Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

JAKI wzmacniacz do Fostexa th 900 mkll


GABRIEL BABICZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam te wspaniałe słuchawki obecnie podpięte są pod Aune s6 Zastanawiam sie nad zmianą Pathos aurium mam możliwosć zakupu za 4999zł lub Bursona v3 w wersji zbalansowanej Czy ktoś posiada te słuchawki lub mógłby doradzić co by pasowało do nich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaliczyłem podobny upgrade, tj.mając Aune S6 Pro nabyłem Bursona C3X Performance i powiem jedno - pod kątem brzmienia TH900 to jest niebo a ziemia. Z Bursonem TH900mk2 grają dźwiękiem kapitalnym i pod każdym względem lepiej. Niebawem może dorobię się kabla zbalansowanego, to powinno być jeszcze lepiej, ale po Single End zmiana jest przeogromna i dla mnie odwrotu nie ma :D Co za tym idzie, gorąco i szczerze polecam. Na forum zresztą, poza mną, jest jeszcze kilku zadowolonych użytkowników C3XP :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Vaiet napisał:

Ostatnio zaliczyłem podobny upgrade, tj.mając Aune S6 Pro nabyłem Bursona C3X Performance i powiem jedno - pod kątem brzmienia TH900 to jest niebo a ziemia. Z Bursonem TH900mk2 grają dźwiękiem kapitalnym i pod każdym względem lepiej. Niebawem może dorobię się kabla zbalansowanego, to powinno być jeszcze lepiej, ale po Single End zmiana jest przeogromna i dla mnie odwrotu nie ma :D Co za tym idzie, gorąco i szczerze polecam. Na forum zresztą, poza mną, jest jeszcze kilku zadowolonych użytkowników C3XP :)

Dzięki za odpowiedz mi akurat przewód zbalansowany w Fosteksie przerywa i obecnie korzystam z fabrycznego kabla A czy lepsza niż standardowa karta w kompie stacjonarnym np xonary stx mają wpływ na Bursona lub Aune czy też nie bo odtwarzany jest dzwięk przez zewnętrzne pudełko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdź do MP3stor i popytaj o ten wzmacniacz, posłuchaj powinien spokojnie dać radę.

MONOPRICE MONOLITH THX AAA BALANCED HEADPHONE AMP 

https://mp3store.pl/wzmacniacze-dac/wzmacniacze-sluchawkowe/monoprice/2020140523665222339/0889028135280/monoprice-monolith-thx-aaa-balanced-headphone-amp-39359

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GABRIEL BABICZ napisał:

Dzięki za odpowiedz mi akurat przewód zbalansowany w Fosteksie przerywa i obecnie korzystam z fabrycznego kabla A czy lepsza niż standardowa karta w kompie stacjonarnym np xonary stx mają wpływ na Bursona lub Aune czy też nie bo odtwarzany jest dzwięk przez zewnętrzne pudełko 

Podłączasz Bursona kablem USB do PC  i sygnał idzie prosto z płyty głównej, z pominięciem kart dźwiękowych i innych takich ;)

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To ja zagram z zupełnie innej beczki. Moim zdaniem TH900 nie potrzebują żadnej elektrowni, one się bardzo dobrze same prowadzą a grają nieźle z pierdziawki. Oczywiście przyjmą i dużo prądu i dużo watów ale śmiem twierdzić, że nie tego im najbardziej trzeba. 

 

Najbardziej, oczywiscie w moim subiektywnym odczuciu trzeba im troche finezji i barwy oraz dobrze prowadzonej góry. Bas wystarczy że będzie w ryzach, jest go pod dostakiem. One mają same w sobie tendencje do grania na duzym poglosie i czasem osuszania. 

 

Odpowiedzią jest to oto, zapomniane trochę cudo -> http://www.6moons.com/audioreviews/yamamoto4/ha02.html

Było to rękodzieło pod niskoohmowe sluchawki Audio-Technici a jest to OTL. Dosc nietypowa i ciekawa konstrukcja na bardzo ale to bardzo wysokiej klasy trafach i naprawde pierwszorzednych lampach Western Electric.

 

Polecam :)

 

No i jak nie powiedziec jeszcze ze niebiansko pasuje do koloru samych TH900 ;)

 

PS. A co do calych torow symetrycznych i niesymetrycznych to na palcach lewej reki umiem policzyc sluchawki dynamiczne, ktorym naprawde to cos dalo, za to przemysl audio sprzedal wiecej... DACow, kabli, wzmacniaczy i wszystkie innego.

 

Jedne palec to Sennheiser HD800 a drugi to HD800s. Nie umialem niestety sobie wmowic ze takie sposob polaczenia dal cos innym sluchawkom dynamicznym ktore mialem lub slyszalem, a naprawde ostro probowalem w to uwierzyc.

 

Poza pewnymi specyficznymi przypadkami, polecam kase wydana na system symetryczny zainwestowac w "lepszy" single-ended. Dziekuje za uwage :)

 

hero_front.jpg

dark.jpg

Edytowane przez fallow
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z której strony to OTL?

6 minut temu, fallow napisał:

To ja zagram z zupełnie innej beczki. Moim zdaniem TH900 nie potrzebują żadnej elektrowni, one się bardzo dobrze same prowadzą a grają nieźle z pierdziawki. Oczywiście przyjmą i dużo prądu i dużo watów ale śmiem twierdzić, że nie tego im najbardziej trzeba. 

 

Najbardziej, oczywiscie w moim subiektywnym odczuciu trzeba im troche finezji i barwy oraz dobrze prowadzonej góry. Bas wystarczy że będzie w ryzach, jest go pod dostakiem. One mają same w sobie tendencje do grania na duzym poglosie i czasem osuszania. 

 

Odpowiedzią jest to oto, zapomniane trochę cudo -> http://www.6moons.com/audioreviews/yamamoto4/ha02.html

Było to rękodzieło pod niskoohmowe sluchawki Audio-Technici a jest to OTL. Dosc nietypowa i ciekawa konstrukcja na bardzo ale to bardzo wysokiej klasy trafach i naprawde pierwszorzednych lampach Western Electric.

 

Polecam :)

 

No i jak nie powiedziec jeszcze ze niebiansko pasuje do koloru samych TH900 ;)

 

PS. A co do calych torow symetrycznych i niesymetrycznych to na palcach lewej reki umiem policzyc sluchawki dynamiczne, ktorym naprawde to cos dalo, za to przemysl audio sprzedal wiecej... DACow, kabli, wzmacniaczy i wszystkie innego.

 

Jedne palec to Sennheiser HD800 a drugi to HD800s. Nie umialem niestety sobie wmowic ze takie sposob polaczenia dal cos innym sluchawkom dynamicznym ktore mialem lub slyszalem, a naprawde ostro probowalem w to uwierzyc.

 

Poza pewnymi specyficznymi przypadkami, polecam kase wydana na system symetryczny zainwestowac w "lepszy" single-ended. Dziekuje za uwage :)

 

hero_front.jpg

dark.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, saudio napisał:

A z której strony to OTL?

 

Ktoś tu na forum jakiś czas temu mnie poprawiał, że to mimo wszystko OTL podczas gdy twierdziłem, że jest to kontrukcja z wyjsciem na transformatorach. Uwierzylem, niepotrzbenie? Wyjasnijmy sprawe raz a dobrze. Pokusi sie ktos o analize designu? Sa w necie zdjecia ze srodka.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamamoto to nie jest ani OTL ani hybryda. Jak sama nazwa mówi musiałby być Output Transformer Less (a tutaj są tylko małe) tyle że nie są one wykorzystywane do wzmacniania sygnału tak jak w hybrydach bo jest tutaj tylko jeden stopień wzmocnienia w lampach.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to co to jest? :)

 

Ja zgupialem bo caly czas wydawalo mi sie, ze te dwa male trafa to sa trafa wyjsciowe po stopniu lampowym (ktory zasila to pierwsze trafo, tam jest pewnie jakies wtorne uzwojenie) ale kto sugerowal ze te dwa male trafa - zasilaja stopien lampowy, jezeli tak mialoby byc to mamy wlasnie OTL, poniewaz na wyjsciu nie ma w tej opcji zadnego transformatora. Tylko na co to pierwsze duze trafo wtedy. Na moja logike ten design to klasyczna hybryda. Stopien lampowy i dwa transformatory na wyjsciu po wzmocnieniu na 408a.

 

Pozostaje pytanie - co jest prawda i jaki to design, tylko juz bez domyslow :)

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow "HA-02 specifications Use vacuum tube: Only WE408A 2 tubes / Sircuit system: Single stage amplification, pentode connection, and non-feedback system / Maximum output :300mW (at the time of 50ohm load) of headphone terminals" 

 

Ja bym powiedział, że to jedno stopniowy wzmacniacz lampowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spawn napisał:

@fallow "HA-02 specifications Use vacuum tube: Only WE408A 2 tubes / Sircuit system: Single stage amplification, pentode connection, and non-feedback system / Maximum output :300mW (at the time of 50ohm load) of headphone terminals" 

 

Ja bym powiedział, że to jedno stopniowy wzmacniacz lampowy.

Czyli klasyka hybrydy z 2 malutkimi transformatorkami na wyjsciu. Pentody wzmocnienie, transformatory prad. Cześć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

W klasycznej hybrydzie masz 2 stopnie bo lampy robią za przedwzmacniacz a potem masz drugi stopień tranzystorowy. Tutaj yamamoto twierdzą, że jest tylko jeden stopień i jest on lampowy więc transformatory mogą być użyte np do obniżenia impendacji. Stosunkowo niska moc też może na to wskazywać bo hybrydy nawet te najprostsze są jednak zazwyczaj mocniejsze.

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję, zatem - mamy to? :)

 

--EDIT--

 

PS. No nie wiem, sprawdziłem note katalogwą WE 408a. Przecież ta mała pentodka nie jest w stanie wygenerować na wyjściu aż tyle. Ide niestety o zakład, że to jednak jest hybryda (pentody wzmocnienie sygnału, transformatory prąd (przy okazji obniżenie impedancji, oczywiście), tylko po prostu mało są wydolne, wzmacniacz był celowany w niewymagające słuchawki ATH. 

 

Natomiast jeżeli to jest non-feedback system tak jak wkleiłeś (próbowałem wejść na stronę Yamamoto SoundCraft ale obecnie nie działa) to wówczas i moja i Twoja teoria jest niepoprawna i design jest inny bo non-feedback system implikuje, że tych małych dwóch transformatorów nie ma w torze audio. Wówczas jednak jest to jakas wariacja na temat OTLa tak jak pisał jakiś kolega na forum - i być może jednak miał rację.

 

Chętnie bym się dowiedział co konkretnie dzieje się w Yamamoto HA-02 ale tak jak pisałem wcześniej, bez domysłów.

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Strona Yamamoto znów działa.

 

Rozwianie wątpliwości:

Cytat

 HA-02 is the headphone amplifier which uses a vacuum tube as an amplification element. Although output power is small, it has the output terminal for speakers and it can also sound a speaker with small volume as BGM.

 

Only one right and left are using each the miniature vacuum tube 408A of a Western Electric for an amplification tube. Although this WE408A is a vacuum tube of a vintage, it is one of the produced vacuum tubes, and since it was used abundantly for telefon equipment, there are no worries about a spare tube even now. It seems that it was used for various uses in order to often tend to use characteristics, although this vacuum tube is originally designed as an object for high frequency amplification. When it was used for the data of a Western Electric as a small output tube, there was description that about 300mW output power was obtained. When we manufactured the amplifier for headphone based on this description, we decided to produce commercially, since the good result was obtained.

 

300mW output power can be called sufficient output power for headphone amplifier. Moreover, it is also possible to listen to music with smaller volume by this output power also in a speaker system. Although it is impossible to take out big volume which is usually heard from a speaker, of course, when telephoning as BGM, it can be said to be sufficient value to use it on a convenient level. Moreover, originally, since this vacuum tube was developed as an object for small signals, noise characteristics are also excellent, and the resolution at the time of very small volume is excellent. Therefore, the place where sound is clearly reproduced also where volume is lowered as an object for BGM can call it an advantage. Moreover, although the amplification circuit of a two or three stages is used in many cases, in the case of this machine, the big amplification factor of a pentode is used, and it usually constitutes it from vacuum tube amplifier in only one stage of amplification circuit. It has succeeded in pulling out the freshness of the simplicity, therefore sound to the maximum extent.

 

The output transformer highly efficient despite small size is adopted as the output transformer of this machine using the same technology as the transformer adopted as the high-end model kind of our company. It was adopted as A-08S etc., the high Teflon insulating paper of evaluation was adopted as this output transformer, and the highest sound quality was aimed at.

 

Two kinds of terminals are prepared in the secondary side of a transformer, and the 50-ohm object for headphone amplifier and for 8-ohm speakers is pulled out. It enables it to use it, preparing two terminals in the input unit of HA-02, enabling it to connect CD player, the latest portable music player, etc., and changing with the changeover switch of the upper surface of a chassis. Moreover, it is attached to this machine as standard in the connecting cord so that those portable players can be connected. The code can be changed into a pin jack from a stereo mini phone plug, and is a high quality cable made from Audiotechnica. If this cable is used, almost all portable devices, such as i-pod, are connectable. HA-02 is recommendation also carrying out work and study, connecting these portable devices and sounding a speaker as BGM. When HA-02 is used as an object for headphone, the optimal load impedance is 50ohms, but it can respond to the headphone of the wide range impedance from 8ohms to about 600ohms.

 

The Teflon insulation pin jack of chromium copper of our original is adopted as the input terminal of HA-02. Moreover, the gilding high-class terminal which can connect the speaker code up to 5mm in diameter to a speaker terminal was used, and the high reliance type by a nuitric company is adopted as a headphone jack. The chassis of this machine is a product made from a complite also with popular A-08S, and is the material which carried out filled up of the phenol resin to wood by high pressure and which was electrically excellent also in strength. Moreover, the African blackwood material of the vibration control effect popular also as a setting base is used for the leg, processing it into it round. Moreover, highly efficient R core transformer is adopted as a power transformer. A first soft recovery diode is used for rectification for the plate and screen grid side, separating into it, and the merit of the sound of a pentode is pulled out. The key point of the power supply is used with the high-quality sound power supply circuit using the film capacitor.

 

Thus, HA-02 is made in pursuit of the highest sound quality, without extracting a hand to details.

 

Please confirm this sound with an own ear.

 

 

Edytowane przez fallow
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ani OTL ani hybryda. Zwykły wzmacniacz lampowy z wyjściem transformatorowy, tak jak pisaliśmy na początku. I faktycznie da się podłączyć kolumny, choć o nawet normalnym poziomie głośności ciężko tu mówić, grało dość cicho aczkolwiek pięknie tak jak sam wzmacniacz wygląda, ręczna japońska robota. Bardzo dobre zgranie ze słuchawkami AT, ja słuchałem na W-1000X i było to jedno z najlepszych połączeń.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybryda w znaczeniu audio oznacza połączenie stopnia lampowego i tranzystorowego, najczęściej w takiej kolejności. Ten HA-02 to typowy wzmak lampowy i jak 99% takich konstrukcji ma trafa na wyjściu.

Trafa są układem pasywnym(przekładnią), więc nie wzmacniają sygnału.

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności