Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Abyss


vonBaron

Rekomendowane odpowiedzi

@vonBaron dziękuję za podzielenie się pierwszymi wrażeniami👍 Nie wątpię, że słuchawki są świetne, bo miałem przedsmak ich dźwięku w postaci pożyczonych Dian. Natomiast z relacji znajomego, który miał przyjemność  posłuchać muzyki na tych słuchawkach, przedkładał ich przekaz nad ten z nowego Orfeusza. Życzę miłych odsłuchów oraz czekam na kolejne spostrzeżenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się mu nie dziwię ;)

To kapitalnie brzmiące słuchawki (według wielu najlepiej brzmiące) z dziwną budową i średnią wygodą.

Na początku mogą zniechęcić bo są tak wyraziste i potężne że nie wiadomo jak ich słuchać.

Ale żeby wydobyć z nich maks potrzebny jest mocny wzmacniacz.

Słuchając muzyki na Abyssach 1266 czuję się jakbym słuchał koncertu na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ponarzekać mogę tylko na holografię która jest tylko dobra, słychać przy dużej ilości instrumentów że całość lubi dość mocno zlać do środka.

Mogę też być momentami krzykliwe. 

Ponoć nowe wersje Abyssów już są pod tym względem dużo lepsze.

Ogólnie polecam każdemu ich poznanie bo grają jak mało które słuchawki.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham wersji OG która jest pierwsza i ponoć najgorsza ale i tak czuć potęgę w metalu. Gdybym miał środki to już bym kupował najnowszą wersję! 

Po raz kolejny dziękuję dla @tommirza możliwość ich sprawdzenia. 

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę, że fony takie jak to bywa z hi-endem dźwięk super, ale trzeba się namęczyć by go uzyskać i wytrzymać odsłuch :)

 

Swoją drogą ostatnio widziałem filmik, gdzie ludzie na targach się wypowiadali, jakie wg nich są najlepsze słuchawki youtube.com/watch?v=FVaMopwZlzQ 

Autor powyższego filmiku się nie wypowiedział, ale w innym filmie zdradza, że Abyssy wg niego najlepsze youtube.com/watch?v=9YB0TLJNGF4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jestem pełen uznania dla @vonBaron'a, że udało mu się szybko znaleźć optymalną pozycję padów i słuchawek na głowie. Mnie to zajęło 2 dni i już się zastanawiałem czy one na pewno nie są zepsute. A potem - co mnie korciło, że je kupiłem ;) Ale po 2 dniach zdanie zmieniłem. To zdecydowanie najlepsze słuchawki z jakimi miałem do czynienia, choć D8000 nie miałem okazji słuchać. Ich naturalność przyrównałbym do Shure KSE1200.

Nowsze wersje są podobno lepsze, ale tu też zdania są podzielone. Rozmawiałem z jednym z użytkowników na head-fi, który miał jednocześnie w sumie 3 wersje. On twierdził, że różnice są zauważalne, ale raczej subtelne i dotyczą góry pasma. Widziałem, że coś tam teraz kombinują z opaską i niby ma się lepiej sprawować. Patent w OG jest raczej kiepski, a naciągające je gumki szybko wyciągają i urywają, koszt oryginalnych dorównuje kosztowi całkiem przyzwoitych słuchawek ;)

Na razie na temat dźwięku więcej może napisać @vonBaron, zanim dostałem Abyssy padł mi DAC i do tej pory nie wrócił z serwisu, słuchałem wiec na tanim, zastępczym i on wprowadzał na pewno spore ograniczenia. Liczę, że jednak tą naprawę już niebawem jakoś ogarną, choć ciągnie się to i ciągnie.

Do metalu to niestety chyba rzeczywiście najlepsze słuchawki, choć np. w doomie mnie się nie sprawdziły. Do nieco spokojniejszych zaś brzmień lepiej pasują mi np. Audeze. Do metalu je właśnie kupiłem.

Edytowane przez tommir
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron Jeśli dobrze rozumiem słuchawki te zabijają wykopem basu? Dynamiką także tak? Jak to się ma w porównaniu do najlepszych w tym względzie dynamików i planarów, które znasz? Szczególnie, że widzę właśnie, że bardzo zacną sygnaturkę masz :D

@tommir A coś tam właśnie pamiętam, że na headfi coś czytałem, że te słuchawki do cięższych brzmień są najlepsze (w sensie, że te z którymi porównywano są dużo gorsze pod tym kątem ).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wykop basu mam większy na D8000, bas w Abyssach 1266 kopie wtedy kiedy trzeba, jest bardzo kolumnowy.

Dynamika jest super, nie mam nic od zarzucenia, lepsza niż w 90% planarów i dynamików jakie słyszałem.

Do metalu są świetnie, czasem są zbyt nachalne i krzykliwe ale to pewnie wady pierwszej wersji.

Trochę mnie martwi jedynie to że tak mocno reagują na pozycję zmiany padów, choć to też może być i plus.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, oblivion napisał:

 

@tommir A coś tam właśnie pamiętam, że na headfi coś czytałem, że te słuchawki do cięższych brzmień są najlepsze (w sensie, że te z którymi porównywano są dużo gorsze pod tym kątem ).

Na pewno najlepsze z tych, których słuchałem. Nieźle wypadły też Ether Flow, ale jednak Abyss lepsze. W metalu nieźle sprawdzają mi się też Fostex Th900, ale to już inne granie, bardziej nakierowane na rozrywkę, niż wierne oddanie muzyki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj zawsze pozostanie jeszcze niższy segment;)

 

13 godzin temu, vonBaron napisał:

Do metalu są świetnie, czasem są zbyt nachalne i krzykliwe ale to pewnie wady pierwszej wersji.

Trochę mnie martwi jedynie to że tak mocno reagują na pozycję zmiany padów, choć to też może być i plus.

 

Czy próbowałeś zmieniać, np. IC na inne, aby nieco złagodzić górę? 

 

Tak na marginesie dodam jeszcze filmik z reakcjami osób po odsłuchu Abyss 1266 TC.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 z Low i Mid-Fi jeszcze sporo nie doświadczyłem, więc kto wie czy tam się nie kryją jakieś króliczki. 

Apropo Abyss, są jakieś słuchawki tego producenta w miare 'normalnej' cenie do 3000zł? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pabloj napisał:

@Tytus1988 z Low i Mid-Fi jeszcze sporo nie doświadczyłem, więc kto wie czy tam się nie kryją jakieś króliczki. 

Apropo Abyss, są jakieś słuchawki tego producenta w miare 'normalnej' cenie do 3000zł? :D

Jeśli chodzi o nowe to w takiej cenie nie ma nawet kabla... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pabloj napisał:

@Tytus1988 z Low i Mid-Fi jeszcze sporo nie doświadczyłem, więc kto wie czy tam się nie kryją jakieś króliczki. 

Apropo Abyss, są jakieś słuchawki tego producenta w miare 'normalnej' cenie do 3000zł? :D

Panie 3000zł to kosztują pady do modelu 1266 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, vonBaron napisał:

Panie 3000zł to kosztują pady do modelu 1266 :P

Przez niedowierzanie musiałem sprawdzić ile kosztują te pady. Może nie 3000 jak napisałeś, ale 475 Euro, co daje w przeliczeniu prawie 2100 PLN. 

Do tego dochodzą kable po 2,6k Euro. Szok normalnie😵

 

Edytowane przez Cain1916
  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pabloj napisał:

@Tytus1988 z Low i Mid-Fi jeszcze sporo nie doświadczyłem, więc kto wie czy tam się nie kryją jakieś króliczki. 

Apropo Abyss, są jakieś słuchawki tego producenta w miare 'normalnej' cenie do 3000zł? :D

 

Jeśli nie muszą to być koniecznie złotówki, to za 2995 są do kupienia Diany V2 ;)

 

https://wooaudio.com/headphones/diana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1266 mają sporo wspólnego z AKG K1000, używają ich trzeba zapomnieć o przyzwyczajeniach z "normalnych słuchawek" np to że pady powinny lekko dotykać głowy, im mniejszy seal tym lepiej, na początku właśnie chciałem złapać jak najlepszy seal a wtedy grały chudo i krzykliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich zakup przez gościa z EU jest mocno ryzykowny, ciekawe jak z żywotnością przetworników? 

Pragnę jeszcze dodać że świetnie rozkładają wagę na głowie, w ogóle nie czuć że ważą ponad 600g, chciałbym żeby moje Rossony tak rozkładały wagę...

Przesunąłem pady na godzine 8 i teraz łupią basem nie gorzej niż D8000 :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności