Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M8


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Z ceną odpłynęli i to ostro, ale mają do tego święte prawo, jest rynek to chcą zarobić. Niby zadeklarowali gdzieś, że nie będzie M8pro, ciekawe chociaż z czego jest wykonana obudowana i czy będą dorzucać jakieś etui skórzane i np. tzw. kondoma na to urządzenie. Mogliby nawet się w końcu pokusić o dorzucanie ładowarek itd, ale nikt chyba ich oto nie ciśnie to takie są potem efekty. 

 

A modele M3s i M5s z aktualizacjami porzucili już dawno... 

 

i jeszcze jedno przy takiej cenie powinni dawać min. 5 lat gwarancji... 

Edytowane przez czaps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kto bogatemu zabroni? Ale serio mnie się podoba takie podejście jak zrobiło DUNU z swoim LUNA, gdzie dorzucili nawet kabel do urządzeń apple, full zestaw, a tu taki player i kartonik, to przy takiej kasie to średnio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka cena może być zwykłym badaniem rynku przez chińskich graczy, do jakiej wartości popyt będzie wystarczający, żeby zapewnić opłacalność (czyt. do jakiej kwoty można doić ;) ). Chyba z rynkiem smartfonów było podobnie, do pewnego momentu ceny za flagowce rosły, po czym w miarę się krzywa wypłaszczyła. Piszę "chyba", bo jakoś nieszczególnie śledzę ten sektor :)

 

Zresztą, gdyby M8 był rozsądnie wyceniony, to cena M6 i M6pro musiałaby sporo spaść... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, czaps napisał:

No kto bogatemu zabroni? Ale serio mnie się podoba takie podejście jak zrobiło DUNU z swoim LUNA, gdzie dorzucili nawet kabel do urządzeń apple, full zestaw, a tu taki player i kartonik, to przy takiej kasie to średnio...

Myślę że nie dorzucili, tylko za wszystkie te dodatki kazali zapłacić, osobiście wolałbym same słuchawki, a żeby było taniej.

Co do M8, to czy ja wiem czy to będzie aż taki progres w stosunki do M6pro żeby wołać za niego 2x tyle, wątpię, ale się okaże.

Edytowane przez atr3yu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na rynku jest sporo znacznie droższych DAPów, znacznie też uboższych funkcjonalnie i nie zawsze będących szałem jak chodzi o dźwięk. Shanling atakuje wyższą półkę cenową, a nie wypuszcza podobny sprzęt do M6 doklejając 5000 zł. Choć akurat w stacjonarnych sprzętach miał właśnie wyższą półkę i może też chcą ją rozwinąć w portable.
Pomijając bebechy M8, to pewnie same te wymienne gniazda sporo na cenę wpłynęły.

 

W dniu 18.09.2020 o 13:41, czaps napisał:

Z ceną odpłynęli i to ostro, ale mają do tego święte prawo, jest rynek to chcą zarobić. Niby zadeklarowali gdzieś, że nie będzie M8pro, ciekawe chociaż z czego jest wykonana obudowana i czy będą dorzucać jakieś etui skórzane i np. tzw. kondoma na to urządzenie. Mogliby nawet się w końcu pokusić o dorzucanie ładowarek itd, ale nikt chyba ich oto nie ciśnie to takie są potem efekty. 

 

A modele M3s i M5s z aktualizacjami porzucili już dawno... 

 

i jeszcze jedno przy takiej cenie powinni dawać min. 5 lat gwarancji... 

 

M3s to ze 2 lata temu zniknął. M5s dostał łącznie 12 aktualizacji, ostatnia z końcówki kwietnia. To nie sprzęt na Androidzie, który wymaga aktualizacji. Porobili fixy, jakieś nowe funkcje i tyle.

 

5 lat gwarancji? Który producent tyle daje?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wisting napisał:

W dzisiejszych czasach dopisek PRO w nazwie trzeba czytać jako PROMOCJA, głównie dla producenta :)

Dokładnie rynek wtórny weryfikuje wszelkie hiendy audio..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
O to, to ...
Jeszcze dapa nie ma na rynku ale u nas jak zwykle, trzeba ponarzekać i pomarudzić.
Może by jednak zaczekać do listopada.
Narzekamy na cenę, bo to drogi dap. Zerknij na HF, tam bogaty zachód również narzeka. To nie tylko nasza specjalność, jak się czasem wydaje.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wątek jest o DAP Shanling M8 i jak go będę miał w rękach i posłucham będę się więcej wypowiadał, bo być może dźwięk wynagrodzi cenę, w co szczerze wątpię... 
 

Dodam od siebie tylko w temacie ceny, coś co już pisałem w przypadku M6, dlaczego nie od razu AK4497? Dlaczego wypuścili dwa praktycznie bliźniacze DAP i zaśmiecają rynek? Serio wolę raz na 5 lat ******ście dopracowanego grajka niż być ciągle testerem chińskich pomysłów za niemałe pieniądze. Szanuję, że wymyślili nowy sposób podłączenia wyjść audio, ale dlaczego z tego powodu nagle cena idzie dwa razy w górę, jak nawet nie wiadomo czy po roku, dwóch te wtyczki zamienne nie będą luźne i nie będą wypadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czaps napisał:

Ok, wątek jest o DAP Shanling M8 i jak go będę miał w rękach i posłucham będę się więcej wypowiadał, bo być może dźwięk wynagrodzi cenę, w co szczerze wątpię... 
 

Dodam od siebie tylko w temacie ceny, coś co już pisałem w przypadku M6, dlaczego nie od razu AK4497? Dlaczego wypuścili dwa praktycznie bliźniacze DAP i zaśmiecają rynek? Serio wolę raz na 5 lat ******ście dopracowanego grajka niż być ciągle testerem chińskich pomysłów za niemałe pieniądze. Szanuję, że wymyślili nowy sposób podłączenia wyjść audio, ale dlaczego z tego powodu nagle cena idzie dwa razy w górę, jak nawet nie wiadomo czy po roku, dwóch te wtyczki zamienne nie będą luźne i nie będą wypadać...

M6 i M6 pro różnią się całkiem sporo dźwiękiem i ceną. I to też nie koniecznie tak, że wszystkim bardziej M6 pro przypadnie do gustu - masz więc wybór i jak szkoła grania M6 bardziej Ci się spodoba (a jest to bardzo wysoka półka pomimo stosunkowo niewysokiej ceny) to możesz sporo oszczędzić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś narzekaliśmy na Astella ze z cenami odpłynął w opary absurdu, a teraz sytuacja się powtarza tyle ze z Chińczykami. Na początku wszyscy się cieszyli ze można stamtąd kupić fajne midhifi za rozsądne pieniądze ale te czasy powoli się kończą. Nie dość ze qc leży to jeszcze klienta końcowego traktuje się jako beta testera produktu. Co się da to poprawia softem (czas oczekiwania zależy już od firmy) a jak się nie da to wydadzą nowy produkt z dopiskiem Pro i tak to się kręci.
edt. To się zapędziłem z tą kostka 😂🤦‍♂️ 😉

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, czaps napisał:

Ok, wątek jest o DAP Shanling M8 i jak go będę miał w rękach i posłucham będę się więcej wypowiadał, bo być może dźwięk wynagrodzi cenę, w co szczerze wątpię... 
 

Dodam od siebie tylko w temacie ceny, coś co już pisałem w przypadku M6, dlaczego nie od razu AK4497? Dlaczego wypuścili dwa praktycznie bliźniacze DAP i zaśmiecają rynek? Serio wolę raz na 5 lat ******ście dopracowanego grajka niż być ciągle testerem chińskich pomysłów za niemałe pieniądze. Szanuję, że wymyślili nowy sposób podłączenia wyjść audio, ale dlaczego z tego powodu nagle cena idzie dwa razy w górę, jak nawet nie wiadomo czy po roku, dwóch te wtyczki zamienne nie będą luźne i nie będą wypadać...

 

Jakie 2 bliźniacze DAPy i jaki ak4497?

Który model posiadając czułeś się beta testerem? Nie poszła 2 razy w górę z powodu samych gniazd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wisting napisał:

Czyli wracają rządy biurokracji i słabej jakości produktów Made in China.

Chińskie wyroby ( a nie produkowane dla sprzedawców z Europy/ Ameryki) są dobrej jakości. Najgorsze są te dla sprzedawców z Europy/Ameryki dla których jakość się nie liczy tylko cena

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy. Miałem Cayina n5, który po 2 dniach grania wyłączył się i więcej nie wstał. A że był kupiony w Anglii to trochę czasu zajęło, zanim mi zwrócili kasę. Także z tą jakością to bez przesady.

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności