Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Abyss


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

@saudio

 

No właśnie pisałem o tym do @vonBarona, muszę je mieć rozciągnięte na pałąku, bo inaczej mnie uciskają na skronie. Tak jak jest teraz, jest wygodnie. Dzisiaj będę kombinował z ustawieniem odpowiedniej pozycji padów.

 

Moim zdaniem Abyssy, to nie są dobre sluchawki jako jedyne, ale super jako któreś w kolekcji. Ja będę ich głównie używał do elektroniki. I taka mam właśnie stworzoną playlistę, specjalnie pod te słuchawki. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MichalZZZ napisał:

 

Z całą pewnością Abyssy są najlepsze spośród moich słuchawek jeżeli chodzi o wyłapywanie szczegółów przy słuchaniu po cichu. Pod tym względem są genialne.

 

 

To było moje pierwsze spostrzeżenie po ich podłączenie. Większość słuchawek gubi niestety szczegóły podczas cichych odsłuchów, ale dwa chlubne wyjątki to właśnie 1266 i Utopie.

A i jeszcze Phobosy całkiem nieźle wypadły, choć minimalnie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i tutaj takie słuchawki jak Empyrean czy Verite są poprostu gorsze. Abyssy też mają więcej przejrzystości, detalu i bardziej jaskrawą górę, co mi się nawet podoba. Ta góra jest nieco jasna, ale co najważniejsze nie ma efektu syczenia, które miałem np. w Audeze LCD3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MichalZZZ napisał:

@saudio

 

No właśnie pisałem o tym do @vonBarona, muszę je mieć rozciągnięte na pałąku, bo inaczej mnie uciskają na skronie. Tak jak jest teraz, jest wygodnie. Dzisiaj będę kombinował z ustawieniem odpowiedniej pozycji padów.

 

Moim zdaniem Abyssy, to nie są dobre sluchawki jako jedyne, ale super jako któreś w kolekcji. Ja będę ich głównie używał do elektroniki. I taka mam właśnie stworzoną playlistę, specjalnie pod te słuchawki. 

Dobrze że Ci wystarcza, bo jak nie to jest jeszcze jedno wyjście ręcznie ciężko ale imadło i rozginasz pałąk na zgięciach ;) Zresztą sam Joe o tym mówił i pokazywał jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na filmiku i biorę taką opcje pod rozwagę, ale to już wtedy, kiedy będę w 100% pewien, że słuchawki mi się na tyle podobają, że zostaną ze mną na dłuuugo. Wszystko jest na dobrej drodze, bo słuchawki mi się coraz bardziej podobają i na obecną chwilę jestem zadowolony. Możliwe, że Verite czy Empyreany przez ich barwę i średnice pozostaną moimi ulubionymi sluchawkami, ale Abyssy technicznie są zarąbiste i ten efekt jakby słuchania koncertu na żywo robi bardzo dobre wrażenie 👍 Zdecydowanie słuchawki posiadają duży potencjał, tylko trzeba się z nimi pobawić i to też jest w nich fajne :)

 

 

 

Dobra, znalazłem ten bas, ale jest dokładnie tak jak pisał @Undertaker - bas jest niesamowity, jak w kolumnach, łupie aż miło, ale góra zaczęła być już za ostra i wokal zaczął syczeć, do tego co gorsza dzwięk stał się bardziej jakby przytłumiony i już nie czuć tego powietrza co przy ostatnim ustawieniu. Musze teraz znaleźć coś pomiędzy, jakiś kompromis, między ostatnim ustawieniem, a tym co jest teraz. Mam jeszcze parę możliwości ruchów padami. To ustawienie co mam teraz pomimo fenomenalnego basu mi się nie podoba.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Abyssy 1266 to są dla mnie słuchawki na lata, jeszcze chyba nigdy nie byłem tak zadowolony z żadnych słuchawek. Mam już je ponad rok a ciągle mam tą samą frajdę ze słuchania jak za pierwszym razem. Są praktycznie doskonałe, bardziej wygodne niż np LCD-4 a dźwięk to mistrzostwo.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie mam tak samo. Jak sobie już poradziłem z ich odpowiednim ustawieniem, co przyznaje nie było łatwe, oraz się już nieco wygrzały, to stwierdzam, że nic lepszego mnie spotkać w dźwięku ze słuchawek już nie może. Jedynie Audeze LCD5 im dorównuje, a jeżeli chodzi o średnice i barwę, to nawet przewyższa, ale bas, wysokie i holografia są po stronie Abyss 1266 Phi TC. Fenomenalne słuchawki. Świetnie się uzupełniają z LCD5. Uwielbiam tą parke.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam w klubie. Kilka taktów, kilka dźwięków i już niczego bardziej nie byłem pewien niż tego że to najbardziej wciągająca prezentacja jaką dane mi było słyszeć w słuchawkach. To jest to czego się szuka. Nic Cię nie rozprasza - jest tylko muzyka. Ktoś kiedyś użył określenia „obrazowanie dźwięków”. W tej kategorii Abyssy stały się dla mnie benchmarkiem. Na czas testów miałem wersję z nowym dedykowanym kablem. Nie przekonał mnie a wręcz odrzucił, po wpięciu zabierając gdzieś pierwiastek emocji. Pewnie kwestia subiektywnych preferencji. Ja w przypadku tego kabla jestem na nie. Kwestia jakości dźwięku tych nauszników dla mnie bezdyskusyjna. Top. Co do walorów użytkowych - jestem po długich odsłuchach. Wielogodzinnych przez ładnych kilka dni pod rząd. Jak już się je wciągnie jak czapkę na głowę to ani nie ciążą ani nie przeszkadzają. Ostatnimi czasy przerzuciłem sporo różnych, zdecydowanie lżejszych konstrukcji i jakoś nie zauważyłem by był to temat do dyskusji. Przed Abyssami dwa tygodnie użytkowałem Hifimany HE-1000se. Sporo lżejsze więc powinienem ponarzekać ale nie widzę powodu. Kwestia wyzbycia się nawyku rozciągania muszli na boki przy zakładaniu na głowę - chwilę to trwa ale już tego nie robię;). Ze względu na gabaryty i brak możliwości jakiegokolwiek złożenia preferuje je zdecydowanie do odsłuchów stacjonarnych. Napędza je dCS Bartok. Duet wg mnie synergiczny choć gdzieś czytałem że ktoś nie słuchając twierdził że Bartok może być za słaby by je napędzić. Wg mnie świetnie się uzupełniają. Reasumując: odsłuchy były na tyle efektowne że zdecydowałem się nabyć nówkę Abyssa i od dzisiaj  już się grzeje pod moją strzechą;). Klepiąc powyższy tekst otacza mnie pięknie podany dźwięk przez Abyssy z płyty Harmorgan Sigmunda Grovena i Iver Kleiva;). Pozdrawiam bieżących i przyszłych fanów marki.

Edytowane przez TypeKD
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

20220407_151357_HDR.jpg

Podziękowanie dla @kurop za podesłanie Dian TC na odsłuch. Byłem ciekawy jak zagrają przetworniki z 1266 TC w bardziej kompaktowej wersji i jest bardzo dobrze! Jeżeli komuś ze względu wygody nie przypasowały 1266 może śmiało spróbować Dian, są bardzo wygodne. Dźwiękowo stoją na bardzo wysokim poziomie, pod wieloma względami to 1266 w wersji slim. Dynamika, szybkość, rozdzielczość i detal są identyczne co w 1266 TC. Jedynie gdzie 1266 mają przewagę to wielkość sceny i ilość basu bo jakość jest świetna. Ogólna sygnatura dźwięku to również kopia starszego brata. Diany są świetnie zrobione, muszle obrabiane na CNC robią bardzo dobre wrażenie, skórzany pałąk i moje ulubione karbonowo/magnesowe rozstaw muszli. Co ciekawe bardzo dobrze grają mi z kablem SC gdzie 1266 aż tak mi się nie podobały, wyraźna różnica na plus względem tego podstawowego. Niedawno słuchałem LCD-5 i dostają one dość srogi łomot od Dian TC. Zaczynając od wygodny gdzie Audeze są mniej wygodne poprzez dużo większy nacisk muszli na uszy. Diany prosto z pudełka grają równiej, bardziej muzykalnie, pełniej. Wspomniana wcześniej jakość wykonania także jest po stronie Abyssów. Gdybym nie miał 1266 z pewnością zarzuciłbym sieć na Diany TC, jeśli chodzi o słuchawki tak niewielkie z bardzo dobrą wygodą i świetnym dźwiękiem to wydaję mi się że Diany nie mają konkurencji choć należy mieć na uwadze że są równie trudne w napędzeniu co 1266.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli komuś przeszkadza boczny ucisk w LCD5, to wystarczy napisać do sklepu, bądź prosto do Audeze i Ci dosyłają szerszy pałąk, bez konieczności odsyłania starego. Ja tak zrobiłem i mam dwa pałąki, tyle tylko, że tego drugiego jeszcze nie odebrałem :D Ale doszedł już dawno. Z nowym pałąkiem podobno nie ma już uczucia docisku na skronie. Jest dużo bardziej komfortowo.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszych egzemplarzach ludzie się skarżyli na boczny ucisk. Audeze wzięli sobie to do siebie i zaczęli produkować taki sam pałąk tyle tylko że szerszy i oferują go klientom za darmo. Tym którym nieodpowiada wygoda. 

 

Teraz już zdaje sie fabrycznie stosują ten szerszy.

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. To dziwne, bo większość ludzi w temacie LCD5 na forum Head Fi pisze, że po wymianie pałąka nie czuć już bocznego ucisku. 

 

Jaki miały/mają numer seryjny? 

 

@kurop

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę, że to sprawdzałem bo myślałem, że to stara opaska. Ale były wyprodukowane początkiem lutego 2022, wiec wg tego co jest na head-fi powinny mieć już fabrycznie większą opaskę. Może mam dużą głowę ale dalej było czuć ucisk na uszy. Szczególnie odczuwalny przy dłuższych odsłuchach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numery od 5-1764 mają nowszy pałąk. 

 

Ciekaw jestem jak mi podejdzie ten nowy pałąk, bo przy tym co mam teraz faktycznie czuć ten boczny ucisk. Nie jest to jakiś bardzo duży ucisk, który sprawia, że są niekomfortowe po założeniu na głowę, ale po 2-3 godzinach już zaczynam czuć pewien dyskomfort. Muszę się w końcu tym zając i sobie go wysłać do siebie. Powinno być dużo lepiej z wygodą 👍 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kridzu napisał:

Egzemplarz LCD-5, który testował vonBaron (ja też go miałem) posiadał już fabrycznie nowy większy pałąk. Ucisk na uszy dla mnie sprawiał dyskomfort.

Diany TC to wygoda prawie na poziomie Meze, nie czuć ich na głowie.

 

To na tym mniejszym musiałbyc ładne imadła..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bakus1233 napisał:

Nie rozumiem, w takim razie czemu nie stosują fabrycznie tego lepszego pałąka?

Żeby pokazać swoją ******stość dając ten lepszy za darmo. Swoją drogą takie błędy oznaczają, że słuchawek sprzedawanych za dziesiątki tysięcy nikt nie testuje, nie sprawdza ich jakości, wygody, bo i po co. Oszołomiony absurdalną ceną audiofil i tak kupi i będzie zachwycony. A potem w łeb ciśnie.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał:

Oszołomiony absurdalną ceną audiofil i tak kupi i będzie zachwycony. A potem w łeb ciśnie.

Nie może być idealnie. Obcowanie z najwyższym pięknem zawsze pociągało za sobą ból/cierpienie. To jest wszystko symboliczne. Spójrz na historię literatury, sztuki, na dramaturgię wielkich dzieł muzycznych. Także, jest tu alegoryczne nawiązanie. Sama cena, także musi boleć, w myśl powyższych prawideł sztuki. Pardonsik, Sztuki.

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 7.04.2022 o 16:20, MichalZZZ napisał:

Rozumiem. To dziwne, bo większość ludzi w temacie LCD5 na forum Head Fi pisze, że po wymianie pałąka nie czuć już bocznego ucisku. 

 

Jaki miały/mają numer seryjny? 

 

@kurop

nie mam ich już u siebie ale to były świeżutkie słuchawki, na pewno z nowej produkcji.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w 1266 po tygodniu spędzonym z DIanami wydaje się atomowy :D Muszę też przeprosić się z kablem SC który mogę drugi raz gościć u siebie i teraz podoba mi się wyraźnie bardziej niż za pierwszym razem. Bardzo mocny bas, dociążona średnica i bardzo szczegółowe choć dalej dość łagodne soprany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2022 o 15:15, vonBaron napisał:

jeśli chodzi o słuchawki tak niewielkie z bardzo dobrą wygodą i świetnym dźwiękiem

Dźwiękowo świetne, ale wygoda bardzo dobra najwyżej jak na Abyssy. Dla mnie komfort tych słuchawek jest raczej średni. Mają dziwne lejkowate pady oraz ucho dotykało mi wnętrza, za czym nie przepadam osobiście. Są jednak stosunkowo lekkie i dosyć dobrze trzymają się głowy. Wygląd oryginalny i mi osobiście bardzo podoba się taki specyficzny styl oraz kolorystyka. Na pewno to jedne z najlepszych dźwiękowo słuchawek, jakie można dostać w tych pieniądzach, bo ciężko wskazać im jakieś braki w kwestii samego brzmienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności