Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Campfire Audio Ara recenzja


audioupdate

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

 

 

 

Campfire Audio Ara

 

Słowem wstępu

 

Campfire Audio zdążyło już, na przestrzeni lat, ugruntować swoją pozycję na rynku hi-endowych uniwersalnych słuchawek dokanałowych. Marki właściwie nie trzeba zatem przedstawiać, jednak rok 2020 przynosi pewne zmiany, wręcz, uchylając rąbka tajemnicy, rewolucyjne zmiany, spowodowane nowymi modelami: Andromeda 2020, Ara, oraz Solaris 2020. Te modele przedstawiają nowe podejście do sposobu reprodukcji sygnału. Miałem niesamowitą przyjemność przetestować wszystkie z nich, przez dłuższy czas, i chciałbym podzielić się z Wami wrażeniami z użytkowania. Ostatnio pisałem o Andromedach, i Solarisach, teraz przyszedł czas na najnowsze dziecko tej marki, model Campfire Audio Ara.

 

Wewnątrz i zewnątrz

 

Wyceniane na 6999pln,- Ary trafiają do nas w znanym już kartonowym pudełeczku, standard od Campfire, który skrywa pełno dodatków i akcesoriów, od kilkuastu par silikonowych oraz piankowych końcówek dokanałowych, szczoteczkę do czyszczenia słuchawek, poprzez eko pokrowiec wykonany ręcznie w Portugalii z korka, oraz przypinkę z logo Campfire Audio, na samych słuchawkach i kablu kończąc. Ręcznie wykonane Ary zasługują na miano, bezapelacyjnie, dzieła sztuki – dbałość o każdy detal widać gołym okiem, bowiem do wykonania muszli słuchawkowych producent zdecydował się na użycie tytanu, a jeżeli idzie o wejścia pod kabel MMCX użyto berylu oraz miedzi. Sam kabel to również majstersztyk – wielożyłowy kabel Super Litz to splot miedzi oraz srebra, na połączeniach MMCX zdecydowano również o użyciu berylu oraz miedzi. Całość tworzy naprawdę piorunujący efekt.

 

Technologia i użytkowanie

 

Campfire Audio Ara, to całkowicie nowy zaprojektowany od podstaw produkt w którym jest kilka technologicznych smaczków, którymi chwali się producent. Muszle słuchawek wykonane są z tytanu i skrywają aż siedem przetworników armaturowych z wykorzystaniem autorskiej technologii T.A.E.C. - jest to specjalnie zestrojona komora akustyczna w której znajdują się przetworniki reprodukujące sygnał. Ze wspomnianych wyżej siedmiu przetworników armaturowych wyodrębnić możemy podwójny przetwornik armaturowy odpowiadający za górę pasma, pojedynczą armaturę odpowiadającą za tony średnie oraz aż cztery przetworniki odpowiedzialne za tony niskie. Natomiast jeżeli idzie o dane techniczne, to deklaracje producenta są następujące; słuchawki dysponują pasmem przenoszenia w zakresie od 10Hz do 28kHz, legitymują się dynamiką na poziomie 94dB przy podawanej sile wynoszącej 7.09mVrms na częstotliwości 1kHz oraz stawiają opór wynoszący 8.5Ohm przy 1kHz. Dodatkowo nadmienię, że słuchawkom z powodzeniem udaje się tłumić hałas z zewnątrz, moje uszy znosiły bardzo dobrze tą lekką konstrukcję, nie odczuwałem żadnych negatywnych efektów, ale to zawsze sprawa indywidualna.

 

Brzmienie

 

Tu zaczyna się zabawa, bowiem nowa konstrukcja od Campfire jest naprawdę ciekawie zestrojona. Pierwsze, co rzuciło mi się na myśl, to ogromna rozdzielczość górnych rejestrów pasma jak i środka. Słychać absolutnie każdy szmer, szczegół jest wręcz widoczny. Blisko. Intymnie. Dół pasma nadąża i potrafi uderzyć, wybrzmiewa w pełni wtedy, kiedy trzeba. Są to nad wyraz wyraźne słuchawki i przyznam się szczerze, że Campfire stworzyło coś niesamowitego. Przeznaczone dla bardzo wysublimowanych uszu słuchawki grają absolutnie niesamowicie. Przejrzystość i precyzja mogłyby być znakiem firmowym nowego modelu Ara. W każdym repertuarze dane mi było usłyszeć nowe smaczki i za to mogę być wdzięczny.

 

Abstract

 

 

 

 

 

 

 

Ara_txtBG_01.jpg

Ara_txtBG_02.jpg

Ara_txtBG_03.jpg

Ara_txtBG_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności