Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pytanie do WAV 64 bit.


Yuri

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w Audacity pojawiła się opcja zmiany formatu wav na 64 bit.

Wszędzie widze muzyke od 16 bit do 32 bit float.

Jak to jest z 64 bit float?

Czy ona w odtwarzaczu jest konwersowana na mniejszą liczbe bit czy odtwarza te 64 bit float.?

Dziękuje za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wav 64bit ma taki sam bitrate jak standardowe pliki wav, chodzi tylko o zmianę w headerze pliku aby pozwolić na rozmiar pliku przekraczający 2GB (czy ile tam wynosił limit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale nie w jakości dźwięku.

Nie wiem zresztą po co się martwić o wav, skoro audacity może dowolną jakość zarejestrowanego dźwięku zapisać bezpośrednio we flac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany do eksperymentalnego formatu flac. Wole brać format Microsoftu.

 

Format wyjściowy w PotPlayer 1.7 to największy 32 bit float a ja mam muzyke w 64 bit float dlatego pytam czy jest różnica w odtwarzaniu między 64 bit float a 32 bit float.

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Yuri napisał:

Odpowie ktoś czy warto konwertować muzyke do 64 bit czy zostawić 32 bit. Jakość dźwięku jest taka sama jednakże bitrate się zwiększa.

 

Nie warto. Rozmiar pliku wzrośnie, tylko skąd się mają wziąć te brakujące dane? Od wróżki? Tam zostaną dopisane zera na końcu, a dokładność danych się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, audionanik napisał:

Przy cyfrowej regulacji głośności warto; ale 64bit to raczej przesada:D. Już przy 32bitach jest z czego ciąć bez strat, nawet przy zapisie źródłowym w formacie 24bit.

Ale my tu piszemy o danych wejściowych, a nie rozmiarze rejestru w DACu, który to odbierze. Jemu to rybka. Jak są dane 16, 24 czy 32 bity, to on zawsze wie, z której strony sobie zera dopisać. Taki głupi przykład - konwersja pliku z 16 bitów do 24 nie powoduje, że robi się on głośniejszy. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że przez zmiane na 64 bit w muzyce powstają brakujące dane lecz dla mnie to bzdura.

W amplitudzie pliku dżwiękowego jak go wzmocnimy to powstają dodatkowego dane w postaci pogrubienia fali. A to dalej to samo nagranie.

 

 

 

Przesłuchałem 64 bit z 32 bit i okazuje się że więcej danych przepływa do ciała. Na to wygląda że 64 bit jest mocniejsze sprzętowo. Tylko wejście jest 32 bit, nie ma 64 xd.

 

Porównałem bitrate na pliku dźwiękowym i flac miał koło 1500 bitrate a wav 2000.

 

WAV i 64 bit to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Nie każdy program odtworzy jednak te 64 bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności