Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Muzykalne nauszne + DAC - do 1700 zł


Dirian

Pytanie

Cześć, chciałbym na jesienne wieczory sprawić sobie jakiś ciekawy zestaw do słuchania muzyki. Chodzi mi o wygodne słuchawki nauszne i do tego DAC na USB - podpiety będzie do laptopa.

 

Muzyki słucham wszelakiej, lubię dobrze zaznaczone wokale i wyraźnie słyszalne instrumenty. Bas nie musi urywać głowy, ale fajnie żeby był dobrej jakosci. Odtwarzam ze Spotify.

 

Obecnie używam WH1000XM3 i one ze mną zostają jako słuchawki outdoorowe. Do domu chciałbym coś równie muzykalnego, ale po prostu grającego lepiej. Nie chcę słuchawek grających typowo studyjnie.

 

Na całość, tzn słuchawki i DAC mam 1700 zł. Raczej chciałbym słuchawki zamknięte, ale otwarte / półotwarte też mogą być. Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

-Oppo PM-3. Natomiast z źródłem trzeba pokombinować, ale raczej jaśniejsze i energiczne do tych słuchawek. Myślę, że mógłby się sprawdzić Dragonfly Red i może udałoby się zmieścić w budżecie. iFi Nano BL też może z nimi fajnie zagrać. Ewentualnie Oppo HA-2 jako dedykowany do tych słuchawek dac/amp... ale już wyraźnie przekroczymy budżet.

-Audioquest Nighthawk lub Nightowl - też mają swój niepowtarzalny klimat, ale niektórym przeszkadza ich pogłosowość. Na plus, że są ultra komfortowe nawet w wielogodzinnych sesjach odsłuchowych. Też super zagrają z Dragonfly Red. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Im więcej czytam tym bardziej przekonuje się do HD 650, poza tym łatwiej będzie je sprzedać gdyby ewentualnie mi się znudziły / nie podeszły. Myślę, że na nie postawie i nie będę już kombinować.

 

Teraz tylko pytanie czym je napędzić? Mogę trochę podbić budżet, czy do 800 zł znajdzie się jakieś sensowne źródełko pod HD 650?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD650 bardzo porządne słuchawki, w które warto inwestować. Obowiązkowa jest zmiana kabla na cokolwiek innego niż ten z pudełka.


Natomiast są to słuchawki którym potrzeba bardzo dobrego wzmocnienia. Sama charakterystyka źródła powinna być neutralna bądź jasna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, D@rkSid3 napisał:

HD650 bardzo porządne słuchawki, w które warto inwestować. Obowiązkowa jest zmiana kabla na cokolwiek innego niż ten z pudełka.


Natomiast są to słuchawki którym potrzeba bardzo dobrego wzmocnienia. Sama charakterystyka źródła powinna być neutralna bądź jasna.

Dzięki za opinie, prawdopodobnie padnie na zaproponowany wyżej XD05-Plus. 

 

A co do kabelka - mógłbyś coś zaproponować? Wiem że na forum się kiedyś paru ludkow zajmowało kabelkami, ale ostatnio mało siedziałem w temacie więc nie wiem do kogo się zglosic. Chyba, że są jakieś warte uwagi gotowce?

 

Cóż, ostatecznie budżet wyraźnie przekrocze ale chyba warto ;)

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 11.08.2020 o 18:30, Dirian napisał:

A co do kabelka - mógłbyś coś zaproponować? Wiem że na forum się kiedyś paru ludkow zajmowało kabelkami, ale ostatnio mało siedziałem w temacie więc nie wiem do kogo się zglosic. Chyba, że są jakieś warte uwagi gotowce?

Do HD650 najczęściej robiłem do tej pory robiłem z cynowanej miedzi, która lekko odmula i rozjaśnia przekaz i ludzie byli zadowoleni

IMG_20191016_121800.jpg

 

Obecnie mam też kabelek o podobnej charakterystyce, ale grający bardziej przestrzennie i z bardziej zwartym basem.

Tu akurat z innymi końcówkami

 

IMG_20200705_113937_1920x1080.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

XDUOO TA-03S + Sennheiser HD6xx i będzie Pan zadowolony.  oba dostępne na drop.com

Z innych ciekawych: Monolith M1060C (za jakieś 1050 zł na stronie monoprice EU), Audioquest nighthawk. A jaki do nich DAC?AMP to juz niech ktos inny doradzi :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, Damix napisał:

XDUOO TA-03S + Sennheiser HD6xx i będzie Pan zadowolony.  oba dostępne na drop.com

Z innych ciekawych: Monolith M1060C (za jakieś 1050 zł na stronie monoprice EU), Audioquest nighthawk. A jaki do nich DAC?AMP to juz niech ktos inny doradzi :).

 

Z tym dropem całkiem ciekawa sprawa ale widzę słabo z dostępnością (pre order), no i czas oczekiwania plus pewnie jakieś opłaty celne / VAT za sprowadzenie z USA - to chyba za dużo kombinowania, ale może się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 13.08.2020 o 22:40, Dirian napisał:

Z tym dropem całkiem ciekawa sprawa ale widzę słabo z dostępnością (pre order), no i czas oczekiwania plus pewnie jakieś opłaty celne / VAT za sprowadzenie z USA - to chyba za dużo kombinowania, ale może się mylę?

Faktycznie, możliwe, że czekają na nową partię produkcyjną, wysyłka ok. 14 września. Szansa na VAT jest 50/50 albo się poszczęści, albo nie. Chociaż wtedy i tak wyjdą te HD6xx taniej niż HD650. W praktyce to wygląda tak, że zamawiasz i w razie zatrzymanai dostaniesz juz w polsce list od urządu aby przedstawic na e-mail lub listownie dowod zakupu. Będzie miał doliczony VAT + koszt obsługi, jakies 18 zł jesli dobrze pamiętam.

Ale jak masz tyle czekać to faktycznie lepiej coś kupić u nas. Na początek możesz się wybrać do jakiegos salonu audio gdzie maja odsłuch, np. mp3store. Wtedy sam będziesz wiedział czego dokładnie szukasz. 

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności