Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Abyss


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, vonBaron napisał:

Oficjalnie moja święta trójca do metalu to Abyss 1266, Final D8000 (choć chciałbym sprawdzić wersje Pro) i Rosson RAD-0.

A słuchasz też doom? Jeśli tak to na czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę jeszcze wrócić do kwestii ergonomii, mimo że 1266 na zdjęciach nie wyglądają to są wygodne, świetne rozkładają masę, pady ledwo dotykają naszej głowy przez co świetnie sprawują się w lato, bez problemu siedziałem w nich 4-5h. 

Wczoraj wróciłem do moich RAD-0 i po 2h miałem dość bo uszy zaczęły robić się wilgotne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i kupiłem wersję Phi CC, oczywiście całą winę zwalam na [mention=77945]tommir[/mention]
Przejście z Abyssów 1266 na "normalne" słuchawki jest dość bolesne, wszystko jest takie zwykłe, normalne.
1266 grają faktycznie jak nagłowe kolumny.        
Hehe, dlatego trzeba uważać co się pożycza na odsłuchy :)
Gdzie kupiłeś??
Gratulacje :)!

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nic nie pożyczam, dziękuję bardzo ale bank nie pozwoli mi na większy debet :P

Kupiłem na headfi, niby cena nie była jakaś okazyjna ale sprzedawca wydaje się być super, przesłał filmiki że słuchawki są sprawne i kilka zdjęć z pakowania, z 2 godziny mi zajmie ich odpakowywanie. Do końca miesiąca powinienem je już mieć.

Dzięki, to już raczej raczej end-game dla mnie, taki faktycznie króliczek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Dzięki, to już raczej raczej end-game dla mnie, taki faktycznie króliczek


Tego Ci życzę! bardzo sam jestem ich ciekawy :)

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, vonBaron napisał:

Nie wytrzymałem i kupiłem wersję Phi CC, oczywiście całą winę zwalam na @tommir :P

Przejście z Abyssów 1266 na "normalne" słuchawki jest dość bolesne, wszystko jest takie zwykłe, normalne.

1266 grają faktycznie jak nagłowe kolumny.        

W sumie to była kwestia czasu, wzmacniacz już masz odpowiedni :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MFRD napisał:


 

 


Tego Ci życzę! bardzo sam jestem ich ciekawy :)

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka
 

Absolutnie odradzam jeśli Ci pieniądze miłe!

Oczywiście taki zakup wiążę się ze sprzedażą czegoś, RAD-0 już w komisie.

Ciągle nie jestem pewny czy mój tor wyciąga 100% z Abyssów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron gratuluję zakupu i mam nadzieję, że jak najszybciej dojdą do Ciebie :) Z własnego doświadczenia wiem, że takie sprawdzanie słuchawek bywa bardzo ryzykowne... dla portfela ;) Szczególnie tak świetnych, bo potem ciężko spać spokojnie, dopóki własna sztuka nie zagości pod dachem :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vonBaron napisał:

Nie wytrzymałem i kupiłem wersję Phi CC, oczywiście całą winę zwalam na @tommir :P

Przejście z Abyssów 1266 na "normalne" słuchawki jest dość bolesne, wszystko jest takie zwykłe, normalne.

1266 grają faktycznie jak nagłowe kolumny.        

Ogrania mnie miłe poczucie winy :D

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

22 minuty temu, vonBaron napisał:

Pady CC są delikatnie grubsze od OG i mają zdecydowanie mocniejsze magnesy.

Same słuchawki są inaczej wykonane niż OG, metal jest matowy a nie śliski.

Pałąk rozsuwa się bardziej niż w OG.

Wrażenia dźwiękowe wieczorem :D

Powinno być tylko lepiej w stosunku do OG. Ciekawi mnie jak wychodzi czy łatwiej je napędzić jeśli pamiętasz jeszcze jak było z OG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir Jeśli chodzi o napędzenie to jest tak samo jak z twoimi OG.

Faktycznie góra lepsza niż w OG, bas tłucze tak samo dobrze, średnica - wiadomo, poezja :D

Trochę musiałem się napocić z ustawieniem padów bo to z twoich OG nie zdało egzaminu, pady są w lepszym stanie i lepiej przylegają stąd problemy z basem, musiałem też odgiąć trochę pałąk.

Ogólnie na razie słucham na padach OG.

Założyłem na chwilę pady CC i na nich Abyssy grają jakoś tak jasno, niby bas jest dalej potężny ale średnica jakaś taka za jasna...

I to nie jest takie tam gadanie, 1266 to specyficzne słuchawki i każda zmiana rotacji padów, wysokości, pochylenia, rozciągnięcia pałąka zmienia dźwięk.

Dla niektórych może to przeszkadzać a inni uznają to za plus bo można te słuchawki dostosować pod swoje gusta.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Przy pierwszym odsłuchu, kiedy oczywiście były nieodpowiednio ustawione, połączenie dźwięku z drżeniem padów utwierdzało mnie w przekonaniu, że dostałem wadliwy egzemplarz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności