Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Oriolus 1795D + BD20 + BA20


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy pudełka, multum możliwości i konkretne brzmienie.

 

Oriolus wypuścił sporo nowości, które pozwalają stworzyć wielofunkcyjny, mobilno-stacjonarny zestaw. Sprawdziłem, jak brzmi połączenie transportu Bluetooth (1795D), przetwornika (BD20) oraz wzmacniacza (BA20) od japońskiego producenta.


Przetestowałem niedawno adapter Bluetooth Oriolus 1795 i byłem pod dużym wrażeniem jego brzmienia – barwnego, przestrzennego, dynamicznego i w wysokiej rozdzielczości. Postanowiłem więc wypróbować pozostałe nowości producenta, czyli modele 1795D, BD20 i BA20. Oriolus 1795D to transport cyfrowy z interfejsami Bluetooth oraz USB typu C, który działa na rozwiązaniach Qualcomma i Cirrus Logic. Można go podłączyć bezpośrednio do przetwornika Oriolus BD20, który posiada swoje zasilanie i jest oparty na stacjonarnej kości Sabre ES9038PRO. Oczywiście nie brakuje w nim też wyjścia zbalansowanego 4,4 mm, będącego źródłem sygnału dla wzmacniacza Oriolus BA20, który to ma wymienne wzmacniacze operacyjne i generuje 500 mW na 32 Ω. Co potrafi taki zestaw?

 

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/oriolus-1795d-bd20-ba20-recenzja/

 

32a.jpg

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, retter napisał:

Zestaw stacjonarny na wynos?

Chyba że to wielkomiejski minimalizm do mieszkania 9m2.

 

Siakalakabum ucichł bialy szum...

 

 

 

 

Słyszałeś o mikroapartamentach ? To ostatnio przebój. Teraz to nawet Tannoy M1 ludziom się nie pomieszczą, więc może to dobry pomysł na zestaw stacjonarny do takiego małego apartamenciku. Plus słuchawki, czytnik ebooków, laptop...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pewnym zbiegiem okoliczności i w sposób zupełnie nieplanowany, miałem okazję pobawić się tym zestawem Oriolusa.

Faktycznie modularny zestaw przenośno-stacjonarny, ale największe wrażenie zrobił na mnie DAC - niby takie to małe, niby na Sabre, a jaki to daje dźwięk! Żadnej suchości i technicznego wyżyłowania, tylko zaskakująco dobrze wypełnione i dynamiczne granie. Dużo szczegółów, ale jednak nie kradną muzykalności. Scena szeroka, świetna holografia jak na takie małe coś i sporo głębi. W sumie mógłbym BD20 używać na co dzień przy kompie i by mnie wcale nie smuciło.

BA20 już daje bardziej neutralną barwę, z takimi Akoustyxami robiło się wręcz monitorowo, ale na pewno nie jasno. Tu Oriolus nie stara się podkręcać wyższych częstotliwości, żeby dawać tanie wrażenie większej ilości szczegółów, więc już plus. Całość poukładana, solidna, ale jak ktoś szuka ułańskiej fantazji, to nie tu - mi się trochę kojarzy barwą z moim Scarlettem 6i6 2gen. To jeden z tych wzmacniaczy, co faktycznie głównie się zajmują wzmacnianiem, a nie dodawaniem kolorytu.

Natomiast 1795D, to nie do końca moja bajka. W sprzętach, których używam na fotelu, bardziej cenię naturalność oraz technikalia niż gładką rozrywkę. Na pewno do muzyki radiowej jak znalazł, ale metal i klasyka trochę za bardzo wygładzone.

 

No i trochę pechowo zestaw się zderzył z iBasso DX220 Max, który mocno ucieka do przodu swoim dźwiękiem... 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oriolus w sumie też :D Ale nie ma aż takiej różnicy. Jest trochę mniej rozrywkowo, bardziej neutralnie i z większą głębią i łatwiej o detale. Do doków niekoniecznie byłby sens zmieniać, szczególnie by nosić zestaw ze sobą. Do dużych słuchawek, to już inna kwestia - zdecydowanie więcej mocy, więc i lepsze wysterowanie, a przez to i kontrola nad przetwornikami i lepiej poukładana przestrzeń.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności