Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czy słuchawki wygłuszające dadzą radę głośnym sąsiadom?


zerov

Rekomendowane odpowiedzi

Przez podłogę głośno słychać sąsiadów z dołu. Gadanie, a właściwie wydzieranie się, stukanie, walenie, przesuwanie wszystkiego, masakra. Przed popełnieniem samobójstwa rozważam jeszcze zakup słuchawek wygłuszających. Czytałem o tej technologii ANC i podobno wygłusza szumy, ale mowę już nie, a to właśnie o krzyki chodzi mi najbardziej. Ma ktoś z was takie słuchawki i może się podzielić doświadczeniami? Albo jakąkolwiek wiedzą w tym temacie.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANC jest bardziej na szumy i dźwięki z tła. Tutaj to albo wyciszenie mieszkania albo zatyczki do uszu. A jak tylko jest po 22 to policja. Regularne wizyty powinny pomóc. Przerabiałem temat.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korki do uszu lub słuchawki dokanałowe taniej Shure, drożej jakieś Customy 😉

Szczerze Ci współczuję, miałem kiesyś (przez rok) za ścianą pijaczka, który tak obrzydził mi Kult, Kazika, Dyjaka, że mam dreszcze jak słyszę coś z tego repertuaru.

Dzień, w dzień wóda, koledzy, koleżanki i ostre libacje, mocz na klatce. Gość to wynajmował, nie płacił za czynsz, a ruszyć go nikt z mieszkania nie mógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem sąsiada który uwielbiał disco polo i lubił słuchać głośno. Wpadłem na genialny sposób. Zdjąłem dywan, położyłem 75 watowe głośniki na podłodze, zapętliłem Cwał Walkirii z Nocy Walpurgii, zaprogramowałem wieże by włączyła się za pół godziny, a następnie wybyłem z domu na przeszło 2 godziny. Po powrocie sąsiad czekał z policją, przeprosiłem, wyłączyłem wieże i nigdy więcej nie musiałem słuchać disco polo 

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chico99 tak, ubój rytualny

 

 

 

 

@zerov dadzą radę głośnym sąsiadom, co innego jakbyś miał ich u siebie w pokoju. Tylko muszą to być słuchawki lepszej klasy, myślę, że wydatek powyżej 500 zł, najlepiej jakieś Sony no i muzyka do tego jakaś bardziej rozrywkowa, a nie instrumentalna

(ale taniej będzie zgłosić to na policję raz czy dwa)

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO w takiej sytuacji tylko domózgowe świdry firmy Etymotic mogą pomóc, problem w tym że raczej nie wytrzymasz w nich kilku godzin w domu. W bloku zawsze coś przeszkadza: krzyki, tv głuchego sąsiada, szuranie, szczekanie zamkniętego cały dzień w mieszkaniu psa. Okna również nigdy nie można otworzyć bo sąsiad przypala całe dnie trawkę lub papierosy. Jak to mówią Nosacze Polskości; Somsiad złodziej! :D

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie jakiś pomysł na bydło mieszkające piętro wyżej?
Patent od Jaro54 ale głośniki skierowane w górę :)

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Nicodem napisał:

Patent od Jaro54 ale głośniki skierowane w górę :)

Albo przykręcić do sufitu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etymotiki albo dowolne ciemy. Ja w Custom Artach mógłbym słuchać Mozarta na koncercie Behemotha i nie uronić nutki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chico99 @zerov jeśli to Wasze mieszkania i musicie tam mieszkać to może warto je trochę doinwestować. Ja wprowadzając się położyłem na podłogę pod panelami takie wyciszające podkłady akustyczne dosyć grube a sufit zrobiłem podwieszany i wsadziłem 10cm wyciszającej akustycznej waty szklanej. O dziwo nie jest to drogie rozwiązanie i jedno i drugie a nieźle mi wyciszyło i góre i dół. Dywan na to/wykładzina też by pomógł jako jeszcze jedna warstwa. Aczkolwiek sufit jest dużo lepiej wyciszony - tutaj naprawdę nigdy nie słyszałem sąsiadów.

 

@retter tak się trafia nawet w nowym budownictwie. Nie twierdze, że jest to norma, ale na pewno się zdarza. Wybierając mieszkanie spotkałem się z opiniami mieszkańców sąsiednich osiedli nowych, że słyszą np jak sąsiedzi zamykają i otwierają okna. U mnie również ścianki działowe są z papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając lokum bylem w takim co właściciel podzielił duży pokój 24m2 na dwa mniejsze ale najtańszym kosztem.

Ściana działowa była z listewek drewnianych 8x8cm? I na to z dwóch stron tzw dykta, płyta pilśniowa czy tył mebli czyli taki laminat wiór drewnianych polakierowany. Wszystko żadnego wygłuszenia warty tylko powietrze.

W pokoju obok za wibruje telefon/vibrator słychać, zamykasz dziw słychać a nie daj ktoś rozmawia trochę głośniej.

Kosmos.

Siakalakabum ucichł bialy szum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności