Skocz do zawartości

Shanling M8


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Final sound is not definitely set in place, there are still some possible tweaks happening with the amplifier circuit. But what I would personally say(so according to my ears), M8 sound signature is closer to the M6 and Shanling's house sound, compared to little bit more neutral leaning M6 Pro.

Difference between devices is mainly in sound quality. M8 also has better screen(5 inch 1080p) and we updated it to Qualcomm CSR8675 for BT, for improved both-way Bluetooth functions). And of course the new mechanism of headphone sockets.
Otherwise system is similar, based on same hardware, so you can expect the complete feature packages of M6/M6 Pro(USB DAC, digital transports, both way bluetooth, open Android,etc, etc).

We hope to have M8 on internationals markets during fall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
13 minut temu, all999 napisał:

Około 7,5k. High-end pełną gębą.

To jest zwykła wersja, te złote naklejki mają wszystkie grajki.

Hiend to będzie z dopiskiem PRO. 

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, all999 napisał:

Około 7,5k.

Jak ci wyszło 7,5k? Przeliczając po średnim kursie to niecałe 6,3k, myślę, że u nas nie będzie tysiaka drożej. Co nie zmienia faktu, że i tak dużo za dużo jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jot R napisał:

Jak ci wyszło 7,5k? Przeliczając po średnim kursie to niecałe 6,3k, myślę, że u nas nie będzie tysiaka drożej. Co nie zmienia faktu, że i tak dużo za dużo jak dla mnie.

A Vat doliczyłeś i ewntualną opłatę reprograficzną? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci wyszło 7,5k? Przeliczając po średnim kursie to niecałe 6,3k, myślę, że u nas nie będzie tysiaka drożej. Co nie zmienia faktu, że i tak dużo za dużo jak dla mnie.
Za@Mayster na FB:


Flagowy Shanling Audio M8 do sprzedaży trafi w listopadzie. Wyróżnia się m.in. podwójnym układem AKM AK4499EQ, wymiennymi gniazdami (3,5 mm, 2,5 mm, 4,4 mm i 3,5PRO), CPU Snapdragon 430, 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wbudowanej. Model działa na otwartej platformie Android.

Więcej informacji na jego temat pojawi się w przyszłym tygodniu. Już teraz możemy zdradzić, że cena w Polsce będzie oscylować w okolicy 7500 PLN, ale sprzęt można będzie kupić na starcie w niższej cenie korzystając z oferty przedsprzedażowej. Szczegóły w niedalekiej przyszłości.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

A Vat doliczyłeś i ewntualną opłatę reprograficzną?

 

1 minutę temu, Mayster napisał:

1659$ x 3,8 + 23% VAT = 7750 zł.

 

Racja, zupełnie zapomniałem o Vacie. To tym bardziej 😲

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę, żeby Shanling wypuszczał wersję poprawioną któregokolwiek odtwarzacza, ani też aby wersja Pro była poprawioną 'zwykłą'. EOLa też nie dostał żaden model po kilku miesiącach. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że każdy jeden model jest dopracowany i długo gości na rynku, otrzymując przez cały ten czas aktualizację, nowe funkcje itp. 

Nie ma co przyrównywać Shanlinga do innych producentów na siłę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem mega zadowolony z tego jak mi gra z moimi iemami M6 Pro, uważam, że jest wart swojej ceny. Ten zapas mocy robi dobrze wymagającym, dynamicznym driverom. Ale brak jakiegokolwiek update'u od ponad 3 miesięcy dla flagowego dapa, w którym jest co poprawiać, nieco mnie niepokoi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Palpatine napisał:

@Mayster a Shanling przypadkiem nie wypuścił najpierw M6 a później M6Pro za 1600 zł więcej? Gdzie już ten pierwszy był określany jako flagowy model?

A dostrzegasz różnicę w stopniowym budowaniu oferty i wypuszczaniu DAPów coraz bardziej zaawansowanych technologicznie? Jakiś czas temu to M5 był flagowcem, potem pałeczkę przejął M6 i tak dalej... Wciąż nie mogę zrozumieć, czemu z takim uporem czepiasz się Shanlingów, czy iBasso, jakbyś prowadził jakąś krucjatę przeciwko tym producentom. Czy @Mayster albo @bigmaraszaleźli Ci czymś za skórę, że w każdym wątku w zasadzie siejesz ferment? Dlaczego nie widzę Cię ciskającego gromy w Astella, który puszcza absurdalnie drogie sprzęty, a każda kolejna generacja sprawia, że ich poprzednie tak diabelnie tracą na wartości, że zaczyna to być absurdem na wyjątkową skalę? Czemu nie siedzisz w wątkach Fiio bashując ich za to, że w tym momencie M11, M11 Pro i M15 są EOLami, a przecież dopiero co pojawiły się na rynku? Czemu nie ciśniesz po Cowonach, że ich sprzęty są drogie, a nie ofierują absolutnie nic, a zarówno bazowy model z serii Plenue jak i najwyższy współdzielą większą część hardware'u jak ekran, czy procesor, które nie zmieniły się od dobrych 3-4 lat?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKM ostatnio często wypuszcza coraz to lepsze, przynajmniej w teorii, DACi. Nie ma się co dziwić, że pojawiają się coraz to nowe flagowe DAPy.

Poza tym warto poczytać sobie head-fi - nie dla rzetelnych opinii, bo takich tam nie ma, ale co ludzie piszą o DAPach i cenach. To ludzie kreują rynek i zasady wyceniania produktów, to ludzie chcą flagowców za ok. 2000$.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzizas ile emocji :D

@Vaiet Daj spokój. Atakujesz mnie już drugi raz a naucz się najpierw czytać ze zrozumieniem. Przecież w poście wyżej pisałem o Fiio wlaśnie bo zrobili to samo z M11, M11Pro i M15. W innym temacie o AK SP2000 pisałem, że skoro szumi z Andro to jest zepsuty. Coś wybiórczo czytasz. Cowonów nie znam, słuchałem jednego modelu chyba R i był świetny.

W Shanlingu widzę dokładnie to samo co w Fiio i Ibasso. Przecież jak wyszedł M11 to ludzie dobrze nie zdążyli go posłuchać już wyszła wersja M11Pro.

Zapytałem jedynie czy Shanling z modelem M6 który był określany jako model flagowy nie zrobił tego samego i po szybkim czasie nie wydał wersji M6Pro. Czy wiemy, że płacąć za M8 7500 zł mamy pewność, że za dwa miesięca nie będzie M8Pro? A co zrobiło Ibasso z Dx220Max? Miala to być wersja limitowana do iluś tam sztuk a dzisiaj już nie ma o tym słowa. Także spokojnie...

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności