Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M8


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Methuselah napisał:

@lobuz1 jest, skórzane etui dodawane jest do M8 (nie w pudełku z odtwarzaczem, a w osobnym). Wygląda podobnie do tego dla M6 i M6 Pro, więc na jakość nie można narzekać. Potem zrobię zdjęcie, a także parę fotek w porównaniu do M6 i M6 Pro.

Fotki fotkami, ale mam nadzieję, że brzmienie też porównasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jot R napisał:

Fotki fotkami, ale mam nadzieję, że brzmienie też porównasz :)

 

50 minut temu, chico99 napisał:

Daruj sobie fotki, czekamy na opinię jak gra.

 

Szczegóły po wygrzaniu i porównaniach, a na razie krótko: wgniata w fotel w parze z EE Legend X, CA Atlas czy DUNU Luna.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może se wgniatać w 100 parach, napisz jak to gra w porównaniu do M6 i M6 pro, czy jest warty dopłaty tą palete cebulionów

 

ok, edytowałem :D

Edytowane przez deftones9
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deftones9 S6 i S6 Pro? Jeżeli chodzi o DAC/AMP-y aune audio to nie znam, a samo porównanie z nimi nie ma raczej sensu :P

 

Jeżeli pytasz o M6 i M6 Pro, to M8 jest lepszy technicznie, wyraźnie lepszy. Krótko:

- prezentacja nieco w stylu flagowych modeli A&ultima Astell&Kern: bardzo, ale to bardzo przestrzenna, separacja, oddanie planów, rozdzielenie kanałów, szerokość sceny i głębia robią wrażenie, jest wręcz widowiskowo;

- granie na planie delikatnego "U" z nieco pokręconym subbasem (mniej niż w M6-tkach), który jest precyzyjny i bardzo dobrze kontrolowany oraz wyższym sopranem, bez ostrości, ale z całą masą powietrza;

- bardzo detaliczne granie, szybkie, ale gładkie, poprawne tonalnie, nie serwuje gęstej, bardzo ciepłej średnicy, a jednocześnie podaje stosunkowo duże i ładne instrumenty;

- dźwięk robiony nieco pod efekt wow, ale o niezłej transparentności, oznacza to także m.in., że wokale nie są przesadnie eksponowane (zawsze są klarowne i czytelne), o ile nie robią tego słuchawki lub kawałek nie został tak wyprodukowany, więc - w zależności od utworu - na innych DAP-ach mogą wydać się pełniejsze lub bardziej żywe;

- duża moc i bardzo dobra dynamika, a przy tym ciemne tło (jak to u Shanlinga), w czym można się zakochać.

 

Tyle na teraz, sprzęt musi pograć, a opinia po paru godzinach słuchania może się jeszcze zmienić. Co na teraz wydaje się pewne, to to, że M6 pozostaje najbardziej "funowy" z linii M, M6 Pro - najbardziej "naturalny", a M8 jest najbardziej "referencyjny" (nie lubię tego słowa :D). To bez dwóch zdań wyższy poziom niż poprzednicy, ale mogą znaleźć się osoby, którym bardziej spodoba się M6 lub M6 Pro.

 

Wzmianka o słuchawkach jest istotna, co powinieneś rozumieć... M8 to droższy player i by błyszczeć potrzebuje dobrych doków. Zagwarantuje, że nawet tańsze zagrają bardziej przestrzennie, ale nie rozwinie z nimi skrzydeł (jednocześnie wyciska sporo z dobrych słuchawek). Jak nie masz "fajnych IEM-ów" do niego, to weź któryś z tańszych shanlingów. Na razie chodzi mi po głowie myśl, że to ciekawa i tańsza alternatywa dla SP1000, a może także SP2000, ale musiałbym porównać oba łeb w łeb.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah dzięki za porównanie, dopiero teraz sobie uświadomiłem że pisałem S6 zamiast M6 :D jeszcze chłopaki mnie poprawiali a ja nie kumałem o co chodzi, ale mnie porobiło wczoraj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2020 o 00:48, Methuselah napisał:

@deftones9 S6 i S6 Pro? Jeżeli chodzi o DAC/AMP-y aune audio to nie znam, a samo porównanie z nimi nie ma raczej sensu :P

 

Jeżeli pytasz o M6 i M6 Pro, to M8 jest lepszy technicznie, wyraźnie lepszy. Krótko:

- prezentacja nieco w stylu flagowych modeli A&aultima Astell&Kern: bardzo, ale to bardzo przestrzenna, separacja, oddanie planów, rozdzielenie kanałów, szerokość sceny i głębia robią wrażenie, jest wręcz widowiskowo;

- granie na planie delikatnego "U" z nieco pokręconym subbasem (mniej niż w M6-tkach), który jest precyzyjny i bardzo dobrze kontrolowany oraz wyższym sopranem, bez ostrości, ale z całą masą powietrza;

- bardzo detaliczne granie, szybkie, ale gładkie, poprawne tonalnie, nie serwuje gęstej, bardzo ciepłej średnicy, a jednocześnie podaje stosunkowo duże i ładne instrumenty;

- dźwięk robiony nieco pod efekt wow, ale o niezłej transparentności, oznacza to także m.in., że wokale nie są przesadnie eksponowane (zawsze są klarowne i czytelne), o ile nie robią tego słuchawki lub kawałek nie został tak wyprodukowany, więc - w zależności od utworu - na innych DAP-ach mogą wydać się pełniejsze lub bardziej żywe;

- duża moc i bardzo dobra dynamika, a przy tym ciemne tło (jak to u Shanlinga), w czym można się zakochać.

 

Tyle na teraz, sprzęt musi pograć, a opinia po paru godzinach słuchania może się jeszcze zmienić. Co na teraz wydaje się pewne, to to, że M6 pozostaje najbardziej "funowy" z linii M, M6 Pro - najbardziej "naturalny", a M8 jest najbardziej "referencyjny" (nie lubię tego słowa :D). To bez dwóch zdań wyższy poziom niż poprzednicy, ale mogą znaleźć się osoby, którym bardziej spodoba się M6 lub M6 Pro.

 

Wzmianka o słuchawkach jest istotna, co powinieneś rozumieć... M8 to droższy player i by błyszczeć potrzebuje dobrych doków. Zagwarantuje, że nawet tańsze zagrają bardziej przestrzennie, ale nie rozwinie z nimi skrzydeł (jednocześnie wyciska sporo z dobrych słuchawek). Jak nie masz "fajnych IEM-ów" do niego, to weź któryś z tańszych shanlingów. Na razie chodzi mi po głowie myśl, że to ciekawa i tańsza alternatywa dla SP1000, a może także SP2000, ale musiałbym porównać oba łeb w łeb.

Mam dobrą ofertę na M8. Raz sobie odpuściłem, ale kusi...Czy M8 podkręci jeszcze bardziej moje ME700 a może jak piszesz potrzebują jeszcze lepsze iemy? M6 Pro jest świetny i zastanawiam się czy jest sens spełniać moją zachciankę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać dzięki uprzejmości @all999 Thanks man :)

Więc trzeba coś napisać...

 

Gra inaczej niż M6 i M6 pro, ktoś pewnie powie że trochę z tego, trochę z tego, ale wg mnie po prostu inaczej.

Porównam do M6 pro, bo tego mam świeżo w miarę w pamięci.

 

Scenicznie mamy trochę szersze granie o podobnej głębi. Scena trochę się przez to powiększyła, ale nie jakoś bardzo mocno.

Bardzo neutralnie zestrojony - ani średnica, ani bas, ani góra nie wychodzą do przodu i nie górują nad sobą w żaden sposób. Basu mniej niż w M6 pro, ale wydaje się lepszej jakości z większym naciskiem na subbas. Średnica mniej wysunięta na pewno, ale też nie wycofana. Góra na pewno lepsza, zrobiła na mnie spore wrażenie.

 

Najbardziej w uszy rzuca się separacja i klarowność. Każdy dźwięk jest pięknie odseparowany (jeżeli utwór na to pozwala oczywiście), kapitalnie oddany, a przy tym gładki i mokry.

M6 pro ma bardziej masywny dźwięk ogólnie, a jednak w M8 bardziej czuć masę poszczególnych dźwięków, gdy trzeba.

 

Wszystko to sprawia, że DAP jest bardzo uniwersalny jeżeli chodzi o różne gatunki muzyczne. Myślę, że większość zagra na nim równie dobrze.

 

Ogólnie czuć postęp w stosunku do poprzednich modeli, nie jakiś duży, ale czuć.

Minusem jest to, że dźwięk swoją neutralnością i gładkością nie porywa - w pozytywnym i negatywnym znaczeniu jednocześnie. Nie męczy, ale też nie pobudza.

Trochę dziwnie się go słucha - niby do niczego się nie można przyczepić, ale czegoś jakby brakowało :) Jakiejś niedoskonałości może :D Podobno idealne rzeczy są nudne...

 

Soft bez większych zmian.

 

Słuchałem na stockowym playerze, jako DAC USB w JRiver i chwilę na Neutronie. Neutron gra najlepiej, co też znaczy że na pewno modyfikuje dźwięk - jakiś normalizer działa, bo różnice głośności między albumami się zmniejszają i jakiś inny DSP, bo wszystko wydaje się trochę czystsze i wyostrzone (w dobrym znaczeniu).

Nigdy nie przepadałem za EQ i DSP i nie używałem, ale warto tego Neutrona spróbować.

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Palpatine napisał:

@awayeah czyli poszli bardziej w Astellowe granie? Możesz go z pamięci porównać do AK1000M?

 

Nie bardzo, mają ciągle swoje brzmienie.

SP1000M/SP1000 grają przestrzenniej, dźwięk jest trochę chudszy, mniej gładki i pozornie wydaje się bardziej techniczny.

M8 bliżej do SP2000, ale ten nadal buduje większą scenę i ma chyba odrobinę mocniejszy subbas.

 

Wg mnie brzmienie M8 jest dojrzalsze i bardziej doszlifowane niż SP1000/SP1000SS, które bardzo mi się podobały, ale brakowało trochę wyszukania.

 

M8 ogólnie stawiałbym jakościowo pomiędzy SP1000M/SP1000SS a SP2000.

Przy czym SP2000 miałem przyjemność tylko godzinnych odsłuchów, ale mojego zbioru muzyki i na spokojnie, więc w teorii ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, awayeah napisał:

 

Nie bardzo, mają ciągle swoje brzmienie.

SP1000M/SP1000 grają przestrzenniej, dźwięk jest trochę chudszy, mniej gładki i pozornie wydaje się bardziej techniczny.

M8 bliżej do SP2000, ale ten nadal buduje większą scenę i ma chyba odrobinę mocniejszy subbas.

 

Wg mnie brzmienie M8 jest dojrzalsze i bardziej doszlifowane niż SP1000/SP1000SS, które bardzo mi się podobały, ale brakowało trochę wyszukania.

 

M8 ogólnie stawiałbym jakościowo pomiędzy SP1000M/SP1000SS a SP2000.

Przy czym SP2000 miałem przyjemność tylko godzinnych odsłuchów, ale mojego zbioru muzyki i na spokojnie, więc w teorii ok.

Czyli wart jest dopłaty i zmiany z m6 Pro Twoim zdaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, awayeah napisał:

Najbardziej w uszy rzuca się separacja i klarowność. Każdy dźwięk jest pięknie odseparowany (jeżeli utwór na to pozwala oczywiście), kapitalnie oddany, a przy tym gładki i mokry.

Też od razu mnie to uderzyło. Podpiąłem nawet jakieś tanie doki w których dźwięk się zawsze zlewał i dźwięki jakby były z magnesu o tym samym biegunie, nie są w stanie się skleić :)

 

 

12 godzin temu, awayeah napisał:

Minusem jest to, że dźwięk swoją neutralnością i gładkością nie porywa - w pozytywnym i negatywnym znaczeniu jednocześnie. Nie męczy, ale też nie pobudza.

 

Nie wiem na czym je słuchałeś, ale mi się wydaje, że to zależy od słuchawek. On nic nie dodaje od siebie w barwie, tylko wyciąga co się da, z tego co podłączysz. W TRI I3 (10x tańszych dokach) robi ze średnicą takie czary, że na utworach wokalnych ciary przechodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, wegiel21 napisał:

Czyli wart jest dopłaty i zmiany z m6 Pro Twoim zdaniem?

Ja bym wolał M8. Nie wiem czy warto dopłacić. Dla mnie jest za drogi na ten moment, gdybym chciał tyle przeznaczyć na DAPa to bym brał.

 

9 minut temu, Jot R napisał:

Nie wiem na czym je słuchałeś, ale mi się wydaje, że to zależy od słuchawek. On nic nie dodaje od siebie w barwie, tylko wyciąga co się da, z tego co podłączysz. W TRI I3 (10x tańszych dokach) robi ze średnicą takie czary, że na utworach wokalnych ciary przechodzą.

Nie do końca to miałem na myśli. Też byłem pod wrażeniem pewnych smaczków, to normalne na tym poziomie.

Ale dziwnie obojętny byłem słuchając muzy przez M8 - jakkolwiek dobre wrażenie robił.

Słuchawki zawsze ważne, ważniejsze moim zdaniem i na pewno od nich zależy końcowy odbiór, ale gdzieś mi tych emocji brakowało - nie wiem czemu, wszystko wydawało się grać idealnie, czy blisko ideału.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




 
Nie wiem na czym je słuchałeś, ale mi się wydaje, że to zależy od słuchawek. On nic nie dodaje od siebie w barwie, tylko wyciąga co się da, z tego co podłączysz. W TRI I3 (10x tańszych dokach) robi ze średnicą takie czary, że na utworach wokalnych ciary przechodzą.


Ja właśnie z wokalami miałem na początku duży problem. Miałem wrażenie, że nie tyle są neutralne, co po prostu były wycofane. Na szczęście po kilkudziesięciu godzinach całość się ułożyła, a wokale lekko wysunęły, przez co teraz są na swoim miejscu. Na ile to wygrzanie głowy, a na ile dapa, nie wiem. Nadal jednak brakuje mi nieco intymności w wokalach, ale dopiero zacząłem odsłuchy po kilkudniowej przerwie. Cała reszta tak jak piszecie, technicznie jest bajka, ale strojenie bez fajerwerków, co faktycznie sprawia, że bywa nieco nudno.
Ja słucham go głównie z Flare Pro 2 HD, MDR-EX1000 i KXXS.

Faktycznie warto sprawdzić Neutrina, gra świetnie i tam tego "życia" jest nieco więcej.


Ale są też tacy, dla których tych emocji jest w nim aż za dużo default_smile.png


9c68ca00e0ac5e75e533078f792e54f0.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, awayeah napisał:

Nie do końca to miałem na myśli. Też byłem pod wrażeniem pewnych smaczków, to normalne na tym poziomie.

Ale dziwnie obojętny byłem słuchając muzy przez M8 - jakkolwiek dobre wrażenie robił.

Słuchawki zawsze ważne, ważniejsze moim zdaniem i na pewno od nich zależy końcowy odbiór, ale gdzieś mi tych emocji brakowało - nie wiem czemu, wszystko wydawało się grać idealnie, czy blisko ideału.

 

11 minut temu, all999 napisał:

Cała reszta tak jak piszecie, technicznie jest bajka, ale strojenie bez fajerwerków, co faktycznie sprawia, że bywa nieco nudno.
Ja słucham go głównie z Flare Pro 2 HD, MDR-EX1000 i KXXS.

 

Wydaje mi się, że piszemy o tym samym i zgadzam się, że M8 może być nudny przez swoją neutralność i techniczność. Jak podpinam Oxygeny, które z M6 uwielbiam, to faktycznie stają się nudne bo są mega równe i z równie równym M8 emocje gdzieś uciekają (ale np. do elektroniki rewelacja).

Dlatego ja bym M8 widział jako parę dla bardziej wyczynowych słuchawek - nie słyszałem, więc tylko z opisów, chodzi mi po głowie np. coś ze stajni EE. (I tak drogie zakupy generują kolejne drogie zakupy ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znacie Valkyrie. To są mega barwne słuchawki ich dynamika powala. Grają tak ,że od razu nogi rwa się do tańca więc może to być ich zasługa ;)

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, all999 napisał:

Ale są też tacy, dla których tych emocji jest w nim aż za dużo default_smile.png

Zapewne wszystko zależy od słuchanego repertuaru i synergii ze słuchawkami. Pamiętam jak pierwszy właściciel M8 na w/w forum sprzedał go po paru dniach aby wrócić do M6Pro twierdząc, że ten drugi jest dużo bardziej angażujący i mniej techniczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wszystko zależy od słuchanego repertuaru i synergii ze słuchawkami. Pamiętam jak pierwszy właściciel M8 na w/w forum sprzedał go po paru dniach aby wrócić do M6Pro twierdząc, że ten drugi jest dużo bardziej angażujący i mniej techniczny. 
Tak, nawet z nim gadałem. Po pierwsze facet słucha takiego sprzętu na wyjściu SE, po drugie jeszcze go nie sprzedał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, all999 napisał:

Tak, nawet z nim gadałem. Po pierwsze facet słucha takiego sprzętu na wyjściu SE, po drugie jeszcze go nie sprzedał :)

Może na zamiarach się skończyło, albo ciężko sprzedać tak drogi sprzęt albo za dużo chcę. Bardziej mi w pamięci zapadły jego wywody na temat temat porównania M8 i S6Pro. 

BTW. Duża różnica w sygnaturze i jakości jest między SE a BAL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności