A bardziej w temacie, Shanling twierdzi, że z nową aktualizacją podaje info, że "additional patch or device registration no longer needed". To ciekawe, bo zainstalowałem aktualizację, zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i nie mam na czytym urządzeniu Play Store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, all999 napisał:

A bardziej w temacie, Shanling twierdzi, że z nową aktualizacją podaje info, że "additional patch or device registration no longer needed". To ciekawe, bo zainstalowałem aktualizację, zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i nie mam na czytym urządzeniu Play Store.

Na m6 pro też nie ma, ale po zainstalowaniu z ApkPure działa z automatu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, all999 napisał:

 

Trudno powiedzieć, mi się wydaje, że oni się po prostu tak jarają, że się w tym czasem zatracają. Ten wątek na hf od dawna nie jest merytoryczny, a od kiedy pewien Rosjanin tam dołączył, nie jestem w stanie czytać ich wypocin.

 

A bardziej w temacie, Shanling twierdzi, że z nową aktualizacją podaje info, że "additional patch or device registration no longer needed". To ciekawe, bo zainstalowałem aktualizację, zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i nie mam na czytym urządzeniu Play Store.

A u mnie akurat GPS działa bez problemu i to bez konieczności ponownej rejestracji. Z tym, że nie robiłem factory resetu. Zaktualizowałem i nie ruszałem.

 

Zapytaj się na Head Fi co z problemem zrobić, może Ci nie odpowiedzą, że po co GPS skoro jest APK Pure. :)

 

Odnośnie Head Fi to specjalnie robię gwnoburzę, bo uważam, że Shanling trochę odstawia manianę. W aplikacji Shanliga nie poprawili nic. Nawet błędu w pisowni. Japoński poprawili. :)

 

Ale najbardziej mnie nakręcili ci filozofowie od udowadnia jak bardzo ludzkość nie potrzebuje gaplessa. Owszem da się bez tego żyć, ale niby dlaczego mam nie mieć tego i używać, kiedy chcę. 

38 minut temu, all999 napisał:

Tak, zgadza się, właśnie zainstalowałem. Dzięki!


A to chyba nowość, nie?







5c5e60034b52810b4b25456f40e5cf35.jpg

No nowość. Tylko po co to komu? Wolałbym lepiej działającą bibliotekę.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba naprawili ten problem z brakiem dźwięku po zmianie słuchawek. W każdym razie kilka razy się przepinałem i już się nie pojawił. I z zasilaniem też jest poprawa, wcześniej po podpięciu jako USB DAC nie ładował się mimo, że ikonka pokazywała ładowanie. Po aktualizacji ładnie mi się naładował z laptopa.

 

I nie wiem czy wkręcam sobie jakieś placebo, ale nie podkręcili trochę strojenia? Mam wrażenie, że jest trochę większa przestrzeń i lekko więcej subbasu. Ktoś zwrócił na to uwagę czy autosugestia zadziałała? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jot R napisał:

Chyba naprawili ten problem z brakiem dźwięku po zmianie słuchawek. W każdym razie kilka razy się przepinałem i już się nie pojawił. I z zasilaniem też jest poprawa, wcześniej po podpięciu jako USB DAC nie ładował się mimo, że ikonka pokazywała ładowanie. Po aktualizacji ładnie mi się naładował z laptopa.

 

I nie wiem czy wkręcam sobie jakieś placebo, ale nie podkręcili trochę strojenia? Mam wrażenie, że jest trochę większa przestrzeń i lekko więcej subbasu. Ktoś zwrócił na to uwagę czy autosugestia zadziałała? 🤔

 

Nie zauważyłem akurat tego, ale za krótko słuchałem wczoraj i akurat nie na aplikacji Shanlinga. Zresztą sprawdziłem tylko jak działa Tidal na UAPP i niestety dźwiękowo aplikacja Tidala w porównaniu kapituluje.

 

Warstwowość, przestrzenność i holografia dźwięku jest zdecydowanie lepsza na UAPP. I niski bas też jest lepszy. Nie używałem dotąd UAPP, bo mi się funkcjonalność aplikacji Tidala bardzo podoba, ale dźwiękowo niestety jest na korzyść tej pierwszej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, westberg napisał:

Warstwowość, przestrzenność i holografia dźwięku jest zdecydowanie lepsza na UAPP. I niski bas też jest lepszy. Nie używałem dotąd UAPP, bo mi się funkcjonalność aplikacji Tidala bardzo podoba, ale dźwiękowo niestety jest na korzyść tej pierwszej. 

Jak będziesz słuchał zwróć uwagę czy czasem nie pojawia się "zwężenie sceny", nie wiem  jak to opisać, ale co jakiś czas mam na UAPP przeskoki jakby tracił stereofoniczność. Przeważnie się to pojawia na master. Na początku myślałem, że słuchawki mi padają, ale miałem ten problem na kilku różnych.

 

Poza tym potwierdzam, to co wyżej napisałeś. Nie sądziłem  nawet że aplikacja może mieć taki wpływ na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2021 o 09:29, Jot R napisał:

Jak będziesz słuchał zwróć uwagę czy czasem nie pojawia się "zwężenie sceny", nie wiem  jak to opisać, ale co jakiś czas mam na UAPP przeskoki jakby tracił stereofoniczność. Przeważnie się to pojawia na master. Na początku myślałem, że słuchawki mi padają, ale miałem ten problem na kilku różnych.

 

Poza tym potwierdzam, to co wyżej napisałeś. Nie sądziłem  nawet że aplikacja może mieć taki wpływ na dźwięk.

 

Na razie nic takiego nie zauważyłem.

 

Natomiast zauważyłem, że na UAPP trzeba słuchać bez przeskoków, bo przeskakiwanie powoduje zwiechę aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że po aktualizacji działa pełne MQA w Tidalu. Obecnie pokazuje mi 384 kHz, czego nigdy wcześniej nie było. Co dziwne po aktualizacji oprogramowania ta sama płyta w UAPP zamiast pokazywać 384 kHz (jak w Tidalu) - pokazuje 44 kHz (informacja, że cuś nie ten teges z bit perfect). Dziwne.

 

Jedyny minus z Tidalem jest taki, że czasami odtwarzanie się blokuje i wtedy nieprzyjemnie trzeszczy i zgrzyta w słuchawkach. Wówczas trzeba "cofnąć do tyłu" i zazwyczaj załapuje.

 

Edit: ten bug występuje nie tylko w Tidalu, ale i aplikacji Shanling. Najczęściej trzeba zamknąć aplikację i otworzyć na nowo.

 

 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że po aktualizacji działa pełne MQA w Tidalu. Obecnie pokazuje mi 384 kHz, czego nigdy wcześniej nie było. Co dziwne po aktualizacji UAPP ta sama płyta zamiast pokazywać 384 kHz (jak w Tidalu) - pokazuje 44 kHz. Dziwne.
 
Jedyny minus z Tidalem jest taki, że czasami odtwarzanie się blokuje i wtedy nieprzyjemnie trzeszczy i zgrzyta w słuchawkach. Wówczas trzeba "cofnąć do tyłu" i zazwyczaj załapuje.
 
 
Zdaje się, że UAPP jeszcze nie wspiera M8. Nie mam żadnych trzasków w aplikacji Tidal.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, all999 napisał:
2 minuty temu, westberg napisał:
Wygląda na to, że po aktualizacji działa pełne MQA w Tidalu. Obecnie pokazuje mi 384 kHz, czego nigdy wcześniej nie było. Co dziwne po aktualizacji UAPP ta sama płyta zamiast pokazywać 384 kHz (jak w Tidalu) - pokazuje 44 kHz. Dziwne.
 
Jedyny minus z Tidalem jest taki, że czasami odtwarzanie się blokuje i wtedy nieprzyjemnie trzeszczy i zgrzyta w słuchawkach. Wówczas trzeba "cofnąć do tyłu" i zazwyczaj załapuje.
 
 

Zdaje się, że UAPP jeszcze nie wspiera M8. Nie mam żadnych trzasków w aplikacji Tidal.

 

A no właśnie. To może być przyczyna.

 

Z tym, że te zwiechy i trzaski wychodzą mi na firmowym Tidalu. Na UAPP jest tylko inna jakość dekodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wprowadził z tą aktualizacją- piłeczka po stronie Shanlinga. Na DX300 działa pięknie- słucham właśnie gęstego dsd.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jot R napisał:

Co oni zrobili z tym dekodowanie MQA, okrutnie mi szumią te utwory. Musiałem w aplikacji przestawić na Hi-Fi bo master nie da się słuchać.

 

U mnie nie szumi na Master. Pewnie coś Ci się wykrzaczyło przy aktualizacji. 

 

U mnie nie szumi na Master, ale za to czasami kiedy ładuje się kolejny utwór, robi się zwiecha, a wtedy zaczyna okrutnie piszczeć i trzeszczeć. Trzeba zamknąć Tidala i odpalić na nowo. 

 

Niestety goście z Shanlinga mają programistów z trzeciej ligi, którzy nie ogarniają problemów, które w innych firmach nie występują w ogóle. Wprawdzie reagują na skargi, jest z nimi kontakt, ale naprawdę nie chce mi się już do nich pisać, bo znowu otrzymam standardową odpowiedź, że oni żadnego problemu nie zauważyli.

 

Na przykład ten problem z katalogowaniem płyt. Pisałem do nich już w tej sprawie w grudniu. Odpisali mi, że mam źle otagowane płyty. Głównie chodzilo o płyty kupione w Bandcampie. Okej. Zrobiłem tagowanie płyt programem Mp3tag, po czym się okazało, że na 20 otagowanych, 4 płyty Shanling odnalazł, a reszta sobie nadal gdzieś wisi w przestrzeni. Znowu kazali mi przesłać pliki. No ludzie...

 

Gdzie tu sens, gdzie logika. Wszystkie pliki pobrane z jednego źródła, wszystkie tagowane tym samym programem, w ten sam sposób, a wyniki inne. Wściec się można. 

 

Natomiast staram się o tym nie myśleć i sobie słuchać, bo jakość dźwięku jest fenomenalna. Dlatego choć marudzę na oprogramowanie, to jednak z brzmienia jestem cholernie zadowolony. Podkreślam to, bo to naprawdę świetny odtwarzacz, tylko z upierdliwymi wadami w oprogramowaniu. 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bendezar napisał:

@westberg w tagach masz wypełnione zarówno artist jak i album artist?

 

A, no właśnie chyba nie.

 

Teraz sobie przypomniałem, że chyba (?) któreś okienko z ww. wymienionych było wolne.

 

Jak należy to wypełnić, żeby było dobrze?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam wykonawca w obydwu polach. Shanling chyba korzysta z Artist, inne jak Fiio Music czy UAPP mają możliwość wyboru. Ale właśnie sprawdziłem i w 2 przypadkach pokazuje mi Unknown Artist mimo, że wszystko jest cacy. Oba albumy zawierają akurat znaki diakrytyczne, których odtwarzacz Shanlinga nie rozpoznaje. Tak jak napisałeś - trzecia liga programistów. Jak miałem M5s pisałem do nich w sprawie wyświetlania znaków diakrytycznych, bo cały niemiecki barok miałem w chińskich znaczkach  - jak widzę nic się nie zmieniło.

Edytowane przez bendezar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, westberg napisał:

U mnie nie szumi na Master, ale za to czasami kiedy ładuje się kolejny utwór, robi się zwiecha, a wtedy zaczyna okrutnie piszczeć i trzeszczeć. Trzeba zamknąć Tidala i odpalić na nowo. 

Znowu ja z tym się nigdy nie spotkałem. Chyba te bagi wygrywa się losowo 😁

 

31 minut temu, westberg napisał:

Natomiast staram się o tym nie myśleć i sobie słuchać, bo jakość dźwięku jest fenomenalna. Dlatego choć marudzę na oprogramowanie, to jednak z brzmienia jestem cholernie zadowolony. Podkreślam to, bo to naprawdę świetny odtwarzacz, tylko z upierdliwymi wadami w oprogramowaniu.

W pełni popieram, oprócz tego szumu (może to słuchawki bo przesiadłem się na Hero), to resztę z tego co mi nie pasowało już poprawili. Brzmienie jest czarujące.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bendezar napisał:

Ten sam wykonawca w obydwu polach. Shanling chyba korzysta z Artist, inne jak Fiio Music czy UAPP mają możliwość wyboru. Ale właśnie sprawdziłem i w 2 przypadkach pokazuje mi Unknown Artist mimo, że wszystko jest cacy. Oba albumy zawierają akurat znaki diakrytyczne, których odtwarzacz Shanlinga nie rozpoznaje. Tak jak napisałeś - trzecia liga programistów. Jak miałem M5s pisałem do nich w sprawie wyświetlania znaków diakrytycznych, bo cały niemiecki barok miałem w chińskich znaczkach  - jak widzę nic się nie zmieniło.

A może w "album artist" trzeba wpisać tytuł albumu i nazwę artysty, albo tylko nazwę artysty (a może tylko tytuł albumu)?

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności