Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M8


all999

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Najner napisał:

 

Jak ktoś na takim sprzęcie odpala Taylor Swift, to powinna go ochrona wyprowadzić 😆

Może dziewczyna ma dobrze zmasterowane albumy? 

Dziwi mnie trochę wybór designu i tych pleców. Jakoś bardzo premium mi się to nie wydaje. W sumie M6 robił trochę lepsze wrażenie w tej kwestii niż M6 pro. Lepiej już było chyba zrobić całe z metalu albo wymyślić coś innego niż guma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M8 uses interchangeable modules, so you can switch between different headphone sockets as you wish or need, always having just the one socket you actually want.
You can see the modules on the photos from the Shanghai show, they simply slide into the body and are locked into place(final version will have spring loaded ball bearing for this). When you want to change module, just take the accompanied tool, which pulls on the edges of the module and you simply pull it out.

 

Reasons why we started this project:
1. Only needing to make space for one bigger module than dealing with 4 separate jacks, making for cleaner look from outside and better layout on PCB.
2. In theory making it more future proof, when somebody decides to add yet another balanced standard (as is now happening with 3.5PRO).
3. Whole design is quite overbuild, so it should be more long term reliable than standard headphone sockets.
And regarding adapters, current trend is to shy away of them, as they always adds some bulk / length and are just not fun to use. That's why so many players are lately trying to fit in as many connectors as possible.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca przemawia do mnie ten patent z wymiennymi gdniazdami. Jednym plusem wydaje mi się łatwa naprawa w razie uszkodzenia gniazda. O ile da się to kupić za jakiś czas.

A cenę obstawiam w okolicach Fiio M15. Wszak to bezpośredni konkurent, ten sam AKM i spory wzrost ceny w stosunku do M6 Pro.

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, tornvald napisał:

Nie do końca przemawia do mnie ten patent z wymiennymi gdniazdami. Jednym plusem wydaje mi się łatwa naprawa w razie uszkodzenia gniazda. O ile da się to kupić za jakiś czas.

 

Ja widzę to podobnie. A znając swoje roztargnienie, zaraz bym jedno z nich gdzieś zgubił. Jakby nie mogli zamontować w obudowie, tylko wydziwniają po chińsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja widzę to podobnie. A znając swoje roztargnienie, zaraz bym jedno z nich gdzieś zgubił. Jakby nie mogli zamontować w obudowie, tylko wydziwniają po chińsku.

A do mnie taki pomysł przemawia. Po pierwsze zwróćcie uwagę ile miejsca zyskali na pozbyciu się dwóch gniazd. Sporo miejsca np na większą baterię. Po drugie ja używam tylko jednego, reszta zostanie w pudełku, więc nie zgubię. Jeśli kupię default_smile.png

 

 

 

 

fcc306cdf092b804fa745ad7f9608f5f.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podali już jakieś gabaryty? Mam M15 i zmieścili tam wszystkie 3 gniazda i dużą baterie;) M8 nie wygląda na mniejszego. Ciekawe czy będzie jakiś bardzo mocny wzmacniacz.

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2020 o 08:40, Spawn napisał:

 

To są produkty widmo.

 

https://www.premiumsound.pl/manufacturer/shanling

 

Są w Polsce i można ich rzeczywiście posłuchać. Ogólnie to z ich stacjonarkami sprawa jest nieco skomplikowana ze względu na warunki sprzedaży na rynki zagraniczne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2020 o 10:48, Spawn napisał:

Dziwne ta popularność bo nigdy nie widziałem żadnej recenzji czy opinii ani nigdy nie widziałem żadnego z tych urządzeń na rynku wtórnym. 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2019/10/shanling-a32-i-shanling-d32-wzmacniacz.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, all999 napisał:

A do mnie taki pomysł przemawia. Po pierwsze zwróćcie uwagę ile miejsca zyskali na pozbyciu się dwóch gniazd. Sporo miejsca np na większą baterię. Po drugie ja używam tylko jednego, reszta zostanie w pudełku, więc nie zgubię. Jeśli kupię default_smile.png

Widzę to podobnie, choć na początku też nie byłem przekonany.

 

3 godziny temu, Wisting napisał:

 

Ja widzę to podobnie. A znając swoje roztargnienie, zaraz bym jedno z nich gdzieś zgubił. Jakby nie mogli zamontować w obudowie, tylko wydziwniają po chińsku.

Trochę dziwna argumentacja, nie kupię samochodu, bo mogę zgubić kluczyki ...

"Wydziwiają po chińsku ...", tego to zupełnie nie rozumiem !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem takiej kontrukcji. Co następne do wymiany? Ekran? Będę sobie lutował sam połączenia i podłączał taśmę danych? Jak zgubię gniazdko, to się okaże zapewne, że Shanling w sprzedaży zamienników nie ma, bo nie, i co mi pan zrobisz? Poza tym dochodzi jeszcze efekt szczelności obudowy - ile tam śmiecia wejdzie...

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Wisting napisał:

A ja nie rozumiem takiej kontrukcji. Co następne do wymiany? Ekran? Będę sobie lutował sam połączenia i podłączał taśmę danych? Jak zgubię gniazdko, to się okaże zapewne, że Shanling w sprzedaży zamienników nie ma, bo nie, i co mi pan zrobisz? Poza tym dochodzi jeszcze efekt szczelności obudowy - ile tam śmiecia wejdzie...

Kiedy te śmieci wejdą? Jak będziesz słuchał bezprzewodowo to do woreczka strunowego i nic nie wpadnie i deszcz nie zaszkodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wymienne ampy - Ibasso, karty(układy dac/amp) - cayin, to czemu nie mogą być wymienne gniazda jack ...?
 
No tak ale wymiana dac/amp ma zupełnie inny sens niż samo gniazdo. Możesz dopasować moc, sygnaturę dźwięku do potrzeb. Gniazdo to tylko gniazdo. Zobaczymy jak to sprawdzi się na dłuższą metę.

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tornvald napisał:

No tak ale wymiana dac/amp ma zupełnie inny sens niż samo gniazdo. Możesz dopasować moc, sygnaturę dźwięku do potrzeb. Gniazdo to tylko gniazdo. Zobaczymy jak to sprawdzi się na dłuższą metę.

To wiadomo.

Można zmieniać playery sonicznie, to czemu nie użytkowo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale obecnie jest 5 standardów gniazd jack: 2 SE 2,5 i 3,5 mm; 3 balans; 2,5,3,5,4,4 mm  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hibi napisał:

Pusty dolar leci na łeb na szyje, wstrzymajcie się z zakupami będzie dużo taniej :) 

Taa. 

 

Hamerykanie zajmą jakieś państwo w ramach "demokracji=walki z terroryzmem" lub inną bajką. 

W każdym razie znajdą jakąś wymówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności