Skocz do zawartości

Fanklub Abyss


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.01.2021 o 18:32, adriano2510 napisał:

Wnioski są takie, że rozważa sprzedaż obu by zaspokoić wszystkie swoje pragnienia w Susvara :) 

To chyba mu się nie uda, bo średnica w Susvarnach nie jest taka sama jak w HEKach... ja osobiście  nie zmieniłabym tego zestawu.

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego zdaniem w Abyss średnica jest odległa, kliniczna się wydaje i dlatego te słuchawki nie deklasują HEKów, a po prostu uzupełniają repertuar. 

 

HEKi słucha z Feliks Euforia(świetna synergia), a za źródło służy jakiś odtwarzacz CD za bodajże 40 tyś zł, więc jakość powinna być haha. Całe szczęście jeszcze tak daleko nie odleciałem i zadowoliłem się Burkiem C3. Poza Feliksem ma jakieś lampy też ze stratosfery cenowej, Woo WA5 i coś tam jeszcze. To ze zdjęcia poniżej ma super synergię z Abyssami. Nie znam się na "stratosferze", więc tylko cytuję ;) 

 

Zabawne jest, że nawet przeznaczając worek pieniędzy na sprzęt nadal mamy podstawy do marudzenia, że czegoś brakuje albo jest za dużo. Osobiście w HE1000se odnalazłem wszystkie cechy idealnej słuchawki. Z tranzystorem neutralne/wierne są i nie czarują, ale na lampie już się robią miodne ale już nie tak precyzyjne. Gdyby jeszcze miały jakość budowy z Abyssów... jest jak jest :D 

 

IMG_2773.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kolegom za podzielenie się wrażeniami z Abyss 1266!!! Przypuszczam, że w tych słuchawkach zapewne największe wrażenie będzie robić ogromna, wręcz głośnikowa scena, mocny, dobrze kontrolowany bas, pięknie rozciągnięte soprany i ultraczysty (szczególnie w wersji TC) oraz ultrarozdzielczy całościowy przekaz. Miałem przyjemność rok temu pożyczone od @radzik55 (jeszcze raz dziękuję!) Abyss Diana V1 i naprawdę zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie w aspekcie równowagi tonalnej, stonowanej barwy (na tle Utopii oraz D8000), bardzo dobrze wkomponowanych w przekaz detali (nigdy się nie narzucały), dość dużej sceny (z dalszym na tle wspomnianych pierwszym planem), świetnego dociążenia, z dobrze schodzącym basem oraz napowietrzonej, dobrze zespolonej z czystą, analogową średnicą góry, która była na tle pozostałych bardziej stonowana, bez takiego blasku jak na pozostałych, jednak technicznie porównywalnej jakości, bardzo selektywna, otwarta, pozbawiona nienaturalnych ostrości. To byłoby tak pokrótce. Poniżej zdjęcie, jakie udało mi się odnaleźć, na którym są wraz z finalami oraz focalami :) 

 

20200324_171633.jpg

 

Podejrzewam, że Abyssy 1266 (szczególnie wersja TC) mogą jeszcze tylko bardziej zachwycać :) 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, vonBaron napisał:

ASR i wszystko jasne...

 

Też zawsze wyłączam w Gran Turismo, tylko przeszkadza zazwyczaj. 

 

@vonBaronCo się marszczysz jak drivery Phi 266 - przeca wiadomo że masz najlepsze słuchawki na świecie :D

 

No może zaraz po moich Ultrasone ED9 których już nie mam w sumie, i może jeszcze NightHawkach Nanika, jeśli o kimś bądź o czymś zapomniałem to przepraszam. 

 

A tak serio to nie ma to jak niezły szitsztormik okołoweekendowy. Tak patrząc po tych wykresach to ciekawe słuchawki mi się jawią, takie bez sybilantów. Na temat zniekształceń się nie wypowiadam, bo w sumie mi to wisi o ile dana słuchawka gra dobrze i działa dobrze, bo o to chyba niektóre kopie się tam widzę pokruszyły. 

Co do tego basu to aż trudno mi uwierzyć skoro nawet takie Hifimany HE560v1 miały super zejście, a tu niby taki topowy (no prawie) produkt. 

 

PR za to mają tam świetny w tej Otchłani, nie ma co :D Z drugiej strony na tym ASR to wszystko wezmą i przemielą, to też fakt, obrywało się chyba opkom Bursona (v5), ostatnio jakieś kable audioquesta też dostały opierdziel że słabsze od jakichś randomowych niebieskich kabli za 5 dych z marketu. 

Odwołanie do najlepszego konstruktora wszechczasów i autora wzmaka O2 też wymowne.

 

Czyli w sumie nudy na pudy, nic nowego. Ci których nie stać i tak nie kupią a tym którym to się podoba raczej to różnicy nie zrobi. A że audio to kółka wzajemnej adoracji pokazują właśnie te hedfaje i sponsorowane teksty nawet niekoniecznie tam, co w naszych branżowych portalach gdzie z recenzji nie idzie wywnioskować czy coś gra megasuper czy tylko super, znaczy się do doopy. 

 

P.S. Ja bym se teraz kupił te Abyssy po tej akcji promocyjnej powyżej, tylko kto mi je fundnie?!

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu kolejny przykład na to, że "wykresy nie grajo".
Słuchawki są ******ste a ten artykuł wrzuciłem zaczepnie :)
Tak piatkowo, bo tak samo jak stefanbat - mam akurat Abyss na odsłuchu i podziw pełny. Grają niesamowicie.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/6/2021 at 5:15 PM, vonBaron said:

Szkoda tylko że Abyssów nie da się normalnie u nas (jeszcze?) kupić.

 

@vonBaron- doczekaliśmy się dystrybutora w Polsce. Jeszcze tylko nie wiadomo kto ale ponoć w Polsce ktoś się zdecydował i złożył pierwsze zamówienie na sprzęt. Czyżby MIP w końcu, po miesiącach zastanawiania się? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności