Skocz do zawartości

Ibasso SR2 - Nowe słuchawki biocelulozowe


pabloj

Rekomendowane odpowiedzi

Ja oglądałem, gościu się nimi zachwyca i uważa za jedne z najlepszych do tej pory w 2020 roku

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment mogę powiedzieć, że izolacja i wyciekanie na zewnątrz dźwięku prawie takie same jak w D7000. Jest to o tyle ciekawe że D7000 wedle producenta były zamknnięte, a SR2 są otwarte. Wychodzi na to, że dość mocno są wygłuszone bo można słuchać jak ktoś ogląda telewizor i cośtam dochodzi i w jedną i w drugą ale mało i nie na tyle żeby to jakoś specjalnie przeszkadzało. 

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no - czyżby w końcu jakiś nowy hype? :D

 

Słuchawki w rozsądnej cenie, z niezłymi akcesoriami, ładnie wykonane, do tego podobno nieźle tłumią, są wygodne i z tego co piszecie, to dobrze grają. 

 

Ciekawe. 

 

Aa, bo miałem zapytać o pałąk. Stylistyka podobna do MrSpeakersów, ale to nie jest ten cały giętki nitinol? 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Undertaker napisał:

Aa, bo miałem zapytać o pałąk. Stylistyka podobna do MrSpeakersów, ale to nie jest ten cały giętki nitinol? 

 

Nie, to bardziej takie sztywniejsze druty jak w AKG K701

 

 

Natknąłem się na sporą niespodziankę. Druga para padów to nie jest taka sama zapasowa tylko innego rodzaju. Fabrycznie naciągnięte miały pady z dużą ilością małych dziurek na których SR2 określiłbym jako ocieplone wydatnym, trochę miękkim basem i liniowo wycofane na wyższej średnicy z absolutnym brakiem jakichkowiel wyostrzeń ale również ze złagodzonym atakiem.

 

Druga para padów ma dziurek mniej ale większych i na nich SR2 grają dramatycznie inaczej. Są jaśniejsze, bardziej analityczne, mocniej nastawione na wyciaganie detali, ze słabszym basem. Pojawia się atak który był złagodzony na poprzednich padach. Zmniejsza się ilość basu, powiększa ilość góry i uczucie otwartości, powraca wyższa średnica ale też są przy tym ostrzejsze i wcale nie łagodne.

 

Dwie sygnatury za cenę jednych słuchawek, no nieźle ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Spawn napisał:

 

Nie, to bardziej takie sztywniejsze druty jak w AKG K701

 

 

Natknąłem się na sporą niespodziankę. Druga para padów to nie jest taka sama zapasowa tylko innego rodzaju. Fabrycznie naciągnięte miały pady z dużą ilością małych dziurek na których SR2 określiłbym jako ocieplone wydatnym, trochę miękkim basem i liniowo wycofane na wyższej średnicy z absolutnym brakiem jakichkowiel wyostrzeń ale również ze złagodzonym atakiem.

 

Druga para padów ma dziurek mniej ale większych i na nich SR2 grają dramatycznie inaczej. Są jaśniejsze, bardziej analityczne, mocniej nastawione na wyciaganie detali, ze słabszym basem. Pojawia się atak który był złagodzony na poprzednich padach. Zmniejsza się ilość basu, powiększa ilość góry i uczucie otwartości, powraca wyższa średnica ale też są przy tym ostrzejsze i wcale nie łagodne.

 

Dwie sygnatury za cenę jednych słuchawek, no nieźle ;)

Jak ściągałeś pady? na magnes są? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak oceniacie ich rysowanie sceny? Bas jest typowo jak w otwartych, ale średnica i scena dość specyficznie jest rysowana, jak "pół zamknięte".  Są to otwarte słuchawki i to nie ulega wątpliwości, dźwięk wyraźnie wycieka na zewnątrz, ale już zdecydowanie mniej do wewnątrz. 

Ode mnie jeszcze karny k... jeżyk za bardzo dobre podróżne etui na słuchawki... Gdzie jak zwykle trzeba odpiąć kabel aby je zamknąć. Szkoda, by byłoby idealne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Spawn napisał:

Tak jak opisałem w recenzji, a więc gabaryty trochę powyżej średniej jak na otwarte, ale uczucie bardziej studyjne niż koncertowe. Nie ma jakichś nadzywczajnych pokładów powietrza i uczucia otwartości.

No to mam podobne odczucia, nic mi się nie wydaje :D. A recenzji na razie czytać nie będę, póki swojej nie napiszę, aby się nie sugerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

Niestety nie mam ani kabla zbalansowanego do nich ani takiego wzmacniacza, a i w sumie to SR2 też już pojechały to następnego interesanta ;)

Jak wrócą z tour po Polsce to pewnie i ja pożyczę do posłuchania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 5.08.2020 o 07:33, Wisting napisał:

Mnie w szkole i na studiach uczono, że każda celuloza jest bio, czyli związkiem organicznym. Ale może w Chinach jest inaczej... :)

 

Nie to, że nie jest, ale fajniej jakby odróżniać za pomocą samej nazwy, z jakiego procesu technologicznego pochodzi membrana tego typu. Membraną z biocelulozy to jak dla mnie się  powinno nazywać tę wytwarzaną przez bakterie, a membrany papierowe to te z produkcji typowej. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, MrBrainwash napisał:

Przegapiłem pojawienie się tych słuchawek @Damixto jak one w końcu stoją w porównaniu ath, akg, dt, hd?

Wrzuciłem recenzję na forum, nawet nie tylko ja :). A w porównaniu to zależy do jakich akg, ath, dr, HD. Na pewnie stawiam je zdecydowanie wyżej klasowo niż cała grupa AKG K700, K600, Beyerdynamic DT 800, 900, ath-r70x. Z Sennheiser a, podobnie, na pewno wyżej niż hd600, ale nowszy hd660, hd6xx nie znam. Do hd800 raczej bym się nie odważył porównać, zwłaszcza, że to też całkiem inna konstrukcja, brzmienie i cena. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności