Skocz do zawartości

DAC do 1500zł może być używany


Aro91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję coraz bardziej DACa do mojego toru słuchawkowego oraz kolumnowego.

DAC powinien grać przestrzennie, selektywnie, budować możliwie fajną głębie, zaletą też powinna być holografia, precyzja, nasycenie barw -  co za tym idzie raczej bardziej wolę muzykalne źródło niż chirurgiczne, analityczne, płaskie jak stół.

 

Mój tor słuchawkowy > xDuoo TA20, Kenwood DM7090 (zdecydowanie najgorsza część mojego toru) laptop, słuchawki Beyerdynamic T1 600ohm oraz HiFiman HE560.

 

W obu przypadkach brakuje mi lepszej rozdzielczości, poukładania wyższych rejestrów, lepszego nasycenia barw, mimo, że HE560 są bardziej podbarwione niż T1.

Kenwood DM7090 gra za mało rozdzielczo, zbyt ostro, nie buduje tak fajnej głębi, czasem brakuje mi precyzji gdy go porównywałem dawno do Xiangshenga 05.

 

Zatem najważniejsze by iść w dobrą przestrzeń, selektywność, holografię, kulturę grania, rozmach, dociążenie.

 

Wyjścia mniej ważne, fajnie gdy by można go puścić po USB, nad wyjściami BAL nie zastanawiałem się, chociaż może się przydać.

 

Dawniej testowałem Xiangsheng 05b i granie było nawet fajne, jednak brakowało mu nieco dociążenia, rozmachu, przysłowiowej "kropki nad i".

 

Zastanawiałem się nad Xindiak DAC5 bo jest w okolicy 1000zł albo trochę droższy Musical Fidelity MX DAC, też widziałem taniej Matrixa M Stage sam DAC.

Nie znam się tak dlatego szukam Waszej pomocy.

 

 

Edytowane przez Aro91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mamy w AM ostatnią nową sztukę iFi Micro iDAC2. Możemy Ci ją zaoferować za 1499 zł. Poczytaj o nim i ewentualnie napisz mi tutaj lub bezpośrednio email do sklepu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, że Kolega poleca Aune T1?

Niestety tamten Musical Fidelity chyba już sprzedany...

 

Jeszcze co znalazłem to takie opcje, chyba sam DAC bez wzmacniacza słuchawkowego powinien lepiej zagrać, ale w tym audio różnie bywa.

 

https://allegro.pl/oferta/musical-fidelity-m1-dac-9215900110

https://allegro.pl/oferta/przetwornik-dac-roksan-rok-da-1-zasilacz-ds-u-8951872218

https://allegro.pl/oferta/dac-przetwornik-cyfrowy-topping-dx7s-9570384651

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 dac - ok, ale pamiętaj, że to rozjaśnione brzmienie. Nie jestem pewien, czy usb ma 24/192, bo pamiętaj o tym, że w troche starszych dakach podane wartości częstotliwości próbkowania do 192 oznaczają caox, usb mogą mieć 44 ,1 (w sensie jakość max)  i zawsze trzeba się upewnić. Roksan to w ogóle staroć, nie widzę, by miał usb, a poza tym, dziwne, ale daki im nie wychodziły. Może ten Topping, ale nie znam. Ja bym ci sugerował Hegel HD10 albo HD11, które można było kupić i za 1800, ale nie wiem, co tam covid namieszał w cenach. Niestety one obydwa potrzebują konwertera usb/coax, chyba że usb chcesz potraktować po macoszemu (ja np. nie używam praktycznie). A z nowszych chyba też bym spróbował Ifi micro (jak wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX7s jest poza zasięgiem dla tego M1 i Rok-DA 1. Za 1500 zł jest bardzo porządną ofertą.

Tylko że jest to jasno brzmiący przetworniki, który nie wybacza plikom niskiej jakości czy złemu masteringowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności