Skocz do zawartości

Shanling M8


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Bo masz w M8 8x lub 16x unfolding, a do tej pory słuchałeś na poziomie flaca 48/16

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, westberg napisał:

Taka ciekawostka: zrobiłem sobie porównanie płyty 24 bitowej z karty i z Tidala. O ile na wcześniejszym odtwarzaczu była zdecydowana różnica na korzyść karty, na M8 sposób dekodowania MQA powoduje (albo działanie tego patentu bezstratnego androida, którym się chwali Shanling), że różnic nie słyszałem. Może nawet ze streamingu był lekko bardziej przestrzenny dźwięk.

 

Generalnie odkryłem Tidala na nowo - jakość dźwięku na M8 wydaje mi się taka jak z karty - uważam, że jest to doskonałym osiągnięciem. Posłuchajcie sobie pierwszej płyty Tracy Chapman w wersji Master. Nie sądziłem, że Tidal może tak grać. 

 

Nie chcę robić reklamy, ale naprawdę jestem zadowolony z dźwięku (to spory eufemizm), który się wydobywa z odtwarzacza. Nie wiem jak to zrobili, ale dźwięk jest gęsty, soczysty, ale jednocześnie, klarowny, rozdzielczy i przestrzenny. Wyraźnie słychać, że instrumenty grają we własnych klastrach, nawet przy bardzo "upchanych" nagraniach wszystko dokładnie słychać.

 

Nie jest to granie sterylne i suche. Są odtwarzacze, które podają podobną ilość informacji, ale nie w sposób koherentny, tzn. wszystko gra oddzielnie. M8 przy podobnej ilości informacji jest muzykalny i przyjazny. Dźwięk nie męczy przy długich odsłuchach. Bardzo wciąga to granie, tylko, że się nocki zarywa niestety.

 

  

 

Jeśli jest tak jak piszesz, to rzeczywiście niezwykłe osiągnięcie, którego należy BARDZO pogratulować Shanlingowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, all999 napisał:
2 godziny temu, Jaro54 napisał:
Bo masz w M8 8x lub 16x unfolding, a do tej pory słuchałeś na poziomie flaca 48/16

M8 sprzętowo jeszcze nie ogarnia MQA.

 

Różnica jakości jest ewidentna na korzyść, więc musi przynajmniej ogarniać programowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, all999 napisał:
16 minut temu, westberg napisał:
 
Różnica jakości jest ewidentna na korzyść, więc musi przynajmniej ogarniać programowo. 

Mówisz cały czas o aplikacji Tidala, nie o UAPP?

 

Tak - o aplikacja Tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, westberg napisał:

 

Ludzie! Jak długo można czekać na recenzję?!!!

Czego się obawiasz przed zakupem że w tych pieniądzach grajek z najtańszym Snapdragonem będzie grał źle, miała małą scenę ?? ;) 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hibi napisał:

Czego się obawiasz przed zakupem że w tych pieniądzach grajek z najtańszym Snapdragonem będzie grał źle, miała małą scenę ?? ;) 

 

Ja się nie boję, ja jestem przerażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chico99 napisał:

 

No właśnie, czekamy aż ją napiszesz ...:D

 

Recenzje mogą pisać tylko recenzenci, a nie jakieś szmondaki, takie jak moja osoba. No co by to było, gdyby tak każdy se recenzje pisał?! 

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, all999 napisał:
Godzinę temu, westberg napisał:
Ja już po pół godzinie byłem zadowolony. emoji3.png

A ja nie byłem nawet po kilkunastu. Ładnych paru dni potrzebowałem żeby się z nim polubić.

Serio? Czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk się musiał trochę ułożyć bo na początku było jakoś sterylnie i bez basu, ale teraz jest już wszystko i to w jakim wydaniu! Prawie nie wyciągam słuchawek z uszu - muszę od nowa wszystkie utwory przesłuchać 🙃

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności