Skocz do zawartości

Shanling M8


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli Bandcamp odwala chałturę. Beznadziejne tagowanie zdarza się również w plikach kupowanych od niby profesjonalnych firm. Ja tak mam często z klasyką. Do tagowania używam Easytag. Bardzo cenię sobie też narzędzia wbudowane w MusicBee. Obydwa mają opcja autotagowania, ale nie liczyłbym, że zrobi się samo, szczególnie w przypadku mniej znanych twórców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bendezar napisał:

Czyli Bandcamp odwala chałturę. Beznadziejne tagowanie zdarza się również w plikach kupowanych od niby profesjonalnych firm. Ja tak mam często z klasyką. Do tagowania używam Easytag. Bardzo cenię sobie też narzędzia wbudowane w MusicBee. Obydwa mają opcja autotagowania, ale nie liczyłbym, że zrobi się samo, szczególnie w przypadku mniej znanych twórców. 

 

No właśnie na to mi wychodzi, bo jak widzę, problemy dotyczą głównie (o ile nie zawsze) płyt z Bandcampa. Nie mam czasu sprawdzania wszystkich płyt, które mam na karcie, ale akurat te które znalazłem były stamtąd.

 

Ale druga kwestia jest taka, że Ibasso katalogował te płyty, a M8 nie chce.

 

 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jot R napisał:

Szkoda że M8 w skórzanym etui nie  mieści się już do twardego etui C3.

@Mayster wiadomo ci coś czy Shanling planuje jakieś większe pod M8? Albo ktoś ma jakieś twarde etui w które się zmieści?

Całe aliexpress stoi przed Tobą otworem - obmierz dobrze grajka i jazda. :D Ze swojej strony polecę case firmy iksnail - są bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, P1gu napisał:

Całe aliexpress stoi przed Tobą otworem - obmierz dobrze grajka i jazda. :D Ze swojej strony polecę case firmy iksnail - są bardzo fajne.

Patrzyłem, ale raz że większość nie ma przegródki ochraniającej ekran, a dwa że ciężko dobrać konkretnie taki rozmiar, szczególnie na grubość. Coś tam już wypatrzyłem i pewnie "na szybko zamówię", ale wolałbym coś bardziej "audiofilskiego" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam miałem jakiś etuj od Hama, po czymś tam, za duży był to wpakowałem taką gąbkową wkładkę od jakiejś torby fotograficznej, której zakładki ładnie obejmują boki M8. Wkładam ekranem do dołu na miękkie i gra gitara. Kompinować trzeba.

 

 

20201209_151116.jpg

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś poszukiwał twardego etui do M8, to znalazłem dwa od Ugreen (dostępne na Allegro).

 

1. Mniejszy (16 x 8,5 x 4,4 cm), DAP wchodzi idealnie na wysokość i szerokość jednak jest trochę płytki. Można go zamknąć, ale raczej bez słuchawek czy innych dodatków. Dla kogoś kto chce tylko coś na M8. (na zdjęciach widać jakoś krzywo bo sztuka prosto z pudełka, ale wchodzi w całości).20201211_111125.jpg20201211_111146.jpg

 

2. Większy (18x9.5x5.5 cm), to czego szukałem. Tutaj DAP wchodzi już na luźno. Głębokość taka jak w C3 Shanlinga. Spokojnie można schować słuchawki i zasunąć, ale włożenie dodatkowej przejściówki w małe kieszonki na klapie oddzielającej może być trudne jeśli wypełnimy np. dodatkowym kablem całą kieszeń (tak jak w C3).

 

20201211_111820.jpg20201211_111836.jpg20201211_111930.jpg

 

Oba solidne, z obu stron i na klapce dodatkowe obicia, ale samo etui nie tak twarde jak C3.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.12.2020 o 15:55, Akustik napisał:

Etui od VanNuys są mega, ale ceny są po prostu chore...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam nadzieję że to zastępuje całość gniazda, jeżeli tak to ciekawe choć pewnie lepiej było by na kabelku, bo jednak to spora dźwignia się robi, a jakby zrobili XLR to już w ogóle.

Wiadomo już kiedy nowy FW? Na head-fi pisali coś o 1-2 tygodniach?

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dwie dobre wiadomości dla właścicieli M8.

Nowy soft jest w ostatniej fazie testów, więc MQA i wbudowany Play Store (nie trzeba będzie ręcznie rejestrować urządzenia) już niedługo. Kto wie, może nawet dostaniemy gapless?

Obecnie brak planów wydania wyższego modelu dapa niż M8, niedługo premiera stacjonarnego, modułowego M30.

Info za head-fi default_smile.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2020 o 15:55, Akustik napisał:

Tak się nosze z zamiarem kupna podobnego etui. Miter wypuścił podobne w cenie 60 ojro jakby ktoś szukał. 
https://www.amazon.com/Carrying-DAP-Earphones-Large-Size-Black/dp/B08H7HBRK8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

Tak się nosze z zamiarem kupna podobnego etui. Miter wypuścił podobne w cenie 60 ojro jakby ktoś szukał. 
https://www.amazon.com/Carrying-DAP-Earphones-Large-Size-Black/dp/B08H7HBRK8

Może wizualnie nie rzuca mnie na kolana, ale na pewno spełni swoje zadanie.

 

Case VanNuys pomimo, że jest zrobiony z niezbyt niewyszukanych materiałów (nylon?) ma w sobie coś fajnego. Miałem swego czasu demko Oriolus MKII od @bigmaras w takim opakowaniu i zrobił na mnie dobre wrażenie. Fajnie wygląda, fajne w dotyku i sprawa wrażenie solidnego. Oczywiście cena zaporowa dla zwykłych śmiertelników. Jednak w kontekście ceny flagowców A&K to drobniaki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ten mniejszy VanNuys to jak cię mogę, można go znaleźć za ok 100 euro, ale ten większy to już 150.

Chyba spróbuję z Miterem, wezmę oba mniejszy i większy. Amazon daje 30 dni na zwrot więc przetestuje.

@lobuz1masz jakiś link do tego fiio?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jeszcze ten mniejszy VanNuys to jak cię mogę, można go znaleźć za ok 100 euro, ale ten większy to już 150.
Chyba spróbuję z Miterem, wezmę oba mniejszy i większy. Amazon daje 30 dni na zwrot więc przetestuje.
[mention=82435]lobuz1[/mention]masz jakiś link do tego fiio?


Dolicz opłaty celne i zwróć uwagę, że to nie Amazon sprzedaje te etui.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Palpatine napisał:

Jeszcze ten mniejszy VanNuys to jak cię mogę, można go znaleźć za ok 100 euro, ale ten większy to już 150.

Chyba spróbuję z Miterem, wezmę oba mniejszy i większy. Amazon daje 30 dni na zwrot więc przetestuje.

@lobuz1masz jakiś link do tego fiio?

@Palpatine

proszę, ale zwróć uwagę czy będzie Ci pasował bo nie jest za bardzo głęboki. M6 pro w środku i nie do końca się domyka. Mam tam zawsze Fiio Q5s.

https://www.aliexpress.com/item/33063194581.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dc75t58

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmware update for Shanling M8 - V1.22

First big update for M8.


Use OTA update on your player or download update file
https://drive.google.com/file/d/17_Yy427X2wpynMW_gtKwnLq3L4PZlV1g/view


New system functions and changes:

1. Adjusted system, additional patch or device registration no longer needed

2. Adjusted battery consumption, especially when device not in use

3. Improved DSD Playback

4. Improved compatibility with high capacity MicroSD cards

5. Fixed compatibility of in-vehicle and prime mode

6. New screenshot method – Slide three fingers on screen to take screenshot

7. Added support of MQA playback, M8 now act as a MQA Full Decoder

Please Note: MQA playback is now available only for local files. Compatibility with Tidal will be enabled after upcoming Tidal app update.



Shanling Music app changes:

1. EQ system now save changes done by user. Added two more custom settings for EQ

2. Currently played song can be deleted directly from Now Playing Screen

3. List of playlists can be sorted alphabetically or by time of creation

4. Folders can be sorted alphabetically, by size or by time of creation

5. Adjusted design of now playing screen

6. Adjusted sorting of Japanese alphabet

7. Improved performance of the widget

8. Improved library scanning

9. Other bug fixes

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności