Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ibasso SR2 - Nowe słuchawki biocelulozowe


pabloj

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki. Poszukam recenzji. Może w końcu coś czym warto mi się zainteresować HD600 za mną chodziły ale nie chciałem ich kupować ze względu na to że mam HD58x. Z Waszych opisów wydają się zachęcające. Po konstrukcji wnioskuję że komfort też spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, oblivion napisał:

 

Nie to, że nie jest, ale fajniej jakby odróżniać za pomocą samej nazwy, z jakiego procesu technologicznego pochodzi membrana tego typu. Membraną z biocelulozy to jak dla mnie się  powinno nazywać tę wytwarzaną przez bakterie, a membrany papierowe to te z produkcji typowej. 

 

 

Papier jest substancją przetworzoną, pochodzącą z organicznych włókien celulozowych, zawartych w roślinach. Bioeceluloza wytworzona przez bakterie będzie tak samo przetworzoną substancją organiczną. Więc całe to dodawanie BIO nie ma najmniejszego sensu. Tak, jakbyś kupił biowarzywa w sklepie. Tu raczej PR zadziałał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Wisting napisał:

Papier jest substancją przetworzoną, pochodzącą z organicznych włókien celulozowych, zawartych w roślinach. Bioeceluloza wytworzona przez bakterie będzie tak samo przetworzoną substancją organiczną. Więc całe to dodawanie BIO nie ma najmniejszego sensu. Tak, jakbyś kupił biowarzywa w sklepie. Tu raczej PR zadziałał.

 

Ma taki sam sens jak na przykład przy stali dopisek że jest hartowana co mówi nam że od zwykłej stali różni się procesem produkcyjnym i właściwościami.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wisting napisał:

Papier jest substancją przetworzoną, pochodzącą z organicznych włókien celulozowych, zawartych w roślinach. Bioeceluloza wytworzona przez bakterie będzie tak samo przetworzoną substancją organiczną. Więc całe to dodawanie BIO nie ma najmniejszego sensu. Tak, jakbyś kupił biowarzywa w sklepie. Tu raczej PR zadziałał.

 

 

Co do Twojego przykładu biowarzyw - to w sumie ten przykład pokazuje, że dopisek BIO, właśnie ma sens, bo pokazuje proces wytworzenia żywności, a końcowy rezultat różni się w zasadniczy sposób - wg badań Warentest, tylko 25% owoców, warzyw i herbat bio, zawiera w sobie pestycydy (naturalne ) i to w nieznacznej ilości, zaś 84% konwencjonalnych produktów posiada w sobie pestycydy -czasem nawet prawie 10 różnych, i te pestycydy znajdziemy nie tylko na skórze, ale także w miąższu czy nasionach. Wpływ tego na smak i zdrowie to już odrębna kwestia, przeznaczona na inne typy forum niż audio. Inna ciekawa różnica polega na przekroczeniu dopuszczalnego poziomu azotanów w marchwi (dla dzieci ) - w żywności bio tego problemu nie ma. Zaś wracając do słuchawek to pewnie membranę o właściwościach takich jak np. z MDR-R10 szło by wyprodukować bez udziału bakterii, ale dopóki nikt tego nie zrobi to podział ma sens.

Same nazewnictwo z tym przedrostkiego owszem nie jest do końca logiczne (bo owoce konwencjonalne też w końcu są produktem biologicznym ), ale jakoś to wszystko trzeba odróżnić bez zbyt długich nazw, więc przedrostek bio robi dobrą robotę. I to samo dotyczy różnych dziedzin, gdzie nazewnictwo nie zawsze opiera się na pełnej poprawności co jest czym, a uproszczeniach, by jednym słowem wiedzieć o co chodzi.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za użyczenie słuchawek przez @bigmaras

@neonlight za wzbudzenie ciekawości ;) 

@Damix oraz @Spawn za recenzje dzięki którym uznałem, że warto ich posłuchać :) 

 

Po pierwszych chwilach już wiem, że to jednak nie będzie rozwinięcie HD565 z większą sceną. Większa scena tak, ale to inne granie, przepaść na korzyść SR2. Myślałem też, że może grają trochę w stylu T1v2, ale to też nie to :) 

 

 

ResizerImage2328X1310.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maciej3 napisał:

Wielkie dzięki za użyczenie słuchawek przez @bigmaras

@neonlight za wzbudzenie ciekawości ;) 

@Damix oraz @Spawn za recenzje dzięki którym uznałem, że warto ich posłuchać :) 

 

Po pierwszych chwilach już wiem, że to jednak nie będzie rozwinięcie HD565 z większą sceną. Większa scena tak, ale to inne granie, przepaść na korzyść SR2. Myślałem też, że może grają trochę w stylu T1v2, ale to też nie to :) 

 

 

ResizerImage2328X1310.jpg

Konstrukcja półotwarta na tyle zmienia dźwięk i budowanie sceny w nich, że chyba ciężko porównać do jakichś innych otwartych jakie znam. Tak jak recenzji pisałem, trochę podobne do fostexow th500rp, pod względem barwy, z tym, że ibasso są bardziej żywiołowe i szybsze, przez inny typ przetwornika.

Co to za dębiny na zdjęciu? D7000?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Damix napisał:

Konstrukcja półotwarta na tyle zmienia dźwięk i budowanie sceny w nich, że chyba ciężko porównać do jakichś innych otwartych jakie znam. Tak jak recenzji pisałem, trochę podobne do fostexow th500rp, pod względem barwy, z tym, że ibasso są bardziej żywiołowe i szybsze, przez inny typ przetwornika.

Co to za dębiny na zdjęciu? D7000?

 

Tak to D7000.

Mi ciężko je przyrównać do innych słuchawek. Z tego co ja słuchałem to najbliżej im chyba do Nighthawków. Z tym, że Nighthawki grały gęsto, tutaj jest zwiewniej. Na pewno spodobają się osobom, które narzekały na górę DT990. Tutaj rzeczywiście nie ma jej tyle, choć ma lepszą fakturę. Druga sprawa, że charakterystyka słuchawek nie jest jasna jak w przypadku Beyerów. Mają sporo dołu, ale raczej dominuje ten wyższy bas. Mają też zejście, ale do piekieł zapuszczają się sporadycznie. W średnicy słyszę więcej tej niższej niż wyższej. Oczywiście póki co testuję na padach bardziej basowych :) 

  • Like 3
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

SR2 dojechały dziś i do mnie. Ot, pierwsze odsłuchy, więc jeszcze wiele rzeczy przede mną, ale już teraz wiem, że wolę pady z większymi otworami ze względu na męskie wokale, które na tych małych miał jak dla mnie za bardzo stosowane brzmienie.

Po samych odsłuchach nigdy bym nie powiedział, że to otwarte słuchawki - dość bliskie na pierwszym planie i tylko swoboda uciekających daleko dźwięków na scenie wskazuje, że coś tu za dużo powietrza jak na coś zamkniętego.

Zdecydowanie nie ma tu jakiegoś wielkiego "wow", ale nadzwyczaj łatwo mnie wciągają, szczególnie średnicą. Rozrywkowe, bez przesadzonego basu, z dużą ilością szczegółów i świetną holografią. I tak jak napisał LuQi - SR2, to taki trochę przenośny klub pod względem atmosfery. Ale nie nasączony gęstym zapachem tytoniu i leżakowanych alkoholi, jak Dekoni Blue, ale przejrzysty i nasłoneczniony.

Na razie na jedynie metal i mocna elektronika mnie tu nie urzekły, ze względu na dość grzeczny bas. Wyczuwalny, szybki, ale nie ma w nim takiego szaleństwa, by potrafił wjechać z buta.

 

No i pod względem ergonomii zdecydowanie lepiej siedzą na mojej głowie niż SR1. Niby waga podobna, ale lepiej rozłożona.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko dodać, że to teraz chyba najbardziej pasujące mi do klasyki słuchawki z tego przedziału cenowego. Co prawda więcej przestrzeni by nie zaszkodziło, ale to połączenie gładkości z wyrazistością i bez niepotrzebnego rozjaśniania, po prostu wciąga i nie męczy na dłuższych sesjach.

A że teraz jadę na sporym zmęczeniu, to dość istotna cecha :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Inszy said:

Adapter z dużego jacka na dużego jacka? 🤔

Na zdjęciu widziałem, że te słuchawy mają kabel z małym jackiem na końcu :D

2 adaptery to nie wiem czy taki dobry pomysł jeden na drugim 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie 2-tygodniwych odsłuchach SR2 lubię je coraz bardziej i zgadzam się w zasadzie w 100% z tym co napisał na ich temat @Inszy

 

Po przerobieniu kilku różnych modeli, ostatnio HD 650, DT 1770 Pro i XR2HR chyba w końcu mam sprzęt w którym większość elementów mi pasuje. O ile HD 650 wydawały mi się jakieś takie na dłuższą metę nudne, DT 1770 za bardzo "techniczne", a XR2HR zbyt mocno kuły po uszach górą, tak tutaj wszystko jest na swoim miejscu - brzmienie jest takie czillowe, nie męczące. Chce się słuchać - niczym nie irytują.

 

Nie jest to ten poziom prezentacji detali co w DT 1770 Pro, bas trochę bardziej mi się w X2HR podobał, ale to w iBasso mogę siedzieć po 2-3 godziny (dłużej nie dam rady - trochę grzeją w uszy) i po prostu słuchać muzyki. Mają w sobie to coś, że nie męczą, po prostu siedzę i słucham - właśnie czegoś takiego szukałem od dłuższego czasu ;) 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji homeoffice, mogłem dziś w domu przy robocie kilka godzin posiedzieć z SR2 i doszedłem do tego, że jednak lubię też pady z mniejszymi otworami, po prostu trzeba im dobrać inną muzykę. Dark ambient, new wave, najlepiej w wersji europejskiej i można odpłynąć. Do pracy niekoniecznie najlepsza opcja, bo łapałem zwiechy :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności