Skocz do zawartości

Fanklub Abyss


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Doszedł na testy (Marcin, dziękuję raz jeszcze) kabelek do Abyssów 1266 Phi TC, słynny JPS Labs Superconductor HP. Zobaczymy co to warte i czy zachwyty o których sie naczytałem będą uzasadnione 👍 Szczerze mówiąc sie trochę obawiam tego kabelka i po cichu licze, że mi się jednak nie spodoba ;):D 

 

 

 

 

20230425_141039.jpg

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, saudio napisał(a):

Dźwiękowo to chyba nie pójdzie w Twoim kierunku.

Czemu tak myślisz? Z tego co czytałem, to on zdaje się nie wygładza pasm, a to dla mnie dobrze. Nie wiem czy dziś z nim usiądę do odsłuchow, ale będę się starał...

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, saudio napisał(a):

Wygładza zwłaszcza górę.

No to faktycznie nie do końca może mi podejść, bo górę jak dla mnie Abyssy mają idealną (wcale jak na moje gusta nie za ostrą, taką w sam raz). Zobaczymy. 

 

7 minut temu, Delt napisał(a):

Ale też powiększa scenę i zwiększa obecność basu
 

 

A to akurat super. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A to akurat super. 
 
Odsluchiwalem blisko starowislnej w Krakowie w szczycie ruchu więc tramwaje i samochody trochę zagłuszały niemniej jednak rzuciła się w uszy większą scena i bas .

Wysłane z mojego ASUS_I005DA przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superconductor nic nie wygładza, on idzie dalej jeżeli chodzi o dźwięk w kierunku kabla fabrycznego do 1266. Jakbyś chciał wygładzenia to robi to mój Lazuli. 

Mi superconductor niezbyt się spodobał, było już zbyt sterylnie, również jego cena to nieśmieszny żart. 

Chociaż z WA33 lepiej się parował niż z Niimbusem. 

 

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron 

 

Nie chce właśnie, żeby wygładzał :)

 

Mnie ciakawi czy jest jakaś różnica w dzwięku między SC z podwójnym (3pin) vs pojedynczym (4pin) XLRem do WA33 ? Ktoś wie ?

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superconductor ma jedną dużą wadę - kabel przy wtykach jest sztywny i fizycznie czuje go opierającego się o okolice obojczyka. Kiedy rozkładam fotel do pozycji bardziej leżącej albo odchylam głowę do tyłu opierając ją o fotel, to wtedy jest już ok. Co do dźwięku to nie zauważyłem, żeby był ostrzejszy od stocka, wręcz właśnie przeciwnie. Niestety mam też wrażenie, że ten dźwięk stał się jakby ciut wolniejszy, taki bardziej analogowy. Scena faktycznie jest delikatnie obszerniejsza. Bas wydaje mi się taki sam, w sensie jego faktura i siła uderzenia, ale też jakby stracil na szybkości. Ten kabel moim zdaniem uspokaja Abyssy, co nie do końca mi się podoba, ale to dopiero pierwszy wieczór testów, więc zastrzegam sobie możliwość zmiany zdania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WoW chego to ludzie nie wymyślą i nie chodzi mi o pady tylko regulację opaski pałąka, fakt że regulacja tylko przez zmianę recepturek, ale trzeba iść do hydraulicznego bo producent nie dostarczył.

https://www.head-fi.org/threads/the-jps-labs-abyss-ab-1266-impressions-thread.666765/page-1430#post-17558478

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, saudio napisał(a):

ale trzeba iść do hydraulicznego bo producent nie dostarczył.

Przecież nie chciałbyś by ten ten Abyss 100 koła kosztował. Chociaż nazwa w sumie zobowiązuje.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne. A ja dalej czekam na zamknięte Abyssy 🙄

 

5f96a2723c3d7.jpg

 

Choć pierwsze przesłanki o tym

jak one (prototyp) zagrały na CanJamie są niepokojące i chyba wrócą do producenta aby je nieco przeprojektował ;)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi proszę na słowo. One z mocno neutralnym i transparentnym Niimbusem grają ok ale bez wow. Z tym wzmakiem nie ma w nich "życia". Góra też z Niimbusem potrafi zaiskrzeć co nie kazdy lubi. Dopiero z WA33 dostają drugie zupełnie nowe życie ;) Nie od dziś wiadomo, że dynamiki ZMFa się lubią z lampami i to jest fakt. A jak jeszcze im dodać do pieca wszelkie zalety WA33 to stają się potwiernie dobre 👍Zresztą sprawdź sam, bo masz takie możliwości.

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności