Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Abyss


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny ten Lazuli Ultra, tak jest gruby (mam cieńsze analogowe IC) i trochę waży ale jest zaskakująco elastyczny.

Względem stocka to dźwięk jest bardziej spójny, lepsza kontrola basu, lekkie wygładzenie i ocieplenie dźwięku (szczególnie góry), przybliżenie średnicy, ciut lepsza rozdzielczość i holografia.

Ogólnie zmiany bardzo pozytywne, trochę się bałem bo nie mam zbyt dobrych wspomnień z hybrydowych kabli a tu miłe zaskoczenie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@vonBaron gratuluję zakupu wersji TC!!! Będę czekał na wrażenia i mam nadzieje, że spełnią oczekiwania :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia ze słuchania TC na gorąco!

Na początku przestraszyłem się ilości wysokich tonów bo było ich więcej niż w moich starych 1266 a to za sprawą nowej opaski która ciągnie słuchawki do góry, musiałem ją lekko naciągnąć aby słuchawki opadły i teraz jest już bardzo dobrze.

Co do dźwięk to tak grają jeszcze lepiej niż Phi, jeszcze szybciej i dynamiczniej, szczególnie słychać to na basie, grają też czyściej z lepszą sceną, o dziwo potrzebują jeszcze więcej prądu albo mi się zdaję, jeszcze bardziej angażują w przekaz, średnica ma teraz faktycznie więcej mięsa ale jest mega rozdzielcza i napowietrzona (możliwe że jeszcze bardziej niż w Susvarach).

Ja jestem bardzo zadowolony bo dostałem słuchawki wyraźnie lepsze od poprzednich zachowujących tą samą sygnaturę dźwięku, dodatkowo dźwięki nowej opasce jeszcze bardziej wzrósł komfort.

 

Joe zaleca wygrzewać TC około 100h bo na początku mogą brzmieć trochę surowo szczególnie ze srebrnym kablem.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phi TC to spore ulepszenie względem Phi, nie dziwię się że to będą to ostatnie słuchawki z serii 1266 bo nie ma tu za bardzo czego poprawiać jeszcze,

Bas jest jeszcze lepszy, jest równiejszy i w mniejszym stopniu uzależniony na ustawienie padów i samych słuchawek na głowie.

Średnica jest lepiej zszyta z dołem, nie ma się już wrażenia że są to dwa osobne byty, jest bardzo płynnie, sporego kopa dostał wokale, są pełniejsze tak bardziej żywe.

Liczyłem trochę na łagodniejszą górę, jest lepiej niż na Phi ale i tak ciągle wolę wysokie z Susvar.

Same słuchawki dynamiką i szybkością urywają głowę, scena też jakby jest lepsza na boki.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się co do sceny w 1266, według mnie ona jest na poziomie tej z Susvar.

Zgadzam się że natomiast że jeśli chodzi o detal i rozdzielczość to tylko właśnie Susvary mogą im dorównać (są jeszcze topowe Staxy czy RAALe ale ich nie słyszałem...).

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy posiada Abyss 1266 oraz HE1000se. Oto jego porównanie: 

 

"Abyss 1266 porównując do HEKse to lepsza scena (ogromna naprawdę jest), genialny bas (bardziej namacalny, pełnokrwisty... leciutki niczym ważka ale z drugiej strony mięsisty jak stek wołowy) i bardziej naturalne wysokie tony,

lecz średnica jest lepsza w HEKse i ogólnie HEKse bardziej organicznie grają, bardziej uwodzą, pomimo że technicznie są słabsze jednak"

 

Wnioski są takie, że rozważa sprzedaż obu by zaspokoić wszystkie swoje pragnienia w Susvara :) 

 

 

138213626_225208802441816_8882059757627613621_n.jpg

Edytowane przez adriano2510
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności